Panin paugu karja sekka....

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Panin paugu karja sekka....

Postitus Postitas bighornet »

...ümberringi kõik jäi vakka - nii ütleb laulusalm, kui Vana Juhan pikad saapad jalga tõmbas.

On põhjalikult ja piisavalt palju kommenteeritud moderniseeritavat relva ja pidevalt täiustuvat moona (näiteks Kaupo viimatimainitud BARNES-X), kuid kas kel`gi on kogemust või teavet või tõsiseltvõetavat kuuldust ühe pauguga mitme uluki laskmise kohta (isad-vanaisad- lelled-kolleegid). Jätame välja kurvad-pahad kogemused koerte laskmisel läbi sea ja teised jahikaaslased! Ainult ulukid.

Kas on olemas näiteks reaalne võimalus, et lehma "kaenlas" peidus olev vasikas läbivast poolmantelkuulist ka maha jääb?
No seapõrsaid lubati ka ennemasti kartetšiga põrutada, mitu neid siis ka saadi?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Olen kuulnud vintrelvaga kitselaskmisel ka kõrvalseisva tabamisest. Kunagi üks soomlasest jahikülaline pajatas samast põhjapõdra laskmisel.
Ka hane on lastud. Ja seda saab juhtuda siiski normaalsel laskekaugusel.
Et nüüd põtra lastes läbi lehma vasikat tabada, peab ilmselt olema mingi õige toekas magnumkaliiber. 308Win kuul 9,7 Mega igal juhul u.50m läbi ei lähe. Paks nahk püüab seeneks vormunud kuuli kinni.
See nüüd jah, rohkem "jahijuttude" teema.
gaz69a
Postitusi: 27
Liitunud: L Mär 12, 2005 9:06 pm

Postitus Postitas gaz69a »

Eelmisel talvel juhtus selline lugu, et sai kogemata lastud ühe pauguga kaks kesikut. Jooksid nii täpselt teineteise taga, et lihtsalt ei näinud optikast teist. Kuul jooksis mõlemast (lugesid õieti - mõlemast!) praktiliselt samast kohast läb. Moonaks oli Sako Hammerhead 9,7g.
s4u4l4e4v4
Postitusi: 9
Liitunud: K Aug 03, 2005 2:58 pm

Postitus Postitas s4u4l4e4v4 »

Oli aasta 1994 viimane kitse ja talle laskmise päev. Isal oli mõlemi luba olemas. Läksime kahekesti metsa. Isal oli karabin ja minul sileraudne. Autost väljudes oli vaja käia koos umbes 500m siis pidime minema kumbki oma teed. Kuid koos saime jalutada umbes 100m kui nägime ees umbes 10-15 pealist kitse karja vahemaa meie ja kitsedega oli kuskil 100m-150m. Pidasime vanamehega nõu, et mõlemat me kätte ei saa ja katsume lasta ema. Vana andis vindi minu kätte ja ütles lase sina ja osutas ühele kindlale loomale. Panin paugu ära. Vaatan, lastud loom jooksis minust vasakule metsa, ei mina ega isa saanud aru et loom oleks pihta saanud, ülejäänud kari paremale metsa. Vanamees hurjutama, pagana poiss lasid hea võimaluse mööda. Jalutasime koos sinna kus loomad olid. Mis selgus? vere jäljed maas, aga läksid paremale koos suure karjaga. :?: :?: :?: Vanamees püsti tige krt ma sulle näitasin keda laskma peab. Mina vastu, et ära riidle isa ma lasin seda keda näitasid. Vaidlesime veel natuke aega ja läksime mööda vere jälgi järgi. 20m pärast oli tall maas ja siis ma sain uue koosa vanamehe käest. Või sina lasid seda looma mida mina näitasin??? Mul oli olek selline :shock: :shock: :shock: Ju ma ajasin midagi segamini. Ei julgend isale enam öeldagi, et lasin ju seda mida näitasid. Ega midagi, tall selga ja auto poole. Mõtlesin, et asi pole õige ja lähen väikese kaarega auto juurde ja kaare teen sinnapoole kuhu jooksis sihitud loom. Minu õnneks avastasingi peale 30m-40m kõndimist uued vere jäljed ja kuskil 10m-20m pärast oligi sihitud loom pikali. Minul sai kõik selgeks, tall oli seisnud ema taga nii et ei mina ega isa ei pannud teda tähele. Kutsusin vanamehe, see ei tahtnud midagi kuulda ega näha minu tegemistest. Aga ta tuli ja kui kohale jõudis siis oli temal nii :shock: :shock: :shock: Koos arutades jõudis ka tema samale järeldusele milleni mina. Kaliibriks oli 30-06 ja kuuliks Lapua Mega. Oh seda pajatamist ja seletamist pärast.
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Ma olen kuulnud sellist lugu, et ühe pauguga tabati 3 kitse: esimesest kahest läbi ja kolmas sai haavata (jälitamisel tabati). Juhtus see sügaval vene ajal. Ilmselt lasti siis täismantliga.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Naastes sügavasse vene aega! viimased jahipäevad ja viimne vasikaluba olla mehel taskus! Oligi vahtinud lehm langi peal koos vasikaga ja edasist pole vaja selgitadagi... Ja veel üks juhtum, kui lasti ühe pauguga neli siga! Kuuliga laskmistest tean küll ainult et max 2 looma õnnetul kombel hukka saanud.
tuleb jaht või jaa?
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Postitus Postitas saaremees »

Ise olnud kahe juhtumi tunnistajaks. Kaks aastat tagasi seajahil sõber räägib et jooksis neli kesikut, tegi paugu ja edasi jooksis kaks. Ega suht tõsiselt keegi võtnud, kuna üks oli ilusti maas ja sellest teisest ei kippu, kõppu. Naha võtu juures aga teema jälle üleval ja kolmekesi nad siis suures vaidlushoos lõpuks uuesti laskekohta läksid. 20 min. pärast tagasi ja tuli hakata uuesti nahka võtma. 30 meetri kaugusel kraavi kaldal tihedas põõsas see teine oligi. Kaliiber oli vist 6,5 midagi.
Nädal tagasi lasi jahikaaslane vene kombiga väga puhta lasuga korraga nii kitse kui talle. Tunnistajaid oli kolm.
Nii et asja nähtud ja tunnistatud
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

kaugel vene ajal sileraudsega lasi isa kolm kitse

ja oli veel juhus mitte küll ühe lasuga aga. mees käis metsas ja vaatab kits seisab, tegi paugu ära ja kits kukkus ja kohe tõusis ka ja mees lasi veel korra, kukkus. astus ligi , vaatab 2 tükki maas. nimelt esimene keda lasi, see seisis aga teine magas samuses ja tõusis paugu peale püsti.
eks juhuseid ole ikka, halbu kui häid.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

panin paugu karja sekka

Postitus Postitas jorr »

Ka meil oli juhus, kui väikejorr lasi 308ga müügiks minevat kitse.Kuul oli norma oryx 11,7g ja lasta võis pähe või kaela.Vahemaa oli kuskil 200m ringis. Laskis põlvelt, toedades püssi kopliaia traadile,teisel pool koplit võsa ääres risti seisvat kitse, sihtides kaela.Kits kukkus ja kui nad sõbraga loomale järgi läksid, oli kaks looma maas.Kuul oli jooksnud kitsel kaelast läbi ja tallel oli kuulijälg ainult otsaees, verine jutt nahapinnal, elu oli veel sees, tuli noaga aidata.Meil oli neli luba ja ühe lasuga kaks puhtalt lastud looma käes.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

mäletan et kunagi ammu seatapu(kodusiga) mainis onu uhkelt et oli just lasknu 2 põrsast ühe pauguga. Mul oli silm sinine ja vastasin eile baaris lõin ma 7 ühe hoobiga :) :lol:
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

90-ate algul,lasime koos sõbraga hanejahis nelja pauguga 19hane,umbes 500 hane oli 30m kaugusel,(veest tõusvad linnud),sihtida igatahes pold vaja,rabast hanede väljatoomine umbes 1,5km oli muidugi paras töö ,ei tasu hanitseda, ühe pauguga olen korra last veel 5hane,rentidega sai aastaid tagasi lasta kaks kesikut ühe pauguga ja veel vindiga puki otsast,tahtsin lasta kaks põrsast ühe paugaga,lasin mõlemad põrsad kohakuti,sihtisin kõrva taha, pauk käis mõlemad kukkusid,laadisin uuesti,teine tõusis üles,kukkus uuesti,tagumised jalad tõmblesid ja vaikus,järsku kargas üles ja läinud on ta siiani,rohkem pole tapatalgusi korraldanud.
243win
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Heh,eks ta ole.Mina olen selliseid olukordi vältida püüdnud,et kütitava uluki taga seisab(jookseb) ebasoovitav teine uluk.Näiteks,kui talle taga seisab ema,siis tuleb lihtsalt veits oodata,muidu lased kaks looma või teise vigaseks.Selle peale pole veel kunagi läinud,et sihilikult üritada ühe lasuga kahte looma tabada. :shock:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Selles suhtes truckeriga nõus, et selle topelt laskmise peale välja ei läinud ma isegi. Lihtsalt juhtus nii. Mõned aastad tagasi lasi sõber CZ-ga cal 308 söödaplatsis põrsast. Lasi põlvele toetudes. Ise seisin mehest paar5 meetrit tagapool. Peale pauku põrsas kukkus. Ligi minnes selgus, et teine põrsas samuti maas ja sipleb veel. 308 kuul oli jooksnud esimesel põrsal kaelast läbi ja selgroo vastu killustunud. Üks kild väljudes lendas teisele põrsale vastu pead ja pooluimane oli seegi (veidi siputas). Siis tuli ruttu pussiga aidata, enne kui matsust toibub. Samas lahkamisel huvitav see, et killust tabamuse saanud põrsal oli kuulikild vaid kõrvast veidike altpoolt ainult naha alla läinud. Iseenesest selline tabanus poleks pidanud põrsast tapma. Tõenäoliselt lõi löök ta lihtsalt uimaseks. Kuuli kaalu ja tüüpi ei tea kahjuks öelda. Need paugud olid sõbral aastaid tagasi soome jahituristidelt kingituseks saadud ning olid sommide enda laetud( sel ajal kui siin vindimoona praktiliselt ei liikunud).
ikka lõbusalt
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Paar aastat tagasi koerajahil jooksis sihi peale välja põrsas vahemaa u. 100 m. Põlvelt lastes kukkus kohe, lähenedes selgus, et maas oli 2 siga ja mitte ei seisnud üksteise taga vaid vahemaa oli u. 10-15 m. Esimesel seal ilusti läbi rindkere ja teisele pähe. Kaliiber 308 ja kuuliks 11,7g Norma Alaska.
Siis pani mõtlema küll et kui seal taga oleks ikka koer olnud.

Seda et söödaplatsist ühe pauguga 2 siga lastud on tean vähemalt 3 juhust. Sihilkult pole seda kordagi tehtud ikka juhused.
On olnud ka juhus kus metsas koerajahil olles lasi mees möödajooksvast seakarjast 2 pauguga 3 siga (sileraudsega, kuuliga).
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Olen lasknud kaliiber 12 kuuliga pauguga kaks pödravasikat vahemaa u 30 meetrit ja kuuliks palla gualandi algul ei pannund teist vasikat tähelegi aga esimesele kaela ja teisele selgroogu maas mölemad .
Vasta