9,3x62

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
jyri

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jyri »

rajaleidja kirjutas:
jyri kirjutas:Ja siin juba võib "paremat" tulemust oodata just väiksemalt kaliibrilt, sest lisaks vigastustele tuleb ka shokk, mida kiiretel Mag.lastust kuulidel ei esine, sest paneb nõelana läbi täielikult avanemata.

Omades ühe relvana ka mag`i, julgen sellele vastu vaielda :)


Mag on igati top relv,kavatsen ka enda uuele kaheraudsele üheks rauaks( plaanin 300WinMag). Ainult kaugustele üle 200m, sest ballistika hea. Sõbral 7 Mag ja kutsub 300m pealt kulte nagu niuhti. Alla 200m ajab ka minu 6,5 -ga kõik asjaajamised perfektselt ära.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas andrus »

neid ei saa ju võrrelda kuna 9.3-le 10grammist oryxit pole ja 6.5-le 18.5st pole
jahismurf
jyri

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:neid ei saa ju võrrelda kuna 9.3-le 10grammist oryxit pole ja 6.5-le 18.5st pole

Aga kui võrrelda ei saa siis pole mõtet ka vaielda! :D (b)
Nagu ka ema ja tütrega :D (y)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas andrus »

ema ja tütar on reaalselt olemas
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas puugi »

Välek,aga adreka said ju kätte?Poleks lund maas olnud,siis oleks su kult metsas tänaseni!Pole sellist asja enne näinud,et verd üldse ei tule,kuigi kuul jooksis läbi sea.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Välek »

Selle pärast ma sellier belloti moona kohta küsisingi. Kuidagi väga pehmest materjalist on selle tootja kuulike. Väljundiauk oli sama pisike, nagu oleks 6,5 millimeetrise 10 grammisega tõmmatud, veri kadus ruttu ära. Võimalik, et vask lagunes ära ja tinatükk lendas läbi. Oryxiga sellist jama ei olnud. Noh, eks neid jutte ole teisigi. Oleks saanud sea seljas sõita ja teda vastu maad suruda, et siis püstoliga armupauku turvaliselt lasta jne. Aga näed, Puugiga oleme papist poisid ja lasime kerget sörki, kui karvapallur kuuskede vahelt kallale tuli :P
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Ain Aavik »

Välek kirjutas:Selle pärast ma sellier belloti moona kohta küsisingi. Kuidagi väga pehmest materjalist on selle tootja kuulike. Väljundiauk oli sama pisike, nagu oleks 6,5 millimeetrise 10 grammisega tõmmatud, veri kadus ruttu ära. Võimalik, et vask lagunes ära ja tinatükk lendas läbi. Oryxiga sellist jama ei olnud. Noh, eks neid jutte ole teisigi. Oleks saanud sea seljas sõita ja teda vastu maad suruda, et siis püstoliga armupauku turvaliselt lasta jne. Aga näed, Puugiga oleme papist poisid ja lasime kerget sörki, kui karvapallur kuuskede vahelt kallale tuli :P


Khmm-khmm ... :M
Kas püksid jäid ikka jalga, või said saapad soojendused .. eks loen seda teemat huviga edasi :wink:
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Sa võrdle ikka 10g +-kuule omavahel. Sellest oli juttu Aivariga. Minu 6,5mm laeng on 10,1g ja 820-840 m/s suudmes. 9,3 ja 18g on loomulikult suurem energia, aga laskmisesse tuleb see traektoor, ehk ballistika, sisse. Ja palju ta sellest 4kJ peatamiseks jätab, kui juhuslikult ei avane ehk "kui tabab mitte sinna, kuhu vaja"? Ainult dõrka keres. Siit see "kuldne keskmine" ehk ema ja tütar.

Ma ei tea kas olen asjadest õigesti aru saanud - poolmantelkuul hakkab teatud maa pealt alles avanema. Näiteks lastes 10 m pehmesse kudesse läbib kuul lihase avanemata. Tabades aga pehmet lihast näiteks 100 m pealt avaneb kohe. Ja see avanemine on sõltuvuses ka kuuli lennukiirusest - rauast väljudes lennukiirus mingi maani kasvab ja siis hakkab kahanema.
Luud tabades teine olukord.

6,5x55 ma raskema kuuliga kui 10,1 padrunit ei ole müügis ega ka kataloogis kohanud. Samas ka 9,3x62 ei ole alla 15 gr kuule trehvanud. Sellepärast tõesti neid omavahel võsas looma lastes võrrelda ei saa - 6,5 jääb alla. Ja see oli ka üks põhjustest miks ma enda 6,5 kõrvale ostsin justnimelt 9,3 aga mitte 308 või 30-06 -te.
ikka lõbusalt
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Välek »

Peeter Peeter peeretamise ja suure linna väravate looga paralleele ei tasu loota. Küll aga lootsin, et keegi "peenemakaliibri" meestest julgeb rääkida, mida ta teeb, kui lask ei lähe sinna, kuhu pidi. Miskipärast rabatakse meelesolevad pikemad minekud "jämedast" lastud loomadele või seletatakse energia tappejõust. Mida see energia tapab, kui elutähtsad organid on puutumata. Võibolla istub 308 või 6,5 kuul ka veel keres, pole väljumisaukugi....Lased seakarjas ühte , kõik panevad samas suunas minema....Jäme toru on ikkagi mõttetu... eks ikka sellepärast, et ise pole kasutanud.
jyri

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jyri »

Aivar
Su väited lähevad ka minu omadega 100% ühte, ainult teises sõnastuses. Meil jutuks 2 eraldi "nüanssi"- peatusvõime ja selle peatusvõime kaugus. Just avanemisega/mitte avanemisega( ehk palju kuuli energiast looma sisse jääb) ongi seotud looma kohene kukkumine või mitte. Kui 10m pealt ei avane, aga 150m pealt avaneb, lisandub võimaliku häirimisfaktorina seesamune ballistika- kas 50m peale sisselastud 45/70 tabab üldse looma 150m pealt selle ballistikat arvestades? "Võsaläbivus" on nagu lisaomadus, boonuseks.
Üks on hea lühimaadel, teine pikal maal. Just sellepärast mainisin ka uut plaanitavat kaheraudset endale- üks raud 300WinMag, teine 6,5 . Üks kuni 200m ja teine üle 200 m laskmiseks.
Koeraga käies ja ka kütiliinil seistes mul kombi, kus kuni 40m lasen siledast- kuul 28g ja pole avanemist vaja-läbimõõt 18mm niigi olemas.
Nii et vaidlus käib ikka selle üle, kumb parem-ema või tütar? :M Andrusel pole mõtet vaielda-tal mõlemad olemas, teab teistest paremini. :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas andrus »

Ma isegi ei ole üritanud sinuga vaielda. :D Sa räägid minule mõistmatus keeles mingist ballistikast aga mina räägin sellest mida ma olen reaalses elus näind ja kogend. Jämedam,aeglasem ja raskem kuul on oluliselt efektiivsem looma surmamisel(kas kiire surm ei olegi mitte esmatähtis??)mõistlikul distantsil ja pea igas situatsioonis kui peenike ja kiire. Rääkige teie ballistikast,tiirus käimisest,kuuli valikust ja millest kõigest veel. Minul on oma arvamus ja jään selle juurde kuniks keegi praktikas muud tõestab. :D

ja lõpetuseks küsin ma veel...milleks mulle 200-300 jne kuldid ja mis iganes veel?? nälg või lihtsalt vajadus saada midagi??
jahismurf
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas rixa »

Ma ei saa ainult aru, et miks te nii peenikese kaliibri juurde pidama jäite nagu 9,3? On ju veel .450 ja .500 jne?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivar00 »

Just nimelt - maailmas on palju asju olemas :lol: . Antud teema pealkirjaks on 9,3x62 aga mitte 45/70 või mõni muu kaliiber.
Ja lastes 9,3x62 sisse 50 m pealt, siis 150 pealt on tabamispunk peaaegu sama. Kaugemalt ei ole mul vaja ka õngitseda - pigem ikka lähemalt. Ja alati ei kipu ka võssa tulistama :lol: . Ainult siis kui on mitu kokkulangevat põhjust (jahipäeva esimene pool -et oleks aega vajadusel vigast ulukit jälitada, hooaja lõpp ning nn. min. limiidi täitmine). Oktoobri keskel oli võimalus põdravasikat samuti rabas peenikesse võssa lasta - jätsin näpu sirgeks. Nüüd ees viimane nn. nädalavahetus ning meil 3 põtra veel küttida. Lumi läinud ja kahtlen, et midagi enam saame. Looma füüsiliselt lihtsalt meie piirkonnas ei ole :mrgreen: .

Olen ise mitu korda mõelnud, et ostaks karbi S&B 18 grammist poolmantlit prooviks aga kuna Norma Oryx töötab hästi, siis mõtteks ta jäänud ongi. Sako megat proovisin - jooksis ka hästi (tiirus), kuid tagasilöök ja pauk tundusid rammusamad olema. Sellepärast ka Norma peale jäänud ning pealegi antud perioodil jätkub 20 padrunilisest karbist 2-3 hooajaks.
6,5 S&B minu kustile aga ei sobinud erineva kaaluga kuulid. Üks jooksis märklehte isegi lappi.
ikka lõbusalt
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Välek »

Ise pole täheldanud mingit erinevust avanemises mõistlikul kaugusel. Kõige lähemalt lasnud paari aastasele seale 15 meetri kauguselt läbi turja 15g oryxiga.. Kuul tabas mäletamistmööda 3cm turjast allapoole, ehk siis teisisõnu, oleks mõne cm kõrgemale trehvanud, oleks pääsenud terve nahaga. Siga oli koheselt külili ja nii ta jäigi. Korralik 4-5cm läbimõõduga kanal algas kohe peale naha läbimist.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Marekp »

rixa kirjutas:Ma ei saa ainult aru, et miks te nii peenikese kaliibri juurde pidama jäite nagu 9,3? On ju veel .450 ja .500 jne?

Ei ole siin mingit "jne", kuskilt meelde jäänud, et .500 on max, mis eestis tsiviilkäibesse lubatakse.
Vasta