Rahvusvaheline relvavedu

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Indy
Postitusi: 2
Liitunud: E Juul 21, 2014 7:36 pm

Rahvusvaheline relvavedu

Postitus Postitas Indy »

Tere,
pealkiri tumedam kui tõrv aga tegelt on huvi teada, kuidas see tegelikult käib. Et kui on soov soetada endale relv, mida Eesti poodidest ei leia, siis mis on see bürokraatia kadalipp, mis tuleb läbida? Kas on kellelgi kogemusi, teadmisi ja soovitusi, oleks väga tänulik. Ei tee ka ostusoovist saladust, see on Benelli M4. Ma siin olen leidnud mõningaid postitusi, kus tundub, et keegi sellega kunagi tegeles. Kas tegeleb ka praegu? Hea oleks kui kellelgi oleks mingidki esmased juhised ette anda. Selles suhtes, et võimatu ei tohiks see ju olla isegi eraisikule mitte?! Pean just silmas relva ostu väljaspool Eestit ja siis selle Eestisse toomist. Või kui keegi sellega tegeleb teenuse osutamise korras, et mis on siis vahendustasu jne?
Tänades!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Rahvusvaheline relvavedu

Postitus Postitas aivar00 »

Vahendusega tegelevadki relvakaupmehed. Kuidas asi ametlikult toimib on sul kõige õigem politseiametist otse küsida.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Rahvusvaheline relvavedu

Postitus Postitas H:Owl »

PPA kodulehelt leiab tõesti vajaliku info nõutavate avalduste, lubade, riigilõivude jms kohta. Samuti vajalikud blanketid PDF-na (http://www.politsei.ee/et/teenused/relvaluba/).
Et aga saatan pesitseb enamasti pisiasjades, juhiks oma kogemuste põhjal tähelepanu mõnedele (võimalikele) takistustele.
Kõigepealt tuleks veenduda, et soovitud relv on eesti relvaregistris ja tsiviilkäibes lubatud. Kui ei, tuleb tellida tüübikinnitus EKEI-lt (http://www.ekei.ee/45085), see tehakse füüsilisele isikule tasuta.
Teiseks on Eesti Vabariigi "TULIRELVADE EUROOPA ÜHENDUSES TOIMETAMISE EELLUBA", mis on vajalik müüja-riigi politseist kohaliku relvasoetusloa taotlemisel, eestikeelne. Järelikult, et tolle riigi ametnik üldse aru saaks, mis paber talle nina ette torgati, peab see olema vähemalt tõlgitud ja tõlgitud soovitavalt vastava riigi või vähemalt mõnda rahvusvaheliselt tuntud keelde.
Selleks, et seesama ametnik ei saaks kahtluse alla panna tolle dokumendi legitiimsust, peaks dokument olema tõlgitud vandetõlgi poolt ja apostillitud. Sõltuvalt keelest, millesse on dokument vaja tõlkida, võib see üsna aeganõudev ja kulukas protsess olla. Omal kogemus tšehhi keelde tõlkimisega (lugesin Tšehhi relvaseaduse venekeelsest tõlkest välja, et kõik sealsele politseile esitatavad dokumendid peavad olema tšehhikeelsed). Kuna minu soovitud püss on sealmaal meie mõistes piiramata tsiviilkäibes, läksin riskile ja sõitsin sinna tavalise tõlkebüroo templit kandva paberiga. Läks õnneks. Indy mainitud relva puhul see nii lihtsalt ei pruugi minna.
Ja kindlasti tasuks enne uurida, kas müüja-maa ametnikud võtavad taotlusi ja dokumente vastu ka elektroonilisel teel ja kui ei, siis kui palju aega tuleks varuda menetlemise ajal kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Indy
Postitusi: 2
Liitunud: E Juul 21, 2014 7:36 pm

Re: Rahvusvaheline relvavedu

Postitus Postitas Indy »

Aitäh H.Owl ja Aivar!
Alustangi siis PPAst. Arvasin ise ka, et M4 võib keeruliseks looks kujuneda, aga eks paistab. Kui kujuneb võimatuks, siis tuleb Mossbergi peale taanduda.
Kui mingi resultaat on käes, sis annan teada, kuidas asjad läksid.
Vasta