Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas jell »

aadu kadakas kirjutas:Mul täpselt sama "pill". Oma väheste (tänaste) teadmiste põhjal olen aru saanud, et terast saan lasta alumisest rauast ehk pooltšokist, mis peaks 0,5 mm olema. Ülemine (täistšokk) paraku ei sobivat.


Mina küll oma vanasse nõukogudeaegsesse püssi (1971. aasta TOZ 34) terast sisse ei topi. Kui lugeda Kaupo Kindsigo artikkel uuesti tähelepanelikult läbi, siis ütleb ta küll, et terashaavlit võib kasutada kuni 0,5 mm tšokini aga see kehtib ainult nende relvade puhul, millel on märgistus selle kohta, et võib kasutada terashaavleid.
Parem jäävad linnud laskmata seniks kuni teise sileda juurde muretsen või mõni padrunite maaletooja otsustab terashaavlite kõrvale ka mõnda muud pliivaba moona müüma hakata.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas baddmann »

Üllar Tamm kirjutas:...Keskmiselt laskemaalt korraliku tabamuse saanud pardi teeb teras ikka väga katki :( padruniks Mirage hunting steel shot nr. 2 35g, lastud 1/4 tšokist, laskeulatuses vahet pliiga ei täheldanud....


S.o haavliterade arvu poolest oleks Pb laskemoona vaste Üllari kirjeldatud padrunile siis vast midagi ca 40 g Minimagnum nr 2. Kas see ei teeks parti katki ?

BM
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Üllar Tamm »

baddmann kirjutas:S.o haavliterade arvu poolest oleks Pb laskemoona vaste Üllari kirjeldatud padrunile siis vast midagi ca 40 g Minimagnum nr 2. Kas see ei teeks parti katki ? BM


Pliihaavlitega ei tuleks omale mõttessegi sellise laenguga parti kiusama minna :lol:
Terase puhul ju soovitati 2-3 numbrit suuremaid haavleid, ühesõnaga reklaami ohver :lol:
Eks tuleb nüüd katsetuste teel leida omale sobiv moon. Omal plaanis ära proovida paar numbrit peenemad magnumlaengud.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas baddmann »

Ilmselt reklaami ohver jah :)

Tegelikult, kui pidada silmas 2 numbrit suuremaid haavleid, siis seetõttu, et viimasel ajal, kaasaegsete pikema toruga relvade ja kaasaegse laskemoona ajastul lasti parti väga palju numbritega 5 - 7 (pliimoonast jutt). Seega on numbrivahemike 3-5 kasutamine terasmoona puhul täiesti omal kohal (st 2 nr suuremad haavlid). Kuid kes oli juba niigi harjunud kasutama nr 4 haavleid.... ;)

Mitte et nr 4 haavlid pliimoonana ei oleks olnud hilisema sügisese paksema sulestikuga rasvunud Soome rändpardi jaoks suht-koht miinimum mere ääres :)

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas kakuke »

Proovisin ka eile ära terase ja ütleks selle kohta ühe P tähega sõna. Vahe pliiga on ikka väga suur ja just viimase kasuks. Sealt maalt, kust pliiga pardid alla tulevad, ei mõtle ka terasega. Poiss kõrval ütles, et sulgi olla lennanud. Kui just lagipähe lähedalt lasta, siis sai alla. Mulle tundub ka, et vihk on kuidagi hõre, kuigi põrutab oluliselt enam ja teravam laks on (kaalud samad pliiga). Lasin vees haavatud parti üle. Oli nii 30-35m peal. Kaks pauku tegin ära, siis muutus see ujuv part minu silmis vareseks, võtsin teisest taskust ja mats ja olemas ta oli. Susi võtku neid ametnike oma terasega, inimesel on ikka kaks taskut olemas ja suu peas. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas aadu kadakas »

jell kirjutas:
aadu kadakas kirjutas:Mul täpselt sama "pill". Oma väheste (tänaste) teadmiste põhjal olen aru saanud, et terast saan lasta alumisest rauast ehk pooltšokist, mis peaks 0,5 mm olema. Ülemine (täistšokk) paraku ei sobivat.


Mina küll oma vanasse nõukogudeaegsesse püssi (1971. aasta TOZ 34) terast sisse ei topi. Kui lugeda Kaupo Kindsigo artikkel uuesti tähelepanelikult läbi, siis ütleb ta küll, et terashaavlit võib kasutada kuni 0,5 mm tšokini aga see kehtib ainult nende relvade puhul, millel on märgistus selle kohta, et võib kasutada terashaavleid.
Parem jäävad linnud laskmata seniks kuni teise sileda juurde muretsen või mõni padrunite maaletooja otsustab terashaavlite kõrvale ka mõnda muud pliivaba moona müüma hakata.


Palun mõnel spetsialistil asja kommenteerida. Kaupo...?
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas skog »

****. - Tuleb öelda sissejahutuseks.

Läksin üleeine Tartus suure kiiruga enne laulupeale minekut poodi pardijahiks pauke ostma.
Hea müüja tegi kohe märkuse. Mis, kuidas nüüd siis nii et küsitegi pardijahiks neid pauke. Nendega ju enam ei tohi lasta.
Õigemini küsisin nii, Kas neid super-magnum pauke saan ka Iž 27 m sees kasutada?
Mille peale neid ei soovitatud osta, kuna pardile pliid anda ei tohi. Õigus. Olin täitsa unustanud.
Heakene küll, naisterahvas autos mul juba kindlasti närviline ja ruttu siis terashaavlid kotti ja . . .
Kodus siis hakkasin eile mõtlema.

Pigem jäägu püssid terveks.
Kes millise variandi kasuks otsustab on igaühe enda asi. Kolmest 2 varianti on kallid, 1 odav aga igav.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Feen »

Testisin eile terashaavleid kukkedega 57. aasta Tuulast. Püss ei läinud katki. Küünitamisest midagi välja ei tulnud. Sellised normaalsed lasud olid sama tulemusega kui pliihaavli puhul. Nii heaks haavlilaskuriks ennast ei pea, et ühte kiruma ja teist kiitma hakata. Kindel on see, et pardijahiks kõlbasid küll.

PS. hakkan nüüd linde lahkama ning vast oskan ca 15-20 linnu järel miskit kommenteerida ka.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas TiitR »

TiitR kirjutas:
Mart kirjutas:Vahetatavate tšokkidega relvadelt ei maksa seda liiliamärki otsida, neil määrab kasutussobivuse ära tšokk. Neil aga universaalset märget pole, see tootjati erinev.

(y) Otsisin enda relvalt nii, et silm punnis :D , aga homme uurin relvamüüjalt.

Täna uurisin infi relvamüüjalt, kes mulle selle mõni aasta tagasi müüs. Sealtpoolt tegelikult konkreetset vastust ei tulnudki :? , kui ainult, et kasuta igaksjuhuks suuremat tshokki ja juba kuuldud juttu, et kasuta ka paar numbrit suuremat haavlit. Samas korduvale küsimuse peale, et kas mu püss ikka terast kannatab...otsest vastust ei tulnudki (lubas võimalusel täpsustada), samuti on internett selle kohapealt vait :? .
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Marekp »

Üllar Tamm kirjutas:Mõõdetud sai ainult tšokid kvaliteetse diginihkatsiga. Minu arust ei ole raua läbimõõt nii määrav, tähtis on just tšoki mõõt ehk kui tihedalt laeng raua suudmes kokku surutakse. Kindluse mõttes kasutan terashaavlitega ainut kahte alumist tšokki.

T


Just nimelt, et kui tihedalt laeng raua suudmes kokku surutakse, aga selle teada saamiseks ongi vaja teada raua läbimõõtu :!:
Raua läbimõõdu mõõtmiseks on vaja spets pikkade mokkadega nihkatsid kui sel spetsialistil peaks ka selline tööriist leiduma, siis oleks endalgi huvi oma toru üle mõõta.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Marekp kirjutas:Raua läbimõõdu mõõtmiseks on vaja spets pikkade mokkadega nihkatsid kui sel spetsialistil peaks ka selline tööriist leiduma, siis oleks endalgi huvi oma toru üle mõõta.

Kas kavatsed padrunipesa poolt mõõtma hakata või? :)
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas kahro »

Report this post Vasta tsitaadiga
TiitR kirjutas:
Mart kirjutas:
Vahetatavate tšokkidega relvadelt ei maksa seda liiliamärki otsida, neil määrab kasutussobivuse ära tšokk. Neil aga universaalset märget pole, see tootjati erinev.

(y) Otsisin enda relvalt nii, et silm punnis :D , aga homme uurin relvamüüjalt.

Täna uurisin infi relvamüüjalt, kes mulle selle mõni aasta tagasi müüs. Sealtpoolt tegelikult konkreetset vastust ei tulnudki :? , kui ainult, et kasuta igaksjuhuks suuremat tshokki ja juba kuuldud juttu, et kasuta ka paar numbrit suuremat haavlit. Samas korduvale küsimuse peale, et kas mu püss ikka terast kannatab...otsest vastust ei tulnudki (lubas võimalusel täpsustada), samuti on internett selle kohapealt vait :? .
Kui saladus ei ole siis millise relvaga on tegemist?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Feen »

Mainiks lahkamistulemusi. Terashavleid nr.3 on pardis suht vähe sees aga tabamused on lindu lõhkunud oluliselt rohkem kui nr.5 pliihaavleid (mul on hea mälu :)). Siit tekkis küsimus, et kas keegi on nr.5 terashaavlit ka pardijahis proovinud ning kuidas on tulemused võrreldes nr.3 või 4ga?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Välek »

Feen kirjutas:Mainiks lahkamistulemusi. Terashavleid nr.3 on pardis suht vähe sees aga tabamused on lindu lõhkunud oluliselt rohkem kui nr.5 pliihaavleid (mul on hea mälu :)). Siit tekkis küsimus, et kas keegi on nr.5 terashaavlit ka pardijahis proovinud ning kuidas on tulemused võrreldes nr.3 või 4ga?
Mismoodi saab näiteks nr 3 terashaavel rohkem lõhkuda nr 3 tinahaavlist? Või siis nr5 terashaavel nr 5 tinahaavlist? :lol: Lasin siin ükspäev sindlikatuselt palja tagumikuga liugu- vaheldumisi, kord vasaku, siis jälle parema kannika peal. Panin tähele, et kui vasak kannikas oli õhtuks pindusid täis nagu siil, siis parempoolsel kannikal olid ainult kerged kriimustused ja ei ühtki pindu.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas honkomees »

a proovi ikka vaheldumise lasta alla sindli ja eterniitkatuselt, vaata kas kannikatel on vahe :lol:

Ka lätlaste monolit teraskuul lõhub (subjektiivselt) rohkem kui tavaline brenneke tüüpi tinatükk, verevalumeid on rohkem
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta