Sellier&Bellot

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas ubin »

Lapua annab täpsusmoonale ainult ühe aasta säilivusaega (juhul kui padrunid ei ole ermeetiliselt pakendatud), müstika, aga püssirohu omaduste muutumisest võib teha järeldusi küll.
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:Honkomees, kuhu need tabamused suurel loomal siis on olnud, et maha pole jäänud või siledaga tulnud üle lasta?

nt põrsal pähe ja sealt kaelanaha alt esikintsu ja mõne hetke pärast siga püsti, ots ümber ja minema, teise raua Monolit siis viskas sabakondi juurest selgrootabamusega põssal külje ette, nagu vasaraga oleks virutatud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Veix »

S&B moon laguneb jah paremini, kui mõni teine, kuid pole probleemi olnud, et loom maha ei jää. 150-lt meetrilt põtra või siga maha saada pole olnud probleemiks, seda siis 30-06 ja 11,7g SP-ga. Kasutan seda moona relva soetamisest saati ja ei ole leidnud siiani põhjust, miks peaks mõne muu tootja moonale üle minema.

Parimat, Veiko!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas honkomees »

Veix kirjutas:... pole probleemi olnud, et loom maha ei jää. 150-lt meetrilt põtra või siga maha saada pole olnud probleemiks...
jah aga 15 m distantsilt ja pehmes lihas 6-7 cm haavakanal??? kal 7x65R, mulle tundub et vähemalt see mulle sattunud partii on ilmselgelt nõrk, samas pauk ja tagasilöök on mehised :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas plaaster »

honkomees kirjutas:
Veix kirjutas:... pole probleemi olnud, et loom maha ei jää. 150-lt meetrilt põtra või siga maha saada pole olnud probleemiks...
jah aga 15 m distantsilt ja pehmes lihas 6-7 cm haavakanal??? kal 7x65R, mulle tundub et vähemalt see mulle sattunud partii on ilmselgelt nõrk, samas pauk ja tagasilöök on mehised :lol:


Omast kogemusest selle kaliibriga soovitan kasutada Sako Hammerheadi või Norma Vulkanit ja kõik kes on pihta saanud on ka mõne meetri raadiuses maha jäänud.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas baddmann »

Minul selle tootjaga kogemused 308 ja 243 kaliibritega. Kui 308 puhul oli alguses tegelikult probleemiks 11,7g ehk raske kuul ja esimene vint, mis oli Iž18 (kerge ja "tasakaalutu"), siis .243 moon üllatas mind tõeliselt rõõmustavalt. Olen kasutanud küll peaaegu ainult SP ja 6,5 g kuuliga padruneid S&B-lt, aga tihedus on ilus, laengute stabiilsus ei tundu probleemiks olevat, kuulid võtavad eesmärgipärase uluki (rebane, metskits jm) kaliibrile (keskmisest kiirem) vastavalt maha ning purustused lihakeres on mõistlikkuse piirides. Tõsi, rebasest ma nahka ei oota.

Hiljuti veidi Iž 18-st raskemas relvas (308) uuesti S&B allesjäänud 11,7g SP padruneid ajujahis kasutada proovides saabus samuti tõdemus, et relva suurema kaalu ja parema tasakaalustatuse tõttu ei oska nüüd ka padrunitele midagi ette heita. Vahel küll tundub, et laeng on ehk liiga tugev, s.o lask raputab liiast. See hinnang on aga paratamatult liiga subjektiivne, et midagi erilist väärt olla. Tiheduse üle ei kurda, samas pole ka pikki distantse proovinud selle moonaga. Mis puutub SP kuuli liigsesse purunemisse, siis minul pole seda küll esinenud, pigem hoopis vastupidi - kuul liigub loomast läbi, jättes massiivse (olen näinud küll ka suuremaid, aga ekspansiivsematel kuulidel ja samuti ka 9,3 kaliibril) haavakanali ning viib ehk liigagi palju energiat endaga kaasa. Kuid niivõrd vähe-ekspansiivse kuuli kohta ei oska võrdluses nt samaraske Oryxiga seda etteheiteks lugeda. Muideks, minu 202 Sauerist jooksevad 11,7 g SP S&B ja 11,7 g Oryx täpselt ühtemoodi (<100 m peal, kaugemale pole proovinud).

BM
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas duv »

Honkomehe probleem mul läbi elatud selle otsas väikese auguga täismantel kuuliga moon oli vist 9,5g Lapua Scenar 308W. Sai omal ajal odavuse pärast ostetud ja õnneks soku peal(sest suurem loom oleks metsa läinud) ära proovitud. Tulemus oli terve kehaõõs s...a täis, sest kuul ei suutnud loomast pool põiki läbi minna ja killunes täielikult sees. Sellier&bellot moona odavuse tõttu palju kasutanud, aga ainult täismantlit, mille kestad hiljem saand poolmantli peale laadida ja sedasi pole probleeme tekkinud. Poolmantel kuulid, mis uluki rindkerest läbi ei suuda joosta pole üldiselt minu jaoks sobivad ja nende jahis kasutamisest olen püüdnud hoiduda. Siinkohal on kindlasti vastuvaidlejaid, et siis ei jää kogu energiat uluki kehasse, aga eks paljudel on ka vast kogemusi, et hästi sihitud lask puhtalt mööda läinud. Tegelikult polegi vahest mitte mööda vaid looma kehasse jäänud, loom lihtsalt eemal surnud ja verejälgede puudumise tõttu kaduma läinud.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Veix »

Praktikas läbi elatud 30-06-ga, jookseb 11,7g kuni 100-ja meetrini seast läbi (olenemata suurusest, kui just ei saa mitut suurt konti), väga harva olen saanud oma kuuli loomast kätte. Üle 100 meetri ei oska kommenteerida, kuna selliseid laskmisi tuleb liialt harva ette.
Norma Oryx jooksis ka minu relvast S&B-ga väga sarnaselt ning tapavad need kuulid samamoodi, kuid minu jaoks mängib rolli hind, mis S&B-l pea poole odavam.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Pauli »

Seda et, kas praegu natukese sea ja käo võrdlemine ei toimu? Ühed kiidavad .30 kuule ja honkomees laidab 7mm tinaubinaid. Ma eeldaks, et need ei ole päris üks ja seesama asi.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Veix »

mosse kirjutas:Seda et, kas praegu natukese sea ja käo võrdlemine ei toimu? Ühed kiidavad .30 kuule ja honkomees laidab 7mm tinaubinaid. Ma eeldaks, et need ei ole päris üks ja seesama asi.


Täiesti õige tähelepanek, eks kaliibrite ja erinevate kuuli raskustega tekivad võrreldamatud vahed lennu kauguses ja jõus, kuid tehnoloogiliselt peaksid erinevad kaliibrid oma "võimekuse" kohaselt, enam-vähem sarnaseid tulemusi andma.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Pauli »

Minu arusaamise järgi vastipidi. Just see, et tegu on sarnase "võimekusega" kaliibritega teebki vahe sisse. Sest justnimelt tehnoloogiliselt ei ole .30 ja 7mm kuulid identsed. Ehk teisipidi tehes .30 kuulist 7mm rauda mineva vähendatud koopia, käitub see kuul sama energiaga takistust tabades hoopis teisiti. Vähemalt minu loogika ütleb nii.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
alotomson
Postitusi: 25
Liitunud: N Jaan 22, 2009 4:21 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas alotomson »

honkomees kirjutas:... Viimane lastud loom oli koprapoeg ca 15-20 m ja kaelapauk segroogu riivates ei läbistanud looma,vaid jäi teisele poole naha alla pidama.


Sellisel juhul võib piisada vee takistusest, et see kuul ei läbi looma. Eriti veel kui lasta kaugemalt, kuna siis on vette lendamise nurk väiksem ja kuul peab läbima rohem vett ennem loomani jõudmist. Vist kirjutasin arusaadavalt. Kiiremate kaliibritega on see mõju eriti suur.
Selle veeloomaga on nagu on, aga see vee takistamise effekt on olnud hästi näha haavlitega lastes. Haavlid on sejas ja peas (need ju veest väljas) ja kaelas pole üldse või on üksikud vaevu naha all. Seda siis ühe pauguga ja suht lähedalt ja kõrgemalt lastes.

Pole just eriti "teadusemehed" aga ma ei viitsinud paremat videot otsida sellel teemal:
http://www.youtube.com/watch?v=arh7K5vK ... re=related

Vabandan, et teemast väheke mööda läks aga oli tuju vettelaskmisest rääkida :) Ei mõelnud seda üldse S&B moona kaitseks.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas duma »

Ka minu viimasel kopral jäi kuul kaelapauguga teisele poole naha alla pidama ja ei olnud vette laskmist täitsa kuival maal oli. moon oli sis norma oryx ja 308w
duo on parem
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Kristjannn »

No see on küll naljakas,et lasid kobrast ja said kuuli naha alt kätte308win iga.Seal kaks võimalust kas lasid 4km kauguselt või oli laeng sitt.Niipalju kui on nähtud jookseb kuul seast vabalt läbi,rääkimata siis veel selllisest suurest rotis.Võibolla rohi ei plahvatanudki,vaid ainulr tong :D
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas peepk »

Vat omal juhus,kus 308 wini kuul ei läinud läbi paksu sea naha ja rasvapolstri "hingepaugu" tegemisel.Laskma pidi nurga all ja 3 m pealt.kusjuures kuul pani rikoseti lükates naha valli ette.Isegi poleks uskund ja ei usuks, kui keegi räägiks.
Vasta