Tere tulemast jahindusalasesse foorumisse!

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
ursus
Postitusi: 2
Liitunud: K Dets 01, 2004 3:28 pm

Postitus Postitas ursus »

Väga normaalne koht. Leidsin selle lehe alles mõni päev tagasi. Jahimeestel on ka ikka oma online vaja. Ütlen oma tuttavatele ka kindlasti selle aadressi edasi.
rebasenahk
Postitusi: 11
Liitunud: P Veebr 20, 2005 8:24 pm

Postitus Postitas rebasenahk »

On õnneks AJUSID kus MÕTE sees!!! :A . Sattusin sõltuvusse sellest foorumist, võib juhtuda, et saan veel jahimeheks ka!
rebasenahk
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Tere tulemast jahindusalasesse foorumi..

Postitus Postitas jorr »

Väga asjalik ja ehe leht. Häirib see, et tihti tõstetaskse teema, et lihtsalt vaielda ja OMA arvamust peale suruda.Ka kumab paljudest sõnavõttudest läbi rohelist tooni ja algul arvasingi, et see ju looduskaitjate klubi, kuid on ka siin tõsiseid jahimehi nagu teder, kult, honkomees ja veel mõni. Kes julgevad teemat ka teisest küljest lahata ja omale kindlaks jääda.Tarkuseteri leiab palju ja kardan juba sõltlaseks hakata plus veel naise jõrin nagu haavel naha all.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tõsiseid jahimehi siin tegelikult hulgi. Tule ja vaata koprajahis ise üle ;) Lihtsalt on erinevad vaatenurgad ja seisukohad ja need öeldakse välja. ja ses suhtes on alati päris huvitav inimestega kokku saada, kes mingeid mõtteid kirja on pannud, aga keda päris elus näinud pole, ja suhelnud ka. Üldiselt on siin hulk inimesi. Ise olen, nii õnnelik kui ma olen, siit kokku saanud terve rea meestega, ja kindlasti näen veel nii mõndagi, keda enne pole näinud. Ja ei saaks küll öelda, et keegi jahimees poleks. Küll on väga erinevaid suhtumisi ja vaatenurkasid. Üldiselt on see teema, et selliseid masse ilma foorumita ei ühenda, või natukene tuttavaks ei tee. Ja kui kokku panna erinevate põlvkondade arvamused ja teadmised ning erinevad kogemusepagasid (on juhtunud sedagi, et ses suhtes ei pruugi vanus mitte lugeda vaid aktiivsus, õnn ja tahe), saab päris huvitava kompoti. Ning kui mõnda foorumlast kusagil kohata, siis on ikkagi huvitav kogeda, kes antud nime ja postituste all mingis osas peitub :D
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Re: Tere tulemast jahindusalasesse foorumi..

Postitus Postitas shikaree »

jorr kirjutas:Ka kumab paljudest sõnavõttudest läbi rohelist tooni ja algul arvasingi, et see ju looduskaitjate klubi, kuid on ka siin tõsiseid jahimehi


oot-oot? äkki seletad lahti, mis on sinu jaoks roheline toon? et jahimehed polegi nagu looduskaitsjad siis?
seal on teine rebane!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Tere tulemast jahindusalasesse foorumi..

Postitus Postitas jorr »

Vastaks nii:seda rohelist tooni näen selles, et kiidetakse rohkem loomade eest hoolitsemisega ja neile "võimaluste "andmisega. Loodust kaitsta on igaühe püha kohus,sest ka meie ise oleme ju osa loodusest.Loomale annan ma alati võimaluse, kui pole tema laskmise peal väljas, aga kui lähen teda laskma, mida nimetatakse jahiks,siis püüan loomale mitte võimalust anda ja teha seda võimalikult kiiresti ja humaanselt.
Härra Feen olen sinuga täitsa nõus, et jahimehi on siin foorumis omajagu ja kindlasti rohkem kui ise nimetasin. Aga samas on siin ka palju noori mehi kes alles jahimeheks hakanud, ega sa ei taha ometi öelda, et mehest teeb jahimehe see paberitükk mis pärast eksamit kätte antakse.
Olude sunnil olen praegu Tartu mees ja mul on tuline kahtlus, et olen sind kuskil kohanud, nägu on igatahes pagana tuttav, või on su pilt kuskil ajalehes üleval olnud, aga selles ma veidi kahtlen.Vabandan foorumlaste ees, kuid mul on selline rumal komme kõigile sina öelda, kui ei ole tegemist just väga suure härra- või autoriteediga.Loodan, et solvunuid rohkem ei ole ja saame siin vahetada jahikogemusi, mitte kiristada üksteise peale hambaid või norida minusuguse vanamehe väljendite kallal.Mis kobrastesse puutub, siis ise ma neid eriti ei jahi, kuigi kadunud isa oli üks esimestest kes ametlikult koprajahiloa said,kuid tema jälle püüdis neid rohkem naha pärast, liha söötis koertele, et roti liha.Mina muidugi söön ka kopraliha, kuid see nüüd jälle maitse asi,kellele ema, kellele tütar.Üksteise sõnade kallal norimine ei anna meile küll midagi ja risustab ainult foorumilehti aga kui muidu ei saa siis on ju vanade prantslaste komme tuellile kutsuda.Või kuidas. :roll:
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tere tulemast jahindusalasesse foorumi..

Postitus Postitas kakuke »

jorr kirjutas: Aga samas on siin ka palju noori mehi kes alles jahimeheks hakanud, ega sa ei taha ometi öelda, et mehest teeb jahimehe see paberitükk mis pärast eksamit kätte antakse.
Olude sunnil olen praegu Tartu mees ja mul on tuline kahtlus, et olen sind kuskil kohanud, nägu on igatahes pagana tuttav, või on su pilt kuskil ajalehes üleval olnud, aga selles ma veidi kahtlen.

Täiendaks ise veel niipalju, et mitte ka vanus. Hinge on ikka sisse sellist tarvis. Jorr, ära seda pilti vaata, see mingi jamps värk. Kuigi olen teda oioi kui palju kordi näinud võin käe südamele pannes öelda, et ise selle pildi järgi teda ära ei tunneks. Ah vist mingi ilusa poisi pildi ajalehest välja lõiganud ja siia riputanud. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Tere tulemast jahindusalasesse foorumi...

Postitus Postitas jorr »

Mehi siin foorumis hindan ja pean jahimeesteks selle jutu põhjal mis nad kirja on pannud, ise ma kedagi ei tunne ega ole ka kohanud.Meest kes peale eksamit jahimeheks saab nimetan ma noorjahimeheks. Ja seda mitte halvustavalt, me kõik oleme kunagi algajad olnud olenemata vanusest, kuid peale jahitunnistuse saamist tuleb veel tükk aega kogemusi omandada, et päris jahimees olla.Eks see ole nagu elus ikka, mõni on andekas , mõni mitte ja peab sealjuures tehnilisi vahendeid kasutama, et rivis olla.Mul on endal kodus noorjahimees, kes peale sõjaväge juba varsti 4aastat jahiloa omanik,siledaga kolm siga lasknud jooksu pealt ja eelmisest aastast vindiomanikuna veel põdra ja sea lasknud, kuid pärisjahimeheks ma teda veel ei pea
Feeni pilti vaatasin rebasejahi pildilt ,mida ta siin kuskil näitas,loodan, et seal oli ikka tema ise.
Rohelistest ehk veel niipalju, et need on sellised vennad kes kõike ja kõiki kaitsevad ja endaarust sellega loodusele suure heateo teevad, Jumal nendega, jätku ainult teisitimõtlejad ja jahimehed rahule,meie ka nagu inimesed. :roll: Kuna olen siin foorumis uustulnuk, siis niipalju, et jahihaige olen veidi üle 40aasta olnud aga siit leian nii mõnegi tarkusetera.Kõik muutub ja uueneb. Oma mõtteid ja tõekspidamisi olen alati valmis kaitsma aga kuulan ka vastuväited ära, eksimatu pole keegi.Mulle tundub,et siin proovitakse iga uustulnukat hamba all, et kas on küllalt kõva ja kas süüa kõlbab. :DKakuke,siin on sul tuline õigus, jahimehe hinge on vaja.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Jee, ma sain sii, Meegomäel (nu, meil laager siin) masinale juhtme taha. Kohe siis jälle sporti edendama, aga kiire kom teemal mina ajalehes... olen ikka nii mõnigi kord Postimehes figureerinud. Rebaste juures olen üks tegelane mina, jah.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Õnnitlused rahvale, 1000 registreerunud kasutajat !!!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

tere tulemasd jahindusalasesse foo,,,,,,,

Postitus Postitas jorr »

1000 kasutajat küll,ei tea kas ajakirja "E Jahimees"tegijatest ka kedagi on?Neil mingi mõõnaaeg vist?Oleks võimalik kedagi kirudagi, muidu joriseme niisama omavahel ja tolku midagi.
noorus on ilus aeg
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Oleks kõik jäägrid, siis tähendab, et iga 12 mees on esindatud. See oleks juba määrav. Paraku see nii vist ei ole, niisama huvilisi, kes ei oma jahitunnistust, on palju.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Vaatasin, et registreerunud kasutajate number on päris kõvasti kasvanud. Kui ise liitusin, siis oli registreerunuid alla kolmekümne. Vaatasin huvipärast ka liikmete nimekirja. Kahjuks aktiivsete kasutajate hulk ikkagi suht väike. registreerunutest 935 inimest pole teinud ühtegi postitust ja siis veel alla paarisaja ühe postitusega inimesi, kes tõenäoliselt vaid "Leitud&Kaotatud" kuulutuse ülesse pannud ja peale seda pole siia lehele enam sattunud. Kunagi oli siin kuskil ka teema üleval, et mingi aja tagant hakatakse mitte aktiivseid nimekirjast kustutama(või oli see mõni teine foorum :roll: ). Ega siis ei jääks vist neid registreerunuid eriti üldse alles.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Noh midagi ikka alles jääks,aga tõesti,suurem osa on lihtsalt kuulutuse peal väljas ja neist vist rohkem kui pool müüb koera.Eks jahimehele tahetakse alati midagi kaela määrida ja mõni arvab ka,et kui juba metsas tolgendab,siis ise ka nati metsa poole ja läheb õnge(kosjakuulutusi pole märganud).Aga tegevjahimehena olen siit lp. kaasjahimeeste käest palju vajalikku infi saanud(kas või see kuulus Barnauul),tänud siis.Arvan,et tegevjahimehi siin foorumis kindlasti alla saja ja neist suurem osa (aktiivsemad) tuleb ka Feeni kuulutuse peale alati foorumijahti.Siiani ju kõik foorumijahid korda läinud(olenemata saagist) ja seltskond neis ikka sõbralik ja teotahteline olnud,küllap seepärast ka osavõtt neist(jahtidest) alati olemas ja ega vägasuure pundi paikapanek ka Feenile kerge ole,sest oma jahimaad foorumlastel ju pole ja kes see võõraid nägusid nii väga oma maale jahti tahab?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Nojah, teie näete ainult seda, mida postitatakse, aga mida loetakse ei näe.
Niipalju võin öelda, et päevas jookseb foorumist läbi üle 200 erineva arvuti ja lehitsetakse usinasti. Nii et kui Jorr sa siia midagi kirjutad, siis arvesta, et loevad paljud inimesed, mitte ainult väike seltskond, kes foorumist aktiivselt osa võtavad. :lol:
Vasta