Looduskatastroof

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Hoiaks saatus selle eest, et sinna mõni üliaktiivne haavlipüssiomanik linde lõpetama leitaks! Lindudele sellest praeguse külmaga suurt kasu ei ole, aga võimalus järjekordset PR prohmakat teha jahinduse jaoks on olemas. Jahimehed EI OLE mingid tellimuse peale kohaleminevad hukkajad.

BM
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Mehed te mõelge kah mis jama te ajate nüüd.Jahimeeste maine on niigi täis s...... :evil:

Siis on õliste lindude asemel verised linnud ...küll on kena .Näe jahimehed tulid ja päästsid linnud vaevadest.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

Merel olev reostus on piirivalve rida ja kui randa jõuab on keskkonnaministeeriumi ja päästeteenistuse asi.


Paraku on randa jõudev reostus meie kõigi "asi". Me võime siin sõimata ebakompetentseid ametnike ja ma ei tea veel mida, aga õli seepeale ise rannast ära ei lähe.
Eestis on õnneks küllalt inimesi, kes arvavad, et nad saavad midagi ära teha. Kahju lihtsalt, et jahimehed, kes on võibolla et kõige rohkem loodusega kokku puutuvad inimesed, ei oska midagi muud öelda, kui et see on kellegi teise asi ja kõik mis me saame teha on need linnud maha lasta.
Andke mulle andeks, aga see kõlab väga halvasti. Olukorras, kus jahimeeste maine eesti on niigi madal. Loodan väga, et seda avaliku foorumit mõni ajakirjanik lugema ei juhtu ja meil jääb üle vaid taas "lolle" lahaneegreid sõimata, kes millestki aru ei saa.

Allan
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Loodusega kokkupuude on kadumas.

Enamus jahimehi ongi tänapäeval kas jahijuhatad ehk suured moraalijüngrid kes suuga teevad suurt linna ja teine leer on Dziibivennad, kes autost jahti peavad. Loodusega kontakt jääb siis kolmanda leeri ehk "vana-kooli" jahimeestele, kes toidavad loomi linde ja kes hoolitsevad rehadega dziipide ülesküntud maa eest. Neid ei ole enam eriti palju. Siin sõnavõtjatest on selgelt aru saada, kes kuhu kuulub.

Loodusest hoolimine ja ligimesearmastus on mineviku teemad.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Aga tõesti võiks olla kas siis EJS- i või miks mitte ka siis selle samuse foorumi mingisugune vabatahtlike rühmitus ,kes on olemas kui midagi peaks juhtuma.
Ja olen 100% kindel kui oleks seda reostust kaasatud likvideerima jahimehed, oleks see olnud kohe meedias ja meie niigi õnnetu maine oleks teeninud kõvad pluss punktid.
Viimati muutis andrus, N Veebr 02, 2006 1:51 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Kordan ennast: rahu ainult rahu...

Tsiteerin::
Merel olev reostus on piirivalve rida ja kui randa jõuab on keskkonnaministeeriumi ja päästeteenistuse asi.

Milleks niiväga turri minna?? Ma ei loe sellest lausest välja mitte seda, et "pole meie asi" vaid hoopis seda et, inimestel on ju vaja teada, millistele ammetimeestele enda abi pakkuma minna. Simpel? Keskkonnaministeeriumist sain täna hommikul vastuse, et nemad on siiski poliitiline organisatsioon ja sooviga ennast abipakkujana arvele võtta tuleb siiski päästeteenistuse või ELF-i poole pööruda.
Teoorias tugev ;)
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Jahimehe Naisuke võiks olla see, kui ta ise nõus on, kes kogub osalejad kokku privas või avalikult näiteks.?? Oluline info on see ka veel, kas vajatakse appi praegusel hetkel või mitte, nagu aru saada Jahimehe Naisukese eelnevatest postitustes, ei ole hetkel kedagi appi vaja ainult rahalised toetused.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

baddmann kirjutas:... Jahimehed EI OLE mingid tellimuse peale kohaleminevad hukkajad.

BM

liiklusõnnetuse korral peavad jahimehed küll kohale tormama looma piinu lõpetama ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

baddmann kirjutas:
... Jahimehed EI OLE mingid tellimuse peale kohaleminevad hukkajad.

BM

liiklusõnnetuse korral peavad jahimehed küll kohale tormama looma piinu lõpetama ...

kena võrdlus antud teema kohta

Oleks ikka kena vaatepilt küll kui 10 meheline jõuk käib ja kõmmutab päev läbi jääpankade vahel abituid linde.


:?
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Tänan, Karupoeg, usladuse eest 8)

Niipaljukest, kui mina praegu tean, siis abikäsi ei vajata. Kel soovi, võib annetada raha tulevase fondi loomiseks.
Teoorias tugev ;)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Tulevase fondi????

Järgmise katastroofi tarvis???
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Luuakse ka riiklik õlifond, mis hakkab sääraste juhtumitega tegelema. Seda fondi hakkavad kütusevedajad rahastama kohustuslikus korras. Ise olen asja loomise juures ka natuke ja kindlasti aitan selle loomisele kaasa.


Planeeritav tulu on umbes 80 milj krooni aastas.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Mul on kahju, et inimesed võõrduvad iga päevaga reaalsest elust üha rohkem ja rohkem, see levib Eestis nagu nakkushaigus. Kasvatame ümber paadunud kurjategijaid sellega, et lubame neil ohjeldamatult tegutseda, koolitame hordide kaupa mittevajalikke ``kõrgharidust tõendavat dokumenti omavat`` kaadrit, rajame udupeeni asutusi ja organisatsioone millede kasutegur osutub negatiivseks jne. Mul on täiesti ükskõik mida keegi minust arvab, tean kes ma olen ja mida teen. Ja millegipärast on mul jube tihti õigus olnud ja seda on inimesed ka mulle tunnistanud. Kindlasti on mõne meelest palju esteetilisem pilt see kui vaadata õlist lootusetult lämbuvaid linde, kui see, et selle pärast, et nii on VAJA, nende maine eksistents lõpetada, mis oleks iseenesest nende vastu aus, lugupidav ja kui soovite siis ka humaanne. Paljusid asju tuleb teha, mis siis, et tegu pole iseenesest ei nauditav, puhas, esteetiline või mida iganes. Ka laipa välja koukida või kaevata pole just meeliülendav tegevus, paraku olen seda korduvalt pidanud tegema, sest nii on VAJA. Kuidas siis rahvas endale seda lootusetult läbi lindude saatust ette kujutab, kas laseme lihtsalt veel päevi vaakuda, (saab hulga haledaid kaadreid vorpida) saadame veterinaari personaalselt igale linnule süsti tegema, või nagu pakutud- sõjaväe kaelu murdma, mida siis? Pakkuge mingi variant välja. Kas kellegi meelest on jube vahva neid õlitompe tulistada? Minule see küll midagi meeliülendavat ei paku, otse vastupidi.
Igavesti jama lugu ju. Elus on palju juhtumeid kus tuleb süda kõvaks teha ja käituda vastavalt olukorrale. Millegipärast on sattunud paljud ``aga mida teised arvavad?`` sündroomi küüsi. Tagajärjeks ongi olukord, kus itaallane õpetab laplasele kuidas põhjapõtru kasvatada ja norralane kreeklasele sidrunikasvatust, ise asjadest vähimatki oidu ja aimu omamata. Selle pärast, et ta ei tea, ``mis siis teised arvavad``, kui ta sõna ei võta. Tagajärjeks on reaalelule mitte vastavad seadused ja kiivas maailmavaatega inimesed. Kui nüüd kellelgi õnnestuks mulle selgeks teha, mismoodi on õigem ja humaansem lasta lindudel külmas (masuudine sulestik ei hoia sooja) ja masuudis päevi hääbuda, kui nende eksistents hetkega lõpetada, siis ma ootan huviga selgitusi. Paraku on hetkeolukorras püss selleks kõige otstarbekam vahend, ükskõik kuidas ka ei vaata. Või tuleks mõne meelest nad tõesti kõik kokku korjata ja siis brigaadiga kaelu käänama hakata? Ärgem viigem asja absurdini. Seda tööd ei peagi jahimehed tegema, kui nii kardetakse, seda võib teha kes iganes, paraku oskused sellise asja läbiviimiseks on just jahimeestel. Aga ma ootan tõesti huviga mis lahendus olukorrale leitakse ja loodan siiralt, et keegi neid masuudiplönnideks muutunud linde elusalt põletama ei hakka, sest nii on ``humaanne``. Minu sarkasm on tingitud sellest, et ma pean pidevalt üllatuma inimlollustest ja ``kõrgemalt poolt`` tulnud korraldustest mis on ebaotstarbekad. Ega sõttagi minda selle pärast, et nii tore on teiste pihta tulistada (eranditega) , vaid sellepärast, et tuleb minna.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Nonii, käes ta ongi, reostusest teati juba eelmisel kolmapäeval KK ministeeriumis aga ei kõssatud sõnagi. OOtasid kuni laik kaldale jõuab selle asemel, et paluda kasvõi Soomelt abi ja see merelt kokku korjata, tunduvalt väikesemalt pindalalt. Hõissaa, huraa, nii tore on! Karupojake, 1,5 tonni valgus vette ja kõik olid vait. Tagajärg on nüüd selline, kuidas siis see RIIK ja ministeeriumid ikka uurivad ja OMA TÖÖD TEEVAD? Mida nad selle FONDiga oleks peale hakanud kui vait ollakse. Põhiline on taguotsaga tooli poleerida ja hämada. Küll see fond ka vasakule aetakse kui ta eksisteerima hakkab. Kõige paremini tasustatud komöödiateater maailmas ongi Eestis, üks on Stenbocki majas, teine Toompeal, kumb on kumma filiaal, see on mulle ebaselge.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Kokku tuleb nad korjata nii või naa surnult või elusalt :!:

Jutt on sul õige aga tee sa see selgeks loomakaitsjatele nendele inimestele kes jahimehi niigi ei salli ja muudele hulludele.
Sellist asja ei juhtu eladeski,et saadetakse sõjavägi kaelu murdma või jahimehi neid laskma!

Päästa tuleb kuni päästa annab ja siis leppida lihtsalt paratamatusega....jah me ei suutnud.

SEE ongi reaalne elu tänapäeval :!:
Vasta