padruni keemia

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kasutaja avatar
plinks
Postitusi: 40
Liitunud: K Juul 23, 2008 5:03 pm

padruni keemia

Postitus Postitas plinks »

Tuli siis selline jumalavallatu mõte, võtaks näiteks mingi odava laengu ntx Barnaul, eemaldaks sellelt kuuli, ja paneks teise näiteks Hornady, muidugi kuuli kaal jääb samaks ja saakski BarHornady. Püssipuhastus on kama kaks ja vast ka tuleb odavam kui kuuli kinnitamiseks vastav seade treiuda :roll:
kes palju sööb on tugev, kes palju joob on julge:)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas kakuke »

Hülsi suudme kalibreerid uuesti ära ja pressid uue kuuli otsa. Pole seal miskit keerulist. Ainult ei tea, kui hästi teraskest seda kõike teha laseb.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: padruni keemia

Postitus Postitas Karmo »

Mis selle asja mõte on?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas andrus »

Ehk masu aegne igavuse peletamine ja mitte millegi saavutamine? :M
jahismurf
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: padruni keemia

Postitus Postitas Karmo »

Ma mõtlen ka, et igavuse peletamiseks.
Isegi kui osta hülsid ei tule barnauliga mängimine odavam.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas kakuke »

Mulle tundub ka, et nii mõnigi peletab siin igavust ja võtab sõna ka seal, kus pädev eriti pole. Vaesus pole häbiasi. Võttes odava padruni, eemaldades sellelt kuuli ja pannes sama raske asemele, saab kindlasti odavamalt hakkama, kui osta algatuseks terve posu tonge ja min 1kg püssirohtu. Iseasi, kuidas sellise asja jooksma saab oma püssist, aga see selgub peale monteerimist tiirus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas andrus »

Ja kuulid ei barnaulid ei maksagi raha?
Odavama otsa moona SB ja Prvi(308) saab juba 14.- krooniga.Ja kui rahakott suht õhuke on lihtsam ju vast ikka muretseda sellist moona kui kuhjaga kokku osta igast keemiat.
308 näitel lööb mulle pähe kohe matemaatiline tehe......
barnaul 8-9.-
kuul kah vast miski 5-6.- hornady tunduvalt kallim
lõpp tulemus on ju sama mis poest osta odava otsa moon.
Seega tasub sellist asja ikke ette võtta rohkem igavuse peletamiseks ja lihtsalt "maailma avastamiseks".
Vai mes?? :M
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas kakuke »

Eks tasuvus ole iga mehe enda asi, pole minu asi kellegite rahakotis sorida. Küsimus oli ka esitatud asja võimalikkusest, mitte sellest, kas tasub rahaliselt ära. Ise näiteks kasutan Hornady SP kuuli, mis mulle tuleb kätte hinnaga 5kr/tk. Ja lõpuks määrab looma surma kuul, mis rauast välja lendab, mitte see, mis rohi või kest taga tal oli. Kiirus on ennekõike tähtis, nii olen ise aru saanud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: padruni keemia

Postitus Postitas Karmo »

kakuke esimeses postituses on selge küsimus tasuvuse kohta.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas kakuke »

Karmo kirjutas:kakuke esimeses postituses on selge küsimus tasuvuse kohta.

Ehk viitad?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: padruni keemia

Postitus Postitas Karmo »

plinks kirjutas:Tuli siis selline jumalavallatu mõte, võtaks näiteks mingi odava laengu ntx Barnaul, eemaldaks sellelt kuuli, ja paneks teise näiteks Hornady, muidugi kuuli kaal jääb samaks ja saakski BarHornady. Püssipuhastus on kama kaks ja vast ka tuleb odavam kui kuuli kinnitamiseks vastav seade treiuda :roll:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: padruni keemia

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

plinks kirjutas:Tuli siis selline jumalavallatu mõte, võtaks näiteks mingi odava laengu ntx Barnaul, eemaldaks sellelt kuuli, ja paneks teise näiteks Hornady, muidugi kuuli kaal jääb samaks ja saakski BarHornady. Püssipuhastus on kama kaks ja vast ka tuleb odavam kui kuuli kinnitamiseks vastav seade treiuda :roll:




Nagu ütleks akadeemik Endel Lippmaa:"Vabandage, aga see mis eelkõneleja rääkis, on täielik jama"! :shock:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas kakuke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Nagu ütleks akadeemik Endel Lippmaa:"Vabandage, aga see mis eelkõneleja rääkis, on täielik jama"! :shock:

Vaadates laadimistabeled või kui sealt miski kuuli kohta ei leia, on väga sage soovitus kasutada analoogseid laadimisandmeid, mis sama raske kuuli puhul varem kasutatud on. Need siis minu argumendid. Ja Sinu argument oleks? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: padruni keemia

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Majanduslik külg: kui sütik maksab 1 kr ja rohulaeng umbes 2-3 kr, hülss on enda või sõbra varudest tasuta, milles kokkuhoid seisneb kui lisaks kuulile tuleb Barnauli padrun osta? :?:


Praktiline külg: millega ja kuidas kuul eemaldatakse, mis materjalist on Barnauli hülss ja kas ta üldse sellist "toorutsemist" kannatab, kui täpselt kaalutud on Barnauli püssirohulaeng ja kui täpne on lõpptulemus? :roll:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas kakuke »

Kokkuhoid võibki seisneda selles, et kas on inimesel mõistlik liisida omale maja või auto või ostab selle kohe välja. Igal juhul on odavam asi välja osta, aga siis tuleb korraga leida see raha. Keegi ju ei müü sulle kuni 3g rohtu, ikka pead kilo korraga välja ostma, mis ise maksab pea kilo raha. Samas me ju ei tea, järsku kellegil vedelevad need barnaulid kuskil niisama.
Loomulikult on parim viis laadida miskit selliselt, et kasutad normaalset kesta ja kõike teed ise otsast lõpuni, aga midagi kriminaalset minu silmis pole ka sellele, kui kama 2 millisel tehaksepadrunil vahetada kuul sama raske kuuli vastu ära. Iseküsimus, kas kest seda väntsutamist talub. Samas üks tuttav mul rääkis, et on oma silmaga näinud militaarkesta otsa topitud mega kuuli. Ja see kest olevat lakitud tongiga tagant nagu ikka need tehasest tulevad. Ju siis on keegi ikka väntsutanud seda kesta ja see talunud seda.
Pole ise ja arvan, et ka Kaupo pole kaalunud barnauli rohukoguseid ära, seega ei saa selles osas kaasa rääkida. Kuul otsast saada on kõige väiksem mure.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta