Ulukiliha müük!

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas Tiit Karp »

Pööraks veel tähelepanu sellele, et vorstiks minevast lihast 20-25% asendatakse odava kaela pekkiga. Vorsti tehnoloogia näeb ette, et ahjust tulnud suitsuvorst peab nädala seisma jahedas , hästi ventileeritavas ruumis. Sellel ajal kaotab liigse niiskuse (loe kaalu).
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas greenhorn »

Suitsuahju ei näe kahjuks suurem osa nendest vorstidest kunagi :) , kõik nad leotatakse suitsutusvedelikus.
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas skog »

greenhorn kirjutas:Suitsuahju ei näe kahjuks suurem osa nendest vorstidest kunagi :) , kõik nad leotatakse suitsutusvedelikus.

Palun sellist jama rohkem mitte levitada.
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas greenhorn »

Ei ajagi jama, seda kasutatakse lihatööstuses juba ammu ammu.

suitsutusvedelik – naturaalsest suitsust valmistatud või sünteesitud vedelik, millel on suitsu lõhn ja maitse; suitsutusvedelikust on eraldatud naturaalses suitsus sisalduvad kahjulikud või tarbetud ained;
suitsutusvedelikuga töötlemine asendab naturaalset suitsutamist;

Suitsutamisel vedela suitsuga on kolm võimalust:
1. Suitsutusvedelik pihustatakse universaalahju
kambrisse spetsiaalse seadeldise abil, mis tagab
ühtlase lihapinna katmise suitsutusvedelikuga.
2.Tooraine kastetakse enne vormimist või
raamile asetamist suitsutusvedeliku lahusega,
misläbi saavutatakse ühtlane suitsuga kaetud
pind.
3. Tumbleris segatakse tooraine
suitsutusvedelikuga kokku. Suitsutusvedelik
lisatakse tsükli lõpus, et oleks tagatud vaid
suitsutusvedelikuga segamine. See protsess
toimub ilma vaakumita, sest vaakumi olemasolul
tungib vedel suits liha sügamatesse kihtidesse.
Samuti ei ole soovitatav kasutada vedela suitsuga
töötlemiseks sellist toorainet, mida hiljem
vormimisel mitmete väliskihtide kokkuliitmise
tulemusel soovitakse ühendada üheks tervikuks,
sest siis jääb tumbleris suitsuga kaetud pind
toote sisemusse ja tarbija jaoks on see ebaharilik,
arusaamatu.
Suitsutusvedeliku kasutamise eelised:
€eemaldatud kantserogeensed ühendid –
(mitte kõikide tootjate toodangust);
۟htlane tooraine suitsuga katmine, nii
pealepritsimist kasutades kui eelnevalt
tumbleriga segades;
€seadmed ja ruumid on suitsust ja tahmast
puhtad.

Vaata oma suitsuvorsti ja leia nöörilt või klambrilt tahmajälgi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas andrus »

Käisin vaatasin kaasvõitleja kodus tehtud vorstid üle kapis ja no vat ei ole tahma.Ei tea kas vorsti vabrikutel need suitsevad korstnad on seal nii moe pärast kärssamas?

Maitset pannakse aga värvi antakse ikka ahjus.Kaua nad kellelgi aga ahjus on vat see on juba vorstimeistrite teada.Pikemat aega juba kodusel vorsti valmistamisel abis käinud ja asi suht selge kuni selle hetkeni kus hakatakse maitseaineid ja muud segama.Siis viskab meister kõik ukse taha kuniks kraam lisatud.
jahismurf
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas sokk »

hundikütt kirjutas:Kui sisefileed on eemaldatud saate rümbast kilost kolmanda kategooria hinna,pole vahet kas müüte või teete teenust.Arvestus käib ikka läbi raha.Ega kokkuostja pole loll,et ostab ilma fileedeta rümba sama hinnaga mis fileedega.Ka teenuse põdra ta ju ostab teie käest ainult,et maksab teenuses.Kui te ei pea seda hinnavahet miskiks ,siis võite ju müügi loomadel ka fileed välja võtta,täpselt sama teeb välja.

Vaatasin neid varumisehinnakirju ja no kuidagi ei saa aru sellest loogikast, kui ma eemaldan sisefileed ja lasen endale teha vorstiks või konserviks, hinnatakse ta madalamasse kategooriasse. See puhta enda teha, kas annad need fileed ära või mitte. :?
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas kalur »

Madalamaks hinnatakse sellepärast ,et kokkuostja ei saa omale fileesid kõrvale panna. On vist suht lapsik mõelda,et konservi või vorsti sisse teenusepakkuja ka fileed paneb.
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas greenhorn »

Loe mu eelmise postituse eelviimast lauset. (seadmed ja ruumid on suitsust ja tahmast
puhtad.)
Vaata mu eelviimases postituses Cheffoodsi varumishinnakirja, kus eraldi on välja toodud toode mis on valmistatud puusuitsuahjus. Olen seda tellinud, väga hea on. Paar aastat tagasi veel oli neil lisaks juustuga rõngasvorst, mis valmistatud ehtsa lepasuitsuga, enam seda valikus ei näe.

Veab sul, et su võitluskaaslane naturaalset suitsuvorsti oskab teha ja teeb.

Fileede ja vorstiteenuste osas ma ei saa aru mis III kategooriast jutt käib ;)

andrus kirjutas:Käisin vaatasin kaasvõitleja kodus tehtud vorstid üle kapis ja no vat ei ole tahma.Ei tea kas vorsti vabrikutel need suitsevad korstnad on seal nii moe pärast kärssamas?

Maitset pannakse aga värvi antakse ikka ahjus.Kaua nad kellelgi aga ahjus on vat see on juba vorstimeistrite teada.Pikemat aega juba kodusel vorsti valmistamisel abis käinud ja asi suht selge kuni selle hetkeni kus hakatakse maitseaineid ja muud segama.Siis viskab meister kõik ukse taha kuniks kraam lisatud.
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas skog »

Ma ei taha ennast korrata, aga pean seda tegema.
Palun lõpetada Eesti lihatööstuste kohta valeinfo edastamine.

Olen enamus Eesti lihatööstusi läbi käinud(korduvalt), tunnen enamust tehnolooge. Tean ka, kes tõesti kasutavad suitsutusvedelikke ahjudes(viinerite valmistamisel). Minule teadaolevalt on suitsutusvedelikuga ahjusid ühel suurettevõttel, kes jahimeestele vorste ei tee. Tumbleris ei valmista jahimeestele vorsti keegi, selleks kasutatakse kutrit või segajat.
Ainuke, mis on suitsune ja mis ei tule suitsutamisest, on mõne combimaitseaine koostises leiduv suitsupulber.

Ja kui Su väite alus on, et Sa ei leia vorstiaasalt suitsujälgi ning väidad "Kõik nad leotatakse suitsutusvedelikus", siis miks ei ole nööril sellesama suitsuvedeliku jälgi?

Ning palun ära rohkem sel teemal avalikult sõna võta, kui soovid minuga edasi vaielda, teeme seda P.M is. Eesti Lihatööstuste kohta on niigi palju valeinfot.


greenhorn kirjutas:Ei ajagi jama, seda kasutatakse lihatööstuses juba ammu ammu.

Vaata oma suitsuvorsti ja leia nöörilt või klambrilt tahmajälgi.
spioonikas
Postitusi: 42
Liitunud: N Dets 01, 2011 3:48 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas spioonikas »

Kus nüüd läks käima alles :D
Ütleks selle kohta, et "kus suitsu seal tuld".
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas puugi »

Rabasin külmkapist täissuitsuga vorstilati ja vedasin takuse nööriga läbi salvrätiku.Täitsa mustad jutid jäid peale.Ega vist sellist tahma ei ole kui suitsusaunas päevi tossutatud pekikäntsakal. :D
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas hundikütt »

Ma ei saa aru,kas sa greenhorn ei oska lugeda.Kui sa minu juttu ei usu,siis vaata oma antud linkidelt lihtööstuste hinnakirju.Seal ju ka mustvalgelt kirjas,et kui fileed on eemaldatud,siis arvatakse rümp automaatselt madalamasse kategooriasse. :VS
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas greenhorn »

Jah hundikütt, oskan lugeda ja loetust aru saada! Kas ka sina, et see puudutab müügiloomasid?

Kui ma tellin teenustasuta vorsti või konservi ja annan kokkuostjale/tootjale 100kg kaaluva looma rümba, siis vastu saan ma 40kg vorsti, vähemalt tänaseni kõik need aastad olen saanud. Sõltumata sellest, kas fileed olid küljes või ei. Looma ei müüda, vorsti ei osteta. Millest sa aru ei saa?
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas GC »

hundikütt kirjutas:Ma ei saa aru,kas sa greenhorn ei oska lugeda.Kui sa minu juttu ei usu,siis vaata oma antud linkidelt lihtööstuste hinnakirju.Seal ju ka mustvalgelt kirjas,et kui fileed on eemaldatud,siis arvatakse rümp automaatselt madalamasse kategooriasse. :VS


Mitte kuskilt ei loe välja, et teenustöö tellimisel fileede eemaldamisega midagi kaasneks.
V.a. Lindpet, kes pakub vorstiteenust 0.1 EUR/kg odavamalt kui fileed pole eemaldatud.
Uluki müümisel on teine lugu, fileed on eemaldatud, hind vastavalt madalamale kategooriale.
koos koeraga
jyri

Re: Ulukiliha müük!

Postitus Postitas jyri »

greenhorn kirjutas:Jah hundikütt, oskan lugeda ja loetust aru saada! Kas ka sina, et see puudutab müügiloomasid?

Kui ma tellin teenustasuta vorsti või konservi ja annan kokkuostjale/tootjale 100kg kaaluva looma rümba, siis vastu saan ma 40kg vorsti, vähemalt tänaseni kõik need aastad olen saanud. Sõltumata sellest, kas fileed olid küljes või ei. Looma ei müüda, vorsti ei osteta. Millest sa aru ei saa?


Eks igaüks arvuta ise, mis talle kõige sobilikum.
Näiteks lihtne arvutus tõele ligilähedaste nubritega ja greenhorni seletustega.
Oletame, et rümp on 100 kg. Oletame, et poolsuitsu vorsti väljund on 53% ehk 53 kg vorsti.
Mina maksan ps vorsti valmistamise eest 2 EUR/ kg, ehk laoks välja 106 EUR. Või kui oleks 40 kg vorsti, siis maksaks 80 EUR.
Greenhorn saab kätte 40 kg, aga "ei maksa midagi" . Tegelikult ta tasus teenuse "puuduva" 13 kg-a.Ulukilihast ps vorst on kauplustes min. 6 EUR/kg, ehk teenustasuks läks 13x6=78 EUR.
Järeldus- kama kaks, kuidas tasuda, tulemus ikka sama. Hindade variatsioonid sõltuvad teenuse osutaja kap.mahutustest ( nagu AivarOO seletas) ja lihtlabasest aususe ja ahnuse vahekorrast! Ja tellitakse sealt, kust parem maitse/säilivus/konsistents ja meeldivam teenindus.
Vasta