spce

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

spce

Postitus Postitas tireb »

Kuulid SPCE
kas kellelgi jahi ja märgi kogemusi selle kuuliga.
empudogy
Postitusi: 28
Liitunud: T Dets 26, 2006 2:25 pm

Re: spce

Postitus Postitas empudogy »

Olen kasutanud tsehhi moonana neid kuule, erilist kogemust veel pole, kuid 50 lasku tehtud nendega. Hinna poolest odavamad (tsehhikas), kuid 100 peale jookseb küll. püssi lasin sisse 150 peale nende samade kuulidega, ning toe pealt (1 punkti tugi) sain kõik lasub 4x4 cm sisse (kokku 10 lasku) Mind see tihedus igal juhul rahuldas. 80 meetri pealt lasin 2 jooksvat põrsast ka! Ehk siis töötab. Julgen soovitada!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: spce

Postitus Postitas Pauli »

SPCE peaks kuulitüübina siiski puhas tiirukuul olema. Vähemasti selleks see CE ehk Cutting Edge on projekteeritud, et paberisse paremini loetavad augud jääks. Tsehhi moonaga (empudogy eeldatavasti Sellier & Bellot peab silmas) kogemusi pole, Lapua ja Sako HPCE mitte ei killune vaid lausa tolmustuvad - jahis pole seega soovitavad! Muidu üsna head kuulid, vähemalt VSS, JP ja JM tarvitavad mitmed tuttavad neid ja ei nurise. Pikemaid distantse ei oska kommenteerida.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: spce

Postitus Postitas Motorist »

EI tea mida Tireb SPCE all mõtles, aga kui kuuli tüübina, siis Soft Point Cutted Edge on Sellier and Bellot müügiartiklina tõesti olemas. See on poolmantel kuul lõikava servaga (muuseas sama on ka TOG ja RWS UniClassic), mis samaaegselt liidab kesta ja sisu (ehk siis every green Cup and Core). Kuuli avanemine pidavat sõltuma looma lihaskudede vastupanu võimest, ehk siis suures loomas avaneb rohkem ja väiksemas vähema :roll: ...Ep tea kuidas kuul sellest aru saab, kas suur või väikem loom :lol: , aga ju siis tehase asjatundjad on selle läbi mõelnud. Üldjuhul mõeldud keskmise suurusega sõralistele. Olen ise katsetanud seda moona tiirus oma drillingul 7x57R, aga kuna jooksma ei saanud siis loobusin ja lasin vendadel Nurkadel drillingu Norma Oryx'le seada.
Mosse Lapua moon tiirule, mis paberisse kauneid auke teeb on HPCE, ehk siis Hollow point cutted edge, mis on veits teine asi kui SPCE :wink: Kuigi ei saa mainimata jätta, et SPCE (samuti TOG ja UniCl) teeb samuti märklehte kauni ümmarguse augu :lol:
Mis puutub puutub kuuli "tolmustumisse", siis kirjutasin siin kuskil, et "katselaskmisel" 100m purunes 19g TOG/UniCl minu 9,3x64'st kuiva ajakirja blokki samuti tolmuks :lol:
Seega kokkuvõtteks SPCE...suht odav kuul pika ajalooga ettevõttelt, mida Euroopas kasutatakse. Kelle relvas jookseb, kelle omas mitte. Kas ka kõige parem kuul põdrale, raske öelda. Ise olen sarnase brenneke TIG'ga 80m põdra ühe lasuga kummuli saanud 7x57R'st, kuid põrdajahis eelistan pigem 30-06 ja Mega. Aga kui kuul töötab kellegi püssis, siis miks peaks kalleid premium kuule kasutama, kui vana every green cup and core sama töö ära teeb (y)
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: spce

Postitus Postitas tireb »

veel küsin sellist asja, et kui see paberisse kena augu teeb kas olete keegi ka tähele pannud milline auk nahka jääb? Kui samuti kena ümmargune, siis peaks sealt ka veri paremini välja tulema ja ja lasu tagajärgi parem kontrollida.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: spce

Postitus Postitas aivar00 »

Sellest "ilusast ümmargusest august" justnimelt veri ei tule hästi välja kuna haavakanal vajub kinni. Nagu ka tavalise teraga noaga näppu lõigates (sile serv) paraneb haav palju kiiremii kui sakilise teraga. Põhjus lihtne - haav ei saa tihedalt kokku liibuda.
ikka lõbusalt
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: spce

Postitus Postitas tireb »

siin ma millegi pärast vaidlen vastu, tavaline (ükskõik millise otsaga)kuul lükkab (venitab)naha laiali, siseneb ja nahk vajub taas kokku, ehk katab sisenemis haava, aga see peaks nagu augurauaga selle sisenemis haava jätma.
Kõige kindlamini oskab vast vastata see kes mõne uluki selle kuuliga tabanud
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: spce

Postitus Postitas sax »

verd voolab pigem ikka väljumishaavast :wink:
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: spce

Postitus Postitas kaliiber »

Olen viimased paar hooaega seda S&B kuuli kasutanud, 7mm Rem.Mag.
Tal on 2 head omadust - odavus ja täpsus (vähemalt minu relvast).

Avanemise kohapealt on ta jällegi üsna ebastabiilne. Vahest moodustub ideaalilähedase kujuga "seen", vahest paneb tinasüdamik mantli seest punuma niiet nii mahtel kui tinasüdamik on hiljem suht ühes tükis, vahest tolmustuvad nii mantel kui südamik.

Näiteks sel sügisel lasin põdrale kopsupaugu ja selles kopsupooles kustpoolt kuul sisenes oli rusikasuurune auk, teine kopsupool (peale seda kui kuul, ehk siis selle fragmendid olid läbinud masinaruumi) aga oli sadade pisikeste kuuli tükikeste poolt praktiliselt täielikult hävitatud.
Samas põder oli kohe maas ja lihakeha kahjustused minimaalsed, ainult sisenemisava ühel pool ribides, teine pool oli täiesti terve - kõik kuulitükikesed jäid kopsu.

Sisenemisava on 100% juhtudest ilus ja ümmargune ainult märklehes.
Loomade puhul kuidas kunagi. Vahest ongi samasugune nagu märklehe puhul, aga seda juhtub üsna harva. Juhtub ka seda, et sisenemisava vaatamine paneb kukalt kratsima ning looma teise külje peale keerama, veendumaks kas see siiski mitte (tavalisest väiksem) väljumisava pole.
Enamasti jääb siiski kirjeldatud kahe varjandi vahepeale.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: spce

Postitus Postitas kirp »

See servake ei ole tõesti tiirukuuli tunnus vaid mõeldud naha paremaks augustamiseks. Miskipärast usutakse, et siis tuleb rohkem verd, vähemalt nii arvavad ka RWS inimesed, kes ka oma TUG jt. sarnastele kuulidele on sellise randi disaininud. Hästi veritsev sisendauk on vajalik. Suuremal loomal võib väljumisava hoopistykis puududa. Musta maaga ei saa põdrast või suurest seast sageli aru kas üleüldse kylge said, verejälge pole 100 või rohkem meetrit. Siis on abiks vaid hea koer, et raipeid metsa alla ei jääks.
empudogy
Postitusi: 28
Liitunud: T Dets 26, 2006 2:25 pm

Re: spce

Postitus Postitas empudogy »

Avanemisest ei oska rääkida, sest 2 põrsas, mis olen lasknud selle S&B SPCE kuuliga on kuulid läbi läinud, laskud olid mõlemad 90 meetri pealt. Samuti minu relvast (CZ 550 lim. edit. cal 308 win) jookseb see kuul hästi. Kuna käin ka tiirus, siis minu jaoks parim valik, ehk siis saan sama raha eest rohkem harjutada. (üliõpilase mured).
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: spce

Postitus Postitas Motorist »

Ei oska Sellier & Bellot SPCE "naha augulõikust" kommida, kuid RWS ja Brenneke teevad seda suht hästi. Samas algab nende kuuli avanemine kohe peale sisenemist ja tõsi on ka väide, et annavad päris palju tükke avanemisel. Tavaline on, et luud tabades on kuuli jääkaal 50-60% esialgsest. Kuna RWS ja Brennel on kuuli südamiku tagumine osa tugevamast materjalist, siis jääb mingi terve osa järele. SPCE juures tundub pildi järgi, et kogu südamik on ühtlaselt pehme tina...nii et kuuli purunemine luud tabades suht tõenäoline... Läbiv lask põdrale cup and core kuuli korral on pigem juhus kui reaalsus, seega "väljumishaava välismus" pole nagu oluline. Aga oma hinna juures on meie oludes kindlasti mõistlik lahendus...siinkohal ma arvan et peaks tänama Jahipauna, kes mõistliku hinnaga moona turule toob...
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: spce

Postitus Postitas ninja »

HALLELUUJA :P
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: spce

Postitus Postitas kirp »

mõnele mõjuvad ikka veel jõulud :lol:
Kuuli seenestumist ei kontrolli ainult tina tugevus (see on Brenneke konstruktsiooniline "patent", et kuul mitmest eri tugevusega tinast). Enamustel teistel kuulidel kontrollitakse seda seina paksusega, mis tipu poolt tagaotsa poole pakseneb. Heaks näiteks edukast arendustööst on Accubond, mis pidi paremini penetreeruma kui seni ideaaliks peetud Partition (viimasel on tagumise osa tina vaske suletud, mistõttu see eriti laiali ei lenda). Teiseks konstruktsiooniliseks killustumise vähendamise meetodiks on tina sidumine vaskkesta kylge nagu Oryxil (käib vist kuidagi galvaaniliselt, aga teeb kuuli kallimaks). Odavama otsa kuulide puhul vaevalt et sihukesi peeneid võtteid kasutatakse.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: spce

Postitus Postitas Motorist »

Kirp, eks iga lits kiidab oma v...u :lol: , nagu ka iga tehas oma toodangut....ma ei tea, kas termiliselt/keemiliselt ühendatud sisu on ikka 2x parem, kui mehaaniliselt ühendatud nagu hind räägib :M . Viimase 10-15 aasta jooksul on tulnud igasuguseid kuule turule, mis tootjate jutu järgi on lausa imevägi...ja maksavad oi oi kui palju võõreldes traditsioonilistega. Põhiline mõte tootjatel on selles, et kuul/padrun on pisim kulutus kogu selle jahivarustuse ja jahimatkade juures. Samas tiirus summivad suurem osa Miki-Hiire maa poisse ikka odava moona või kuuliga :lol:
Üks, mis on 100% kindel, mida võimsamaks kaliiber läheb, seda vastupidavam peab olema kuul, et seda mehaanilist jõudu taluda, mis kokkupõrkel lihaskoega või luudega tekib.
Olen pea kogu oma "jahikariääri" 30-06 ja 308 kasutanud Mega või Oryx't ja ei ole üks ega teine siiani kestaks ja südamikuks eristunud, kuigi üks mehaaniliselt seotud, teine termiliselt/keemiliselt seotud. Samas arvan, et laadides mõlemad 9,3x64's 6000 J juurde ja tabades põdra jalaluud on kuuli purunemine 50/50. Siin keegi kirjutas, et kasutab SPCE'd 7mm Rem Mag, mis ei ole kah just "papist poiss" oma 4300-4500 J. Kuul küll teinekord puruneb, aga loom ikkagi maas.
Mis puutub kuuli purunemisesse, siis vaadake Norma Kalahari..."täiesti uus mõtlemine"...kuuli esiosa peabki purunema, et anda maksimaalne purustusefekt looma sees...või siis Berger VLD.
kusjuures viimane kuulina ei olegi teab mis kallis :lol:
Kahju, et Bergerit 9,3 kaliibris ei ole, muidu katsetaks nende loomingu ära :lol: :lol: :lol:
Vasta