Adapterid

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Adapterid

Postitus Postitas Tooming »

Kasutab keegi adaptereid üleminekult näiteks 22-250, 223, 222 - 22lr-ile, 22 hornet või midagi muud? Odavam oleks vist ikka adapter muretseda, kui uus relv!?

http://www.mcace.com/adapters.htm
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas tony »

Tooming kirjutas:Kasutab keegi adaptereid üleminekult näiteks 22-250, 223, 222 - 22lr-ile, 22 hornet või midagi muud? Odavam oleks vist ikka adapter muretseda, kui uus relv!?

http://www.mcace.com/adapters.htm


Olen kolme adaptereit kasutanud.Kahel püssil 222 rem ja ühel 22 mag (kõik püssid lahtimurtavad). 222 rem adapterid sama pikad nagu püssi rauadki ja 22 mag mingi 30 cm pikk.Sinu antud lingil olevate adaperitega võid 5 cm kauguselt armupauku teha, ei muud.Tansaanias proovisin mingit lindu tabada ca 10-12 meetri kauguselt ja peale 5 lasku sain talle ka pihta aga eks ta paras porr ole.Igavene tülikas pealekauba,võta adapter välja, siis kest, siis uus padrun adapterisse ja alles siis adapter rauda.Kui veel kiire ka, siis jamamist palju.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas kakuke »

tony kirjutas:... Sinu antud lingil olevate adaperitega võid 5 cm kauguselt armupauku teha, ei muud....

Kas selle täpsus ongi kuni 5cm või saab ka kastis oleva looma sellega näiteks 1m kauguselt ära lõpetada?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas tony »

kakuke kirjutas:
tony kirjutas:... Sinu antud lingil olevate adaperitega võid 5 cm kauguselt armupauku teha, ei muud....

Kas selle täpsus ongi kuni 5cm või saab ka kastis oleva looma sellega näiteks 1m kauguselt ära lõpetada?


1m kauguselt ikka pihta saad, kas aga ka silma, see juba iseküsimus. Aafrikas linnud mida lasin olid umbes kana suurused. Nüüd peaksid ettekujutuse saama kuuli hajuvusest. Kaliibriks oli 458 win. ja tänu adaptrile sai 22LR lasta. Sellega tegin ühele tüügasseale ka armupaugu. Minu adapterid kõik käivad sileda sisse ehk siis siledast saab kergelt teha vintrelva.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

tony kirjutas:Minu adapterid kõik käivad sileda sisse ehk siis siledast saab kergelt teha vintrelva.

Ise ka kunagi sai nened adapteritega jamatud,ma ei tea kuidas need vabriku adapterid,aga ise tehtud tahtsid küll iga kord kui rauast välja käis uuesti peale laskmist. Vene sileraudsete luku süsteem (pean silmas just pukkisid)ei kannata näiteks vene vindi matsu välja,pressib luku irvakile .Alumisest rauast kannatab veelgi eksperimenteerida ,aga ülemisest mitte.
Ma saan aru,et teema algataja mõtles seda väiksemat adapterit kasutada sama jämedusega moona,kui põhikaliiber,lihtsalt väiksem padrun ,Tony aga lasi lihtsalt jämedast rauast peenema kuuli läbi ,kas ma sain õieti aru?Viimasel juhul ei saagi mingit täpsust olla.Kindlasti on ka minu pakutud esimesel varjandil täpsus küsilav ,seda siis erinevatele kuulidele mõeldud vindisammu pärast.See minu subjektiivne arvamus,ise pole selliseid pildil näidatud adaptereid trehvanud peos hoidma.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas tony »

kult kirjutas:
tony kirjutas:Minu adapterid kõik käivad sileda sisse ehk siis siledast saab kergelt teha vintrelva.

Ise ka kunagi sai nened adapteritega jamatud,ma ei tea kuidas need vabriku adapterid,aga ise tehtud tahtsid küll iga kord kui rauast välja käis uuesti peale laskmist. Vene sileraudsete luku süsteem (pean silmas just pukkisid)ei kannata näiteks vene vindi matsu välja,pressib luku irvakile .Alumisest rauast kannatab veelgi eksperimenteerida ,aga ülemisest mitte.
Ma saan aru,et teema algataja mõtles seda väiksemat adapterit kasutada sama jämedusega moona,kui põhikaliiber,lihtsalt väiksem padrun ,Tony aga lasi lihtsalt jämedast rauast peenema kuuli läbi ,kas ma sain õieti aru?Viimasel juhul ei saagi mingit täpsust olla.Kindlasti on ka minu pakutud esimesel varjandil täpsus küsilav ,seda siis erinevatele kuulidele mõeldud vindisammu pärast.See minu subjektiivne arvamus,ise pole selliseid pildil näidatud adaptereid trehvanud peos hoidma.


Niipalju kui mina neid näppinud olen, käivad kõigile peenem kaliiber sisse ehk siis lastes käib kuul lippadi-loppadi raua seina pidi ja lendab kuidas jumal juhatab torust välja.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas honkomees »

vist ainuke enam-vähem täpne adapter on barsi oma, et kaliiber mõlemal üks 5,6 ja saad 5,6x39 asemel lasta 22LR, oli mõeldud venelasel Siberi karusnahaküttidele (promõslovik'udele) universaalrelvaks.
Teine variant leineritel on need ca 300 mm pikkuse toruga, sealt saab kuul juba sirge suuna kätte
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas tony »

Minge lehele http://www.frankonia.de Pange otsingusse Einstecklauf ja siis saate selge ülevaate asjast. Mina kasutan neid pikkasi ja kallemaid variante.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas andrus »

Milleks need üldse vajalikud on kui lasta saab 5m kaugusele ja igasugune täpsus puudub?
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas kakuke »

Ise näen mõtet, et lasta näiteks kastlõksust loom ära.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas andrus »

AGA mis on nende tegelik otstarve?
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas kakuke »

Kas peaksi midagi muud olema? Igaüks teab ise, mis mingi asjaga peale hakkab.
Kujutan ette, et armupauk võiks ka teemaks olla.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas aadu kadakas »

Äkki lihtsalt "võimalus" kasutada mingit teist kaliibrit, ehkki tulemus suht mõttetu.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas tony »

aadu kadakas kirjutas:Äkki lihtsalt "võimalus" kasutada mingit teist kaliibrit, ehkki tulemus suht mõttetu.


Tundub siis, et kogu Saksamaa tegeleb mõtetu asjaga. Mul drillingutel lisarauad sees ja meeldivad mulle küll. Adapteriks pean ennekõige täispikkust vintrauda, need padrunipesasi meenutavad asjandused rohkem mänguasjad.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Adapterid

Postitus Postitas aadu kadakas »

tony kirjutas:
aadu kadakas kirjutas:Äkki lihtsalt "võimalus" kasutada mingit teist kaliibrit, ehkki tulemus suht mõttetu.


Tundub siis, et kogu Saksamaa tegeleb mõtetu asjaga. Mul drillingutel lisarauad sees ja meeldivad mulle küll. Adapteriks pean ennekõige täispikkust vintrauda, need padrunipesasi meenutavad asjandused rohkem mänguasjad.


Vale tunne jäi siis mu kommentaarist. Eristad ka ise oma postituses ära, mis osa sellest temaatikast on mõttetu ja milline seda pole.
Vasta