308 win norma, milline neist oleks parim?

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas srx »

Millise padruni kasuks otsustada võttes arvesse erinevaid näitajaid. Millised on kogemused???
Valida on alaska, vulkani ja oryxi vahel(11,7g)
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Re: 308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas -Imre- »

srx kirjutas:Millise padruni kasuks otsustada võttes arvesse erinevaid näitajaid. Millised on kogemused???
Valida on alaska, vulkani ja oryxi vahel(11,7g)


Kõik on head, Alaska võsas natuke parem :wink:
Häid jõule!
jyri

Re: 308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas jyri »

Pole olemas parimaid ega halvimaid.On mis sobib ja on mis ei sobi,ehk rahuldab või ei rahulda. Ema või tütar.Ja mistahes asjade juures.Autod,relvad koerad ,riided jahipidamisviisid jne.
Vabandan,aga küsimuse püstitamine sellisel kujul pole minumeelest kõige targemini tehtud.
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

Re: 308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas srx »

jyri kirjutas:Pole olemas parimaid ega halvimaid.On mis sobib ja on mis ei sobi,ehk rahuldab või ei rahulda. Ema või tütar.Ja mistahes asjade juures.Autod,relvad koerad ,riided jahipidamisviisid jne.
Vabandan,aga küsimuse püstitamine sellisel kujul pole minumeelest kõige targemini tehtud.



Siin pole ema ja tütrega midagi pistmist!:D Vaja oleks lihtsalt infot kellel millised kogemused antud moonaga on.
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: 308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas Ten »

srx kirjutas:Millise padruni kasuks otsustada võttes arvesse erinevaid näitajaid. Millised on kogemused???
Valida on alaska, vulkani ja oryxi vahel(11,7g)


Kasutasin aastaid Alaskat.Maha jäid kõik lastud loomad aga viimasel ajal hakkasid kuulid purunema,mitte seenestuma.Praegu kasutan Lapua Megat ja täisvask Nosler E-Tip.Kaliiber on küll 30.06 aga kuulid ju samad.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: 308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas ninja »

Ise eelistan Oryx-it :wink: kuna kuul säilitab oma algupärase kaalu ja ei saasta liha tinaga ja jätab peaaegu alati läbiva haavakanali mille tulemusena on kena vererada . Vulcan jällegi :M peaks olema parim relva ümberlaadimisel. Alaska kõige kiirema avanemisega ja seega lühima haavakanaliga kuid parima sisenemis avaga ja jätab kogu energia uluki kehasse. Ballistiliselt nad aga kõik erinevad, ainult kaal sama. Mina soovitan sul minna tiiru ja lasta vähemalt 5-e lasulised seeriad igaühte ja vaadata hajuvust ja ümberlaadimise mugavust ja siis teha oma valik. (b)
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Re: 308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas -Imre- »

srx kirjutas:
jyri kirjutas:Pole olemas parimaid ega halvimaid.On mis sobib ja on mis ei sobi,ehk rahuldab või ei rahulda. Ema või tütar.Ja mistahes asjade juures.Autod,relvad koerad ,riided jahipidamisviisid jne.
Vabandan,aga küsimuse püstitamine sellisel kujul pole minumeelest kõige targemini tehtud.



Siin pole ema ja tütrega midagi pistmist!:D Vaja oleks lihtsalt infot kellel millised kogemused antud moonaga on.


Kusjuures, mul on nii ema´de kui tütar´dega häid kogemusi :mrgreen:

Häid jõule :!:
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

Re: 308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas srx »

-Imre- kirjutas:
srx kirjutas:
jyri kirjutas:Pole olemas parimaid ega halvimaid.On mis sobib ja on mis ei sobi,ehk rahuldab või ei rahulda. Ema või tütar.Ja mistahes asjade juures.Autod,relvad koerad ,riided jahipidamisviisid jne.
Vabandan,aga küsimuse püstitamine sellisel kujul pole minumeelest kõige targemini tehtud.



Siin pole ema ja tütrega midagi pistmist!:D Vaja oleks lihtsalt infot kellel millised kogemused antud moonaga on.


Kusjuures, mul on nii ema´de kui tütar´dega häid kogemusi :mrgreen:

Häid jõule :!:


Nende kogemuste jaoks on teised foorumid jyri.:D
häid jõule !
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas andrus »

Ise kasutasin 308ga aastaid ainult oryxit(nüüd kasutab sir. Olgerd) ja lasin sellega ma kõike.Ei ütleks,et lõhub.99% loomi lastud dist.alla 100m.Ise elan põhimõttel,et püss lastud sisse ühe moonaga ja seda kasutan igas asendis.Kauglaske ei tee puhtalt põhimõtte pärast.Kui siis vahest on saanud repsi "proovida".Mõni kord on õnnestunud,mõni kord mitte.Üle 100m pole pidanud otsima ühtegi ja leidmata pole kah jäänud kunagi ühtegi.
Ütleme nii,et kui terve maailm kasutab miks siis sina ei võiks.Vaata foorumis karu teemat.Jahe julges sellega lausa karu kallale minna :D :D :D


Vulkanist ei pea lugu peale seda kui kaasvõitleja lasi kuldile kaela paugu,sisseminek kuuli mõõdus,välja tulek natukene suurem aga sisu võis vabalt kelluga välja tõsta.Võimalik,et lihtsalt s.tt juhus aga inimene on juba kord selline elukas.
Kuna 308 mul enam pole, vaid on 30-06 siis võtsin sellise tobeda mõtte,et tahan lasta 14,3g sako hammerheadiga.
Viimase nädala jooksul kopsanud 4 põrsast ja kõik selgroo paukudega.Mõnus aeglane kuul,pehme pauk,auk suht suur aga verevalum olematu.Kui nüüd koprast kah sellega miskit järgi jääb siis saab see kuul minu lemmikuks.
jahismurf
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: 308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas TiitR »

Kasutasin Vulkanit ca. 3 aastat, polnudki nagu häda sellel, kuid mõned korrad olid Trapperis (Norma maaletooja vist Tartus?) Vulkan otsas ja sai siis Alaska peale ümber mindud. No ei tahtnud minu püss (Benelli Argo 308 WIN) seda Alaskat ringi laadida...10 lasu peale ca. 3..4 tõrget. Nüüd kasutan Sako Super Hammerhead`i 11,7g. ja 0 tõrget ümberlaadimisel.
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: 308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas frukt »

olen kasutanud paljusi aga lihtsamatest julgeks soovitada oryx ja mega :oops:
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: 308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas Üllar Tamm »

TiitR kirjutas:...No ei tahtnud minu püss (Benelli Argo 308 WIN) seda Alaskat ringi laadida...10 lasu peale ca. 3..4 tõrget...


Oli omalgi algul see probleem. Siis avastasin, et Alaska puhul peab KÕIK :!: padrunid magasinis piinliku täpsusega vastu tagumist seina suruma. Peale seda probleem kadus.
Vulkanist loobusin peale seda, kui mingist kehvast partiist pärit Vulkanid loomas kildudeks purunesid. Nüüd vist seda probleemi enam pole. Praegu kasutusel peamiselt Oryx, võsasse ka Alaska. Toimivad mõlemad, kui pihta saad, jääb ka loom maha :lol:
Püss mul sama mis Tiidul.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: 308 win norma, milline neist oleks parim?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mina ei kasuta üldse Norma moona. Ei meeldi! Ei jookse.
Sõber kasutab ainult norma moona. Meeldib! Jookseb!

Nii lihtne ongi soovitada. :shock: Loodan et said abi. :wink:

Sellisena küsimust püstitada on mõttetu arvan. Kas oled lugenud läb moona teemad ja paarkümmend lehte 308 versus 30-06. Eeldan, et kui oleksid lugenud siis küsimuse jätkuval olemasolul oleks see teistsugune olnud. Soovitan eelnevaid postitusi lugeda lihtsalt sellepärast, et algajale on seal väga palju infot mida mehed enam ei viitsi ümber kirjutada. :wink:
Vasta