Looduskatastroof

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Huvitav selle juhtumi juures on see, et väidetakse, justkui ei ole võimalik süüdlast kindlaks teha. Juhtusin mõned päevad varem (pühap., esmasp.?) kuulama Soome uudiseid, kus juttu Soome lahel avariisse sattunud Vene laevast, mille avariiremondi käigus väidetava oskamatuse tõttu eraldus mingi oluline osa laevast ja sattus uppumisohtu. Meeskonna olevat päästnud mingi laev, mis jätkas liikumist oma marsruudil L-Eur suunas. Sel hetkel ei pööranud uudisele piisavat tähelepanu aga tõenäoline, et sealt see kurja juur. Miks meil selle, ütleks üsna võimaliku reostusversiooni kohta midagi ei teata!?
Elame ilmselt teisel planeedil.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Mida see loodav õlifond laekuvate rahade eest teeb, kas esimese asjana renditakse paar korrust kuskil büroohoones, ostetakse paarikümne milline kaater, või minnakse kohe kopteriostu peale, palgatakse paarkümmend kõrgepalgalist " spetsialisti" elik meie partei pinkk on piisavalt pikk et jätkub vajalikke inimesi kõikjale. Tundub et tegemist on suurte rahadega, ja seega hakkavad seda fondi juhtima poliitikud ja sellisel juhul on selle fondi kasutegur suht pisike, kui mitte mõttetu ( ma mõtlen looduskaitse ja hoiu seisukohast, kindlasti ei ole see fondihaldajate majandusliku seisukorra seisukohast) Karupoeg jt. kindlasti te olete selle jutu peale tagajalgadele, palun tõestage mulle et see asi ei saa nii olema ja ma olen sel juhul meeledi nõus vabandama kogu eelneva eest, nii kaua aga......



tehakse suuri sõnu ja muud kasu ei ole mitte s.....gi. Kuidas see oligi tark õpib teiste vigadest loll õpib enda vigadest aga idioot ei kunagi. Meil on olnud ennegi suuri õlireostusi ( nt. Alambra) aga õppust ei ole keegi võtnud, asjad on hullemaks ainult läinud. nagu ma sain aru mingist artikklist siis meie katastroofivalmidus reostuse puhul on praegu märksa madalam kui ta oli tol ajal. Mitu aastat on sellest mööda läinud?? Keegi ei ole mitte midagi teinud, ja nüüd tõesti on aktsioon et vabatahtlikud palun tulge appi, andke kilekotte andke raha. Mis puutub rahasse palju inimesed kokku annetaks, viimane EMT kampaania tõi kokku miski pool milli, usun et ka praegu tuleks see samas suurusjärgus, kas pool miljonit on summa mida riigil ei ole võimalik leida, et seda peaks küsima oma rahvalt??? K... milleks ma maksan oma makse, kui ma ei saa selle eest riigiteenust, päästeteenistuse tase ja kvaliteet on teema millest ei ole mõtet rääkida, riik ei pane sinna mingit raha sisse, toimub suur kulude optimeerimine, mille tulemusena pole inimesi pole tehnikat.
Logistiliselt suure tähtsusega maantee ehitamise kohta öeldakse te pole piisav liiklus tihedus veel ( e. liiga vähe saab veel riigi kodanikke seal surma)

Tulles tagasi veel selle teema juurde: Vabandust aga mina ei tule sinna linde kokku korjama ja samuti ei saada ma oma lapsi maanteekraave puhastama sellisel viisil nagu seda praegu tehakse sest see on PAKAZUHA ja pollitiline liivakastimäng, ma olen nõus et ekstreemsituatsioonides peab vabatahtlikke kaasama aga arvestada ainult sellega et vabatahtlikud tulevad teevad seda on minu meelest jama
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

tehakse suuri sõnu ja muud kasu ei ole mitte s.....gi.


Karupoja kaitseks. Tema sõnavõtud vähemalt siin, foorumis, on minu meelest just hästi konkreetsed ja lühikesed. :D Erinevalt mõnest, ei saa ma jätta mainimata... :oops:

...sellisel viisil nagu seda praegu tehakse sest see on PAKAZUHA ja pollitiline liivakastimäng...


Tänu sellele "pakazuhale" on maantekraavid puhtamad kui nad oleksid muidu ja ma olen peaaegu kindel, et vähemalt need lapsed paberit auto aknast välja ei viska. Nad teevad midagigi, selle asemel, et kamina paistel kiruda valitsust, poliitikuid, naabrit, ülemust, kolleegi, ...
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kuna minu menetluses on ka Jäätmeseadus, siis võin teatada, et aktsioon ``maanteekraavid puhtaks`` lõppes reaalelus sellega, et nüüd on kõik maanteekraavid igasugust jama täis, suvilatest veetakse kevaditi kogu oma rämps kilekottides tee äärde, sest VALD JU KORISTAB. ALATI ON KUSKIL KÜLAS KEEGI KES VALLANDAB TEATE, ET NII VÕIB JA PEABKI TEGEMA. Lihtsalt selle pärast, et paar aastat tagasi ju koristati ära. Kuna minu järelevalvealune territoorium on 198 ruutkilomeetrit suur ja mina üksinda on tegevus üsna kontrollimatu. Üks hea asi on see, et olen õpetanud ka politsei Jäätmeseaduse järgi protokolle koostama ja trahve tegema. Paljud elanikud on ka saadud kaasa lööma ja kasvõi vedajate autonumbreid üles kirjutama. Sellest ajast kui väikesed prügilad suleti on olukord kohati lausnaljakaks muutunud, teisest vallast või ka linnast veetakse oma koormad meile, sageli ka 30- 40 kilomeetri tagant. Mingit asjalikku selgitust vedajad selle kohta pole osanud kunagi anda.
Muuseas ei korja lapsed neid maanteekraave puhtaks juba paar aastat, sest täiskasvanute sellesse suhtumine ja oma jäätmete ladestamine alles laste poolt koristatud kohtadesse oli mõnitav ja alandav just laste suhtes.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Teemasse tagasi.
Rääkisin Eestimaa Looduse Fondist Jüri-Ott Salmiga.
Lähinädal on vabatahtlikega kaetud (ja väga palju inimesi on ka nö. ootelehel).
Praegu abikäsi juurde ei vajata.
Küll aga edaspidi - kevadepoole kindlasti, kui lumi sulamas, ning õli, mis jääpankade küljes, hakkab sealt lahti tulema ja liikuma.

Nädalavahetusel lähen nagunii sinna, hing ei anna enne rahu.

Muudetud: lisan lingi
http://www.elfond.ee/alaleht.php?id_kat ... keel=eesti
Teoorias tugev ;)
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Tunnistama peab, et inimeste sarkasm riiklie fondide koha pealt on õigustatud. Liitun arvamusega. Aga seekord on asjalood teisiti. Loodav fond hakkab käituma kui eraldi "keha" mida hoitakse kogu aeg valve all. Kui enamus fonde on loodud just ühe (ministri) inimese käsutusse, seal on raha vääritikasutus olemas. Käesoleva fondi loomine on veninud just uute protseduuride väljatöötamise tõttu ja rahajagamise süsteemide katsetamise ja rajamise põhjlaikkusele suunatud tegevuse venimise tõttu. Asi mis valmis saab, peab olema põhjalik, rahajagamine hakkab toimuma komiteede ja volikogude kaudu. Seal lihtsalt ei ole võimalik mitteotstarbeliselt raha kasutada. On olemas naaberriikide praktika ja näiteks Soomes töötab asi ideaalselt.

PS milleks süüdistada riiki, kes rapsib endal hinge seest, et midagi heaks teha, kuid unustada kes tegelikult õli vette lasi. Kõik inimesed on ekslikud. Poliitik, ametnik samuti inimene. Nende vead on kõigile näha...mõlege selle peale.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Odavam vast tuleks tõhusa järelevalve teostamine ja operatiivne tegutsemine kui igasuguste fondide loomine ja tagantjäreletargutamine. Soome laht ei ole nii suur, et soomlastega kahasse tänapäevaste vaheditega asi kontrolli all hoida oleks võimatu.
Riigiametnikke võlub aga miskipärast rohkem igasugune tühisehkendamine.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Loodan et suudetakse see fond teha nii nagu on tahetud, mitte aga stiilis et tahtsime parimat aga läks nii nagu tavaliselt...

Mõned küsimused, kelle haldusalla fond jääb, kes hakkab organiseerima raha laekumist, kes otsustab väljamaksete kohta, kuidas on tagatud kontrollfunktsioon et fondi raha kasutatakse sihipäraselt.


Ja miks süüdistan riiki, ja riik ei ole süüdi õnnetuses aga küll on süüdi selles et sinisilmselt elati lootuses et midagi ei juhtu. Kahjuks juhtus, siis tehti alguses nägu et ega midagi tõsist ei olegi ja äkki laheneb ise kuidagi ära. ja nüüd kui jama majas siis selle asemel et asjal konstruktiivselt läheneda hakkavd suured poisid üksteise peale näpuga näitama et tema on süüdi aga mitte mina.
See on jama et mereäärne riik kus toimub suures koguses nafta ja muude kemikaalide vedamine ei ole elementaarseltki valmis reostuse tõrjega. Minu arust ei ole Eesti enam nii vaene riik. Miks alati peab midagi suurt ja traagilist juhtuma ennem kui hakatakse selleks valmistuma.
Räägitakse juba aastaid raudteetranspordi ohtlikkusest, kas on siiani midagi ette ka võetud et vähendada riske raudteel. Kas tõesti peab ennem toimuma tõsisem õnnetus kuskil Koplis või Tartus??
Need on asjad mille pärast ma siin vingun ja õhtuti kamina ees valitsust ja poliitikuid sõiman, kas parem oleks kui oleks vait ja käiks ringi õnneliku näoga et meie riigis on kõige parem ja turvalisem elada, meie riigi valitsus on maailma kõige inimsõbralikum valitsus ja võim :lol:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Mõned küsimused, kelle haldusalla fond jääb, kes hakkab organiseerima raha laekumist, kes otsustab väljamaksete kohta, kuidas on tagatud kontrollfunktsioon et fondi raha kasutatakse sihipäraselt.


Täpsed vastused tulevad alles mõne aja pärast, kuna fond siiski on loomise järgus. Kõik peensused veel selguvad. Bõrokraatia masin töötab kahjuks aeglaselt.

Pakun, et haldusalasse jäävad: Keskkonna min, KIK (Keskkonna Investeeringute Keskus) ja siis veel luuakse ka kindlasti mingi amet või töögrupp, kes hakkab raha valvama. Need samad institustsioonid koostöös hakkavad ka siis raha valitsema ja jagama. Protsess on aeglasem, kuid raha kasutatakse sihtotstarbeliselt.

Samamoodi jään lootma, et fond ruttu valmis saab ja tehakse ikka hea asi, mitte nii nagu tavaliselt...
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Keskkonna min ja KIK on Villu käpa all, küll ta leiab ka töögruppi omad poisid :wink:
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Kas mitte samasugune fond, nagu see loodav nn "naftafond" ei ole mitte jää tõrjeks loodud. Iga laev, kes Tallinna sadamasse saabub maksab summa (vabandan, aga ei mäleta täpset numbrit), mis kulutatakse sadama jäävabaks hoidmiseks. Mitmeid aastaid ainult nuumati toda fondi. Kui üle pika aja, mitte just väga ammu, jääd lõhkuda oli vaja selgus, et ikka raha pole. Kuigi reaalselt kogutud summa eest oleks nii mõnegi jäälõhkuja võinud ehitada. Miksmitte ka osta.
Millegi pärast on tunne, et loodava fondiga läheb samamoodi. Lihtsalt riik (või Keskkonna ministeerium)saab ühe lisa tuluallika, mida sihipäraselt ei kasutata. :cry:
Või tahab äkki keegi panuseid teha? :wink:
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Mina loodan parimat...pange ka kõik pöidlad pihku. See mitme ministeeriumi koostöö kah, see fondi valmimine. Sellest lihtsalt peab midagi tulema, muidu varsti meil ei ole enam ühtegi lindu, kes silma rõõmustaks mererannas. Jääst vabastamise fondist kahjuks ei ole kuulnud.

Kuulsin ka poole kõrvaga, et reostus oli vist ka Nõva randa jõudnud. Leidsin eelmise aasta selle ranna, seal suur RMK puhkekeskus, üks Eesti ilusamaid ja harudaseima liivaga randu. Kui see ka vee õline on, siis on ikka jama. Ainuke ei ole ju looma ja linnupark, kes saab kahjustatud vaid ka niiöelda "elutu" loodus, rannad, puud jne. Loodame, et riigiisad saavad sellest lõpuks aru ja ei hakka selle fondi ja selle rahadega lolli mängima.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Täpsustus: "Riiklik jäämurdetasu" on siis täpne nimetus, raha laekub otse riigieelarvesse. Kel huvi otsib ise.
Loodan minagi, et midagi sarnast ei teki loodava fondiga. Aga mingi selline suurepärane kord kuus kokkusaav väike komisjon erialaselt kompetentsetest koalitsiooni poliitikutest võiks ikkagi olla.
Mis puutub reostuse koristamisse siis leian, et ausa maksumaksjana olen oma panuse andnud. :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Looduskatastroof

Postitus Postitas jorr »

Fond fondiks, kuid tundub,et tegelikult ei vastuta tekkinud katastroofi eest keegi otseselt.Kõik aint siblivad.Isegi Presitendi lossis toimunud laste jama pärast astus mõni mees ametist tagasi.Kuid praegu on ikkagi tegemist katastroofiga ja küllalt suure ametialase lohakusega.Reostuse tagajärjed on palju suuremad kui mingil laste labrakal.Paistab, et Keskonnaministeerjumis on suured puudujäägid töö osas.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Kui kõik pädevad ametnikud tagasi astuvad, siis on varsti järgi ainult sellised mehed, kes ei "kommentaari". Sellest ka kasu ei ole. Nagu öeldi ka telekraanidelt maha, et see mees, kes astus tagas lossiläbu pärast, oli tegelikult tubli ja aus tööinimene, kõigil oli kahju, et ta lahkus ja milline tohutu tööalane kompetentsipagas nüüd Eesti riigi jaoks kadunud on. Loomulikult viga on tehtud, seda tunnistatakse, aga tagasiastumiste laine ei muuda ka mitte kui midagi. Kui ka Kesk.Min juhid astuksid tagasi, sellest sisuliselt ei muutuks midagi, kuna tegelik töö tehakse ära ju reaametnike ja nõunike poolt, siis sositatakse juhtide kõrvu ja juhid annavad selle edasi. Siis tuleks tegelikult terve piirivalve (kes ei teinud ka avamere reostuse likvideerimiseks midagi) ja Kesk.Min töötajad välja vahetada. Siis saaks uue tuule paksu õhuga bürokraatlikesse ruumidesse.
Vasta