Ida-Siberi vs. Lääne-Siberi laika

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Lind
Postitusi: 3
Liitunud: K Nov 26, 2014 4:59 pm

Ida-Siberi vs. Lääne-Siberi laika

Postitus Postitas Lind »

Tere. Sooviks teada saada koerte head ja halvad küljed. Saadavus on läänekal parem, aga ehk on mõni hea idakas ka olemas meie riigis ? Mis hinnad on ? Vanemad peavad olema tragid nii põdrale, kui ka seale. Ideaalis võiks vanemad olla beežikad.
Ootaks asjalike vastuseid !
Viimati muutis Lind, K Nov 26, 2014 6:51 pm, muudetud 1 kord kokku.
jyri

Re: Ida-Siberi vs. Lääne-Siberi laika

Postitus Postitas jyri »

Lind kirjutas:Tere. Sooviks teada saada koerte head ja halvad küljed. Saadavus on läänekal parem, aga ehk on mõni hea idakas ka olemas meie riigis ? Mis hinnad on ? Vanemad peavad olema tragid nii põdrale, kui ka seale. Ideaalis võiks vanemad olla beešikad.
Ootaks asjalike vastuseid !

Kui ideaali ainus näitaja on beezikas karvkate, siis jäädki seda idasiberlasel ootama/otsima.
Mina pole sellist oma 35 aasta laikadega tegelemist näinud, pole beezi ka tõustandardi kirjelduses.
Nii et kui esmatähtsus on beez karvatoon, siis osta läänekas- üle poole ongi sellised.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Ida-Siberi vs. Lääne-Siberi laika

Postitus Postitas andrus »

Mul tuttaval soomes 3 idakat,värvid kõiguvad ikka hullu pööra. Kutsika värvi ennustada pea võimatu.:D
Ema punakas,isa täiesti must aga koer on valge...üks kõrv ja silma ümbrus must. :D
jahismurf
Lind
Postitusi: 3
Liitunud: K Nov 26, 2014 4:59 pm

Re: Ida-Siberi vs. Lääne-Siberi laika

Postitus Postitas Lind »

jyri kirjutas:
Lind kirjutas:Tere. Sooviks teada saada koerte head ja halvad küljed. Saadavus on läänekal parem, aga ehk on mõni hea idakas ka olemas meie riigis ? Mis hinnad on ? Vanemad peavad olema tragid nii põdrale, kui ka seale. Ideaalis võiks vanemad olla beežikad.
Ootaks asjalike vastuseid !

Kui ideaali ainus näitaja on beezikas karvkate, siis jäädki seda idasiberlasel ootama/otsima.
Mina pole sellist oma 35 aasta laikadega tegelemist näinud, pole beezi ka tõustandardi kirjelduses.
Nii et kui esmatähtsus on beez karvatoon, siis osta läänekas- üle poole ongi sellised.




Soomes on neid nii mõni... BEEŽ. Vältimaks, et hundi pähe maha ei lastaks. Kui ei leia beežikat, siis ilmselgelt peab hakkama trikoovooru tegema koerale. On läänekas,beež ja kahjuks vana...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Ida-Siberi vs. Lääne-Siberi laika

Postitus Postitas puugi »

Lind kirjutas:Tere. Sooviks teada saada koerte head ja halvad küljed. Saadavus on läänekal parem, aga ehk on mõni hea idakas ka olemas meie riigis ? Mis hinnad on ? Vanemad peavad olema tragid nii põdrale, kui ka seale. Ideaalis võiks vanemad olla beežikad.
Ootaks asjalike vastuseid !

Seaga nüüd enamus idakaid toime ei tule!Enamasti suured koerad ja kerge saak seale.Kui nad nii head oleks,siis kasvataksid seda tõugu ka venelased.Mina annan oma eelistuse kindlalt läänekale.
Pole isegi uurinud kui palju meil on selliseid idakaid kes on seaias katse ära teinud.
Ütlen seda sellepärast,et seaaias on ekspert kes koera ausalt hindab.Seda juttu kuulen iga päev millised lõvid metsas kõigil on.Aga kui laikasid otsida kes kolmanda järgugi välja toksiks on tihti raske mõnikümmend koera kokku ajada! :D
Olen tegelikult isegi ühte paari näinud,aga töö mida metsas tegid ei jätnud erilist muljet.
Viimati muutis puugi, K Nov 26, 2014 8:00 pm, muudetud 1 kord kokku.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Ida-Siberi vs. Lääne-Siberi laika

Postitus Postitas MLP »

Kaldun mina ka arvama ,et arvestades meie metsasid(pole just ei tea ,mis parkmetsad),siis seale see idakas kerge saak olema saab!
sinu nukker noku!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Ida-Siberi vs. Lääne-Siberi laika

Postitus Postitas andrus »

Tuttav kõigi oma 3 koeraga meil mitu korda jahis käinud ja teevad tööd küll aga kõrvalt vaadates siis idakas on suur ja aeglane.Kui venekas on juba 2-3 hüpet teinud,idaks alles stardib.
Põrsaste ja kesikutega pole hullu aga suurema seaga kokku lastes tunneks ma oma koera pärast pidevalt muret.Kui just ei ole selline mõnus kütiliini koer kes leiab ja siis 5 ning enama meetri pealt "tiksub".
jahismurf
Lind
Postitusi: 3
Liitunud: K Nov 26, 2014 4:59 pm

Re: Ida-Siberi vs. Lääne-Siberi laika

Postitus Postitas Lind »

Homme 2 idakat meie juures, kaeme perra. Seda jämplättti ei taha. meil on rabad kõrval ja kui sinna paneb pooleks päevaks, siis on temaga tsau-pakaa ka ...Hundid, keda meil ju Vähe :D
Vasta