Jahikeeluga kinnistul küttimine

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Naljaks on see värk, et mitte ütelda päris *****.
Jahiseltsil keelatakse jahipidamine ja siis see jahiselts peab maaomanikule väljastama küttimise lube maale, millel selts küttida ei tohi. Et siis normaalne asja kulg nagu või?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas rajaleidja »

Natuke ajuvaba tundub see. Kas tingimuste seadmine ei eelda lepingut maaomaniku ja jahipiirkonna kasutaja vahel?
Ja mis puudutab jahi keelamisse, siis kelle poole peab pöörduma, kui keegi seal ikkagi jahti peab? KKI on uue jahiseaduse vastu võtmisel vastanud, et nemad seda ei kontrolli ja see pole nende pärusmaa. Tegemist kahe osapoole vahelise lepinguga, mis ei puutu neisse. On see siis nii või? On ka meil keelualasid veel järgi ja sinna ei roni ka, olenemata sellest, kas keegi kontrollib või ei. Kui keeld, siis keeld. Kui naaberkinnistutel põdrad männiku nahka panevad, küll siis kohus leiab, et põdrad tulid keelualalt, kus jahimehel arvukuse reguleerimine võimatu.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas tony »

Beretta kirjutas:
sooviku kirjutas:No ei tea :M ,kas ikka on nii,et maaomanik võib jahikeelule igatsugu tingimusi lisada?

Jah võib. Paar aastat tagasi vallast ehitusluba küsides, selgus et erastamise ajal ei mõeldud teeservituudi peale- pääsen oma krundile ainult läbi naabri maa. Läksime naabriga siis notari kontorisse ja sõlmisime 2 servituuti- ühe minu kasuks, et tohin sealt läbi sõita ja kui kiiresti. Teise naabri kasuks, et minu kinnistul ei tohi osutada majutusteenust.
Ja oleks naaber tahtnud, võinud öelda, et tohin sõita ainult paaritutel kuupäevadel sisse ja paaris välja ning auto peab olema punast värvi.
Niipalju siis punase ninaga meeste keelamisest.


Kui naaber oleks sul oma tee peal liiklemise keelanud, kas siis ta ise ka poleks tohtinud seal liigelda? Hetkel jahinduses on see nii :lol:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas sooviku »

Kel vähekenegi nuppu,eks see võib ju oma kasuks igatsugu võrdlusi välja mõelda. :wink: Ja iga olukorra kohta on universaalne soovitus,et alati võib kohtusse kaevata.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas H:Owl »

Kui naaber paneb tee otsa märgi "Liiklemine keelatud", siis on sellel teel liiklemine keelatud kõigile. See oleks siis analoog jahipidamise keelule mingil kinnistul. Kui aga naaber lisab "telliskivile" lisateabetahvli kirjaga "Välja arvatud MINU loal", siis ongi hoopis nii. See on mingil määral analoogne kokkuleppega, et jahiselts minu kinnistul jahti ei pea aga mulle kirjutab loa välja. Erinevalt liikluskorraldusest, saab jahti sel viisil korraldada ainult kahepoolse kokkuleppe e. lepingu sõlmimisega. Kuni lepingut ega jahikeeldu ei ole, toimub jaht (minu arusaamist mööda ) vastavalt Jahiseadusele. Nagu kunagi juba kirjutasin, võib vähemalt teoreetiliselt jahiseltsil ollagi huvi niisuguse lepingu sõlmimiseks (nt. et oma ringpiiris 5000 ha täis saada, või et vabastada ennast täielikult vastutusest kahjustuste eest).
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas Ain Aavik »

Martinile.

Soovitan soojalt pöörduda sellistele konkreetsetele küsimustele vastuste saamiseks kirjalikult Keskkonnaministeeriumi poole. Seal on igati pädevad isikud olemas, kes aastaid lihvisid Jahiseaduse kuldmuna.
Hiljem võib saadud järelpärimise tulemi siia foorumisse üles laadida, et poleks mitmeti tõlgendamist.

Võib ka ''sogases vees suurt kala püüda'' lootusega see ikkagi kätte saada, kuid sellest müttamisest muutub ainult vesi sogasemaks ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Tekkis selline küsimus: Kui maaomanik on oma kinnistul keelanud jahipidamise täielikult või ka enda kasuks tingimusi seades, siis kelle kohustuseks jääb antud kinnistul näiteks katku surnud seakorjusrega tegelemine?
Kuna on jahikeeld, siis minu arusaamist mööda kohalikul jahtkonnal sinna asja pole?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas gunnar »

Üllar Tamm kirjutas:Tekkis selline küsimus: Kui maaomanik on oma kinnistul keelanud jahipidamise täielikult või ka enda kasuks tingimusi seades, siis kelle kohustuseks jääb antud kinnistul näiteks katku surnud seakorjusrega tegelemine?
Kuna on jahikeeld, siis minu arusaamist mööda kohalikul jahtkonnal sinna asja pole?


Seda niikunii, aga ma pole ka aru saanud mis seaduse järgi hetkel on jahimeestel kohustus nendega tegeleda ? Seni on see asi heast tahtest pigem käinud.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas baddmann »

gunnar kirjutas:
Üllar Tamm kirjutas:Tekkis selline küsimus: Kui maaomanik on oma kinnistul keelanud jahipidamise täielikult või ka enda kasuks tingimusi seades, siis kelle kohustuseks jääb antud kinnistul näiteks katku surnud seakorjusrega tegelemine?
Kuna on jahikeeld, siis minu arusaamist mööda kohalikul jahtkonnal sinna asja pole?


Seda niikunii, aga ma pole ka aru saanud mis seaduse järgi hetkel on jahimeestel kohustus nendega tegeleda ? Seni on see asi heast tahtest pigem käinud.


Ma just hakkasin sama asja kirjutama, aga Gunnar jõudis ette. Samamoodi heast tahtest, nagu hülgelaipade rannast ärakorjamine. Lihtsalt, et kuskil loeti ühte osa lausest ja teist osa (et suuruluk peaks olema LIIKLUSÕNNETUSES hukkunud või viga saanud) ei loetud. Või samamoodi (naiivsevõitu) heast tahtest, nagu kuskil tiheasustusalal või lausa linnas majade vahel ulukitega tegelemine (märksõnad: metskits, talv, H. Valner) ja veel TASUTA.

BM
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas gunnar »

baddmann kirjutas:Ma just hakkasin sama asja kirjutama, aga Gunnar jõudis ette. Samamoodi heast tahtest, nagu hülgelaipade rannast ärakorjamine. Lihtsalt, et kuskil loeti ühte osa lausest ja teist osa (et suuruluk peaks olema LIIKLUSÕNNETUSES hukkunud või viga saanud) ei loetud. Või samamoodi (naiivsevõitu) heast tahtest, nagu kuskil tiheasustusalal või lausa linnas majade vahel ulukitega tegelemine (märksõnad: metskits, talv, H. Valner) ja veel TASUTA.

BM


Jep. Ma ütlen ausalt et mul on sellest jahimehe peetimisest nii siiber et pole mõttes ka et mingit katkuraibet liigutama läheksin. Ükskõik milleks leiab jahimehel süü või vastutuse olevat. Kuni metsloom pole ametlikult ebasoovitavaks kahjuriks kuulutatud ei ole mõtet mingist kahjustustest rääkida. Politsei ei maksa paraku varga tekitatud kahju kinni ...
On aeg hakata jahimeestel ka seadust mõttega lugema hakata. Hea on ju avalikult kommunikeerida et jahimehed tegelevad nende sigadega. Mingi hetk juba kindlasti TV's mõni mutike halab et näed ei täida oma KOHUST paganama jahimehed.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas Beretta »

tony kirjutas: Kui naaber oleks sul oma tee peal liiklemise keelanud, kas siis ta ise ka poleks tohtinud seal liigelda? Hetkel jahinduses on see nii :lol:

Naaber oleks saanud keelata ja ma oleks pidanud pikka kohtuteed alustama. Ja tema oleks võinud rahulikult seal edasi sõita. Jahinduses on täpselt sama moodi. Meeldib see meile või ei. Jahindusseadus ei saa kehtestada kinnisasjale muid norme kui asjaõigusseadus.Õigust õppinud inimesena ei saa ma teisiti vastata (kuigi meeldiks nagu oli enne).
Grumpy old man
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mina tegelikult selle tähistamise puhul ei kipu küll kaasa minema nende tõlgendajatega, et peaks suisa mingi infotahvel üleval olema, mida täpselt mõeldakse. Kui on tähistuse osas seaduses täpsustamata ja kohalik omavalitsus ei pea sellise määrangu vajalikkust oluliseks, siis piisab "ERAMAA" ja mõistlik koos kontaktnumbriga. Ja siseneda kinnistule saab vaid omaniku nõusolekul.
Samas Rajaleidja õigesti viidanud, et aga kuidas omanik seda nõude rikkumist fikseerib, ametiasutused menetlevad jne.? Ilmselt kaamera, tunnistajad jne.
Beretta toob näiteid reaalsest elust, kus eramaaomaniku ebamõistlikud otsused kohtu kaudu kitsendatakse kuigivõrd nn avalikuks õiguseks. Ja tingimusi ja ka kasutustasu saab ikka nõuda, paarituid kuupäevi ka.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas sammal.habe »

saan aru, et sellistel juhtudel saab paluda esmast õiguskaitset. st. kui on ainuke ligipääs, siis õigust teel sõita kuni kohtukaasuse lahendamiseni.
Beretta kirjutas:Naaber oleks saanud keelata ja ma oleks pidanud pikka kohtuteed alustama. Ja tema oleks võinud rahulikult seal edasi sõita.
...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas Beretta »

Mul on õnneks kõik hästi, naabrid kenad inimesed. Jutt käib ikkagi jahipidamise keelamisest ja kas peab omanikule väikeuluki loa väljastama, kui ta ei ole oma kinnistul jahiseltsil lubanud jahti pidada. Sellised keelud peaksid olema kinnistusraamatus, tahaks teada palju neid siis oleks.
Grumpy old man
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahikeeluga kinnistul küttimine

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Sellised keelud peaksid olema kinnistusraamatus, tahaks teada palju neid siis oleks.


Usu mind - kui Sa seda ei tea magad rahulikumalt :lol: . Igas ühiskonnas on olemas omad idioodid, ahned ja rumalad nagu ka normaalsed ja targad.
Üks erametsaomanikust jahikaaslane tõi just eile hea näite milline orgasmiohe käis ühe erametsaseltsi koosolekul üle saali kui mainiti, et ühes riigis maksavad jahimehed maaomanikule renti 50 euri hektar...
Kui meie elatustase võimaldaks, siis minupärast võiks maaomanikele ka 100 euri ha eest maksta.
Maaomanikuna saaksin kah sealt osa. Kuniks aga meie elatustase on selline nagu ta on, siis ei ole ka mulle meelepärane erinevate kohustuste täitmine enda rahakoti arvelt.
Hiljuti tuli USO soovitus kekskkonnaametilt põtrade-sigade küttimiskvootide suurendamiseks.
Meie poolt läks vastus EI. Kui normi ei täida maksad kahjusid, kui täidad ja lased ka veidi üle - ikka maksad täiega. Ehe näide RMK näol. Milleks siis võtta endale lisakohustusi :M - selline mulje on jäänud, et Jahindusnõukogud ja seal sõlmitud kokkulepped on täiesti mõttetud.
Pealegi ei ole meie piirkonnas neid elajaid igas põõsas või põllunurgas kükitamas. 1 põder võib ühe ööga kahjustada mitu ha noorendikku või 4-5 siga mitu ha põldu üles tuhnida ühe ööga.
ikka lõbusalt
Vasta