Vanalt hakkasite jahimeheks?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Harrysson
Postitusi: 12
Liitunud: P Sept 25, 2005 2:55 pm

Postitus Postitas Harrysson »

ei tulegi see meelde kui vana võisin olla aga üks 18 mneselt hakkasin jahimeheks nii ametlikult aga püssimeheks alles nüüd!!!

isa ei ole jahimees aga äi nagatas mind selle jahiga!!
lase ise ja jäta teistele ka võimalus
priit122
Postitusi: 8
Liitunud: P Jaan 16, 2005 8:12 pm

Postitus Postitas priit122 »

akkasin aasta tagasi onuga kaasas käimas..
praegu olen 16. ainuke viga see et kolisime raplasse aga jahil käin lihula kantis.
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Postitus Postitas -Ils- »

Üldiselt huvi looduse vastu oli olnud ammu suur. Käisin siin üksi ja vennaga kolams mööda metsi. Niisama uudistamas ja vaatams, et kuidas metsas elatakse. See algas umbes 12-13 aastaselt. Aga kuna elan maal, siis klassis olid mõned jahimehed. Neilt selle jahipisiku saingi. Nad ikka rääkisd vahel kuidas nädalavahetusel oli lastud põder või mõni siga. Tahtsin asja lähemalt uurida ja koos klassikaaslase ja kauaaegse sõbraga käisimegi sektsioonijuhatajalt küsimas, et kas sobin jahti. Sektsioonijuhataja oli igati nõus ja nii see asi lahti läks.
mola
Postitusi: 63
Liitunud: R Sept 16, 2005 3:11 pm

28

Postitus Postitas mola »

28- 29 olin ja ai viis metsa jahile. 30 selt ajasin paberid korda. Praegu 33.
Kalamees ja loodusesober olnud varajasest noorusest.
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

väga noorelt võeti juba metsa kaasa passima ja aju tegema. isa ikka pidevalt vedas mind kaasa ja üritas ärgitada. paberitega jahimeheks sain 21.
Jaht vajab kunstniku kätt...
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Metsas hakkasin käima 5 aastat tagasi olin siis kolmekümmnene,kaks aastat olin ajumees,nüüd kolm aastat jahimees.
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Postitus Postitas KeegiVeel »

Mina käisin isaga koos jahil, kui veel kooliski ei käinud. 13 aastaselt tegin esimesed paugud 16 kaliibrilise siledaga... Hunti lasin 15 aastaselt. Muidugi lasin mööda, vist õnneks- sest vanad mehed oleks mu muidu vist vihaga mahalöönd. Nüüd olen 23 ja tegelikult alles sel aastal tegin jahimehe paberid endale. Täna lähen relvaeksamile.
Austage ka teisi jahimehi!
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Postitus Postitas saa »

Jahiga kokku puutunud varasest noorusest alates, tänu isale, aga aktiivsemalt olen jahil käinud 4 aastat, 2 esimest sörkisin põdrajahil ajajana ja 2 olen olnud püssiga jahimees.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

peres isa jahimees. hakkas metsa kaasa vedama kui kõndima õppsin.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Alustasime koos vennaga 80-te algul, olin siis 10-11 aastane, isaga metsas käimist. Jahipaberid, päris oma püssi ja esimese põdrapulli sain 89-ndal. 95-st tuli vahe sisse, elasin ja töötasin mujal. Kuigi juba pikalt hoogu võetud, aega nappis, sai sügisel kogu kadalipp uuesti läbi käidud ja jälle paberid taskus. Uus püss ka kapis vanale seltsiks.
Jaanis
Postitusi: 19
Liitunud: E Dets 05, 2005 3:54 pm

Postitus Postitas Jaanis »

Millal metsas käima hakkasin, seda õieti ei mäletagi. Esimene jahikogemus oli kooliajalt (Luua metsakool), õppeaineks oli jahindus ja praktika käigus tuli kaks korda ajujahis ajajana käia. Mäletan et saime veel maksa ka ja õhtu oligi sisustatud. Sealt sain ka paberid ja edasi olen tegelenud juba aktiivselt jahiga. See oli 6 aastat tagasi.
Vanaisa oli ka jahimees, eks seegi mõjutas kindlasti.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Olin u 10 aastane kui tuli esimest korda tung metsa hiilima minna . Olin 12 kui ostsin salaja isa eest teadmata kärbik vindi , sama vanalt juunis sai ka esimene sokk lastud. Suurim probleem oli papsile soku surma seletamine. Asjad kulgesid edaspidi oma loomupärast :wink: teeda(olen esimest põlve jahimees).
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Avastasin just üllatusega , et jahimehe paberid juba 10 aastat käes olnud ise 27 praegast .Kolmanda põlve jahimees olen sis .
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Postitus Postitas uluk »

Olin 14 kui, esimest korda vennaga metsa jahile läksin.Siis tegin esimest korda pauku ka. Aasta Hiljem lasin esimese looma mis oli kobras.16 aastaseld tegin jahitunnistuse ja 18aastaseld relva loa.20 aastaseld lasin ilvese. :D Kala mees olen ka :)
LauriV
Postitusi: 50
Liitunud: K Veebr 08, 2006 10:19 pm

Postitus Postitas LauriV »

esimest korda aastal 1998, olin siis 12
Vasta