Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas andrus »

Marekp kirjutas:Ei tahaks kellegi valvsust hajutada, aga paanikat ei ole ka vaja külvata. Terashaavlid on korrosioonikindluse tagamiseks tsingitud või kaetud mõne muu korrosioonikindla metalliga.



Huvitav miks siis mul terve vöö täis "kokku kasvanud" on??
jahismurf
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Välek »

Kunagi läksid stanley tööriistakohvri lukud/klambrid roostesse peale seda, kui mõned päevad merevett said. Igaks juhuks küsin, et ega mereveega pole sellel moonal kokkupuudet olnud?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas andrus »

Vihm,meri,vesi,kusi,veri,higi........kõigega peab jahil kokku puutuma.
jahismurf
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Välek »

Andestust, küsin veelkord.
Välek kirjutas: Igaks juhuks küsin, et ega mereveega pole sellel moonal kokkupuudet olnud?
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Marekp »

andrus kirjutas:Vihm,meri,vesi,kusi,veri,higi........kõigega peab jahil kokku puutuma.


Selle peale ei oskagi muud kosta kui tsiteerida eesti filmiklassikat: "see on koht, kus peab endal ka raasike mõistust peas olema" 8)
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Teder »

Lugesin äsja uut Eesti Jahimees, täpsemal artiklit "Jahimehest ja jahikultuurist". Siin tekkisid mõned mõtted. Artiklis väidetakse nimelt veelinnujahil reeglitest kinnipidamise kohta (pliihaavlite kasutamine) - et kokkulepetest kinnipidamine on samuti kultuuri ja eetika küsimus. Nendele "kokkulepetele" rõhumine on silma hakanud ka muudes valdkondades - nt. on toodud samu argumente harrastajate võrgupüügi piiramise kohta Peipsi järvel (harrastajatele jäeti avatuks vaid jäälagunemise aeg - 3 nädalat -vana asi 2005 aastast). Räägiti samuti mingitest kokkulepetest, samal ajal kui tegemist on lihtlabase ühe huvigrupi huvide eiramisega teise huvigrupi huvides, kus isegi arvamust pole küsitud ega läbi räägitud. Pliihaavlite kasutamise puhul ei saa just õelda, et oleks täidetud esmaseid demokraatliku kultuurse eetilise riigi põhimõtteid, st. et oleks küsitud ka põhilise osapoole -lihtjahimehe arvamust ja kaitstud nende huvisid - mis "kokkulepetest" me siis räägime. Kui ka teatud jahimeeste juhtkonnaga midagi arutati, siis meieni see arutelu eriti ei jõudnud, mulle õeldi vaid, et Euroopa seadused on meile täitmiseks. Kuidas meie nende Euroopa seaduste loomisest osa võtame? Kogu see pliihaavlite teooria on kokkuvõttes üks ühe grupi projekt, põhimõtteliselt muidugi õige - ega need pliihaavlid tervislikud ei ole, aga ehk on looduskaitse ja looduse mürgitamise puhul ka tähtsamaid teemasid, millele oleks pidanud esmajärjekorras tähelepanu pöörama enne kui pliihaavleid keelama tulla. Kui Ojamaa kaevanduse rajatav konveierlint lõikab pooleks kümned kilomeetrid jahiala ja ei võimalda loomadel vabalt liikuda, siis ei peeta vajalikuks jahipiirkonna valdaja avaldustele vastata. Samuti oleks huvitav teada, palju Kohtla-Järve tuhamägedest mürke põhjavette satub - enne kui pliihaavlitega vete mürgitamisest rääkima tulla. Või räägime fenoolidest? või muudest mürkidest Kurtna järvedes ja muus vesikonnas (ka Peipsi järv), kuhu lastakse Estonia kaevandusest väljapumbatav vesi.
OK, piisavalt meiega teemat arutatud pole enne seaduse vastuvõtmist. Ei peetud vajalikuks- meie asi on vaid korraldusi täita. Kuidas on siis ettevalmistustega seaduse rakendamiseks - ka siin on lihtjahimees jäetud omapead- oleks ilus ju enne seaduse vastuvõtmist informeerida võimalikult täpselt, millised on pliihaavlitele võimalikud alternatiivid, millised on teiste sulamite ja terase parameetrid, kust saab neid tellida, millised on hinnad jne. (aitäh Kingsidole info eest, kuid mina polnud kahjuks seda artiklit enne juhtunud lugema), mida mis püssi ja tšokiga lasta tohib. Ehk oleks võinud ka ära märkida, palju eesti jahimehed selle seadusemuudatuse eest raha peavad välja käima uute püsside soetamise ja kallimate padrunite näol. Ohutustehniliselt seisukohast oleks seadusandja pidanud kasvõi endalegi selgeks tegema, mida mingi seaduseparandus kaasa toob ja kas vale padruni kasutamine võib kaasa tuua materiaalse või isegi tervisliku kahju. Kes maksab kinni püssi hinna, kui nt.keegi rikub oma püssi terashaavlitega ja teda ei ole hoiatatud. Kui aasta alguses uurisin seda teemat, ei osanud padrinimüüjad mulle veel vastata padrunite parameetrite kohta, samuti hindade kohta, samuti on Eestis saadaolev sortiment üsna kesine ja igale kallibrile padruneid ei leidnudki. Järgmisel aastal lubati olukorda parandada. Ehk oleks seaduseparandajad võinud anda eelinfot selle kohta, kust saab tellida muid sulameid peale terase, mitte et iga mees eraldi otsib internetist infot ja tellib. Võib küll vabandada, et see ja see polnud minu ülesanne ja nii edasi, aga kokkuvõttes oli seadusemuutus halvasti ette valmistatud ja ebapiisavalt põhjendatud. Ja eelkõige tajusin, et meie , s.o. jahimeeste huvide eest ei seisnud antud juhul keegi. Kui sain pliihaavlite keelustamise pooldajatelt tõsised arvutused, milles tõestati pikalt pliihaavlite mõju ja selgitati, et haavlitega probleeme ei tule, kuna USA-s ja Taanis on teiste sulamitega padrunid samade ja veel paremate omadustega, siis siin Eestis ma meiepolseid arvutusi ega tõestusi ei näinud ja nende ideaalsete padrunite kohta ei osatud mulle 2013.a. alguses kindlat infot anda.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Hanno »

Kriitika kaupmehe kohta, absoluutselt õige. Polnud õrna aimugi, kuidas ja mil moel eesti linnujahimees reageerib. Ettekirjutus sakkib, kuid kuulub täitmisele. Sellier & Bellot pakub vaid terast, hind vastuvõetav, meie jahimehel. On loomulikult teised materjalid, olin Septembris Soomes kalal, sõber rääkis, et oli käinud linnujahil, padruni hind 4 eurot, 20 lasku 12 tabamust, volfram vist oli. Öelge mehed, kes meil sellist hinda pardipaugu eest välja käiks? Kui olete tegijad, siis on järgmine hooaeg see moon Jahipaunas müügil, hind saaks arvatavasti ikka sooodsam olema! Kuid ikkagi ca 3 eurot?
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Teder »

Midagi peab ikka olema, millega lasta saaks. Püssi ei hakka ka vahetama, et terashaavlitega lasta. Hanele ja pardile. Olen kuulnud ka volframist, kas on veel mingei muid sulameid või metalle. Kuidas vask töötab?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas gunnar »

Teder kirjutas:Midagi peab ikka olema, millega lasta saaks. Püssi ei hakka ka vahetama, et terashaavlitega lasta. Hanele ja pardile. Olen kuulnud ka volframist, kas on veel mingei muid sulameid või metalle. Kuidas vask töötab?


Vask on 8.9, tina 7.3 ja plii ~11 t/m3, niiet kui võtta tina ja plii sulam siis vas peaks enamvähem õige kaaluga olema. Pehmem kui teras, seega parem... aga hind ?
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas kaalikas »

kas ma saan õigesti aru,et kobrast-laanepüüd-põldpüüd ja tuvi võin ikka pliiga lasta,ja varest ka?ei kvalifitseeru need kuidagi veelinnu alla,samas teades eesti ametnike innukust euroseaduste rakendamisel ei ole ime,seadusest tuleb nagu välja,et plii on üldse keelatud?
In fact You look like a shit!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Beretta »

Jah, Sa said täiesti õigesti aru.
Grumpy old man
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas andrus »

Nüüd on saanud juba mõnda aega terast kasutada ja kas tundub ikka ainult mulle või ka teistele,et see paganama teras ei taha kohe kuidagi tappa. :?
Näed selgelt,et saab külge aga lendab merele ja vaatad pikalt,pikalt järgi...kaugustes kukub.15st tabatud pardist leitud 3 haavlit,auke oluliselt rohkem.Jube palju tuleb "üle lasta".Varestega proovinud tina ja terast,alla nagu kukuvad tinaga paremini.
Krt. nüüd teab kus see tõde peitub. :M
jahismurf
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Beretta »

Tõe kriteerium on praktika.
Ja Sinu praktika näitab, et pliii ja teras ei ole päris samad. Ega muidu ei oleks soovitataud uut võimsamat kaliibrit 12/89.
Ehk kasutades kalameeste foorumi kõnekeelt- teras on saatanast.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas duma »

duo on parem
Vasta