"Brenneke" moon vindile.

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Tiberius
Postitusi: 16
Liitunud: T Mär 31, 2009 2:01 pm

"Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas Tiberius »

Anome ja Kompass müüvad "Brenneke" moona vintraudsetele jahirelvadele.Pildil oleva karbi põhjal võiks oletada, et tegu saksa kaubaga(BLEIFREI-pliivaba?) Kaliibrite valik lai, küll aga pole lahti seletatud, mida lühendid TOG,TUG,TAG ja TIG tähendavad. Äkki teadjamad mehed kommenteerivad, mis firmaga tegu :roll:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas baddmann »

Ära sa googlet küll kasuta kasvõi esmase arusaama tekitamiseks endale, lihtsam on ikka uus teema tekitada foorumisse :D

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas kakuke »

http://www.brenneke-munition.de/
Hind oli minu jaoks sellel moonal müstiline.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tiberius
Postitusi: 16
Liitunud: T Mär 31, 2009 2:01 pm

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas Tiberius »

Mnjah... Kui valdaks deutshi, inglist või prantsust-küllap siis ka teemat poleks püstitanud...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas baddmann »

mingi abi annab esialgu:

http://translate.google.com/#

BM

P.S. ulatame kala asemel õnge vms ;)

bm
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas Joosep Käba »

Müügimees kiitis poes taevani. Mul tekkis tunne, et tea millega siiani lastud on kui seda imemoona veel polnud. Kõik loomad pidid maha jääma. :shock:
Oleks selle raha eest kasvõi ots natukenegi kullatud, paneks võibolla mõtlema. :lol:
Kvaliteet võib hea olla ei vaidle, aga minu jaoks hind nullib selle.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas andrus »

Kuna kaasvõitleja kasutab brenneket juba mitu aastat siis pean tõdema,et tõesti on hea moon.Viimasel seal lastud mõlemad esikäpa kondid sirgelt pooleks,sisse minekul väike auk ja välja tulekul väike auk.Vaatamata sellele,et kondid said täis tabamuse verevalumit praktiliselt polnud.Siga lastud 120m pealt.Ühtegi kuuli pole siiani kätte saanud mitte ühestki loomast.Lasknud on ta rebasest põtradeni.Otsima pole pidanud ühtegi.Tea kas on asi heas moonas või selles,et mees lihtsalt oskab lasta.Ise pole raatsinud siiani lihtsalt osta aga kuna põdrajaht koputab uksele, tuleb ikka see brenneke laadimis ring ette võtta.
jahismurf
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas peepk »

TIG-lühimaa kuul,millel kesta sees erineva kõvadusega tinasulam, esiotsa materjal pehme ja tagumine ots kõvem kraam.Nii,et see kuul avaneb poole peale, kuulis oleva randini ja see tagumine kõva osa garanteerib sügavale tungimise. Kuuli ninas see rant looma nahka ümara augu lõikamiseks.
TUG-samuti selle lõike äärega, aga ees ninas kõva materjal ja taga pehme. See kuul avaneb pikka mööda ja ka tagumine ots selle pehme tinaga paisub. Loodud paksunahalise looma jaoks ( meil siis suur kult).Mõlemad kuulid tungivad sügavale. See lõike äär tagab, et kui siiski loom paneb minema, siis selle randi lõigatud augu kaudu jääb ilus vererada .
Mul venekeelne raamat " maailma kuulid ",aastast 2003 ja ilmselt neid kahte uuemat seal pole. Aga olen kah seda meelt, et see kallis tüki hind pole tasku järgi, seda enam, et samal põhimõttel tööt
avaid kuule (poole peale avanevaid) teevad normad , sakod ja kindlasti kedagi veel.Samas, kui kuulide läbilõikeid vaadata, siis see keerukas ehitus ilmselt määrab ka hinna.Ja kuskilt lugesin, et saksas miski uus kuul anti kaheks aastaks jäägritele katsetada, enne kui massiliselt tootma hakati. Seega kehva moonaga kindlasti tegu pole.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas Mart »

Lihtsalt vahemärkusena - need TIG'id, TUG'id nikeldatud terasmantlitega kuulid. Et siit siis väike järeldus, kui saksid juba nikeldatud terasmantlitega kuule toodavad, siis ei maksa Barnaul'i vasetatud mantlitega kuule peljata. :)
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas vidrik »

endal kogemus TOG 308. ja 308 blackhills barnes TSX võitjaks jäi BARNES

Minu kogemus näitab et barnes tripple shock võtab looma paremini maha,kindlasti ei ole brenneke kehva moon 0-200 meetrit ballistilised andmed on brenneke padrunil paremad.Kuuli trajektor on sirgem ja ei pea väga parandusi tegema.Kahjuks näitab enda kogemus et barnes kuul võtab looma ka kehva lasu korral paremini maha :oops:

verevalumid ja purustused on minu enda kogemuste põhjal samad.Mõned küll räägivad et barnesi padrun lööb looma tükkideks :D (aga ma kardan et see mingi linnalegend) minul pole seda esinenud.Lasknud nii siga,kobrast,kährikut kui põtra
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas Sarvik »

olen paar karpi 3006 tug-e läbi lasknud....mida siis arvata...rõhutan et arvamus on vägagi subjektiivne kuna sõltub alati sellest kas ja kuidas poemoon trehvab sobima konkreetse püssiga....ja teisalt tabatud loomade hulk (6...8??? võibolla ) ei anna veel statistiliselt usutavat tulemust.

1. külvitihedus....keskmine, samast klassist lapua megaga
2. avanemine....hea, läbijooksu ei ole, enamasti teisel pool naha all

kokkuvõtteks....hea ja aktsepteeritav metsamoon....paraku hinna/kvaliteedi-tulemuse suhe ei kannata võrdlust välja millegiga.
kärbes kirbule!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas Motorist »

Brenneke TIG,TOG, TUG, TAG - lühendid sõnadest T-Torpedo, U-unversal, I-ideal, O-optimal, A-alternative,
kui nüüd kokku paned tähed saad kokku nimed teada... :D
Aga ärge müügimeeste juttu usukuge, ei ole see mingi imekuul, ikke mees peab laskma selle kuuli lendu ja õigesse kohta. Olen ise kasutanud seda kuuli 2 erineva kaliibri jaoks...TOG 9,7g 7x57R drillingul ja teine TUG 19,0 g 9,3x64 brenneke nn magnumkaliibril.
Täna kasutan vaid 9,3x64 Brenneke TUG'i moona ja väga proosalisel põhjusel....seda kaliibrit toodab vaid kaks firmat maailmas RWS ja Brenneke....ning mõlemate valikus põhiliseks TUG (kui nüüd mitte arvestada Barnaul...millel muide ei olnud üldsegi mitte paha hajuvus 100m...arvestades kuuli hinda
Mis puutub nüüd kuuli Brenneke TUG mida kasutan, siis see on mõeldud nn suure looma küttimiseks. Kuul omab aeglast seenestumist ja suurt läbivust. Seetõttu soovitatakse suuruluki küttimiseks. Samas on kuuli/padruni hind ja tema omadused meie mõistes kohalt ära. Sama tulemuses 308 või 30-06 saab poole odavamate sako, lapu või Norma padrunitega. Seega kui on olemas altenatiiv...kasutage muud :lol:
Ise nagu mainisin kasutan 9,3x64 19g TUG. Padrun vastab oma energialt 375HH kuid on oluliselt lamedama lennutrajektooriga ja sobib ka pikemalt distantsilt laskmiseks. Samas ütlen ausalt, meie eesti tingimusetes pole selle kaliibriga küll suurt midagi peale hakata, kui just pähe või kaela ei lase...kuuli purustusjõud on tõsine ja lihakadu mõtetu... :oops:
Viimased aastad olen seda kasutanud ainult aafrikas jahil olles.
Mis puutub kuuli läbivusvõimesse, siis seda võiks kirjeldada alljärgneva testiga mida tegin...
kolme kaliibriga tulistasin rahaveo auto ust nii metalli, kui ka klaasi 35m. 7x57 ja 30-06 ei suutnud läbida klaasi, kuid 30-06 suutis "midagi" soomustuseks kasutatud "raudlehe" vastu...9,3x64 läbis aga nii kuulikindla klaasi, kui ka soomustatud ukse puhtalt...kusjuures rauas oli ümar auk nagu lõigatud.
Mis on hea sellel kuulil on nn lõikerõngad, mis jätavad looma kehasse suht hea sisenemise augu ja seega tagavad korraliku verejälje.
Kokkuvõõtes pikk jutt aga lühidalt, kui on olemas mõistlikum/odavam võimalus pole mõtet raha brenneke padrunitele raisata...edu mis võib olla saadakse ei kompenseeri enam makstavat raha...
capri
Postitusi: 25
Liitunud: T Mai 29, 2007 7:28 pm

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas capri »

Kas RWS UniClassic 293gr (19g) 9,3x74R ja Brenneke TUG 293gr(19g) 9,3x74R on laetud sama kuuliga,lihtsalt nimetus erinev? Kui erinevad kuulid siis oleks vaja RWS UniClassic´ut mõnda padrunit.Nimelt tehases selle moonaga sisse lastud,Normaga jooksevad rauad erinevalt(topeltvint).Brenneke olemas, ei ole jõudnud veel proovida.Kavas ka Sako Hammerheadi proovida,samuti olemas,proovik siis ühe korraga ära.Tänud
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas Motorist »

tere Capri
Huvitav mis tootja püssi oled ostnud, et tehases sisse lastud RWS või Brenneke'ga? Kas mõni sakslane? :D
nii palju kui mina tean on RWS UniClassic'l ja Brenneke TUG'l sama kuul. Nimelt tootis RWS palju aastaid osa padruneid, mis varustatud litsensi alusel Brenneker'i kuulidega. Mitte ainult TUG'i vaid ka TOG'i ja TIG'i. Tänaseks peaks see litsents vist lõppenud olema aga kindel ei ole...Lugesin kuskilt sellest, kui oma 9,3x64 padrunite tootjate otsimisega tegelesin.
1927 a. kui Brenneke oma uut kaliibrit esitles, siis padruniks oli just 19,65gr TIG (torpeedo ideaal mürsk tõlkes). Veidi hiljem tuli TUG (torpeedo universaal mürks)...mõlemad seega suht vanad kuulid, mida on läbi aastate arendatud ja seetõttu vist ka hääd saanud...
Ei ole küll spets, aga vaadates mõlema firma poolt antavaid tabeleid sinu 9,3x74R paistab nii kuuli kaal, energia, algalgkiirus, ja kuuli lennutrajektoor olema sama...aga veelkord ma ei ole spets...
oma 9,3x64 olen kasutanud vaid RWS'i TUG'i...7x57R on läbi käinud nii RWS ID classic, kui ka Brenneke TIG...minu arust oli tabamiskoht 100m suht sama jäädes umbes 3cm ringi raadiusesse toelt lastes. Täna ma küll 7x57R seda moona ei kasuta, kuna Nurkade juurest läbi käies sai drilling ümber seatud Norma Oryx'le.
capri
Postitusi: 25
Liitunud: T Mai 29, 2007 7:28 pm

Re: "Brenneke" moon vindile.

Postitus Postitas capri »

Relv iseenesest itaallane Fabarm Express Asper aga raud valmistatud saksas Suhlis sellest ka tehase poolt sisselaskmine RWS Uni Classicuga.Nüüdseks selge, saan vajamineva moona Soomest.Eks siis näeb kuidas jookseb,proovin ka Brenneke,Sako ja Norma erinevaid variante.Norma Oryks 18,5 g igaljuhul ei jookse nii nagu sooviks.Tänan info eest.
Vasta