9,3x62

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jurakas »

Tere Mehed
Soovin 9,3*62 kaliibri ligi võtta. Sama eespool loen, et kergema relvaga see kaliiber laskmisel raskemalt talutav, kui raskema relvaga. Aga kui vaatan tänapäevaseid "sakslasi" siis enamus poltlukke jääb selle kaliibri puhul kaalu ca 3kg. Äkki omajad või erinevaid proovinud oskavad täpsemalt rääkida, mis kaalus parem-kehvem relv siis oli.
Valikus mul ka semi-weight rauaga relv ligi võtta, mis peaks suti kaalu lisama relvale!?

Ja kas tõesti ntx 9,3 kaliiber 18g kuul lõhub looma (verevalumid) vähem kui ntx 30-06 kaliiber ja 11,7g.
Soovin 9,3 kaliibrit aint seale ja põdrale.

Päikest!
Kui huvitab, siis sügavuti!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivar00 »

No ei ole mulle küll selline 9,3x62 ette sattunud, milline oleks jahis raskesti talutav. Tiirust rääkides- sinna ta ei kõlba tõesti nii tagasilöögi kui ka moona hinna tõttu.
Endal Benelli Argo - mina olen väga rahul. Väimees ostis 2015 sügisel sama kaliibriga Blaseri. On ka väga rahul. Olen lisaks proovinud ka tuttava 1 lasulist Blaserit 9,3x74 ja sõbra Gustavit. Kõik OK.
ikka lõbusalt
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas kirp »

Selle kaliibriga peab püssi laad hästi istuma ja ise pead korralikult palgesse panema. Tagasilöö on korralik (loe: tugev), aga suhteliselt hästi talutav, sest on kuidagi "aeglane ja pikk". Kõrvalt vaadates liigub õlg tugevalt tagasi. Samas kui püüad sellele vastu seista või asend ei lase tagasi liikud (lamades, toelt kõvasti õlga jäigaks sundides), siis saad omajagu litaka. Sellise tagasilöögi tõttu on korduvalt kiiresti laskmine natuke rohkem kontrolli (ja harjutamist) vajav kui peenema kaliibriga. Tiirus saab padruni nõrgaks laadida, nt. 12 g kuuli annab väga hästi tiirus lasta, aga sellise kaaluga kuule on raske saada.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Välek »

jurakas kirjutas:
Ja kas tõesti ntx 9,3 kaliiber 18g kuul lõhub looma (verevalumid) vähem ...
15g oryx, esijalgadest, südamest läbi. Ühel pildil, mis läks kaotsi, teisel pildil õõnestasin ümber kuuliaugu enamuse ära. Võibolla oleks rohkem kaduma läinud, kui oleks lähemalt lasnud, see 200m pealt. Tagakintsu ei soovita tabada, siis võivad kaod olla väga suured, sõltuvalt sellest kui pikalt minekut on.
Manused
minule.jpg
koerale.jpg
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jurakas »

Läbi mobla vaadatuna pildid kehvad.
Et siis vähe lõhub ve?
Ja miks 15g lased ja mitte ntx 18g.
Kui huvitab, siis sügavuti!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Välek »

Võid 18g või raskemaga ka lasta kui soovid.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivar00 »

Mida raskem kuul seda aeglasem lennukiirus. Lennukiirus=lõhkumine. See on minu tähelepanek. Enda 6,5x55 kustiga 10,1 poolmantliga on verevalum kordades suurem kui 9,3x62 18 gr poolmantliga. Sai kunagi prooviks ostetud ka 15 gr. Olid teised kappi vedelema jäänud ja tänavu õnnestus paar tükki notsudesse istutada. Seda paska oli tõesti päris palju - lastud ca 100 m pealt.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kuna herr ''jurakas'' ei paista oma postkasti vastu huvi tundvat (ehk on nimele kohane) .. et ps nagu ei vaata, siis tõstan siia üle pisut kohendatult/parendatult ... ja seda, et postkasti kirjutasin juba teine kord .. Seekord lühikokkuvõte loost.

Meil Välekuga ühte masti relvad, enam-vähem samasse aastakäiku, aastast 1943 husqvarna mul, Väleku oma pole kahjuks meeles. Aga tal on samuti veteranist relv.
18 grammine ja 21 grammine lihtsalt ei tabanud märklehte selliselt, kui soov oli ja kõikse etemini toimetas just 15 grammine Oryx.
Oma kogemustele toetudes ütlen, et sõltub kuidas tabad looma, kui kondid puruks, siis on verevalumeid, aga tunduvalt vähem, kui 30-06 ja superhammeriga lastes.
Soovid hää jooksuga kuuli, hakka kasutama oma relval, 30-06-el täisvask kuuli Barnes Tipped TSX ja kui soovid et verevalumeid on vähem, kasuta Lapua Megat 12 ja 13 grammist.
Juhul muidugi, kui ise laadimisega niiöelda sina peal. See sõltub muidugi ka vindisammust, kuidas relva jooksma saad ja millise kuuliga.

Kui on soovi 9,3 kohta rohkem teada saada , siis idanaabri keele piisava tundmise korral on neil materjali küll ja veel ...

http://forum.guns.ru/forummessage/2/502407.html

Edu katsetamisel
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jurakas »

Tere
Ja tänud Ainile.
Viimasel ajal läbi mobla lugenud siinset saiti ja teemat ja siis pole märganud privaatsõnumit.

Jah, ma ka nii aru saanud, et raskem kuul = aeglasem lend mis omakorda = vähem lõhkumist.
Sp. küsisingi 15g-se kohta. Ja sain ka vastuse.
Tellisin semiweight raua ära ja eks siis hakkan ka katsetama mis paremini jookseb.
Tänud vastajatele.
Kui huvitab, siis sügavuti!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jurakas »

nonii,,, 9,3*62 käes ja juba ca 70 pauku teinud.
Jutt et 30-06 pauguga suht sarname, siis mina pole sellega nõus. Mulle tundub 9,3 pauk ikka tunduvalt tummisem. Tagasilöök ikka tugevam ja pikk. Ise olen 100+ kaalu, lasknud paljude erinevate kaliibritega ja pika laskestaashiga, aga ikka lausa üllatusin. :D Vähekogenenule, hella käe ja väikese kehakaaluga mehele ei soovita. Tiirus kindlasti liig :evil:
Lasknud nüüd erinevaid 18,5g kuule ja relva ilusti jooksma saanud ja väga rahul. Eks nüüd põdrajahis siis näha kui "õige" kaliiber 9,3 on.
Edu!
Kui huvitab, siis sügavuti!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jurakas »

Nonii,
pea hooaeg saanud kasutada 9,3*62 ja sigarahul.
Põtru on hulgim kukkunud ja enamus kohe jalapealt. Sigadega sama lugu, niiet loomad ei lähe jalutama ega pea piinlema. Loomulikult on tähtis tabamispiirkond, aga minu praegused kogemused 9,3 vs 30-06 on see, et jämmum kaliiber teeb oma tööd tunduvalt paremini.
Tagasilööki pole metsas kordagi tundnud ega ka pauku kartnud, seega ma tõesti sigarahul :D
Tiiru seeriaid laskma ta tõesti ei sobi, metsas aga võrratu.
Nüüd tundub et 30-06 jääb suuresti kappi tolmu koguma :oops:
Kui huvitab, siis sügavuti!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin:

Tagasilööki pole metsas kordagi tundnud ega ka pauku kartnud, seega ma tõesti sigarahul :D

Nii ta reaalsuses ka on :lol: . Samas mulle tundub enda Benellil 15 gr kuuliga kärakas tummisem olevat kui 18,5gr. Ei ole küll uurinud kas Norma laeb neid erineva rohuga, kuid lastes 15 gr täismantlit või Oryxit - mõlemiga tundub tagasilöök teravam olevat. Samas meil seltsis mees kaaluga 75 kg ja temal arsenalis ka 375H&H Sako. Ise ei ole proovinud, kuid mehe jutu järgi tagasilöök täitsa OK.
ikka lõbusalt
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas sax »

Tagasilöögi mõju sõltub suuresti ka kaba sobivusest ja õigest laskeasendist. Ainuke relv mis sinise õla on andnud on hiina ak 7,62×39. Padrunit pole ollagi, lihtsalt relv ei sobinud
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas Ats »

otseselt siia ei haaku, kuid kui on soovi õlg siniseks saada, siis soovitaks SVD-d https://en.wikipedia.org/wiki/Dragunov_sniper_rifle
peale u 10 matsu on sinine õlg olemas.
Pole looma, pole probleemi!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: 9,3x62

Postitus Postitas jurakas »

Sõjaväes sai SVD päris hulka plõksitud. Korraga ka rohkem kui 10 pauku, polnud hullu midagi. Muidugi lasti seda riista ikka lamades või toetati kuhugi mis ju snaiperpüssiga laskmisel pikemal distantsil ainuõige. Muidugi sõjaväes olin ma ka noor, ilus ja tugev :twisted:
Nüüd kahjuks ainult ilus :oops:
Kui huvitab, siis sügavuti!
Vasta