Väike abi kuluks ära

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
olks
Postitusi: 2
Liitunud: T Dets 22, 2009 7:27 pm

Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas olks »

Mul kuluks väike abi ära, et olen värske jahimees ja sain alles püssi kätte. Et äkki keegi oskab öelda, et mis kuuli või haavliga mis looma või lindu on kõige parem lasta ja et mis firmad toodavad ja kus on müügil jne.Püssiks on Iz-12 cal 16.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas Beretta »

Esimese hooga tahtsin öelda .... jätan ütlemata. Kui oled Tallinna pool käimas, mine Tartu maantee 73, poe nimi on Gladius. Seal on üks vuntsidega mees, Toomas nimi. Küsi tema käest, aga katsu vähe targemini küsida. Kivi kotti!
Grumpy old man
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas jagwelt »

mnjh... ex iga algus on raske :wink: a ex see põhiliselt puhtlat katsetamise värk
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas kakuke »

Jahiraamatus on tegelikult vastav tabel olemas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas jahipuss »

Haavlite teemal aitaks niii ...

Nr Diam Uluk
9 -2,00
8 -2,25
7 -2,50 -Nepp
6 -2,75 -Faasan
5 -3,00 -Part, Vares, Lagle
4 -3,25
3 -3,50 -Jänes
2 -3,75 -Jänes
1 -4,00 -Hani, Rebane, Ronk
O -4,25 -Hani, Rebane, Kormoran
OO -4,50 -Kormoran, Metskits
3/O -4,75 -Metskits, Ilves
4/O -5,00 -Kobras
5/O -5,25 -Kobras
6/O -5,50 -Kobras
7/O -5,75 -Kobras
8/O -6,00 -Hunt
9/O -6,25 -Hunt
mõtle mitu korda sihi üks kord
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas jahipuss »

Aga kuuli pead ise leidma mis sinu relvast k6ikse paremini lendab . Ise sooovitaks(Palla gualandi big game ,vms ) jookseb suht h2sti !
mõtle mitu korda sihi üks kord
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas jagwelt »

Huvitav tabel...ilvest 3/0 ga :roll:
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas TiitR »

jagwelt kirjutas:Huvitav tabel...ilvest 3/0 ga :roll:

Eks see tabel ole ikka üldistav, ise valid ikka "tunde" järgi haavli läbimõõdu :D Mina kasutan näiteks ilvese puhul 5.0mm. ja hundi puhul 6.2mm. ..aluseks ikkagi moona nimi/mark, mis sinu relvale kõige paremini sobib (minu puhul just natuke kapriisne poolautomaat) ja kes mida sinna lähedale haavli läbimõõtu pakub.
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas jagwelt »

Mnjh, ise jahikaga suht algaja veel. Hundijahil olen 7/0 ga ja ilvest , kobrast 5/0ga
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas peepk »

Kõik see tabel klapib, kui lasta haavli püssile ette nähtud LASKE distantsil ja ei kiputa üle oma püssi laske maa kõmmutama.Aga iga püss laseb erinevalt ja kokkujooks ja sisselöögi võime kah erinev.Seega võib miski haavli NR mis parajasti rauas kindlale loomale,mitte sobida.Ka tean omast kogemusest kui kunagi jahti alustasin, et panen ikka jämemad haavlid et asi kindel,hulk aega hiljem valisin siiski peenemad(tabelist)Kokkuvõtteks et osta igat sorti ja lase märki, siis asi selge.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas duv »

Selle tabeli järgi küll võtta ei tasuks. Huvitav kormoran on metskitsega samaväärne, kas ligi 10x kaalu vahe ei loegi siis midagi või on tänapäeva kormoranidel kevlarist suled. Kobras, kui ``eriti ohtlik kiskja``, kes jämmedad põlispuudki maha murrab, no alla 375HH magnum küll ei tihkaks ärritama minna. Nali-naljaks ma soovitaks antikvariaadist läbi käia ja 1979a käsiraamat ligi võtta, seal ilusti kõik lahti seletatud ja edasine jääb ainult endal tegelikus elus järele proovida. Edu katsetamisel!
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas Priidik Õun »

Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
jyri

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas jyri »

Võite uskuda või mitte,kuid ajal,kui oli võimalus jahil kaevikraja püssi kasutada,lasksin sellest vägagi edukalt jäneseid haavliga nr.7,ehk 2,5mm.kaugusel kuni 40m`Praktiliselt ükski haavel lihakeresse ei tunginud,kõik jäid naha alla.Aga ju kogus oli nii suur,et jänes hukkus kas shokist või naerust.Igatahes samal ajal kasutas mu sõber sokujahil No.1 (4mm),tulemus samuti positiivne ,Kas tollest ajast või mitte.kuid siiai olen väiksemate kaliibrite ja kaheraudsete pooldaja(varitsuses kasutan 6.5mm vint mõlemad rauad,mitte küll 6,5x55,koertega metsas kombi 12x76/7.62x53R).Karabinidest loobusin,ainult 22LR jätsin alles.Esimene püss elus oli IZ58,kal 16.Ja sai lastud kõike-lindudest põtrade /sigadeni välja.Toetan seisukohta,et parima kuuli peab konkreetsele püssile eksperimentaalselt valima.Samuti nagu ka haavli laengu ja suuruse tabavustiheduse järgi.N-ajal loeti vist normaalseks püssi,mis tabas 65% 1m2 lehest 35m peal.Võin eksida.
karlak
Postitusi: 2
Liitunud: E Juun 12, 2006 7:17 pm

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas karlak »

Isiklik kogemus on et 16 cal sobib 4,75 ja 6,2 mm
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Väike abi kuluks ära

Postitus Postitas honkomees »

jagwelt kirjutas:Huvitav tabel...ilvest 3/0 ga :roll:

2/0-4/0 ilvesele täitsa paras, kitsele sama, aga olen kitse ka nulliga lasknud, jänesele nr 3-5, jälle sõltuvalt sellest, mis püssile sobib. Kopra teemal hoian suu kinni, ainlt vindiga lasknud, see meie maal nii uus loom, et siis juba vindid ilmusid.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta