Sellier&Bellot

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Kristjannn »

Kaliiber õiget juttu räägib,hämaras enam eriti ei näe ja kui sa veel koprajahil,tegelikult vahet pole mida jahid, siis näed ainult looma, st kujutad ette,nagu minagi koprajärgi jooksin kottideni jääkülma vette,peale pauku, olen selllest kirjutanud siin foorumis.Kuid tegelt oli puupulk.Ühesõnaga on minu arust asi nii ,et hämaras hakkavad meeled petma,st hakkad ette kujutama.....omal on küll niimoodi olnud,et vaatad,et siga,tegelikult känd ja kusjuures sa ju tead ,et see on känd,ma räägin oma metsast...ja niiõelda kohtadest mida tean kui viit sõrme...aga hämaras millegipärast asi muutub...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kõrgistmelt autu poole lonkides vaatsin et mingi känd teeservas. Läbi optika igaks petteks hämarikku puurides selgus, et mitte väike karujõmm mõnekümmne sammu peal.
Ka niipidi võib pimedas minna. :shock:
Hea et selleribellerit rauas pold vaid vana hea 12g Mega. Oli vähe parem tunne. :lol:
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas duv »

Naerda pole siin midagi, omal jäi 5-e meetri pealt kobras võtmata, sest olenemata sellest, et talle ligi läksin otsustas loom vagusi istuda ja kändu mängida. Põhjus muidugi selles, et tiigi selles paigas oli kõrgem koht ja kobras kohe kui tunneb end maal või liiga madalas vees jääb liikumatuks. Mis puutub haugi laskmisse, siis hästi ei jaga mis põhjusel vette lastes löök kobrast ära ei löö, omal ka kogemus täiesti olemas nii kala, kui kopra lähedale vette lastes. Poisikesena sai kadaga kala uimaseks lastud nii, et lasid kala kõrvale ja näe 12kal 50 grammine laeng ei tee koprale midagi.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas kaliiber »

Olen täpselt sama fenomeni üle pead murdnud - veepinna lähedal olev kala on lähedusse lastud lasu peale kohe kõht ülevalpool, aga koprale sellega muljet ei avalda.

Loogika ütleb selle peale, et kopral on ju lasu hetkel alati kõrvad-silmad-nina veest väljas ja lööklaine nende kaudu ajusse ei jõua.
Kasutaja avatar
alotomson
Postitusi: 25
Liitunud: N Jaan 22, 2009 4:21 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas alotomson »

Minuarust on keegi siin foorumis kunagi varem kirjutanud just seda, et 12 kal. kuuliga kobrast vees lastes polnud kopral kriimugi aga surnud mis surnud.
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas jagwelt »

Mnjh nii see juhtus paar aastat tagasi.. seljal aint suur verevalum :)
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
paul
Postitusi: 41
Liitunud: N Juul 09, 2009 12:31 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas paul »

Sama kogemus siin, haavlipüssi kuuliga madalas vees ujuvat kobrast lastes. Surnud ei olnud aga üsna koordinatsioonivaba.

terv.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Pikk »

Olen ka korra seda kogenud et peale lasku oli kobras veepeal, korises ja hingeldas, hiljem lahates nahk terve aga kopsud olid põhimõtteliselt suur verevalumite kobar.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Viimases RIISTA lehes siis sihuke reklaam:
Sellier-il nüüd uus täisvask kuul alumiiniumist tipuga valikus, eXergy nimeks. Avaneb viieks teravate servadega õieleheks sarnaselt Barnes TSX-le. Lubatakse ligi 100% jääkkaalu. Pildi pealt paistab küll päris viisakas (y)
Kas on keegi seda juba proovida saanud?
Vasta