Lapua Naturalis 9,3mm

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Lapua Naturalis 9,3mm

Postitus Postitas Motorist »

Mnjahh, ei oska Rebase asja kommenteerida :M Nagu ma aru sain kasutas ta tehase moona ning seal laeng ja COL vaevalt erinevad sellisel määral, et tabamispunkt võiks nii suures piires kõikuda :M . Panin juurde oma kogemuse erinevast COL'st, mis vist kuskil siin varem kah rippunud. Tegemist palju kurjustatud Barnauul'ga. Püss oli sisse lastud RWS UniClassik (kuul sama mis TUG) GEE 165 m'le ja mis peaks vastama ca 100m 4-5cm ülesse jooksu. RWS Uni COL on 85,6mm. Nagu juuresoleval pildil näha sattus Barnauuli partiisse 3 eri COL'ga padruneid. Kõik COL'd andsid erineva tabamiskoha. Milline oli laeng neis padruneis teab vaid jumal taevas :lol: .
Ka 30-06 kasutasin erineva COL laetud padruneid ja asja hiljem asjatundjaga arutades sai selgeks üks põhitõde (mis ei ole 100% tõde, kuid mulle sobib :D ) . Mida täpsemalt vastab COL tugeva laengu juures padrunipesa mõõtmele seda parem tihedus saavutatakse.
Eks ma sellest proovin lähtuda, kui Naturalist laadima hakkan. Tony jutt 308 ja Naturalisest vaid suurendab minu "usku" sellesse kuuli :lol:
Manused
9,3x64 barnauul.JPG
Vasta