Sellier&Bellot

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
karja10
Postitusi: 7
Liitunud: T Sept 27, 2005 12:04 pm

Sellier&Bellot

Postitus Postitas karja10 »

Kas keegi on kasutanud tšehhi moona? Paluksin informatsiooni teadjatelt Sellier&Belloti moonale. Kuidas on kvaliteet võrreldes Sako ja Normaga?
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Veix »

Mina kasutan juba paari aasta vältel S&B moona. Ühtki halba sõna küll öelda ei oska poolmatli kohta, kasutuses siis 30-06-l 11,7g SP. Täpsuse üle ei kurda, jookseb mu CZ-is ilusti. Kusagil oli kunagi jutuks, et määrib rauda hullusti, kuid mina väidan teisiti. Proovisin vahepeal paari karbi jagu Norma Oryx-it ja praktika näitas, et Norma määris rauda tunduvalt rohkem, kui tegi seda S&B.
Täismantlit (FMJ 11,7g) muidugi ei soovita, sest selle kuul on terasest ja kuuli kattev vaskmantel on nii õhuke, et sobib sinna ainult värviks, peale selle ei jooksnud need kuulid mu relvast üldse ja lõpetuseks rikuvad rauda kah.
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas vidrik »

223 rem 3,6 grammiseid FMJ olen lasknud tõrkeid pole olnud,läheb sinna kuhu sihid...hind hea odav barnaga võrreldes pea samasse auku.9mm olen samuti lasknud ca 300 padrunit pole probleeme olnud(keegi võiks SP moona kohta midagi öelda kas on väärt või mitte)määrimis kohta ei oska midagi öelda kui lased palju siis on ka sitta palju :wink: aga et näo mustaks tõmbaks peale esimest pauku pole tähele pannud
koll

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas koll »

Veix kirjutas: Täismantlit (FMJ 11,7g) muidugi ei soovita, sest selle kuul on terasest ja kuuli kattev vaskmantel on nii õhuke, et sobib sinna ainult värviks, peale selle ei jooksnud need kuulid mu relvast üldse ja lõpetuseks rikuvad rauda kah.


Poolmantelkuul võtab ka magneti külge, ei tea kas seal on ka terast sees ?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas kakuke »

Ma tean, et raud ainus asi, mis magnetile allub. Või on miskit veel? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Ten »

Saagisin kunagi S&B poolmantli piki lõhki.Vase kiht oli silmajärgi üsna korralik.Arvan,et toru ta ei kahjusta. Jahil teda ei kasuta peale seda,kui lasin kitse ja enamuse kitsest sai koer.Kuul tabas konti ja purunes väikesteks kildudeks,jubedad verevalumid.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas aivar00 »

Ei oska muud kommenteerida- kunagi sai kah teda ostetud 6,5 Kustile mõned karbid prooviks. Kitse lõhkus hullusti- arvan, et viga oli kerges kuulis ja suures kiiruses (enam kuuli kaalu ei mäleta). Tiirus märki lastes aga jooksis üks kuul lappi. Oli teine ilusti põrsa märklehel (vabandust euroopa siga :lol: ) silma alla augu teinud. Peale sellist "juhust" enam ei ole kasutanud.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas duma »

sai ka kasutatud mõned aastad tagasi ja ei ytleks kyll et kitse hullusti lõhkus. Kaliibriks oli 308 ja 11,7g.
duo on parem
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Ats »

Proovisin ka kunagi 30-06-le S&B-d, täismantel 9,7gr (või oli 9gr) läks tavaliselt tükkideks ja poolmantliga 11,7gr lastes lõhkus looma jubedalt. Ühe laskuri soovitusel läksin üle Lapua Mega 12gr kuuliga iselaetud padrunitele, kus kuuli algkiirus on allapoole toodud püssirohu valikuga. Laskmisel pean kül arvestama, et kaugemale lastes kukub kuul kiiremini, aga purustused on väiksemad, ning loom ei lähe väga kaugele.
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Veix »

Otsisin teie jutu pelae spetsiaalselt magneti välja ja tulemuseks see :S&B .30-06 Spr, 11,7 g SP ja see S&B .30-06 Spr, 11,7 g Barnes XLC kuul, küll magnetile ei reageeri. Rohkem ei saanud katsetada, kuna pole teisi kuule käepärast.
Lõhuvad kõik kuulid ning minu praktikas, mida olen ise nülgimisel loomade pealt näinud, põhiliselt siga siis, et minu 30-06 11,7g S&B ei lõhu väga palju rohkem, kui 6,5-se kaaluga vist oli 9,7g Norma (kuuli ei mäleta enam) ja ka 308 teeb sarnase augu - kõik oleneb muidugi tabamiskohast.
Kitse ma oma 30-06 ei lase üldse mujale kui kaela, kui on laskepositsioon stabiilne, kui mitte, siis jätan laskmata.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Marekp »

Vaadates ajakirjades olnud erinevaid kuuliteste, siis on S&B SP kôigis viimane olnud. Peamine pôhjus selles on liiga väike jääkkaal - laguneb ära.
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas vidrik »

aivar00 kirjutas:Ei oska muud kommenteerida- kunagi sai kah teda ostetud 6,5 Kustile mõned karbid prooviks. Kitse lõhkus hullusti- arvan, et viga oli kerges kuulis ja suures kiiruses (enam kuuli kaalu ei mäleta). Tiirus märki lastes aga jooksis üks kuul lappi. Oli teine ilusti põrsa märklehel (vabandust euroopa siga :lol: ) silma alla augu teinud. Peale sellist "juhust" enam ei ole kasutanud.



See kui lappi läheb viitab nagu sellele et vale raskusega kuul...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
See kui lappi läheb viitab nagu sellele et vale raskusega kuul...

Vot sellest mõttesähvatusest ma küll aru ei saanud :M
Lastes 50 meetrilt tehases laetud moonaga ja 20 padrunise karbi kohta 1 läks lappi :M - tea kas sattus vale raskusega kuul sellel ühel padrunil olema :lol: :lol: :lol:
Küll targemad kommenteerivad :lol:
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas kakuke »

Kui lasta siga läbi plangu, siis jookseb sageli lappi. See jama ei võinud olla?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas duv »

aivar00 kirjutas:tsiteerin:
See kui lappi läheb viitab nagu sellele et vale raskusega kuul...

Vot sellest mõttesähvatusest ma küll aru ei saanud :M
Lastes 50 meetrilt tehases laetud moonaga ja 20 padrunise karbi kohta 1 läks lappi :M - tea kas sattus vale raskusega kuul sellel ühel padrunil olema :lol: :lol: :lol:
Küll targemad kommenteerivad :lol:

Raskus nüüd küll ei mõjuta, üks võimalus, et kuul väiksema diameetriga, ega lähe korralikult soontesse, vaid läheb otse üle. Teine võimalus eeldab rikoshetiga tabamust, tähendab, et kuul riivas eelnevalt mingi kõrvalist eset või maapinda. Kolmanda võimaluse, et püssi vintsooned ära kulunud võib vast kõrvale jätta, sest siis oleks kõik kuulid lapiti.
Vasta