Ulukiliha müük!

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
jyri

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas jyri »

aivar00 kirjutas:Just nimelt - ja see Maag teeb põdralihast konservi millises põdraliha on seapeki sisse ära uputatud...

Kontrollisin just üle-minu külmikus oleva põdrakonservi valmistaja Maag. Maitses põdrana, mitte seana.
Kohe tuli meelde, et üks eraettevõtja, kellelt tellisin teenust aastaid ( kahjuks kodaniku, kellegi. J.T. vanus võttis oma) hoiatas ette, et põdralihale ta ostab ca.10% kaalust (kodu)searasva.Olevat Eesti iidne retsept olema. Nii et kui lõpptootes ujub põdraliha rasvas peaks asjad korras olma?
Ei ole gurman ega spetsialist, minu klassifikaatoril on kaks parameetrit- maitse ja säiluvusaeg ( omadusi muutmata). Kui nendega korras, siis ka kvaliteet vastuvõetav (y) . Iniseda võib ka mistahes asja kalla :P l.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas gunnar »

jyri kirjutas:
aivar00 kirjutas:Just nimelt - ja see Maag teeb põdralihast konservi millises põdraliha on seapeki sisse ära uputatud...

Kontrollisin just üle-minu külmikus oleva põdrakonservi valmistaja Maag. Maitses põdrana, mitte seana.
Kohe tuli meelde, et üks eraettevõtja, kellelt tellisin teenust aastaid ( kahjuks kodaniku, kellegi. J.T. vanus võttis oma) hoiatas ette, et põdralihale ta ostab ca.10% kaalust (kodu)searasva.Olevat Eesti iidne retsept olema. Nii et kui lõpptootes ujub põdraliha rasvas peaks asjad korras olma?
Ei ole gurman ega spetsialist, minu klassifikaatoril on kaks parameetrit- maitse ja säiluvusaeg ( omadusi muutmata). Kui nendega korras, siis ka kvaliteet vastuvõetav (y) . Iniseda võib ka mistahes asja kalla :P l.


See 10% on nii konservi kui vorsti standartretsept, ei midagi iidset. Küll mitte rasva vaid kamaraga pekk, kust mujalt see kallerdis tuleb. Sama vorstiga, 10% pekist põseliha. Odavam on muidugi panna loomarasva ja kirjutada et kodusea põseliha. Küll saanud neid vorste maitsa kus pekk nagu küünlavaha ja kollakat tooni. See ongi veise(pekk), lihatööstustes pigem jääk :) Sama 10% kehtib ka siis kui juustuvorsti teha.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas aivar00 »

Justnimelt kuni 10% võib panna pekist liha. Ise samuti konserve teinud küll ja veel. Ikka käis karbi põhja ca 2-3 cm laiune-pikkune kamaratükk. Hiljem keetsin kamarast lihtsalt ilma maitseaineteta puljongi, millise kallasin karpi kui oli tegemist lihakuubikutega. Hakkmassi korral segad puljongi lihtsalt lihamassi sisse. Ja on selliselt tehtud metssiga kui ka põder ülimaitsev. Isegi tuim praktiliselt rasvavaba metskits muutus maitsvaks. Maagi konserve ise 2 korda saanud. I kord üleelmine hooaeg, kui Linpetti sai põder viidud ja teine kord eelmisel hooajal kui chef foodsi läks. Tagasi tulid konservid väikese valge sildikesega - Põdrakonserv. Valmistaja AS Maag. (Linpetist tulid karbid korralike etikettidega). Avad karbi ja oh imet - 1/3 karbi sisust kallerdis ja puhas valge searasv. Nagu oleks nõukaajal talumehe juures süldikauss nina ette tõstetud. Seal ka oli 0,5-1 cm paksune searasva kiht peal. Peaks paar karpi veel alles olema - kui meeles püsib, siis huvi pärast peaks vaatama karbis sisalduvat põdraliha kogust.
Et aga kõik rasvas valmistatud toidud head on tean ma ammu. Kuid see ei tähenda rasva uputamist.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:Justnimelt kuni 10% võib panna pekist liha....
Et aga kõik rasvas valmistatud toidud head on tean ma ammu. Kuid see ei tähenda rasva uputamist.

Njah, eks ta maitse asi ole, mu arust alla 20% seapeki lisamiseta ei saa ühtki maitsvat vorsti ega konservi, sealjuures see pekk nö sulab sinna puise põdraliha sisse ära nagu polekski teda pandud, nii välimuses, maitses kui ka koguses. Ainuke väline muutus on kallerdus. St et nt 20 kg kodus tehtavale konservile pannes juurde 4-5 kg seljapekki (põseliha pole ikka see) saan ikka ca 20 kg konservliha. Eraldi puljongit pole küll teinud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Ats »

aivar00 kirjutas: Tagasi tulid konservid väikese valge sildikesega - Põdrakonserv. Valmistaja AS Maag. (Linpetist tulid karbid korralike etikettidega). Avad karbi ja oh imet - 1/3 karbi sisust kallerdis ja puhas valge searasv. Nagu oleks nõukaajal talumehe juures süldikauss nina ette tõstetud. Seal ka oli 0,5-1 cm paksune searasva kiht peal. Peaks paar karpi veel alles olema - kui meeles püsib, siis huvi pärast peaks vaatama karbis sisalduvat põdraliha kogust.


Maagi sellesügiseses konservis on etiketi järgi 69% põdraliha.
Pole looma, pole probleemi!
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Indrek_I »

Tuli ports CF metssea konservi. Tegin karbi lahti, vastu vahtis mingi rohekashall kiht ja vedel kallerdis. Maitse pole ka suurem asi, õnneks on koerad majapidamises. Jutt, et Linpeti ja CF konserv tuleb samast kohast, on BS. Samas kohas lihsalt hakitakse.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas aivar00 »

Kas konservil tootjat ei olnud peale märgitud?
Minu CF kaudu tellitud põdrakonservil peal väike valge kleeps kus kirjas:
Põdralihakonserv 240gr; Koostis: põdraliha 69% seakamar max 10%, seapekk, joogivesi, sibul, keedusool max1,6%, maitseained, säilitusaine E250.
Tootja AS Maag konservitööstus Näituse 22 Rakvere.

Ehk siis maakeeli öeldes sisaldab konserv ca 20 % seapekki, sibulat ja joogivett. Nendest komponentidest on minu arusaamise järgi tegemist kõige soodsama joogivee müügiga. Isegi "kallis pudelivesi" Viru Valge" kahvatub selle hinna kõrval :lol:

Et Indrek Sinu seakonserv on tõenäoliselt samast august, siis mina isiklikult kahtlen kas see 69% põdralihagi seal üldse on...
ikka lõbusalt
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Indrek_I »

Toodetud Chef Foods tellimusel Eestis.

Ma räägin - CF konserv pole kunagi hea olnud, samas vorstid on neil jälle paremad. Linpeti konserviga ei ole ma siiani alt läinud. S.tta selle ulukiliha %-ga, aga kui maitse on jube ja väljanägemine veel jubedam (krt, oleks pidanud pildi tegema, ei viitsi uut karpi ka nüüd lahti teha), on midagi tootmises totaalselt vale. Nigu rohelise tatiga oleks kaetud. Ja "kallerdis" ei kallerdunud ka külmikus ära.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas andrus »

Kellele sa seda saasta säilitada tahad,et isegi lahti pildi tegemiseks ei viitsi teha??
Hommikul annad koertele ja enne seda teed pilti. :D
jahismurf
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Välek »

Indrek_I kirjutas: Nigu rohelise tatiga oleks kaetud..
Palu konservivalmistajal amps võtta või tekitatud kahju hüvitada.
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Indrek_I »

Viisin keldrisse, kui tuleb sõda ja nälg, siis on vähemalt midagigi tagavaraks, siis ehk hindab ka seda :P Või kui on tarvis mõnda külajotat halturtsi tegema, siis hea ära anda :)
See oli teenustasuta ja ühisjahist lastud sigadest.
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas metsas »

vorstist veel, meenub 2014 sügisel teha lastud vorst põdrast, ühes Lõuna-Eesti tuntud ettevõttes. Kest on mingi uuema aja värk, tundub päris kile, kuivatada vorsti ei saa, seismisega kuivab ainult kesta alla õhuke kiht. Küsimise peale, et kas vanakooli nn ”söödavat” kesta ei saaks, vastati et uus tehnoloogia ei võimalda seda kasutada??.
Kas see võib olla seotud kuidagi selle suitsuvedeliku kasutamisega? vorstid puhtad nagu oleks pestud, valge paberiga hõõrudes paber ei määrdunud??
üks tähelepanek veel, et nöör on sama tooni klambri alt, kuhu suits ei tohiks ligi saada?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Välek »

Endal samuti kogemused selle kilest vorstikilega. Polnud teadmist ka, et saame "pasteedipakendis" läikivat suitsuvorsti. Koerad said kõhu täis, kuna me ei suutnud kaupa realiseerimisaja jooksul maha müüa. Mäletamistmööda kilepakendis läks ennetähtaegselt riknema väga heades hoiutingimustes, kuivatamisest ei tulnud midagi välja. Maitselt oli kaupluseleti keskmine või tagasihoidlikum. Vorsti välimusega paralleele tõmmates oleks see sama hea, kui riidemüüjal oleks suurem ports lillasid meesteteksasid.
Viimati muutis Välek, N Juul 23, 2015 9:40 am, muudetud 1 kord kokku.
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas metsas »

..ja nii saigi vorstitootja ühest konkurendist lahti.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Välek »

metsas kirjutas:..ja nii saigi vorstitootja ühest konkurendist lahti.
Igale kaubale on oma klientuur olemas.
Vasta