EJS ja PR, EJS ja ootused

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Huvitav, aga kust leheneegrid sellise pooliku info üldse ammutavad? Mida teha, et jahimehed järgmine aasta sama reha otsas ei istuks? Mida aeg edasi seda enam tekib tunne, et EJS vajab avalike suhete korraldajat vms. kes suhtleks pressiga. Praegu on jäänud mulje, et sellega tegeleb vist mingil määral Lillemäe, aga see mees astub ühest ämbrist teise. Kujutan juba ette kuidas Arles hakkab hõistama, et mida mina selleks teinud olen või olen nõus tegema. Mina olen maksnud iga aasta liimemaksu ja olen nõus vajadusel seda ka rohkem maksma. ;)
Ps. kõik minu tutvusringkonna inimesed on aru saanud, et praegu on metsas jõulurahu ja sinna mul asja pole (jahti). Saan väga hästi neist inimestest aru, kes on jahmunud jahimehi metsas nähes jahti pidamas. :?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Lihtsam lahendus oleks mitte sellest pasundada et on jõulurahu sest jahimehed ise teavad ja poolik info pole kunagi kellelegi kasuks olnud nagu nüüd et salakütid metas jõulurahu ajal krt teab ehk on kasulik kellelegi .Ajakirjandusel hea võimalus mustata jahimehi et ei tunnista jõulurahu.
võimalikult suurem ports
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Arles hõiskamas

Postitus Postitas Arles »

Teemast hakkab kulgema edasiarendus EJS ja PR, EJS ja ootused.
Kakuke kuulub nende positiivsete hulka, kes tunnistab, et on nõus maksma. Väga paljud ei ole. Olen kokku puutunud sellega, et ikka kirutakse, kui palju raha seltsile vaja ja milleks ja paljud üldse ei kuulugi. Ja siis kodanikud kiruvad.
See on meist igaühe teha, millist seltsi me näeme. Täna põhiline virin-jõmin. Ei ole pressiinimest (Ülolt nõuda selle teemaga tegelemist ajakirja kõrvalt on liig) - nõudke oma juhtidelt - las tellivad, kuid leidku ka raha (näiteks tuleb selle arvelt tõsta liikmemaksu ca. 40.- per nägu (15 000 liikme korral). Seltsi rahastamine KIKi vms muu toetussüsteemi kaudu ei ole põhimõtteliselt õige - tekib ju otsene sõltuvus. Kallis, kas pole see oma esinduse hoidmine? Aga kui relvaluba 2000 asemel 200 maksab on näha ka rahalist tulemust, kui seadustes muidki parandusi näha või lollusi tegemata jääb on see ka tulemus - kui me seda tellime ja selle kinni maksame. Alati võime oma keskorganisatsiooni laiali saata ja loota, et padurohelised ja/või eurohullustega relvavihkajad meie elu päris p..e ei keera.
Ma põhimõtteliselt ei kaitse seltsi praegust tegevust, vaid ründan liikmete passiivsust. Ja liikmete juhtide passiivsust.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Minu arust ei saa enamus (linna)inimesi ja padurohelisi jahiteemast ja jahimeestest lihtsalt aru. Enamus inimesi pole ka OMAL nahal kogenud, millist kahju võivad ulukid põhjustada metsas ja põllul. Olen talunik ja kasvatan teravilja. See aasta hävitasid sead mul 2 ha 29-st. Siit ka idee, et jahimehed võiks vahel pildistada ulukite poolt tekitatud kahjustusi ja need pildid siis kokku korjata ja kuskil ajakirjanduses avaldada. Siis võibolla jõuaks inimestele pärale, et jahimehi on vaja selleks, et ulukeid kontrolli all hoida.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

Arlese jutust jääb mulje, et kes natukenegi kriitikat teevad, on ise süüdi oma passiivsuses.
minagi olen nõus maksma. kuid - ma tahan teada mille eest. kas EJS koduleheküljel oleva info korrapärane uuendamine on üüratute kulutustega seotud? mulle näib et ei...
kas pressile info andmine vajab eraldi pressiesindajat? taas näib, et ei... EJSil pole ju iga päev - nädal - põhjust pressiteateid teha.

jahimeeste maine parimad kujundajad on jahimehed ise.

kõik, mida ma ootan, on see et kui midagi ette võetakse, seda ka korralikult tehakse.
kui tehti koduleht, siis uuendatagu seda.
kui kuulutatakse välja jõulurahu, siis antagu adekvaatset infot.
või on seda liiga palju palutud? vajatakse lisaraha, et oma tööga normaalselt hakkama saada?
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Arles hõiskamas

Postitus Postitas Arles »

Sammalhabe - said vist valesti mõttest aru.
Lihtsalt ei ole ma huvitatud sellest (ehk teisedki), et kriitika vaid foorumi/külajutu tasemele jääks. Torgin kõiki, kel siin suu peas seda ka mujal avama:)
Aga teisele poolele vastuseks - kodulehe tegemine maksab x.- Kodukehe uuendamine maksab kellegi pidevat tegutsemist (pressi jälgimist, avalduste ümbersõnastamist, selgitamisi jpm.) vastasel juhul ikka poolik, nagu seni. Mina tegelen alaga, kus vaja aeg-ajalt vaja pressiga suhelda - no ei kõlba minu kui inseneri jutt ilma toimetamata. Ja pole ma mitte ainuke. Miks me peaksime eeldama, et jahimehed nii head esinejad on? Ok pressiesindaja ei peaks võib-olla täiskohaga töötama, aga hea tulemuse jaoks peab ta olema proff.
Muuseas - seltsil palgal ju vaid 1,x ajakirjanikku - suvalisel tõlkelugudest koosneval ajakirjal neid kordi rohkem.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jõulurahu

Postitus Postitas jorr »

Nojah, raha võib alati küsida, ka kehva töö eest.Ja kehva tööd saab ka alati millegiga õigustada, kõige lihtsam muidugi ,et selle raha eest polegi võimalik paremini teha.On ikka!Ei tunne seda ajakirja toimetajat kuid tema tööd näen selle poolvägisi kaelamääritud ajakirja näol küll.Lausa imelik on kuulda,et ta on hea toimetaja, kuid jahimees polegi?Mida sealt siis veel tahta?Arles muidugi peab teda kaitsma, sest muidu võib juhtuda, et need mitut lehekülge katvad lasketabelid, kus tema ikka ka esimeste seas, jäävad lühemaks.Aga neid peavad kõik jahimehed kindlasti lugema, et oma kesiseid tulemusi häbeneda.
Jõulurahu jama on minu arvates ajakirjanduse mull mida hoolega puhutakse ja lihtsalt rahvast lollitatakse.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

sammal.habe kirjutas:kas pressile info andmine vajab eraldi pressiesindajat?
jahimeeste maine parimad kujundajad on jahimehed ise.
kui tehti koduleht, siis uuendatagu seda.


Ma vaidleks tiba vastu. Nimelt olen olen olnud ühes asutuses tööl kus ka kõik inimesed tegelesid kõigega ja lõpuks oli selline seis, et mitte keegi ei tegelenud millegiga. Parima tulemuse saab ikka sedasi, et on kindel inimene kes konkreetse asjaga tegeleb.
Muidugi kujundavad jahimehed ise oma maine, aga nagu elu on näidanud, on PR meest tarvis just siis kui need samad jahimehed ise on endale mingi käki kokku keeranud. Miks käki keerajad ise ei jookse ajakirjanike juurde asju siluma järgmine päev?
Ei saa tänapäeval kodukat ilma rahata. Mõlgutan ise sellel teemal mõtteid, et tarvis oma ettevõttele sellist vidinat ja tegin hinnapäringuid, hinnad jäävad vahemikku 4000-15000 (selline tagasihoidlik variant vähese kunstniku tööga). Uuendamine maksab veel lisaks. Ei saa tappa ka tänapäeval ilma rahata.
Küll aga ootaks lihtliikmena, et eelarve (see on ju ometi olemas EJS`l) avaldataks lahtikirjutatult ajakirjas, et siis igaüks ise näeks kuhu raha kaob. Käsi südamele, mina lihtliikmena täidan omi kohustusi hästi ja ootan sama ka juhtkonnalt.
Kui ma insenerina teen oma tööd halvasti, dimensioneerin halli valesti ja see siis ühel päeval kellegile kaela kukub, kas siis hakkan ka rääkima prokurörile, et näe tellija ei maksnud korralikult? Tuleb kas õppida raha küsima või suu pidama, aga töö tuleb ikka korralikult ära teha.
See foorum pole enam väike foorum 10 inimesega ja mõne aja pärast on ta kasvanud veelgi, aga ikkagi imestan selle üle, et keegi juhtkonnast pole siin sõna võtnud. Kärbseid pole küll mõtet ajada teemal, et keegi seda ei loe. :evil:
Ps. Üks asi veel, kui teen mingi vea tööl kodus, kus iganes siis tunnistan seda ja vabandan, elementaarne mis peaks rinnapiimaga kodunt kaasa tulema. Meil, aga üks tegelane kuulutab maaomanikele sõja, vabandab muudkui küttimist mis lähtub üksnes ühtede huvist ja on veel tark peale selle (teate küll kellest jutt).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Kas ma ajakirjanikuks sobiksin?

Postitus Postitas indian »

Lõpuks on metsaelanikele kätte jõudnud kauaoodatud Jõulurahu. Kui ülejäänud päevad aastas on meie metsloomad elanud pidevas hirmus ja ahastuses, igas väikesemaski metsatukas võib oodata neid verejanuline jahimees, tihti ka on ta koos hambaid irevel loomade poole himuraid pilke heitvate verekoertega, luurates vaid tigedal pilgul enda ümber ringi- äkki pistab kusagilt nina välja loomake. Ja siis kui pistab, kõlab üle rahuliku laane kohutav pauk, leegitsevast püssitorust väljub koos pahvaka suitsuga surmatoov kuul loomakese poole ja tema elu lõppeb kohutavates piinades, seda jälgimas võigas irve suul halastamatu ja julm jahimees koos oma koertega kes tahaksid veel valudes vintskleva loomakese hetkega ribadeks kiskuda. Jälle on toimunud Eestimaa metsades mõrv, lõbujanus, samas kohutavates kompleksides vaevleva inimese käsi on kustutanud alles rõõmsalt ringi kepselnud loomakese elu. Kui kaua veel? Miks ei peeta Eestimaa metsades Iseseisvuspäeva, Isadepäeva, Rahvusvahelise Kosmonautikapäeva, Holokaustipäeva ja muude kogu maailma progressiivse üldsuse poolt omaksvõetud tähtpäevade puhul rahu? Missugused on reservid, millised üllad teod on veel tegemata! Aga millega tegeleb valitsus, loomakaitse ja muud ametkonnad kes peaksid sulgema meie kõigi ühisvaenlase JAHIMEHE eest metsarajad, sood, rabad ja merekaldad? Kus on nende silmad? Nendestki osade silmad vaatavad himuralt metsa poole ja nende kodudes ripuvad seintel relvad, missugune häbi! Kas me sellist Eestit tahtsimegi?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Lühidalt: nõus Kakusega, et keskmise eestlase teadlikkus jahindusest ja jahimeestest on kehvapoolne ning kohati ebameeldivalt subjektiivne. Nõus ka Arlesega, et tegelikult teavad seda väga paljud jahimehed aga ainuüksi teadmisest ei piisa - midagi on vahel ka teha vaja...
Korralikult toimivast kodulehest oleks väga palju tolku minu arvates( aktiivsed vastused pressile + niisama info, KKK jne), ka sellest, et Jahimehes enam materjale oleks jahimeeste aitamiseks (kasvõi "suhtlusõpetus", kuidas tavalise riigikodaniku või veel enam - meile olulise maaomanikuga suhelda tuleks, mida selgitada ja kuidas) ning samas ka lihtsalt loodusearmastajale huvitavat. Hr. Kraan on äraütlemata tubli mees, kes näeb ilmselt palju vaeva sellegi nimel, mis meil iga kuu postkasti kukub. Seda, kuidas ja kui palju teda motiveeritakse, ma ei tea. Ka seda, kelle ülesanne on kodulehega tegelemine, ma ei tea, piinlik lugu. Aga vähegi mõtlevale ja ka tulevikus jahimehena tegutseda soovivale jahimehele on ilmselt selge, et nii läheme me ainult rappa omadega. Kui jahimehi ja nende tegemisi kajastab infopuudulik (valeinfo, subjektiivsus jne) press, siis on sellest jahimehele kahju ainult. Mina selle peale lootma ei jääks, tsiteerides Sammal.habet "jahimeeste maine parimad kujundajad on jahimehed ise". Krt, kui me siinsamas foorumis loeme, et jahimehed saadavad inimesi prse ainuüksi sellepärast, et rahvas on lugenud ajalehest, et jõulurahu on väljakuulutatud, selle asemel, et rahulikul meelel seletada, et "vaata kullakene, rahu on meil ainult jõuluajal", siis palju õnne küll... :cry:

Igaljuhul olen nõus sellega, et oleks vaja miskit ette võtta. Ja tegelikult, mõelge, hulka aktiivseid jahimehi ja muidu asjast huvitatuid on meil siinsamas foorumis. Pangem pead kokku, aga mitte lihtsalt virisemiseks!!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

arvan siiski, et mitte ükski pressiesindaja ei saa otsekontakti vastu jahimehega. kui ikka mühakas sind p***e saadab, ei loe enam miski sõnavaht ega trükimust. maine on kujundatud, konkreetses peas stereotüüpmõte tekkinud.

kui Hendrik luges välja et ma ainult jahimeeste endi peale lootma jään, siis nii ei see nüüd küll ei ole. siiski ei näe ma oma praeguse infopagasi juures vajadust täiskohaga pressiesindaja järele EJS-is nagu siin soovitatud on. tehtagu oma tööd (näiteks - uuendatagu kodulehte vähemalt kordki kuus) on minu vaga soov.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Kodulehe uuendamise jutt on õige ja põhjendatud. Majanduslikult ehk isegi odavaim variant.

Vabalt võiks jäädagi lootma "ainult" jahimeeste peale, sest raudselt on jahimeeste seas olemas korraliku PR-intuitsiooni ( ehk isegi haridustaustaga) inimene, samamoodi nagu on lõbusaid lõuapoolikuid, artise, korrakaitsjaid, juriste, maaomanikke jne... Lihtsalt küsimus on pigem selles, kuidas tekitada ühtne arusaam asjadest ning kuidas vormiliselt ( et ikka arusaadav ja mõjuv oleks )seda arusaama väljendada? Ega kõik jahimehed "sita pealt riisutud ole", meil on kõvasid mehi küll ja küll... :wink:
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Hendrik kirjutas:
Krt, kui me siinsamas foorumis loeme, et jahimehed saadavad inimesi prse ainuüksi sellepärast, et rahvas on lugenud ajalehest, et jõulurahu on väljakuulutatud, selle asemel, et rahulikul meelel seletada, et "vaata kullakene, rahu on meil ainult jõuluajal", siis palju õnne küll..

Kes kirjutas ***** saatmisest? "Ühe koha" all pidasin ma silmas EJS kodulehekülge, kus täpne info alati õigeaegselt väljas peaks olema. Igaüks mõtleb vastavalt oma rikutuse astmele, on vist nii. :(
Sellest, et inimesed lihtsalt ei taha aru saada, sellest kirjutas juba Jorr.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

BUCK : "Ise olen ka täna ligi 5 inimest juba ühte kohta saatnud, selle jõulurahu jutu peale. Ühele sai vist isegi öeldud, et ma olen ateist ja see minu kohta ei käi. "

Ju ma siis olen rikutud, midagi pole teha... :wink:
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Tundub ,et jõulurahu metsas tõmbab omavahelised suhted kuidagi pingesse.Ei tahaks uskuda ,et nii suurel organistasioonil kodulehe uuendamine ülejõu käib.Ja Jahimehel pole ka midagi viga.Eesti niivõrd väike , et ei ole võimalik ju igale rebase- . hirve- või linnukütile oma ajakirja välja anda.Rääkimata sile-. ja vindimeestele.
Eks jahimeeste mainet kujundavad jahimehed ikka ise.Kokku on meid ju päris suur hulk.
Aga õigesti sõnastatud pressikas on kindlasti olulisem,kui kütiliinis seisva jahimehe sõnavõtt.
Egas elevant pole siga!
Vasta