Hirvejaht

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas Tormis »

Pulkadega pulli eest ei ole keegi arvet kirjutanud :D või on :?:
Kasutaja avatar
Arne
Postitusi: 40
Liitunud: T Dets 01, 2015 2:56 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas Arne »

Tormis, kas sa äkki lugesid tormakalt, 15 august lubatakse küttida ainult vasikat, mitte lehma, vähemalt mina loen nii välja. Üldiselt olen sama meelt, et tegeleti kellegi huvi rahuldamisega, et milleks seda vaja oli ? :VS
Enamus plaanis jaanuari lõpuks soolist vahekorda enamvähem paika saada ja käitus vastavalt, nüüd pikendati pullijahti viimasel minutil, kas laseme siis jälle viltuseks või? jääb minule arusaamatuks. Enamusel on min kohustused kenasti täis isegi KAUR soovid, ja enamgi veel, see peaks näitama et jahimehed võtsid seda kevadist kaklust tõsiselt ja püüdsin anda endast parima, aga kellegile jäi ikka väheks. Laskmisandmed on kuude kaupa aruannetest näha ja ette aimatav oleks pidanud olema ka see, et saame hakkama, aga ikka on vaja , milleks see vajalik oli ? Ega muidugi kõik ei peagi kõigest aru saama, sest kuskil istub ikka targem ja ega arutelu pole ka vaja, ikka jõud teeb vahe !
igatahes edu
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas pktaks »

Pigem kõlas see nii, et kellelgi ülevaltpoolt jäi veel 31. jaanuariks oma suured sarved laskmata ja oli vaja aega pikendada... :P
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas kakuke »

Arne kirjutas:Tormis, kas sa äkki lugesid tormakalt, 15 august lubatakse küttida ainult vasikat, mitte lehma, vähemalt mina loen nii välja. ...

Mina loen küll siit välja, et lehmad ka ikka mängus alates 15 aug.
(5) Punahirvele võib jahti pidada 15. augustist 15. veebruarini, sealhulgas:
1) pullile varitsus- või hiilimis- või peibutusjahti 1. septembrist 15. veebruarini ning ajujahti ja jahti jahikoeraga, välja arvatud FCI 6. rühma kuuluva jahikoeraga, kelle tõustandardis kinnitatud maksimaalne turjakõrgus on üle 52 cm, 1. oktoobrist 15. veebruarini;
2) lehmale ja vasikale varitsus- või hiilimis- või peibutusjahti 15. augustist 31. jaanuarini ning ajujahti ja jahti jahikoeraga, välja arvatud FCI 6. rühma kuuluva jahikoeraga, kelle tõustandardis kinnitatud maksimaalne turjakõrgus on üle 52 cm, 1. oktoobrist 31. jaanuarini.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arne
Postitusi: 40
Liitunud: T Dets 01, 2015 2:56 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas Arne »

jah, minu viga, ei olnud määrust ise lugenud, vaid ainult seda uskunud mida leheneegrid on kirjutanud. kuid ka mitte ainult, ka EJS kodulehel artikkel eksitav, millest siin arutelu lahti läks!
aga veelkord näide, et usalda, aga kontrolli, tänud märkimast, jälle targem
edu
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas Tormis »

Miks ei või eestlased euroopast šnitti võtta, hirvejaht algab 01.09 ja vasikale käib jaht 28.02. Ikka peame millegiga erinema ja väide, et vasikal ja lehmal ei tee suurusel vahet, teeb ikka küll, vasikal pea lühem ja ise tumedam(reeglina), kui kahtled ei pea pauku tegema.
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas linnukütt »

Tormis, ära võta kõike puhta kullana. Pole viitsinud artiklit ajakirjast "Jagd und Wild" ära tõlkida ega meie ajakirjas avaldada, kus saksa teadurid uurisid hirvede energiabilanssi ja jahiaja pikkust seoses metsakahjustuste vähendamise nõudega ning jõudsid arusaamisele, et hirvejaht tuleks lõpetada 31.detsembriga. Alguse kohta ei lugenud midagi välja. Asi nimelt selles, et mida kauem vastu talve hirvi taga ajad, seda suuremaks läheb nende energiavajadus ning seda rohkem ellujäänud hirved metsa laastavad (Tugevalt karjaline eluviis talveperioodil). Seega siis otsene seos metsakahjustuste olemi ja jahiaja pikkuse vahel. Nii paistab kõikide hirvlastega olevat.
Muideks hirvejahi aeg aeti pikemaks ilma igasuguste mõjuuuringuteta nii nagu ka kitsejahi aeg. Lihtsalt ametnik ütles, et mujal maailmas on nii. Ja pange nüüd hästi tähele, kohe algab surve sokujahi aja lühendamiseks Soome eeskujul elik siis sedasi, et sokujahti pole vaja pidada juuli ja augusti kuus, kuna ametnikud seda jahipidamisviisi ei oska ja ei pea ka sellest lugu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas kakuke »

linnukütt kirjutas:... Pole viitsinud artiklit ajakirjast "Jagd und Wild" ära tõlkida ega meie ajakirjas avaldada, kus saksa teadurid uurisid hirvede energiabilanssi ja jahiaja pikkust seoses metsakahjustuste vähendamise nõudega ning jõudsid arusaamisele, et hirvejaht tuleks lõpetada 31.detsembriga. Alguse kohta ei lugenud midagi välja. Asi nimelt selles, et mida kauem vastu talve hirvi taga ajad, seda suuremaks läheb nende energiavajadus ning seda rohkem ellujäänud hirved metsa laastavad (Tugevalt karjaline eluviis talveperioodil). ...

Ma nii puusalt tulistan, et samas surnud hirv ju ei laasta metsa? Kuidas seda arvesse võtta?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas rixa »

Eino kõlab ju loogilisena küll, et kui sama arv detsembris ära lasta, siis nad kahjustavad vähem, kui neid alles jaanuari lõpuks norm täis küttida. Järgmise uurimustöö võiks teha, et kui novembri lõpuks norm ära täita, siis detsembris ka kahjustused väiksemad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas kakuke »

Võimalik, et pole nii osavate meestega jahti trehvanud, aga päris nii ka pole olnud, et sõltumata ajast, tõmmatakse nagu rehaga kogu limiit ära. Aeg ikka on määranud, et mida kauem aega küttimiseks, seda enam suudetakse ära ka küttida.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas Tormis »

Kakukesega nõus, hirvejaht ei ole ikka põdrajaht :D . Mõni jämtland ei vaata hirve poolegi, otsib samast tükist põtra :lol: . Hirvepull lõhnab metsas paremini, kui lehm ja vasikas. Koerte ees tõmbab pull sellise kiiruse ülesse, et penid järgi ei jõua. Lehmad vasikad istuvad samal ajal ühe koha peal ja ei liigu, kuulavad ja jälgivad olukorda ning liiguvad väga vähe, liikuma lähevad, kui pikalt pinda käid ja mida väiksem koer, seda parem. Ma ei hakka siin targutama aga põder, on tunduvalt kergem jahisaak. Kiirelt liikuvale hirvele olen isegi kaks meetrit ette võtnud, jooksev põder on nagu tiirus. Mina pooldaks hirvevasika laskeaja pikendamist kuni 28.02.
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas linnukütt »

Vaadake seajaht oli juaastaringne. samuti kähriku - ja varemalt ka rebasejaht. Ma panen ka puusalt- miks te siis siga kontrollli alla ei saanud, ega ka rebast ega kährikut. Siga kontrollis ikkagi katk, rebast ja kährikut kärntõbi. Asi pole pikas jahiajas, asi on lihtsalt jahimeeste vähesuses. On mehi kes ilma jahita ei suuda elada ja kes on valmis 24/7 jahil käima, teistel on ka oma elu elada.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas Tormis »

Aga mis moodi ma seda bambit lasen, suured silmad ja tähniline teine :?:
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas linnukütt »

Eh sind! Septembris-oktoobris lased kõik vajaminevad "bämbid" ära. Ja viimased novembrist detsembrini, siis pole nad enam nii väga täpilised. Sul sama mure mis mul, minu eetilised tõekspidamised ei luba kitsi detsembris-jaanuaris küttida, kus nad sõltuvalt talve tulekust on kõhuni lumes ning inimest nähes isegi ei liigu eest ära. Nii nagu praegu lõuna-eestis ja vist ka Virumaal. Ma katsun need asjad ära toimetada hiljemalt septembrist novembrini. Ja vähemalt mu südametunnistus on puhas.
Kasutaja avatar
Arne
Postitusi: 40
Liitunud: T Dets 01, 2015 2:56 pm

Re: Hirvejaht

Postitus Postitas Arne »

ei saa aru , miks jaurate, tegelik probleem ju ei seisne selles, et jahiaeg liiga lühike või jahimehi liiga vähe, vaid selles, et me ei ole siiani suutnud loomade arvukust õigesti hinnata ja selle järgi küttida. Sama probleem oli ju ka seaga. ja täna on ju numbritest näha, et lastakse nii nagu on kokku lepitud, lootma peab nüüd seda, et lastav hulk on piisav , et olukorda kontrolli alla saada ja siit saab juba edasi minna.
igatahes edu arutlemisel
Vasta