Miks Te neid metskitsi nii palju kütite.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Miks Te neid metskitsi nii palju kütite.

Postitus Postitas kakuke »

Metskitsede küttimisega seoses minu jaoks üks väga naljakas seik ejs lehelt.
Paraku hukkus 2019. aastal liikluses 10% rohkem metskitsi kui 2018. aastal. 2019. aastal hukkus liikluses 4885 metskitse. Kui kokku liita kütitud metskitsed ja liikluses hukkunud metskitsed, siis vähenes kitsede arvukus ligikaudu 34 700 isendi võrra ja on 99% sellest, mida soovitas KAUR. Seega olid jahimehed väga tublid, sest pingutus, mis selleks tehti oli ka kõigi aegade suurim.

http://www.ejs.ee/juhatuse-veebruarikuu-koosolek-3/

Mina lugesin siit välja, et tänu autojuhtidele, kes rekordarvu kitsi alla ajasid (aitasid limiiti täita), olid jahimehed tublid. :)
Huvitav, kas põtrade teemal käib sama arvestus või sealt see allaaetav osa limiidile liitmata jäetud? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
lapikpudel
Postitusi: 55
Liitunud: E Jaan 20, 2014 12:25 pm

Re: Miks Te neid metskitsi nii palju kütite.

Postitus Postitas lapikpudel »

No jah----kakukesega peaaegu nõus. Esiteks, kes on maaomanikud? Kes on see kogukond, kes määravad küttimismahtu? Palju laekub siis ka Vabariigi eelarvesse raha jahinduse pealt???? Ei oleks mina seda teravat küsimust muidu üles seadnud kui ei oleks siin lehel neid järjepidavaid rumalaid kommenteerijaid Püsige ikka teemas!!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Miks Te neid metskitsi nii palju kütite.

Postitus Postitas andrus »

See on jah mingi uus ja huvitav suunitlus,et avariides hukkunud lükatakse limiidi hulka. :VS
jahismurf
lapikpudel
Postitusi: 55
Liitunud: E Jaan 20, 2014 12:25 pm

Re: Miks Te neid metskitsi nii palju kütite.

Postitus Postitas lapikpudel »

lapikpudel kirjutas:No jah----kakukesega peaaegu nõus. Esiteks, kes on Maaomanikud? Kes on see kogukond, kes määravad küttimismahtu? Palju laekub siis ka Vabariigi eelarvesse raha jahinduse pealt???? Ei oleks mina seda teravat küsimust muidu üles seadnud kui ei oleks siin lehel neid järjepidavaid rumalaid kommenteerijaid Püsige ikka teemas!!!

No miks lp. kakuke ja beretta vait on jäänud???Kellele siis kuuluvad metsloomad kui kasse ja koeri peavad ohjama loomapidajad ja millise seaduse alusel on võtnud vastu otsuse, et karistada jahimehi......................mis igane rikkumise korral.Küsin ka, miks peate toitma mingit jahindusklubi kus mittemingisugust tegevust ei toimu, selle raha eest saate ju ise omi asju aetudl.
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: Miks Te neid metskitsi nii palju kütite.

Postitus Postitas klem »

andrus kirjutas:See on jah mingi uus ja huvitav suunitlus,et avariides hukkunud lükatakse limiidi hulka. :VS


Põtra vähemalt viimati ei lubatud. Meil jäi üle-eelmine hooaeg 3 põtra auto alla, mis oleks olnud arvestatav osa limiidist. Ei lubatud.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Miks Te neid metskitsi nii palju kütite.

Postitus Postitas Beretta »

Lapikpudel tsiteerib lapikpudelit. See on tase. Muammar Gaddafi reinkarnatsioon ?
Aga tõsiselt-oli teitel asja ka vöi?
Grumpy old man
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Miks Te neid metskitsi nii palju kütite.

Postitus Postitas sammal.habe »

mina ootan hinge kinni pidades millal hr Lapikpudel lahti kirjutab oma väite, kuidas jahindus üks suur tulus äri on. saaks ka viimaks jahindusega pappi kokku asuda roobitsema :mrgreen:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Miks Te neid metskitsi nii palju kütite.

Postitus Postitas kakuke »

Maaomanikud on need, kes omavad maad. Jahtkonnad ise kirjutavad alla otsustele, millede alusel neid nn trahvitakse. Rõõmuga kusjuures. See kogukond paikneb jahindusnõukogudes. Ei tea mina kust kohast lapikpudel pärineb, aga minul isiklikult on oma klubis üks asi, mis mind sellega seob ja tänu sellele näen seal ka mõtet olla. Ja ei ole aega pudelitega siin jaurata, tööd on vaja teha, perega tegeleda ja jahis käia, kuniks see veel võimalik on. Punkt.
Ps. Kui küsida minu isikliku arvamust maaomanikust jahimehelt kitsejahi kohta, siis minu meelest võiks see ka olla väikeuluk. Kõik kitsega seotud mured oleks automaatselt maaomaniku mure koheselt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Miks Te neid metskitsi nii palju kütite.

Postitus Postitas Beretta »

Mõistlik jutt, Kakuke. Ainuke probleem, kellele see Sul suunatud on...... kuidas viisakalt öelda:
Manused
11201-ahvid-3tk-komplektis-ei-kuule-ei-nae-ei-raagi (1).jpg
11201-ahvid-3tk-komplektis-ei-kuule-ei-nae-ei-raagi (1).jpg (14.5 KiB) Vaadatud 5543 korda
Grumpy old man
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: Miks Te neid metskitsi nii palju kütite.

Postitus Postitas remington »

Tere. Sattusin ka peale mitut head aastat siia lehele ja olen paar nädalat huviga lugenud neid teemasid.See teema ja see EJS poolt kirjutatud artikkel pakkus ka mulle huvi. Arusaamatuks jääb aga see, miks minnakse kommenterimistega teemast mööda ja hakatakse teema esiletõstjat mõnitama, süüdistama ja hukka mõistma? See on ju foorum kus asju rahumeelselt ja viisakalt arutada. EJS artikkel on ju minu arusaamist mööda ja ka seadusi järgides natuke nagu valesti kirjutatud. Ei saa ju kellelegi mingit kohustust peale panna.Õige, et lambakasvataja peab oma loomi kaitsma iga moel, aga miks metsakasvatajal see kohustus puudub ja jahmees peab tema kahjud korvama? Minu teada ei ole ühelgi lambakasvatajal lepingut jahiseksiooniga selles oasa------olete nõus? Meie jahimehed oleme ju relvakandjad ja peaksime ikka üksteise vastu soliidsemad olema, mitte nagu koolipoisid, et kas mäletad kuidas sa mind.........Rahu ja ilusat suuruluki jahihooaega!
Vasta