Jahikeeluga kinnistul küttimine

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
MartinSS
Postitusi: 13
Liitunud: R Nov 21, 2014 5:33 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas MartinSS »

See jahitunnistuse olemasolu nõue on teada, tegelikult isegi suuruluki laskekatse kehtiv olemas. Asi siis põhimõtteliselt selge, tuleb lihtsalt ilusti vormistada.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas Beretta »

MartinSS, ütle nüüd ära, miks tahad suuruluki jahi keelata ja palju Sul seda maad on?
Grumpy old man
bodom
Postitusi: 27
Liitunud: P Nov 20, 2011 7:24 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas bodom »

Kui tekib edaspidi analoogilisi küsimusi, siis kommenteeritud vastused siin.
tsiteeri:
32. Kas maaomanikul on õigus jahilubade väljastamist nõuda ka juhul, kui ta on oma maal jahipiirkonna kasutaja jaoks jahipidamise keelanud?
Juhul, kui maaomanik on otsustanud omal maal jahipidamise keelata, siis laieneb see keeld ka temale endale.
Keda uskuda? :M
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas Beretta »

BM kirjutas: kui maaomanik näiteks seab tingimuseks, et kinnistul on lubatud jahipidamine AINULT maaomanikule ja tema volitatud isikutele, siis see ei ole ühtegi moodi jahipidamise keelamine.
Grumpy old man
MartinSS
Postitusi: 13
Liitunud: R Nov 21, 2014 5:33 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas MartinSS »

Beretta kirjutas:MartinSS, ütle nüüd ära, miks tahad suuruluki jahi keelata ja palju Sul seda maad on?

Jahi vastu pole mul midagi, lihtsalt jahiseltsi pealik on ... ma ei hakka siia kirjutama kes ta on. Maad on tegelikult ainult 35 hektari kanti ja sellel lasub jahipidamise keeld juba ammu minu isa poolt panduna. Seega minul ei ole moraalset õigust seda keeldu põhimõtteliselt eemaldada enne kui ei toimu sisulisi muudatusi jahiseltsi ülema osas. Soov oligi teha see keeld endale söödavamaks, kahju küll, aga jahiseltsile maitseb see vist veel halvemini.
Ärge nüüd proovige siin hakata kahe mehe vahelist erimeelsust lahendama, kui tüli siis tüli. Kui kord lahenema peaks eks siis saab inimeste moodi koos jahti pidada.
Nendest kommenteeritud küsimustest ka miskit uut ei leidnud, endiselt paistab, et keeldu asendavad maaomaniku seatud tingimused vääga hästi.
bodom
Postitusi: 27
Liitunud: P Nov 20, 2011 7:24 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas bodom »

[ ...kui maaomanik näiteks seab tingimuseks...]
[Nendest kommenteeritud küsimustest ka miskit uut ei leidnud, endiselt paistab, et keeldu asendavad maaomaniku seatud tingimused vääga hästi.]
On nii jah, eksisin, minu viga. :oops:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas sooviku »

No ei tea :M ,kas ikka on nii,et maaomanik võib jahikeelule igatsugu tingimusi lisada?Siis võib asi ka absurdiks minna,et näiteks punase ninaga mehed minu kinnistul jahtida ei tohi :wink: .Ja ,kas nende lisatud klauslitega peab üldse nõustuma?Teema algne küsimus oli ikkagi,et keeld on täielik ja kas nüüd maaomanik saab seda igal ajal ja oma suva järgi muuta või tingimusi lisada?Kõige lihtsam on vist küsida otse KKM-ist järgi ja mitte oletada.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Võimalus on muidugi kinnistu tähistada ja siis ei tohi ilma omaniku nõusolekuta kinnistul viibida. Iseasi on muidugi, mida tähistusele kirjutada. Ilmselt "**** edasiminek keelatud!" jääb veits ebaselgeks.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas Beretta »

sooviku kirjutas:No ei tea :M ,kas ikka on nii,et maaomanik võib jahikeelule igatsugu tingimusi lisada?

Jah võib. Paar aastat tagasi vallast ehitusluba küsides, selgus et erastamise ajal ei mõeldud teeservituudi peale- pääsen oma krundile ainult läbi naabri maa. Läksime naabriga siis notari kontorisse ja sõlmisime 2 servituuti- ühe minu kasuks, et tohin sealt läbi sõita ja kui kiiresti. Teise naabri kasuks, et minu kinnistul ei tohi osutada majutusteenust.
Ja oleks naaber tahtnud, võinud öelda, et tohin sõita ainult paaritutel kuupäevadel sisse ja paaris välja ning auto peab olema punast värvi.
Niipalju siis punase ninaga meeste keelamisest.
Grumpy old man
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas Välek »

aadu kadakas kirjutas: Ilmselt "**** edasiminek keelatud!" jääb veits ebaselgeks.
Kõik on arusaadav, kui MartinSS teeb eelnevalt viisaka selgituse, kes on **** ja kes pole. :lol:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas baddmann »

sooviku kirjutas:No ei tea :M ,kas ikka on nii,et maaomanik võib jahikeelule igatsugu tingimusi lisada?Siis võib asi ka absurdiks minna,et näiteks punase ninaga mehed minu kinnistul jahtida ei tohi :wink: .Ja ,kas nende lisatud klauslitega peab üldse nõustuma?Teema algne küsimus oli ikkagi,et keeld on täielik ja kas nüüd maaomanik saab seda igal ajal ja oma suva järgi muuta või tingimusi lisada?Kõige lihtsam on vist küsida otse KKM-ist järgi ja mitte oletada.


Loomulikult saab, ega see, kui KKM asekantsler vms ütleks, et ei saa, ei muudaks Jahiseaduses midagi. Maaomanik seabki tingimused oma maal jahipidamiseks. Punkt. JS ise ei ütle mitte poole sõnaga kah, et tingimused peaksid ALATI lubama kohaliku jahipiirkonna kasutajale jahipidamist KÕIGILE jahiulukite nimekirja kantud ulukitele või KÕIGI jahipidamisvahenditega või KÕIGI jahipidamisviiside abil vms. Seega kui maaomanik saadab jahipiirkonna kasutajale kirja (tõendamine!), kus on öeldud, et kinnistul/katastriüksusel "see ja see" on JS § 6 lg 3 alusel seatud tingimusena jahipidamine lubatud ainult maaomanikule ja tema poolt volitatud isikutele, siis ongi asi tehtud. Loomulikult tekib eri huvidega pooltel soov ja võimalus sellisele reguleerimisele vastu vaielda, see on loomulikult nende õigus. Kuna kohtupraktika (vist?) puudub, siis ette ei tea, mis tulemus oleks, aga kui mina oleksin maaomaniku nõustaja või esindaja, siis mina sellise võimaluse kasutamist soovitaksin küll.

KKM ametnikud tahaks muidugi, et nemad saaksid ise Riigikogu asendada ja seadusi oma "tõlgendustega" niimoodi pöörata, nagu parasjagu tuul on ministeeriumis (seda nad muidugi teevad kah juba).

BM
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas nokasmaius »

MartinSS kirjutas:See jahitunnistuse olemasolu nõue on teada, tegelikult isegi suuruluki laskekatse kehtiv olemas. Asi siis põhimõtteliselt selge, tuleb lihtsalt ilusti vormistada.


Suuruluki laskekatse?! Minu mäletamist mööda saab maaomanik omal kinnistul korraldada ainult väikeuluki jahipidamist. Suurulukile kas on keeld või pole seda mitte. Või mäletan ma valesti?
Edu kompromisside leidmisel!

Jüri.
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
MartinSS
Postitusi: 13
Liitunud: R Nov 21, 2014 5:33 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas MartinSS »

nokasmaius kirjutas:
Suuruluki laskekatse?! Minu mäletamist mööda saab maaomanik omal kinnistul korraldada ainult väikeuluki jahipidamist. Suurulukile kas on keeld või pole seda mitte. Või mäletan ma valesti?
Edu kompromisside leidmisel!

Jüri.


See oli rohkem vastuseks sellele, et kas ikka tean kes võib üldse jahti pidada.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas Beretta »

[quote="MartinSSJahi vastu pole mul midagi, lihtsalt jahiseltsi pealik on ... [/quote]
Tuttav lugu. Üks mees pani meil ka jahi kinni. Kui uuriti, et miks, selgus lihtne tõde. "Ega mul teiste vastu pole aga see teie T ja K on igavesed...."
Grumpy old man
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas unt »

Beretta kirjutas:[quote="MartinSSJahi vastu pole mul midagi, lihtsalt jahiseltsi pealik on ...

Tuttav lugu. Üks mees pani meil ka jahi kinni. Kui uuriti, et miks, selgus lihtne tõde. "Ega mul teiste vastu pole aga see teie T ja K on igavesed...."[/quote]

Nojah, aga mis sa teed kui mõned jahiseltsid käituvadki nagu igavesed . . .
Meenub üks lugu sellest maaomanike suurte jahikeeldude kehtestamise ajast - maaomanik, kelle maad (põllud) asusid kahe jahiseltsi territooriumil, küsis seltsist, mille liige ta polnud, metssea luba. Selts oli nõus andma, aga nn kommertshinnaga (nagu jahituristile :P ). Loa hinna vahe ca 10 korda. Säh sulle siis omalt põllult küttimist! Loomulikult selline käitumine lõppes jahikeeluga.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Vasta