Sarviku mure padrunite kollektsioneerimisel

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Sarviku mure padrunite kollektsioneerimisel

Postitus Postitas Sarvik »

teadjamiis kirjutas:ups, minu viga, ei lugenud kogu infi läbi.Seal kirjas, et kohitsetud, siis määrigu endale pähe. Selliseid leide ei lõhuta. Või luges leidja juba siit kustutatud Hr. Sarviku soovitust ja murdis neil padrunitel kaela.


:M :M :M muideks ma ei saa siiani aru miks mu igati mõistlik ja ev relvaseadusele viitav üleskutse mitte anda tsiviilringlusesse (st ka . näit teilt otse võõrandamist kollektsionääridele) misiganes asjaoludel teie kätte sattunud kuid relvaseaduse mõttes teile mittesobivaid padruneid.....kuna selliste käitlemine on karistatav... adminnide poolt lihtsalt banniti..... :M :M :M

sry, meybe.... seetõttu et ilma erivahenditeta (mõtlen siin laadimiskomplekti mis võimaldab ka laetud padrunitel kuule eemaldada) deaktiveerimine/utiliseerimine mida ma ühe variandina näites tõin võib olla "kodustes" tingimustes ohtlik...sry veelkord...

aga kutsun üles veelkord kõiki "leitud" misiganes padruneid ja muid lõhkeseadeldisi viima vabatahtlikult eesti politseile (see ei ole karistatav) ja mitte neid pakkuda müüa ei kollektsionääridele ega kellele iganes sest see on karistatav tegu müüjale ev relvaseaduse kontekstis...
kärbes kirbule!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas Olavi Kool »

Sarvik kirjutas:
teadjamiis kirjutas:ups, minu viga, ei lugenud kogu infi läbi.Seal kirjas, et kohitsetud, siis määrigu endale pähe. Selliseid leide ei lõhuta. Või luges leidja juba siit kustutatud Hr. Sarviku soovitust ja murdis neil padrunitel kaela.


:M :M :M muideks ma ei saa siiani aru miks mu igati mõistlik ja ev relvaseadusele viitav üleskutse mitte anda tsiviilringlusesse (st ka . näit teilt otse võõrandamist kollektsionääridele) misiganes asjaoludel teie kätte sattunud kuid relvaseaduse mõttes teile mittesobivaid padruneid.....kuna selliste käitlemine on karistatav... adminnide poolt lihtsalt banniti..... :M :M :M

sry, meybe.... seetõttu et ilma erivahenditeta (mõtlen siin laadimiskomplekti mis võimaldab ka laetud padrunitel kuule eemaldada) deaktiveerimine/utiliseerimine mida ma ühe variandina näites tõin võib olla "kodustes" tingimustes ohtlik...sry veelkord...

aga kutsun üles veelkord kõiki "leitud" misiganes padruneid ja muid lõhkeseadeldisi viima vabatahtlikult eesti politseile (see ei ole karistatav) ja mitte neid pakkuda müüa ei kollektsionääridele ega kellele iganes sest see on karistatav tegu müüjale ev relvaseaduse kontekstis...


Hr. Sarvik, ehk viitad relvaseaduses punktile mis lubab sinul leitud laskemoona deaktiveerida ja keelab minul seda kollektsioneerimisoa omanikuna omada. Selge, et kastide viisi sõjamoona metsast koju tuua ei ole ka loa omanikel mõistlik tegu aga vanu unikaalseid padruneid tuleb aegajalt ikka renoveerimistööde käigus välja ning neid lammutama hakata on igati haiglane käitumine. Samuti jahituristi kingitus minu kogusse või poest ostetud huvitav padrun on igati legaalne eksemplar kollektsioonis. Kogu tsiviliseeritud maailmas tegeletakse selle hobiga ja täiesti legaalselt ning euroopas on ka laskemoona kollektsionääre ühendav organisatsioon ECRA.
http://www.ecra.info/start.php
Teeks edaspidi nii, et sõna võtavad need kellel midagi öela on aga mitte ise enale seaduste väljamõtlejad kes seda ka teistele tahavad tõepähe kuulutada.

Niipalju seadusest veel, et alati vaadake kindlasti, et oleks kehtiv redaktsioon. Elektroonilise riigiteataja avamisel tuleb ette tavaliselt seaduse esimene vastuvõetud versioon ning sealt tuleb kehtivani edasi liikuda.
naised saunas rääkisid
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sarviku mure padrunite kollektsioneerimisel

Postitus Postitas kakuke »

Kuna see teema ikka närib mõnel hinge ja mina eelmine kord oma karvase käe sinna teemasse sisse panin, kuna räägiti mööda teemast, (see polnud teema algataja soov rääkida asja seduslikkusest antud teemas) siis nüüd teema poolitamisega annan võimaluse selleks siin seda teha. Ja selle teise teema jätaks rahule selliste küsimustega.
Ps. Sarvik, kui selle teema pealkiri ei sobi, siis saad seda ise muuta, muutes oma esimest postitust.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Sarviku mure padrunite kollektsioneerimisel

Postitus Postitas Marekp »

Sarvik kirjutas:
teadjamiis kirjutas:ups, minu viga, ei lugenud kogu infi läbi.Seal kirjas, et kohitsetud, siis määrigu endale pähe. Selliseid leide ei lõhuta. Või luges leidja juba siit kustutatud Hr. Sarviku soovitust ja murdis neil padrunitel kaela.


:M :M :M muideks ma ei saa siiani aru miks mu igati mõistlik ja ev relvaseadusele viitav üleskutse mitte anda tsiviilringlusesse (st ka . näit teilt otse võõrandamist kollektsionääridele) misiganes asjaoludel teie kätte sattunud kuid relvaseaduse mõttes teile mittesobivaid padruneid.....kuna selliste käitlemine on karistatav... adminnide poolt lihtsalt banniti..... :M :M :M

sry, meybe.... seetõttu et ilma erivahenditeta (mõtlen siin laadimiskomplekti mis võimaldab ka laetud padrunitel kuule eemaldada) deaktiveerimine/utiliseerimine mida ma ühe variandina näites tõin võib olla "kodustes" tingimustes ohtlik...sry veelkord...

aga kutsun üles veelkord kõiki "leitud" misiganes padruneid ja muid lõhkeseadeldisi viima vabatahtlikult eesti politseile (see ei ole karistatav) ja mitte neid pakkuda müüa ei kollektsionääridele ega kellele iganes sest see on karistatav tegu müüjale ev relvaseaduse kontekstis...


Sarvik siin tiba hoogu läinud, ma usun, et kôik ikka teavad, et leitud lôhkeseadeldisi ise torkida ei tohi. Veel vähem neid kuhugi viia. Tahaks näha politseinke nägusid kui mingi sôjaaegse mûrsuga sisse astud, ei ole enam nii kindel, et ilma karistuseta pääsed.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Sarviku mure padrunite kollektsioneerimisel

Postitus Postitas Olavi Kool »

Ma arvan, et mürske siin keegi koguda ei kavatse ja teema oli ikka käsirelvade moonast, püstolid, revolvrid, püssid...
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas Sarvik »

teadjamiis kirjutas:Teeks edaspidi nii, et sõna võtavad need kellel midagi öela on aga mitte ise enale seaduste väljamõtlejad kes seda ka teistele tahavad tõepähe kuulutada.

Niipalju seadusest veel, et alati vaadake kindlasti, et oleks kehtiv redaktsioon. Elektroonilise riigiteataja avamisel tuleb ette tavaliselt seaduse esimene vastuvõetud versioon ning sealt tuleb kehtivani edasi liikuda.


just nii ma teen...ja seda jätkuvalt kehtivaid seadusredaktsioone kasutades

minu jutt ei ole mõeldud kollektsioneerimisloaga meestele vaid täitsa tavalistele (jahi)meestele kelle kätte võib sattuda/on sattunud mingit x moona

soovitaks üle lugeda järgmised relvaseaduse paragrahvid:

* §34 lg.2 ......käidelda on teil õigus vaid seda moona mis on sobilik teie relvale
* §9 lg.1 ja §5 lg1......leitud või päranduseks saadud laskemoonast tuleb viivitamatult teadata politsele ja see üle anda
* §89'13....ebaolulises koguses laskemoona käitlemise eest tahv kuni 300 trahviühikut või arest

kommentaar: kui teie kätte satub misiganes viisil laskemoon mis ei sobi teie relvaloale kantud relvadele helistate mitte teadjamiisile et kle mul mingit värki pakkuda....vaid hoopis otsekohe politseisse ja lepite kokku kas toote selle värgi ise sinna või tulevad nad teie juurde....nii lihtne see seadus ongi :lol:
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Padrunite kollektsioon

Postitus Postitas Sarvik »

teadjamiis kirjutas:
Hr. Sarvik, ehk viitad relvaseaduses punktile mis lubab sinul leitud laskemoona deaktiveerida ja keelab minul seda kollektsioneerimisoa omanikuna omada.


to teadjamiis: sul on selles osas täiesti õigus....minu valduses olevat laskemoona mis ei sobi minu relvaloale kantud relvadele ei tohi ma ev relvaseaduse kontekstis mingil moel käidelda.... deaktiveerimisest rääkimata....
toon ka näite....kui ma täna müüksin maha oma 3006 raua....siis kappi seisma jäävad ca 1000 endalaetud padrunit tuleks mul viia otsekohe politseisse....ja ma ei tohi nendelt kuule/sütikuid/püssirohtu ära võtta e. nn deaktiveerida....ja siis komponentide minemaviskamisest rääkimata....sry veelkord et kord aegade hämaruses olen just niimoodi käitumud....jur. mõttes on see väärtegu õnneks aegunud :)
kärbes kirbule!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Sarviku mure padrunite kollektsioneerimisel

Postitus Postitas Olavi Kool »

tegelikult on asi siin tõesti jama suure algustähega ja tuleks alustada BH poest ja selle müüdavatest kuulihaamrite maaletoojatest, vaatasin oma padruneid ja võtsin sealt ühe pihutäie ja mida nägin???? mingit moona oli oluliselt raskem deaktiveerida kui teist. Mart kuri.... aja asi korda!!!!
Just selle vasakpoolsega tekkis jama.

Pilt
naised saunas rääkisid
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Sarviku mure padrunite kollektsioneerimisel

Postitus Postitas duv »

Aina paremaks kisub juba! Moona tiftiga revolvritele, montekristole, Webley´le jne. Ma ei mõista milleks neid aja poolt deaktiveeritud padruneid üle deaktiveerida, kas tõesti selle näputäie musta rohuga võimalik mõni Lasnamäe Pae tn. trepikoda orbiidile lasta või padruniga kellelegi atendaati korraldada. Neil tiftiga padrunitel juba tina kesta külge kinni oksüdeerunud ja juba paljast seismisest tekivad valgevasest kesta praod. Samas jälle võttes arvesse kohalike leidurite ja atendaadimeistrite taset ei pane vist enam imestama, kui mingi narkarist snaiper, kes paraja laksu all pannakse tulemasinaga tiftiga revolvri trumlit soojendama, et pauku kätte saada ja ohvrit teise ilma saata.
oliver
Postitusi: 79
Liitunud: E Sept 25, 2006 9:25 pm

Re: Sarviku mure padrunite kollektsioneerimisel

Postitus Postitas oliver »

Mis ajal need tihvtpadrunitega tukid käibesse tulidki?
Kui enne 1870 siis peaks ka nende laskemoon olema ilma loata käideldav?
Iseenesest huvitav teema, kui mul on kodus Põhjasõja aegne töökorras musket siis ei tohiks see politseimeistreid kottida? Võin sellega vabalt paugutada eeldusel et kedagi ei häiri ja ohtu ei sea?
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Sarviku mure padrunite kollektsioneerimisel

Postitus Postitas Olavi Kool »

duv kirjutas:Aina paremaks kisub juba! Moona tiftiga revolvritele, montekristole, Webley´le jne. Ma ei mõista milleks neid aja poolt deaktiveeritud padruneid üle deaktiveerida, kas tõesti selle näputäie musta rohuga võimalik mõni Lasnamäe Pae tn. trepikoda orbiidile lasta või padruniga kellelegi atendaati korraldada. Neil tiftiga padrunitel juba tina kesta külge kinni oksüdeerunud ja juba paljast seismisest tekivad valgevasest kesta praod. Samas jälle võttes arvesse kohalike leidurite ja atendaadimeistrite taset ei pane vist enam imestama, kui mingi narkarist snaiper, kes paraja laksu all pannakse tulemasinaga tiftiga revolvri trumlit soojendama, et pauku kätte saada ja ohvrit teise ilma saata.


Ei hakka ma neid midagi deaktiveerima ega soovita seda ka teistel teha. Postituse mõte oli tuua näide kollektsioneerimisväärtusega padrunitest ja juhtida väikese iroonia läbi tähelepanu nende deaktiveerimise mõtetusele.
naised saunas rääkisid
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Sarviku mure padrunite kollektsioneerimisel

Postitus Postitas Olavi Kool »

oliver kirjutas:Mis ajal need tihvtpadrunitega tukid käibesse tulidki?
Kui enne 1870 siis peaks ka nende laskemoon olema ilma loata käideldav?
Iseenesest huvitav teema, kui mul on kodus Põhjasõja aegne töökorras musket siis ei tohiks see politseimeistreid kottida? Võin sellega vabalt paugutada eeldusel et kedagi ei häiri ja ohtu ei sea?


Päris nii lihtne ja üheselt mõistetav see ikka ei ole.
2) enne 1870. aastat valmistatud tulirelvale ja selle koopiale tingimusel, et nendest ei saa tulistada käesoleva seaduse §-des 19 ja 20 nimetatud laskemoona;
[RT I 2007, 7, 38 – jõust. 27.04.2007]

Seega kui loeme seadust täpsemalt siis püss nagu olla võiks aga kui juba on võimalik sellest tulistada siis nagu jällegi ei tohiks :VS
ning millisel musketil on tootja markeering? RS ^pg 20(tsiviilkäibes keelatud tulirelv) lg1 p6 6) tulirelv, millel puudub valmistaja markeering;

ja kui juba laskma hakata siis laskemoonaga tekkib jama kuna relvaseadus ütleb üheselt; (2) Piiramata tsiviilkäibega padrunikomponendid on kuulid, haavlid ja padrunikestad. RS 19 P 3) Piiratud tsiviilkäibega relvadele mõeldud laskemoona, püssirohtu ja sütikuid võib soetada käesoleva seaduse §-des 32 ja 34 sätestatud soetamisloa või relvaloa alusel, välja arvatud käesoleva seaduse § 66 lõike 1 punktides 1 ja 2 sätestatud tegevusloaga lubatud tegevusaladel tegutsemisel.
Seega paugu tegemiseks vajalik rohi on piiratud komponent ja kui on sütikuga versioon vanast relvast siis ka sütik. Ühesõnaga, kui selle vana musketi ära laed oled juba pahalane? :VS

Õnneks nii hullusti keegi norima ka ei hakka kui sa just selle paugutamisega kedagi väga tigedaks ei aja.
naised saunas rääkisid
Vasta