padruni keemia

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas kaidojaht »

Vaadake netis ringi, selliseid nn militaarkestasid koos tongiga on mõnikord müügis. Mõnikord hindki odavam kui ilma tongita kestal.
ergo
Postitusi: 67
Liitunud: P Dets 03, 2006 6:54 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas ergo »

...kui täpselt kaalutud on Barnauli püssirohulaeng ja kui täpne on lõpptulemus?

Eh, tegin asja napi aasta tagasi läbi. Kakkusin padrunid lahti, kaalusin rohud ja kuulid ära ning pärast jälle kokku (sama rohi sama kuuliga). Ühe variandina muutsin küll padruni pikkust oma relvale sobivamaks ja teisena sättisin rohtu, kuid miskipärast polnud mõttes mul kuule asendada.
Jah, nii see oli - rohukogused olid erinevad ja ka kuulide kaalud erinesid. Kõik padrunid olid samast pakendist. Mis need numbrid täpselt olid ei suuda hetkel meenutada ja pole märkmeid käepärast.
(Kogu pull käis selle nimel, et gruppi rohkem kokku saada, kui "tehaseseades" moonal. Eksperimenteerimist saatis küll edu, kuid endale sai lõpuks üdini tõestatud, et ega pole see jama kõike seda väärt ikka küll... )
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: padruni keemia

Postitus Postitas kirp »

Barnauli omad pole ainuke valik. Suht hiljuti oli 10 ja natuke vähema krooniga liikvel lääne poolt tulnud sõjamoona (pigem vist lõuna aafrika oma), mis oli väga ühtlane nii kuuli kui püssirohu kaalu osas. Kuuli otsast saada on lihtne ja kannatab kest küll (suhteliselt vintske ja paks vask). Torkad poolmantli otsa (nt. kerge Mega) ja 15 kr. padrun olemas (25 kr-se poe oma asemel). Ainuke puudus, et sõjamoona kesti ei saa teist korda kasutada - sütikut ei saa lihtsalt välja.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: padruni keemia

Postitus Postitas baddmann »

kirp kirjutas:...Suht hiljuti oli 10 ja natuke vähema krooniga liikvel lääne poolt tulnud sõjamoona (pigem vist lõuna aafrika oma)...


Liikvel väljaspool relvapoode ? Kui jah, siis kas on tark sellest üldse rääkima hakata avalikus foorumis ? Sarnased postid on varemgi ilmunud ja üldiselt need mulle ei meeldi.

BM
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas andrus »

Seda Lõuna Aafrika 308 täismantlit on Anomes kah saada.Ja maksab teine 8.-
jahismurf
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: padruni keemia

Postitus Postitas baddmann »

andrus kirjutas:Seda Lõuna Aafrika 308 täismantlit on Anomes kah saada.Ja maksab teine 8.-


Rõõm kuulda :)

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas kakuke »

Ja mingit Brittide kunagi kasutatavat täismantlit vist 155gr kuuliga olen isegi 10 kr/tk soetanud omale Schotterist.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: padruni keemia

Postitus Postitas duv »

kirp kirjutas:Barnauli omad pole ainuke valik. Suht hiljuti oli 10 ja natuke vähema krooniga liikvel lääne poolt tulnud sõjamoona (pigem vist lõuna aafrika oma), mis oli väga ühtlane nii kuuli kui püssirohu kaalu osas. Kuuli otsast saada on lihtne ja kannatab kest küll (suhteliselt vintske ja paks vask). Torkad poolmantli otsa (nt. kerge Mega) ja 15 kr. padrun olemas (25 kr-se poe oma asemel). Ainuke puudus, et sõjamoona kesti ei saa teist korda kasutada - sütikut ei saa lihtsalt välja.

Ma ei mõista kuidas sütik välja ei tule, olen ise 7,62x51 kestasid Lee matriitsist läbi lasknud, osad olid lihtsalt berdan tüüpi sütikutega ja need praakisin välja. Uuesti laadida pole kahjuks jõudnud, sest 308Win kesti niigi külluses ja tavaliselt ikka võtad ju mingi norm. firma oma ette ja laed partii, et oleks tagatud ühesugune jooks. Võõrasse kesta laetul lihtsalt vaja ju uuesti proovilaskmine teha ja selleks pole mahti olnud.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: padruni keemia

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kakuke:

Pole ise ja arvan, et ka Kaupo pole kaalunud barnauli rohukoguseid ära, seega ei saa selles osas kaasa rääkida. Kuul otsast saada on kõige väiksem mure.


Laadisin viimati 60 padrunit 308 Win kuulidega 150 GR Barnes TSX ja Sierra FMJ/BT 150 GR.
Minu mure oli see, et igal kolmandal-neljandal korral andis dosaator 1/100 g rohtu rohkem kui täpne norm. :lol: Oi, oi! :roll:

Kakuke, kaalu Barnauli padrunite rohukogused ära,räägime siis edasi. Saame teada kui täpne on? Mina olen igatahes väga umbusklik...Kummuta see! :)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas kakuke »

Loomulikult kõigub, aga see veel ei tähenda seda, et asja piisava fanatismi korral siluda ei annaks. Võtad lahti need 10 pauku ja kaalud iga rohukoguse eraldi ära, leiad aritmeetilise keskmise ja kaalud sisse tagasi täpsemalt, kui see 1/100´le. ;) Pakun, et rohukoguse kõikumine nii palju ei mõjutagi täpsust, kui tehasepadrunite col´i kõikumine. Ainuüksi Sako moonal on välja mõõdetud vaheks 1mm. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: padruni keemia

Postitus Postitas Mart »

Barnauli suurem häda on selles, et padruni pikkused ja headspace ( vaata pilti manuses ) kõiguvad hullumoodi, sealt ka see suurem hajuvus. See imetilluke rohu kaaluerinevus ei ole nii tähtis.
Samad vead ka kõigil tootjatel, kellel rohkem, kellel vähem. Wolf kohe tihedalt Barnauli kannul. :)
Seejärel S&B, kus kõikumised väiksemad.
Normal satub ka paar musta lammast karbi peale.
Siit ka suurim erinevus, miks iselaetud moon täpsem on. :)
Manused
headspace.jpg
Vasta