Tundmatud padrunid.

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Tundmatud padrunid.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Sain pihutäie padruneid või kestasid, aga kuidas määratleda, ei oska.
Info on enamuses piltidel näha, kuid asja muudab väga küsitavaks järgmine fakt, mida on ka piltidel näha. Kuule otsas pole, sütikud terved. Kesta suudmel papist seib, selle all mingi villa või taku **** ja selle all umbes poole kesta ulatuses must teraline rohi !?

On kellelgi infot, mis marki relvale sellist pauku kasutati ja milleks? Eeldan millegi pärast, et kuulid on siiski otsast ära võetud, kuid mine tea .. oma peaga mõtlesin, et oli võibolla tegu mingi subsoonik moonaga, kuid mis relva omaga ?
Pildid on kõik RaR failis koos nihikuga mõõtmiste tulemustega, paar tükki saan siia ka piltidena üles riputada.
Manused
Tundmatud padrunid või kestad.rar
(9.98 MiB) Allalaaditud 292 korda
P3020010.JPG
P3020009.JPG
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Tundmatud padrunid.

Postitus Postitas jagwelt »

Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
oliver
Postitusi: 79
Liitunud: E Sept 25, 2006 9:25 pm

Re: Tundmatud padrunid.

Postitus Postitas oliver »

.303 British, kuulid otsast kougitud ja asendatud troppidega.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Tundmatud padrunid.

Postitus Postitas Olavi Kool »

Peale viimast suurt sõda tekkis võimuorganitel jahimeeste suhtes paranoia ja kolmeraudsete relvade omanikel lasti vintraud siledaks puurida aga meestel tekkis ikka huvi ka sealt rauast pauku teha ja siis tuligi appi selline pardunite laadimine. 303BR padrunile istub taha vene sileraudse madal (berdani) sütik ja seetõttu oli lihtne neid taaskasutada. Olen kuulnud, et kasutati sobivas mõõdus tinahaavlit või tehti ise mingi kuul ja siis anti tuld. Kartetš torgati padrunipessa ja siis selliselt laetud hülss järgi ja eks iga mees tegi nii nagu mõistust jagus.
Viimati muutis Olavi Kool, N Mär 03, 2011 8:24 am, muudetud 1 kord kokku.
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Tundmatud padrunid.

Postitus Postitas Ain Aavik »

No näed siis, terve ajalugu jahindusest ja selle kulgemisest ajas.
Tänud info eest. (y)
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta