Looduskatastroof

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Looduskatastroof

Postitus Postitas tihane »

Kas EJS ei tahaks organiseerida oma liikmeid appi läänerannikule?

Allan
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Postitus Postitas kanavaras »

Jahimeeste maine paraneks ja hing ka rahulikum, kui midagi sellist teha saab.
sellest haigusest lahti ei saa
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Tundub, et vabatahtlikke hetkel ei vajata. Vähegi kättesaadav reostus kokku korjatud - nüüd tundub, et oodatakse ja vaadatakse, mis edasi.

Eestimaa Looduse Fondile (ELF) saab e-maili teel jätta abipakkumise, äranäidates kontaktandmed. ELF e-maili aadress on elf@elfond.ee. Nad koguvad ka rahalisi annetusi.
Teoorias tugev ;)
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

ELF -i kodukalt:
2.02. on ELF päästetöid abistamas kümnekonna vabatahtlikuga ja edasise kaasamise osas otsustakse vabatahtlike arvu suurendamine homse päeva jooksul.


Minu meelest selline organisatsioon, nagu EJS, kes koondab endas tublisid looduse armastajaid, võik reageerida kuidagi proaktiivsemalt, mitte oodata kutset.
Äkki saaks foorumlaste poolt inimesed kokku, et abi pakkuda ELF -ile? Vähemalt kutsun üles foorumlasi annetama raha ELF -i fondi: http://www.elfond.ee/alaleht.php?id_kategooria=661&id_uudis=135&keel=eesti
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Järjekordne suht mõttetu ettevõtmine on see ``lindude pesemine``, seda küll ministrite ja presidendi hoolivvalvsate pilkude all. Mõtlik pilk suunatud kaugusesse ja suunurgad ülespoole, kirikuriided seljas. Tõsine abi oleks sellest kui need masuudis marineeritud linnud saaks haavlipaukudega ära lõpetatud ja kokku korjatud enne kui tõesti mingi suurem epideemia vallandub, elulooma neist ju nagunii enam ei saa. Tundub ehk räige kuid paraku ilmselt kõige otstarbekam ja rentaablim tegevus. Tore on küll televisioonis ``suurt tööd ja tegemist`` eksponeerida aga milleks? Asi on ju nagunii vussis, riik kerjab jälle rahvalt ja on kuidagi üllatunud, ilmselt paljud ametnikud on tigedad ja ainus mõte mis neil peas tiksub on järgmine: ``Per..e, pidi see minu ajal juhtuma!``. ****, isegi vastavat riietust osteti alles nüüd. Kerjatakse rahvalt PRÜGIKOTTE!!! Hirmkallid asjad ju, kes neid ikke ministeeriumi rahadega osta jõuab. Naeruväärne ja samas hirmutav olukord. Mida veel varuks on, unustatakse eelarvest tuletõrje, kiirabi jms. teenistuste kütus ära? Põrgut see jube POTJOMKINLASTE klubi hämab? Ütleks rahvale ära, et selline lugu, me oleme jubeda jamaga hakkama saanud, aidake. Ei miskit, ajavad teineteise kaela ja soiuvad ebaselget jura. Lugu iseenesest on muidugi suur jama. Rahvas halab ja vingub nende poole abi järgi 365 päeva aastas, abi ei kuskilt, hea nõuanne ainult: ``Vaadake kuidas ise hakkama saate.`` Kui häda käes, ostke prügikotte. Kas sõjaväge enam polegi kes saaks riigi rahade peal jama likvideerida? Mul 22 km merepiiri, seda ka kontrollin ja olen oma ka prügikottidega koristanud. Aga sellises pakasuuhas ja tegevuses eksponeerimise pärast ma osaleda ei tahaks. Selline lindude lauspesemine on küll rumal ettevõtmine, sel pole suurt mõtet. Pelgalt rahvast rahustav vaatepilt, sedagi teevad sihtasutused ja MTÜ-d. Häbiväärne pretsedent järjekordselt. Meil on nii tore ja vahva, kõik kiidavad, EU onud/ tädud teevad pai, mis nurisete. Kui aga midagi juhtub siis selgub, et see on tühipaljas suuga õhu liigutamine olnud.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

Indian, ma lugesin sinu pikka kirja ja... äkki aitad mind: ma nimelt ei leidnud sinu kirjas ühtegi mõtet, millest võiks antud hetkel abi olla. Ok, üks mõte oli siiski - linnud võiks lihtsalt maha lasta.

Allan
Vabandan juba ette oma juhmust.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Lindude pesemise uued tehnoloogiad ja keemilised vahendid aitavad päästa 1/3 saatega kaetud lindudest. Sellestki on minu arust abi. Saaste ulatus ja allikas on tuvastamisel ja miks riik seda ei avalikustanud varem on põhjus, kuna ei teatud täpselt fakte ja riik niisama sõnu ei loobi. Poliitikutel ja riigitegelastel, kes seisavad kaldal on lähikontakt loodusega ja nad saavad ka mõista oma ülesannete tähtsust. Kui nad sellest muud ei õpi siis kindalsti on selge, et tulevikus on avja kindlasti õlifond, ehk tankerite maksustamine kindel prioriteet. Selliste õnnetuste kordumisel oleks juba olemas allikad, millest rahastada õnnetuse koristamist.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Õige Karupoeg, ega inimest kes surnud ka maha matta ei tohi, ikka proovida kaasaegseid vahendeid kasutades kuni kõdunemiseni reanimeerida. Kui nad (linnud) on juba sisuliselt lõpnud, siis milleks neid elus hoida, kas selleks, et televiisoris ja ajalehes neid eksponeerida? Kui vähegi viitsid kaasa mõelda siis mõistaksid, et jutt on lootusetutest juhtumitest, mitte ühe määrdunud sulega linnu tapmisest. Samas rõõm tõdeda, et Karupoja näol on olemas ükski inimene, kes praeguse olukorra ja targutusminnide käitumisega rahul on. Mis puutub ``lindude heaks tegemisse``, siis ongi ilmselt valdaval enamusel neist lindudest juba ammu soov ja aeg lindude taevariiki kolida, kurb küll aga nii see on. Võta asju nii nagu nad on, ära ilusta, ära lase end ära hämada ja siis saad maailma asjadest palju selgema pildi. Mida mina olen kellegi või millegi heaks teinud, seda tean mina ja minu lähikondlased, aruandekohuslane ma Sinu ees ei ole. Vähem sinisilmsust, rohkem ratsionaalset mõtlemist.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Kui sa enda abi andmise viisi teiste ees nii kiivalt peidad, siis peab sellel ka mingi põhjus ju olema. Kui jutt nüüd hämamise peale läks siis loe oma eelnev postius läbi ja mõtle hoolega, mis kasu sa sellega tõid? Poolsurnud lindude eksponeerimine mõjub tugevalt inimeste ja ka ettevõtjate südametunnistusele ja aitab kaasa tulevikus selliste olukordade vältimisele.

Äkki paneme sõjaväe hoopis lindude kaelasid kahekorra keerama? See kah ju abiks nende taevariiki saatmisel??


Kui sul kunagi näiteks süda juperda, siis tohter ei ütle sulle, et sul on aeg kolida taevariiki, vaid ikkagi paigaldab sulle südamestimulaatori? Kas siis ei oleks vaja ka sama analoogiat kasutada lindude ja loomade puhul?
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Väga vastutustundetu on arvata, et mõned tuhanded surnud või poolsurnud linnud muudavad naftaärikate ja nendega ühes kambas olevate ametnike suhtumist ja avaldavad mingit mõju nende südametunnistusele (selle olemasolul). Sellised inimesed on võimelised kogu Läänemere masuuti täis laskma kui selle eest piisavalt rohelisi paberilehti, milledele millegipärast ``In God We Trust`` ja silmaga kolmnurk trükitud on, taskusse saab ajada. Maailmamered ju saarekesi ja kuldseid randasid täis ja elupäevad üürikesed, mis pärast saab polegi ju oluline. Olukorrad ei lõppe üldse mitte Sinu poolt pakutud valemi tõttu, mis oleks midagi sellist: ``Õlireostuste oht on pöördvõrdeline elusate ja tervete lindude nägemisega meedias.`` ehk ``Õlireostused kaovad võrdeliselt meedias eksponeeritud masuudiste lindude eksponeerimisega.`` vms. Olukord muutub siis kui sellised inimesed kogu oma varaga vastutama pannakse. Ümberkasvamist ja südametunnistuse tekkimist nende puhul loota ei maksa, pigem tunduvad mingid mured mingite lindude pärast neile raskelt haigete inimeste sonimisena. Ja nad kulutavad suuri summasid inimeste ajupesuks, nimelt reaalsusetaju ja tegevuse otstarbekuse analüüsivõime kaotamiseks, mingi roosa uduga täidetud maailmapildi tekitamiseks. Sellest tulevadki suht tarbetud aktsioonid, mis seisnevad siiski soovis tagajärgi likvideerida, mitte asja olemusest ja algusest sotti saada.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

See õlifond mis luuakse, see peaks olukorda veidi ehk leevendama. Niipalju kui mina kuulnud olen peaks see maksustamine hakkama iga tonni pealt umbes 5 EEK aga juttu on olnud juba 10 EEK tonn. Kui tankerid veavad umbes keskmine 30-70 tuhat tonni, siis on see summa iga lasti pealt umbes 150k - 700k EEK, nii et see peaks õlifondi aastaga täitma. Samas on ka oluline see, kes hakkab nende rahade üle valvama, sest praegune süsteem ei toimi ja raha jagatakse KIK esimehe ja keskkonnaministri suva järgi. Indian sul on õigus, et ei suudeta isegi kotte sota, kuna raha on juba "otstarbeliselt" jaotatud. Lindude tapmisega kahjuks ei saa päri olla. Suured tankerid, mis veavad 200 - 500 tuhat tonni, nende peale ei tahaks mõeldagi. 50 000 tonni naftat kataks Läänemere täielikult teoorias.
Viimati muutis karupoeg, N Veebr 02, 2006 12:28 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Rahu, ainult rahu..

Nii kurb, kui see ka pole, siis lubatav külm ilm lõpetab saastunud lindude piinad ülikiirelt. Siis oleks vaja nobedasti leida viimanegi korjus, et see toiduahelasse ei satuks.

Endiselt oleme valmis appi tõttama. Jahimehi koos naiste ja suuremate lastega oleks meiekandist esimese kutse peale tulemas arvatavalt vähemalt 25 kätepaari.

Halb on, kui inimesed ise-oma-enese-tarkusest valesid asju tegema lähevad.
See siis "rohujuure" tasandil..
Viimati muutis Jahimehe naisuke, N Veebr 02, 2006 1:20 pm, muudetud 1 kord kokku.
Teoorias tugev ;)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

jagan täielikult Indiani seisukohta.
Halastuslasud oleks meie s.t. jahimeeste poolt kõige tõhusam abi, kui vastavad instantsid seda aktsepteeriksid. Ei maksa arvata, et külmas piinarikas surm lindudele parem on ja loota et äkki üks tuhandest pärast pesu ellu jääb.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Postitus Postitas tuska »

Kartsime linnugrippi, tuli hoopis õlikatk. Need linnud on kõik surmale määratud, palju hullem asi on see, et meri on lahti ja talvituvad linnud lendavad edasi-tagasi ja nii kaua kui meres loksuvat õli on, nii kaua ka neid linnukesi hukkub. Merel olev reostus on piirivalve rida ja kui randa jõuab on keskkonnaministeeriumi ja päästeteenistuse asi.
vahel tuleb ka mööda lasta
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Ma ei saa sellest laskimise jutust aru? Milleks mängida lolli ja käia püssiga mööd kallast ja muudkui tuld anda?? Selle jaoks on lasketiirud. Kui saaks äkki julgeid mehi niipalju, et keeravad siis lootusteus olukorras lindudel lihtsalt kaela kahekorra...kiire ja valutu surm.
Vasta