Tornator Eesti OÜ pöördumine

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas Beretta »

Et asi oleks selge -sellel viitel on Eesti kõik 326 jahipiirkonda koos kontaktidega http://www.keskkonnaamet.ee/public/imag ... taktid.pdf
Seal ei ole ühtegi maakonda, kus kõik kasutusõigused oleks maakondliku organisatsiooni käes ja on ka selliseid kus maakondlik organisatsioon on marginaalne või olematu.
Kod. Kaalikat ei pea tampima selle eest, et ta Tornaatorilt loa võttis. Samas peaks ka Kaaliks aru saama, et selts või klubi, mis tal külje all on, ei ole aldis talle luba andma- ja miks peakski. Loa peab andma ainult maaomanikule ja sedagi tema kinnistule mitte kõigile klubi tuhandetele hektaritele. Olen selle ise kunagi üle elanud oma suvekodu maadel. Asi sai lahendet selliselt, et võeti seal liikmeks. Kas Kaalikas selle peale ei ole mõelnud või miskid piiravad asjaolud?
Grumpy old man
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas sooviku »

Beretta kirjutas:Et asi oleks selge -sellel viitel on Eesti kõik 326 jahipiirkonda koos kontaktidega


Sellel lehel on küll väga vanad andmed,vähemalt Pärnumaa kohta.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas pktaks »

Beretta kirjutas:Loa peab andma ainult maaomanikule ja sedagi tema kinnistule mitte kõigile klubi tuhandetele hektaritele.

(4) Jahipiirkonna kasutaja on kohustatud kehtiva jahitunnistuse alusel andma tasuta jahiloa väikeulukite küttimiseks oma kinnisasjal jahti pidavale maaomanikule või tema määratud isikutele.


Ja see ülejäänu jutt rebaselaskmisest ja rööbaste tekitamisest võib liigitada sinna "kõik jahimehed on sead, loomapinajad ja verejanulised tõprad" alla...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas Beretta »

Võib olla küll, et väga vanad andmed jahipiirkonna kasutusõiguse kohta, aga nii meie Keskkonnaamet hetkel näitab. Mina paremat kohta leidnud ei ole.
Pktaks- õige märkus aga ju siis kaalikal ei olnud seal maaomaniku kes teda määraks loa saajaks.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas honkomees »

Beretta kirjutas:...Seal ei ole ühtegi maakonda, kus kõik kasutusõigused oleks maakondliku organisatsiooni käes ja on ka selliseid kus maakondlik organisatsioon on marginaalne või olematu. ...

Nagu ütlesin, et praktiliselt ei näe, st Võru-, Valga- ja Põlvamaal on praktiliselt kõik maad maakondliku klubi all, mõned üksikud erandid välja arvata.
Kui kohalikel meestel on jõudu ja viitsimist jur keha üleval pidada, siis saavad ka kasutuspiirkonna omale võtta.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas kirp »

Aga miks ei võiks anda? Väikeloomajahil võiks ainult linnujahi puhul karta "üleasustust" teatud piirkondades ja teatud aegadel. Samas vaataks ka ise linnujahihuvilisena hanejahi võimalusi suurte veekogude ja mere veeres kui tingimused "soodsad". Minu jaoks oleks see viimane just loa kehtivuse pikkus - olen nii halb planeerija, et kuidagi ei suuda ühe päeva kaupa paberluba taotled. Seda enam kui see hoopistükkis teises maakonnas. Nagu kirjutasin - hooaeg 5EUR/px365 päeva on minu jaoks liiga kulukas. Kui oleks E-jahindus (nagu E-riik või nii) ja luba saaks kiirelt internetis vormistada.

Nii jääbki positiivsena Tornatori jt. selle liikumisega liituvate (suur)maaomanike pakutud võimalused. Mida arvan, et proovin ka ise kasutada.

Ainult, et... teades kapitalismuse reegleid nii Marksi Kapitali õppides kui nyydset maailma nähes...tasuta lõunaid omanik(ud) tavaliselt ei anna (vähemalt mitte pikka aega).
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin:
Kui kohalikel meestel on jõudu ja viitsimist jur keha üleval pidada, siis saavad ka kasutuspiirkonna omale võtta.

Ja mis sa arvad, et ei pea juriidilist keha ülal pidama :lol: - maksad nigu kolin nii EJS kui ka enda maakondliku "juhtkonna" ja juriidilise isiku ülalpidamise kinni. Mõnes kohas ka palga :M . Rapla MK lõpetas maakondlik "klubi Eesti aja tulekuga oma tegevuse ära. Kõik maakondlikud seltsid on MTÜ -d. Ja midagi keerulist ei ole - meie rehnuti järgi on odavam. Koostööd omavahel ikka tehakse ja miskit ei ole tegemata jäänud. Nüüdseks peaks ka enamus EJS liikmed olema ( sellele oldi justnimelt maksu pärast vastu).

Mind kutsuti eelmisel aastal Kärusse ühe omaniku kinnistutele kopraid püüdma - ei miskit kobinat - maaomanik ise ka jahimees ning seltsis kirjutati mulle väikeuluki tuusik 2-le kinnistule terveks hooaajaks. Sama võimalust kasutab ka Tornator. Miks Kaalikat peksta ja igas põõsas tonti näha :M . Mina olen aru saanud, et kõige hullemad salakütid on võõraste "salaküttide pelgajad" ise ehk siis kohalikud jahimehed kes kõikse kõvemini karjuvad.
Ilmselge on aga asjaolu, et tasuta lõunaid ei ole :lol: .
ikka lõbusalt
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas rajaleidja »

Messer kirjutas:Kui see tornatoorlane liigub, väikeulukiluba taskus, Tornatori metsatüki poole, vahepeal aga märkab põllu peal rebast...kas tõesti jätab laskmata? Lahkudes kas silub põllu peale sõidetud rööpad? Kohalik põllumees kas teeb vahet kohalikul jahiseltsi liikmel ja tornatoorlasel? Pahameele saab sellisel puhul enda kraesse kohalik jahiselts.

Päris huvitav lähenemine :) Niikaua, kui me oleme siin lihtsalt oma jahiseltsis jahti pidavad, oleme üüber eetilised ja silume kõik oma rööpad. Aga kui läheme kuhugi mujale jahile, siis lõhume põlde ja laseme, mis ette juhtub. Suure tõenäosusega saab selleks sinu niinimetatud "tornatoorlaseks" mõni siinne foorumlane. Ega need jahimehed kuskilt põranda alt välja ronima ei hakka. Ei ole mina ka huvitatud võõrastest meestest oma jahimaadel, aga iga võõrast pätiks ja kaabakaks sellepärast nimetama ei hakka. Kes seda on, on seda ka ilma Tornadorita.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas Messer »

Iga võõrast pätiks ja kaabakaks ma nimetanud ei ole.
Lihtsalt esitasin mõned küsimused. :wink:
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas greenhorn »

Tere kaalikas alias Joel või vastupidi, kuidas ise soovid.

Mina olen see sinupoolt kirutud kohaliku seltsi juhataja. Oleme omavahel helistanud umbestäpselt 3-4 korda, kui kunagi ostsin su käest optilocki rõngad. Rohkem sa minule-mina sinule helistanud pole. Viimati kohtusime juhuslikult paar kuud tagasi Viti bensukas ja rääkisime seajahist, katkust jne. Luba ei ole sa minu käest kordagi küsinud, sedaenam ja veelvähem on sind keegi peetinud või juhatuse poolt puiklevaid vastuseid andnud, sest sa pole ju kellegagi suhelnud, seega ole mees ja ära produtseeri sellist jama siia foorumisse.
Kui eesti elu (sinu kirjapilt) tahad süüdistada, siis mine Toompeale või tee ise midagi ära, et parem saaks.

tervitades,

Hillar,

Vääna Jahiseltsi juhataja.

kaalikas kirjutas:Ja niipalju veel lisaks,et kohalik selts kelle piirkonnas ma elan,ei ole sugugi aldis väljastama väikeuluki luba(praegusel ajal)
Kui seltsi esimees oli veel Härra Proses (kes oli tuntud oma ranguses)ei olnud probleemi,läksid kohale ja kirjutati luba välja ilma mingi peetimiseta,ise pidid olema mees ja suutma jätta endast mulje kui mitte kakakeerajast,praegu-uus juhatus-uus maailmavaade,küsi kuidas tahad,ei õnnestu!
Juhatuse liikmed annavad puiklevaid vastuseid,esimees ei vasta üldse peale esimest telefonikõnet,normaalne eesti elu ju!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas honkomees »

Messer kirjutas:Iga võõrast pätiks ja kaabakaks ma nimetanud ei ole.
Lihtsalt esitasin mõned küsimused. :wink:

Tegelikult esitaks ka ühe "maaomaniku" väikeulukiloaga jahimehe kohta küsimuse - kuidas saada tagasi ja õigeaegselt seesamune väikeuluki luba täiesti tundmatult suvaliselt kodanikult? Meil igatahes selline probleem esines ja Keskkonnainspektsioon hakkas harja loa väljastajale ... võib-olla ka antud jahimeestele, kuid sellest ajalugu vaikib.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas rajaleidja »

honkomees kirjutas:Tegelikult esitaks ka ühe "maaomaniku" väikeulukiloaga jahimehe kohta küsimuse - kuidas saada tagasi ja õigeaegselt seesamune väikeuluki luba täiesti tundmatult suvaliselt kodanikult? Meil igatahes selline probleem esines ja Keskkonnainspektsioon hakkas harja loa väljastajale ... võib-olla ka antud jahimeestele, kuid sellest ajalugu vaikib.

See on probleemiks küll. Aga seadus ütleb, et luba tuleb tagastada, mitte loa väljastaja ei pea luba tagasi tooma. Sina kui väljastaja ei saa kontrollida loa tagastamist. Paar aastat tagasi sai inspektsioonis neil teemadel päris pikalt arutletud.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

greenhorn kirjutas:Tere kaalikas alias Joel või vastupidi, kuidas ise soovid.

Mina olen see sinupoolt kirutud kohaliku seltsi juhataja. Oleme omavahel helistanud umbestäpselt 3-4 korda, kui kunagi ostsin su käest optilocki rõngad. Rohkem sa minule-mina sinule helistanud pole. Viimati kohtusime juhuslikult paar kuud tagasi Viti bensukas ja rääkisime seajahist, katkust jne. Luba ei ole sa minu käest kordagi küsinud, sedaenam ja veelvähem on sind keegi peetinud või juhatuse poolt puiklevaid vastuseid andnud, sest sa pole ju kellegagi suhelnud, seega ole mees ja ära produtseeri sellist jama siia foorumisse.
Kui eesti elu (sinu kirjapilt) tahad süüdistada, siis mine Toompeale või tee ise midagi ära, et parem saaks.

tervitades,

:M :M :M No vat siis!..... Minus tekitab selline (Kaalika) ülesastumine siin küll mitmeid mõtteid,kuna ei taha siin kellegi pahameele alla langeda siis targu vaikin,eks igaüks tea oma eesmärke ise kõikse paremini!
Selle arutelu käigus ,on mõned küsimused mul tekkinud küll! Rääkides siin võõral omandil viibimisest /loe--justkui ebaõiglasest kasutamisest .Siis seadusega on ikkagi ju mingid suured jahipiirkonnad moodustatud ja kuniks seadust pole muudetud peaks neid piirkondi jahinduslikus mõttes valdama ikka see kellel leping sõlmitud.Muidugi võib seal piirkonnas olla "valgeid laike", no on "mul" siis sinna mõnekümne ha peale tarvis ronida? Järsku on kohalik selts seal piirkonnas otsustanud hoopis jahirahu pidada? Mis ütlete ,kui näit lähete oma seltsiga sinna kanti põdrajahti pidama aga keegi on oma hagija v laikaga juba teie aju ära teinud? Ja neid ebameeldivaid näiteid leidub veelgi.Rõhutan veelkord,eestima on väike ja kui on kange tahtmine naabrite maale jahile minna ,siis leia see kohalik sõber kes teab eluolu kindlasti paremini kui võhivõras ja ole tema külaline.Ja pole siin sünnis hakata selle arutelu käigus ühte v teist poolt salaküttimises v teab mis surmapattudes süüdistama ,"karvaseid ja sulelisi" ikka leidub! Kui sellist üleriigilist kolamist normaalseks peate siis on aeg andagi kogu jahipidamine maaomaniku kätte ,suurulukid ka vabaks ja antke aga minna. Järsku peab naabrinaise juures käimise ka legaalseks lugema,kui peremees kodunt ära on!? :)
PS. Hillarilt tahaks küsida,et kas siis kodanik xxxxxxxx loa väljastamisest siis jahtkonda ka teavitati,kes iganes seda luba siis välja andis?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas Välek »

Ahto Kattai kirjutas:Järsku peab naabrinaise juures käimise ka legaalseks lugema,kui peremees kodunt ära on!? :)

See ju koguaeg legaalne olnud, väljaarvatud saudi- araabias ja muudes maades, kus päid ja muud jura kirvega otsast võetakse. Eestis käid kirikus ära, saad patu andeks ja teed uue ringi nagu kõuts. Ja kui peremehele vahele jääd ja kolakat saad, pannakse peremees kinni kehalise väärkohtlemise eest.
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas greenhorn »

Ahto,

Ma ei tea, et keegi teine peale piirkonna kasutaja oleks kellelegi väikeulukilube väljastanud.


Ahto Kattai kirjutas:PS. Hillarilt tahaks küsida,et kas siis kodanik xxxxxxxx loa väljastamisest siis jahtkonda ka teavitati,kes iganes seda luba siis välja andis?
Vasta