Milline moon 300 win.mag-le

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Hardo
Postitusi: 10
Liitunud: P Jaan 30, 2011 11:02 pm

Milline moon 300 win.mag-le

Postitus Postitas Hardo »

Olen foorumi enamvähem läbi lugenud ja selle kaliibri koha pealt suhteliselt vähe infot leidnud.
Kindlasti on aga selle kaliibri kasutajaid Eestis üksjagu ja äkki keegi valgustaks seda asja vähe.
Millise tootja oma ja mis kaaluga kuuli/padrunit keegi kasutab suurulukijahil Eestis ?
Pean silmas tehasemoona.Mis kaaluga kuuli kasutatakse ja milline on tulemus tabamisel ? Kas tuleks võtta nn.universaalseks 11,7 g või tuleks vaadata kergemat? Kas kergem ja kiirem lõhub rohkem ja raskem vähem ?
Kui nüüd keegi plaanib kirjutada,et milleks algajale selline kaliiber ,siis vastuseks,et lihtsalt juhtus nii ja nüüd oleks vaja sellele ka õige moon leida,et loomad jalutama ei läheks ja mitte liigselt ka lõhkuda.
PS:tiirus ,erinevaid padruneid proovides(kõik 11,7 g ) olen kõige tihedama grupi saanud Brenneke 11,7 g TUG poolmantliga,kuid sellel on energiat ca 500 j rohkem kui konkurentide omal.Veidi palju tundub.Ise jääksin selle padruni peale .
Kuulaks nõuandeid.
Tänud ette neile,kes viitsivad vaevaks võtta ja adekvaatset infot anda.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Milline moon 300 win.mag-le

Postitus Postitas tony »

Mina kasutan Norma Oryxit 11,7g. Kuna tihedus hea ja loomad kukuvad, siis pole vajadust olnud muid kuule katsetada.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Milline moon 300 win.mag-le

Postitus Postitas Siili »

Kahjuks siiski universaalid ei ole elus alati parimad.300Win Mag pakub just eelkõige võimalusi.Vist ei ole mõistlik lasta kuninglikku looma ca 300m kauguselt moonaga,mille energija on seal ca 2000J ja langemine ca 47 sm.Kannan pära peal ikka erinevaid padruneid.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Milline moon 300 win.mag-le

Postitus Postitas hendrik »

Sako Hammerhead 14,3g ajujahis (kuni 200m)
Sako Arrowhead II 11,7g varitsus, põld jms (swift scirocco, minu relvas tihedus 100m peal 1cm). Mõlemad toimetavad väga hästi, kõik nagu peab.

Iselaetuna accubond, tsx, scirocco, match king jms. Igalühel on omad + ja -.
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Re: Milline moon 300 win.mag-le

Postitus Postitas -Imre- »

Omades antud kaliibrit. Minu kogemus, et kerged kuulid ei kipu hästi jooksma. Minu relvast, raud 650mm ja twist 10, jookseb tehase moonast kõige paremini 13g Norma Oryx, kuul-kuuli 100m pealt. Proovisin ise laadida 9,7g Interbond-i , aga jooksma ei saanud.
Parimat
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Milline moon 300 win.mag-le

Postitus Postitas Heino »

Soku ja põrsa jaoks kasutan 9,7 Nosler BST, kõige universaalsem on 11,7 Oryx ja kui tahad et kuul sisse jääb, siis 13 g Oryx on mul 2 korda seale sisse jäänud, korra põdrale ja hirvele. 11,7 on põdrast läbi jooksnud, samuti hirvest ja sigadest. Norma paugud jooksevad kõik väga hästi.
Vasta