9,3x62

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas baddmann »

kukimuki kirjutas:Huvitav, kas keegi on endal ühtemoodi jooksma saanud poolmantli ja täismantli. Endal on täismantliks Norma JM(15) ning poolmantliks proovinud kõrvale Sako Hammerhead-i (18,5g.), Norma Vulkanit (15g.), S&B(18,5). Kõige parema tulemuse on andnud Sako ja Jagdmatch-i kombinatsioon, kuid seegi oli 100 meetrile 10cm :M . Norma JM(15g.) ja Norma Vulkani(15g.) vahe oli 12 cm. Võibolla keegi on selle sobitamise tee läbi käinud ning oskab soovitada. Relvaks CZ550 Battue-lux.


Norma sama kaaluga (15g) Vulkan ja JaktMatch peaks saama paremini kokku jooksma. Kui ütled, et vahe oli 12 cm, siis mitme lasulistest gruppidest see selgus tuli ?

Kergema ja raskema kuuli kokku jooksma panemise põhireegel minu jaoks on, et kõigepealt säti raskema kuuliga oma relv täpseks. Seejärel kergema kuuli laengutega eksperimenteerides võib loota, et saavutad sama tabamispunkti. Jüri soovitatud alla tabeli miinimumi on suurema kestamahtuvusega kaliibritel juba minu meelest liigselt ohtlik, pealegi ei pruugi see anda stabiilset põlemist kambris ehk ka stabiilset rõhku ehk ka stabiilset lasutulemust. Liiga vähene rohi padrunikestas paikneb selleks lihtsalt liiga kaootiliselt.

BM
jyri

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jyri »

baddmann kirjutas:Jüri soovitatud alla tabeli miinimumi on suurema kestamahtuvusega kaliibritel juba minu meelest liigselt ohtlik,

BM


Milles oht seisneb :M ja kas 57R on "suure kestamahtumisega" ?
Ette tänades/Jyri
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas baddmann »

Oht seisneb selles, et kuna alla miinimumi laadimisel on rohtu kestas vähem, siis ei pruugi see seal paikneda sellises asendis, nagu oleks rohu normaalse, tootja poolt katsetatud põlemise jaoks vajalik. Seega võib näiteks ilmneda viivitusega süttimine (rohi ei ole ilusti sütiku juures lasu hetkel) või halvimal juhul detonatsiooni ilmingud.

Ega ükski kaliiber tegelikult ei taha alla miinimumi laadimist, aga suure kestamahtuvuse "erilisuse" all ma pidasin silmas seda, et mida suurem on kest (kaliiber), seda suuremad nominaalkogused rohtu, seda suuremad rõhud ja seda suurem risk, et metall järele annab. Loomulikult kui oma riski piiril seal kuskil miinimumi ääres tegutseda ja see annab tulemuse, siis on oht väiksem, kui julmalt poolt miinimumkogusest kasutada.

BM
jyri

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jyri »

Seletus aktsepteeritud (y) , tänud (b)
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas wsm »

kukimuki kirjutas:Huvitav, kas keegi on endal ühtemoodi jooksma saanud poolmantli ja täismantli. Endal on täismantliks Norma JM(15) ning poolmantliks proovinud kõrvale Sako Hammerhead-i (18,5g.), Norma Vulkanit (15g.), S&B(18,5). Kõige parema tulemuse on andnud Sako ja Jagdmatch-i kombinatsioon, kuid seegi oli 100 meetrile 10cm :M . Norma JM(15g.) ja Norma Vulkani(15g.) vahe oli 12 cm. Võibolla keegi on selle sobitamise tee läbi käinud ning oskab soovitada. Relvaks CZ550 Battue-lux.


Siin vaja teada kumb kuul jooksis ülesse :?: Ise kaldun arvama, et ülesse läheb sul 18,5g hammerhead ja 15g JM jookseb alla. Kas oli nii?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivar00 »

Minu Benellil tuli parim kokkujooks Norma JM15g ja Norma Oryx 18,5. Sako hammerhead 18,5 jooksis vähe üles. Relv on poolautomaat ning kasutan tehase moona. Samas seda täismantlit olen rauda pannud ainult siis kui sõraliste jaht on sujuvalt üle läinud hundi-ilvese jahiks. Mõned padrunid on metsas kaasas kas "pauguaju" tegemiseks või siis liikumatu vigastatud uluki piinade lõpetamiseks (on lihtsalt odavam :lol: ).
ikka lõbusalt
kukimuki
Postitusi: 11
Liitunud: L Nov 14, 2009 11:02 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas kukimuki »

Lasin 3-te gruppidena ning tõesti oli Sako Hammerhead üleval. Vulkan jookseb sammuti kõrgemale kella 10-sse. S&B vastupidi alla :? . Aivar00, mis sa kokkujooksuks saavutasid? Kas kannatab rebast 100-150meetrilt õngiseda :M
Söögu hunt palju tahes, karu m... on ikka suurem !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivar00 »

Mul jäi vahemikku 5 cm.
Rebast õngitseda :M üldiselt eelistan 6,5*55 -ga. Muidugi kui väga kihelema hakkab, siis korra kiiruga "õngitsesin" ka 9,3 ja 18,5 Oryxiga ca 100 m peal näoga minu poole istuva rebase. Isegi koer oli nördinud - rebase pea ja saba olid terved. Ülejäänu oli mööda lund põllul laiali :oops:
Samas sõber lasi enda 9,3*74 -ga ka 18,5 hammerheadiga ilvese- kenasti saba alt sisse ja imekombel jäi kuul sisse pidama.
ikka lõbusalt
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas wsm »

[quote="kukimuki"]Lasin 3-te gruppidena ning tõesti oli Sako Hammerhead üleval. Vulkan jookseb sammuti kõrgemale kella 10-sse. S&B vastupidi alla :?

Siin saab iselaadimise teel Sako Hammerheadi ilusti kokku viia 15g täismantliga. Sako Hammerheadi laengut tuleb vähendada.
Põhjuseks on siin kerge relv, mis lasu hetkel kuuli vastasuunalise energia mõjul kergitab relvarauda. Raskematel relvadel sellist suurt erinevust ei teki ja kui on siis ainult mõned sentimeetrid. Kerged relvad on moona suhtes tundlikumad.
Teine variant oleks sul täismantli tugevamaks laadimine, aga seda ei soovita teha turvalisust arvesse võttes.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Välek »

Oskab keegi anda omapoolse hinnangu sellior belloti 18 grammise poolmantli kohta? 15 grammine oryx nagu jättis suurema väljundiava :roll: SB 18 grammine lendab ja hakib ka , aga väljumisauk tundus pisikesevõitu :M
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas andrus »

Oleks võinud enne "katsetamist" küsida. Oleksin kohe ausalt ära rääkinud,et p..k..

Ma pole ühestki oma püssist selle tootja moona piisavalt hästi jooksma ega piisavalt efektiivselt teise ilma saatma saanud.Püsse on mul muidugi ainult" paar" olnud. :roll:

ps. ei ole küll konkreetseid katseid teinud jahil aga on saanud natuke ikka lasta ja tulemused ei ole sellised nagu on teist sorti moonaga.Tänaseks päevaks on minu lemmikuks kujunenud Brenneke TOG.Hind on muidugi.....aga oma laetud on suht OK hinnaga.
jahismurf
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Välek »

Sama siin. Sai SB mõned paugud soetatud, kuna muud ei pakutud hetkel. Noh, torust ta välja lendas ja pihta läks ka, ülejäänud osa oli teistmoodi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas andrus »

Valame õli kah tulle?? :lol: :lol: 308 mehed oleks selle lasu mööda läinuks või haledaks riivakaks tunnistanud ja sinna "peldikusse" oleks see siga sul surnud. :lol:
jahismurf
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas kalur »

L..l jutt. (n)
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Välek »

andrus kirjutas:Valame õli kah tulle?? :lol: :lol: 308 mehed oleks selle lasu mööda läinuks või haledaks riivakaks tunnistanud ja sinna "peldikusse" oleks see siga sul surnud. :lol:
Pole ju mõtet midagi öelda, kui kalale mees hirmtäpseid või puhtalt mööda laske sooritab. Vahel muidugi riivab ka, aga seda kindlasti õhkõrnalt, kohe nii õrnalt, et see paraneb kindlasti ära. Mul veel pikk maa minna sellise korrektsuse ja vilumuseni.
Vasta