30-06 täismantel

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas hundikütt »

Andrus kirjutas:Mis sulle nalja tegi??
Suht mõtekas post, 3 irvitavat emotikoni?



Alles me väitlesime,et ka on mõistlik põtra pähe lasta ja põder meie suurim loom.Nüüd tuleb üks mees ja väidab,et tema laseb rebaseid ainult pähe(3rebast)No kas ei aja naerma.Rebast laseme vindiga tavaliselt 100-200m pealt ja ma tahaks näha sellist mees kes pähe sihib,ikka keresse.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas andrus »

Seda ma nüüd ei tea kui sagedasti ta laseb rebast pähe või mitte aga täna Sagadis käies oli mehel rebaste eest nii mõnedki medalid ette näidata.
Pealegi Hundikütt me ju ei tea kus ja kui kaugelt Alo neid repse torgib.Mehel võib olla kuskil sisse söödetud koht koos istumisega.Rahus istudes ja toelt lastes 100m reinule pähe ei tohiks nüüd küll probleeme tekitad.Sportlikust huvist võib ju igasugu asju proovida,ise küsimus on kas see ka mõistlik on.
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas hundikütt »

Andrus kirjutas:Seda ma nüüd ei tea kui sagedasti ta laseb rebast pähe või mitte aga täna Sagadis käies oli mehel rebaste eest nii mõnedki medalid ette näidata.


Kas kolpadel olid sõrmejämedused augud ka sees. :lol:
Ja ikkagi jään endale kindlaks,et ka läheda maa pealt ei lasta rebast pähe.Vähemalt minul ei teki sellist mõtetki.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas andrus »

Sind Hundikütt vaevab miski haigus või mis sul viga on??
Mõnda aega tagasi laiasid sellega,et lased siga ja põtra ainult kaela ja nüüd kui mees laseb rebast pähe on probleem missugune.
JA avalda siis mulle kah see põhjus miks isegi läheda maa pealt rebast pähe lasta ei tohi.
Mina ei lase loomi lihtsalt selle pärast pähe ega kaela kuna ma ei ole endas alati 100% kindel.Aga kui inimene suudab ja tahab miks ta siis ei võiks?Miks sina kaela toksid aga kui on juba kühvliga pull siis lased keresse??
Millest selline tobe suhtumine??
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas Ahto Kattai »

hundikütt kirjutas: Ja ikkagi jään endale kindlaks,et ka läheda maa pealt ei lasta rebast pähe.Vähemalt minul ei teki sellist mõtetki.

Et nagu Kakuke ütleb: on Hundiküti arvamus ja on vale arvamus! Mina näiteks lasen rebast ainult silma ja tingimata just vasakusse ,siis läheb kuul paremast silmast välja ja nahk jääb terveks :P
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas vana känd »

Silm ju ainus asi päikesepaistel mis vastu läigib ja hea lasta.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas baddmann »

andrus kirjutas:Sind Hundikütt vaevab miski haigus või mis sul viga on??....


OT: Maapähkli nimeline tõbi tal see äkki ;)

BM
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas hundikütt »

Praegu tuleb ju välja,et on õige arvamus ja on Hundiküti arvamus.Ja mõtleva inimesena võib mul ju oma arusaam asjast olla,ei pea ju kõike takka kiitma.Kui ma arvan nii,siis ma ka seda ütlen ja sellepärast ,et kellelegi minu arusaamad on vastuvõetamatud,ei hakka ma neid ju muutma.Samas kui keegi saab asjust teisiti aru,tehku oma tõekspidamiste järele,ei pea ju samuti minu seisukohti aktsepteerima.
Kui nüüd järele mõelda,siis võibolla need kolm irvitavat emotikoni olid jah veidi liiast.Sry.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas Jack »

Rebast laseme vindiga tavaliselt 100-200m pealt ja ma tahaks näha sellist mees kes pähe sihib,ikka keresse.[/quot

Mina olen küll selline mees, kes pähe sihib, aga ainult siis, kui reps istub 200+ meetril näoga minu poole :D Ise kasutan 30-06.t
...kohe metsa...
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas alokauber »

ega need olnudki meelega pähe sihitud. Kogemata juhtusid kuna peale esimest pauku kaugele metsa äärde jooksid. meelega pähe pole kunagi sihtinud. :wink:
Trophy Hunter
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas Ahto Kattai »

hundikütt kirjutas:Praegu tuleb ju välja,et on õige arvamus ja on Hundiküti arvamus.Ja mõtleva inimesena võib mul ju oma arusaam asjast olla,ei pea ju kõike takka kiitma.Kui ma arvan nii,siis ma ka seda ütlen ja sellepärast ,et kellelegi minu arusaamad on vastuvõetamatud,ei hakka ma neid ju muutma.Samas kui keegi saab asjust teisiti aru,tehku oma tõekspidamiste järele,ei pea ju samuti minu seisukohti aktsepteerima.
Kui nüüd järele mõelda,siis võibolla need kolm irvitavat emotikoni olid jah veidi liiast.Sry.

Vaata keegi peale sinu pole siin nii katekooriliselt rõhutanud kuidas õige on! Eks iga üks käitub ikka vastavalt oma võimetele ja tõekspidamistele.Suure osa meeste relvad ja oskused ei lubagi pähe sihtida,et mitte öelda pole 200 m pealt rebasele üldse mõtet pauku teha,sest vertikaalselt on surmav ala alla 10 cm ka keresse tabades. Mõnelegi mehele jääb aga a-4 sajalt meetrilt toelt väikeseks,seega....! See aga ei tohiks olla takistuseks oskajatel nautimaks oma relva täpsust ja oskust seda ära kasutada pikkadel distantsidel lihtsalt sellepärast ,et keegi Hundikütt seda ei poolda!
Taaw
Postitusi: 36
Liitunud: K Juun 20, 2007 8:49 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas Taaw »

Loe ja imesta. Siin pooled mehed Craig Harrisoniga (Briti snaiper) ühest liigast. :lol: (y)
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas reimakas »

Mulle meeldivad mehed, kes oma laskmises kindlad on ja siis "kogemata" pähe, silma lasevad. Ma ise olen 308 omanik aga kaalun tõsiselt 30-06 peale minekut, kui see kaliiber kogemata pähe hakkab laskma. Minu relv laseb vahest "kogemata" mööda, imelik lisa, mida ma tellind küll ei ole.
See, kes tapab, pole veel jahimees
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas hundikütt »

Näe hakkab tulema ka Hundiküti arvamusi aga lõpetaks ära nüüd selle teema solkimise.Las iga mees jääb oma veendumuste juurde.Ainus kes minu postituse peale solvuda võis,oli Alo. Sel juhul ka vabandan aga tundub,et see mees on vähe paksema nahaga.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas valgeronk »

Tore Hundikütt,et oled endas kindel.Mis on selles siis halba,et mees oskab ja tahab hästi lasta?Ning miks mitte ka pähe,vähemalt jääb kohe maha.Endal oli aastaid tagasi üks huvitav juhus.Lasin rebast heinarullilt,umbes 200-250m.Tegin 5 lasku,rebane aga liikus ikka edasi,mõtlesin mida kuradit,kas tõesti optika p...s.Sõitsin siis teistpoolt rebasele ette,tegin veel ühe lasu,toetudes relva aiateibale,pikali ta sain.Hiljem,nahka võttes,(sõber nahastas)selgus,tabamusi-läbilaskmisi 6.Lasin 6,5x55,täismantliga.Ainult viimane kuul oli läbistanud pea.Peale seda olen rebast küttinud ainult poolmantliga,kuigi mitte pähe,ikka korpusse ja nii juba aastaid.Ei ole nüüd vaja mind aasima hakata,poolmantel ja mis iganes,see minu veendumus.Vabandan,et püstitatud teemast mööda panin(öigemini kaliibrist)
Vasta