30-06 täismantel

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
quentin
Postitusi: 72
Liitunud: L Jaan 20, 2007 11:13 am

30-06 täismantel

Postitus Postitas quentin »

Tervitus

Palun soovitage 30-06 rebase laskmise täismantel moona. 30-06 tiba tugeva jõuline kaliiber rebase küttimiseks. On äkki kogemusi.

Tänud!
www.aigur.com
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas Ats »

ise lasen 8 grammise Sako moonaga
Pole looma, pole probleemi!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas hundikütt »

Põruta 11,7g Super Hammerheadiga,siis pole vaja pärast nülgida :lol:
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas Ats »

11,7-se poolmantliga olen vahel kärnas kährikut lasknud................ :mrgreen:
Pole looma, pole probleemi!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas duv »

30 cal on nii, kui konti läheb polegi vahet, kas pool või täismantel, puruks lõhub nagunii, ribidesse lastes pole täismantliga hullu.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas Ats »

no on ikka vahe küll, kui lasta täismantliga ei lõhu nii palju, suurema looma puhul poolmantliga lastes tekib jama siis kui loom kohe ei kuku vajd jookseb või rapsib väga, siis pumpab vere lihaste vahele ja verevalumid suuremad
Pole looma, pole probleemi!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
suurema looma puhul poolmantliga lastes tekib jama siis kui loom kohe ei kuku vajd jookseb või rapsib väga, siis pumpab vere lihaste vahele ja verevalumid suuremad

Ei maksa levitada valet informatsiooni. Kuidas kuul käitub ning mis toimub tabamuse saanud objektis on pikalt teistes teemades lahatud.
Kõige elementaarsem näide kana tapmisest- pea lüüakse maha ja kui kinni ei hoia võib ka kuuri katusele ilma peata lennata- selle loogika järgi peaks terve kana lihaskude olema umbselt verd täis :lol:
ikka lõbusalt
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas Ats »

aivar00 kirjutas:tsiteerin:
suurema looma puhul poolmantliga lastes tekib jama siis kui loom kohe ei kuku vajd jookseb või rapsib väga, siis pumpab vere lihaste vahele ja verevalumid suuremad

Ei maksa levitada valet informatsiooni. Kuidas kuul käitub ning mis toimub tabamuse saanud objektis on pikalt teistes teemades lahatud.
Kõige elementaarsem näide kana tapmisest- pea lüüakse maha ja kui kinni ei hoia võib ka kuuri katusele ilma peata lennata- selle loogika järgi peaks terve kana lihaskude olema umbselt verd täis :lol:


Ei ole kavaski levitada mingit anti infot, lihtsalt oma kogemused, kana lendamist ilma peata katusele olen ka näinud!
Pole looma, pole probleemi!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas alokauber »

Ise lasen sama kaliibriga ja kasutan ka sako 8.0 grammiseid. Sigahästi jooksevad. enne lasin norma 9,7 g. Seda aga minu püss ei söönud eriti. See ei lõhu absoluutselt. olen nüüd kolmele rebasele pähe lasknud ja ainult sõrmeotsa suurune auk sees. kaks kährikut lasin küll sodiks. Üks läks sellepärast et kolm kuuli ühte kohhta lasin, no ei tahtnud kukkuda. Ja teisel lasin kaelakondist sisse ja tagumiku juurest selja pealt lõi tahe augu sisse. Aga üldiselt on väga hea see sako karusnahakütile. (y)
Trophy Hunter
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas hundikütt »

Alokauber kirjutas:Ise lasen sama kaliibriga ja kasutan ka sako 8.0 grammiseid. Sigahästi jooksevad. enne lasin norma 9,7 g. Seda aga minu püss ei söönud eriti. See ei lõhu absoluutselt. olen nüüd kolmele rebasele pähe lasknud ja ainult sõrmeotsa suurune auk sees. kaks kährikut lasin küll sodiks. Üks läks sellepärast et kolm kuuli ühte kohhta lasin, no ei tahtnud kukkuda. Ja teisel lasin kaelakondist sisse ja tagumiku juurest selja pealt lõi tahe augu sisse. Aga üldiselt on väga hea see sako karusnahakütile.


:lol: :lol: :lol:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas andrus »

Mis sulle nalja tegi??
Suht mõtekas post, 3 irvitavat emotikoni?
Oled sa kunagi ise kasutanud 8g sakot??
Suur eelis on see,et 8g sakoga 30-06 on nagu poisike.
Mõni aasta tagasi sõber lasi 30-06-ga 8g täismantliga kopral eest sisse ja kuul jooksis mööda selgroogu sabani välja.Kuul kõveraks murdunud(p... kohalt saime kätte) ja kobras ilusti keskelt pooleks,vaja oli vaid kõht lahti lõigata.Verevalum kui selline puudus.
Ise lasen ikkagi ainult poolmantliga(mõned päevad tagasi sai püss 8g gameheadile ümber häälestatud kuna kohe,kohe on ainult väikeuluki jaht jäämas ja oma sead saan vabalt ka raskemaga lastud) ja sellel põhjusel,et ohutus mingil määral rohkem garanteeritud ja otsimise vaeva vähem.
jahismurf
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas Farmer »

Olen ka loobunud täismantlitega pommitamisest ohutuse kaalutlustel. Jahikaaslase Nival kaks auku sees ja ühe tekkimisel seisis ise auto kōrval. Lasti rebast umbes 1km kaugusel.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas hundikütt »

Andrusele:ei irvitanud üldse moona valikut,vaid lihtsalt ilgelt naljakas postitus oli.Aga võibolla olen lihtsalt väärastunud huumori meelega. :M
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas Ats »

Palju siin kommenteeriatest ise 30-06 püssi kasutab?
Pole looma, pole probleemi!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: 30-06 täismantel

Postitus Postitas mustlesk »

Farmer kirjutas:Olen ka loobunud täismantlitega pommitamisest ohutuse kaalutlustel. Jahikaaslase Nival kaks auku sees ja ühe tekkimisel seisis ise auto kōrval. Lasti rebast umbes 1km kaugusel.


Nii huvipärast küsiks, mis kaliibriga relva kasutati selle lasu sooritamiseks?
Vasta