Mõrtsukaed

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Mõrtsukaed

Postitus Postitas rixa »

Täna leidsime põdra, kellele oli saatuslikuks saanud metsa rajatud aed ulukite tõrjeks.
Manused
2014-09-28 13.48.21_2.jpg
2014-09-28 13.47.46_2.jpg
2014-09-28 13.49.06_2.jpg
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas sooviku »

:evil: Mis sest põdrast,tähtis,et kuused terved.Teatasite ikka ka õigesse kohta?Äkki oligi põdravõrguna mõeldud.
Naine võib olla,koer peab olema!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Selline tegevus vääriks mõningase summa kandmist riigituludesse,v mõnda muusse fondi küll!
Miks sellised pildid AK-sse v "Reporterisse" ei jõua? :M
Viimati muutis Ahto Kattai, E Sept 29, 2014 11:55 am, muudetud 1 kord kokku.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas rixa »

Keskkonnainspektsioon on teavitatud. Mis nad selle infoga peale hakkavad, ei oska öelda.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kahjuks jah Suure-Jaani vallas püütakse nüüd võrguga põtru. Aafrikas hakati 1950. aastatel võitlema silmustega püüdmise vastu.
Tundub mulle nüüd, et mõned eesti metsaomanikud pole tolle aja neegritest kaugemale arenenud. Veelgi hullemaks teeb asja kui selline vennike valitud metsomanike poolt eeskõnelejaks.
KKI kohta oskan niipalju ütelda, et neil munad ilmselt endil niipalju sahtli vahel, et asja uurimiseks või võrguga püüdjail mune väänata neist ilmselt asja ei ole.

Krt ikka paneb lausa mõtlema miukseid tainaid ringi liigub ja metsas toimetab. :evil:
Omast arust teeme valiklaskimst jne. Tea kui suur peab võrgusilm olema, et õiged loomad välja püüaks? :evil: Kui vaadata erametsade majandamist siis lageraie ja kõik kinni püüda oleks majanduslikult kõige otstarbekam. :twisted: :twisted:
jyri

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas jyri »

Mitte vähem ohtlikud on igalpool metsades vedelevad ja pooleldi rippuvad traadid/juhtmed.
Kuristiku7 seinal sissekäigu vastas on(oli) põdra kolju, millel sarvedel traadid. See põder oli, nagu enne ka kirjutasin, surmatud minu poolt kohaliku keskkonnateenistuse teadmisel, sest vabastada sellest piirakat elukat tollal ei saanud. Uinuti süste polnud. Aga kõhe tunne oli küll, kui see pullimürakas taskulambi valguses tõmbles ja post, mille tipus osa traate veel kinni oli, õõtsus nagu pilliroog tuule käes :P .
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas kakuke »

Tea, kas see asi ikka nii hull on. Ulukiaedu ikka siia sinna rajatud ja makstakse nende rajamiseks toetustki. Ei ole see illegaalne rajatis. Kuidagi peavad maaomanikud oma vara ka kaitsma. Kui kisavad maaomanikud, et kõik pannakse nahka, siis jahimehed küll varmad sõrme vibutama, et miks maaomanik ise miskit ette ei võta. Eks ta õnnetu juhus ole ja ikka siin seal saab loomi hukka. Sama moodi võiks käia autojuhte noomimas, kes põdraga kokku põrutavad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas hundikütt »

Rõõm lugeda ka mõnd arukat sõnavõttu.Enamus oma mättast kaugemale ei näe.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas rajaleidja »

Kakuke võttis asja väga hästi kokku. Ma ei hakka maaomanikku sõna-sõnalt tsiteerima, aga ei meeldi ka talle endale need aiad võõrkehadena metsas ja hea meelega neid ei rajaks.
Igatahes võib vist varsti ka Leili metsalugude blogis sellest õnnetust põdrast ja aiast lugeda.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas sooviku »

Ma ei imestaks sugugi,et ka see põder keeratakse nn.metsaomanike poolt jahimeeste kraesse.Kk mehed või siis tibid leiavad peale mõningast paberites tuhlamist,et Eestis puudub seadus sellise teo eest karistamiseks.Meile osatakse küll iga asja eest karistusi ja obrokeid peale panna.Nüüd oleks vahelduseks tore kuulda ka sellest,et mõni sellise aia ehitaja saab oma lolluse eest laksu kätte.Olgu või seaduslik aga,kui põder sinna sisse kinni jäi,järelikult oli valesti paigaldatud.Valesti paigaldatud püünise eest saab jahimehi,kui sinna näiteks selle sama võrgumehe peni sisse läheb,küll karistada.Ja veel,kõiki sarnaseid asju ei saa võrrelda autoga loomade tapmisega.
Naine võib olla,koer peab olema!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas rajaleidja »

http://blog.maaleht.ee/leilimetsalood/
Lepime nüüd ikka kokku, et tegemist ei ole ebaseadusliku püünisega vaid ametliku rajatisega. Ja maaomaniku soov ei ole kohe kindlasti aiaga loomi püüda ja lasta loomadel piinelda.
Kui autodega ei saa võrrelda, võrdleme siis jahmeeste praagiga. Kui palju on aastas jahimeeste laskepraaki, kus loom piinleb pikka aega. Siin foorumis küllaga juttu olnud küll alalõuata sigadest, näritud põrsastest jne.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas rixa »

rajaleidja kirjutas:http://blog.maaleht.ee/leilimetsalood/
Lepime nüüd ikka kokku, et tegemist ei ole ebaseadusliku püünisega vaid ametliku rajatisega. Ja maaomaniku soov ei ole kohe kindlasti aiaga loomi püüda ja lasta loomadel piinelda.
Kui autodega ei saa võrrelda, võrdleme siis jahmeeste praagiga. Kui palju on aastas jahimeeste laskepraaki, kus loom piinleb pikka aega. Siin foorumis küllaga juttu olnud küll alalõuata sigadest, näritud põrsastest jne.


Igati päri. Ei olnud ka minu nende piltide ülespaneku mõte maaomanik oksa tõmmata, vaid näidata, milliseid õnnetusi juhtuda võib.
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas nokasmaius »

Tere!
Ei ole tahtmist kedagi oksa tõmmata ega maha matta. Mul neid pilte vaadates lihtne tunne et selline võrk pole sobiv ulukite tõrjumiseks. Edaspidiseks! Maaomanikele! (Olen ise ka metsaomanik). Keskkonnakahjud???
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas Beretta »

rajaleidja kirjutas:Lepime nüüd ikka kokku, et tegemist ei ole ebaseadusliku püünisega vaid ametliku rajatisega.

Enne kui kokku leppida, peaks asja kohta veidi rohkem teadma. Esiteks aia materjal- tundub et ei ole tavapärane nn Põdraaia metallvõrk vaid nööri moodi (kapron või muu) võrk. Teiseks võrgu kinnitus postidele- kui tegemist on aia või taraga siis ei peaks ta sealt lahti tulema. Komandaks aia pikkus ja kuhu ta oli rajatud.
Grumpy old man
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mõrtsukaed

Postitus Postitas kakuke »

Beretta, kui rajaleidja seal koha peal pilti tegi, küll ta siis ka rohkem teab. ;)
Pildi järgi pesueht ulukiaed. Ma pakun, et käimas oli põdral jooksukas ja ju vana vaatas, et ma seda põõsast veits sügaks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta