Võõrliigid Eesti metsades !?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Võõrliigid Eesti metsades !?

Postitus Postitas Eik »

Üks tuttav, kes loeb ka hoolega meie foorumit, tuli huvitavale mõttele, seoses metsas hulkuvate koerte-kassidega. Mitte keegi pole seda värki arutanud sellise nurga all - omapäi kass-koer meie looduses on ju võõrliigid! Kuid võõrliike Eesti seadus keelab loodusesse lasta! Selle alusel peaksid loodusmaastikul omanikuta liikuvad kassid-koerad ju hävitamisele kuuluma! Eestis ei ole peale ilvese teist looduslikku kaslast, metskass on Leedus. Kodukoer aga pole looduslik meie kliimavööndis olnud mitte kunagi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Väga huvitavad mõtted. Ise liigitaks need loomad ikkagi laokile jäetud koduloomade hulka. Selle loogika järgi peaks siis vast kodutu, kes metsas elab ka olema võõrliik? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Eks neid "omapäraseid" lähenemisviise annab ikka tuletadaKui sellel tasandil edasi mõelda, siis mina küll ei tea sellist asja kuskil kirjas olevat, et meie loodusesse ilmunud "võõrliik" tuleb hävitada s.o. maha tappa :?:. Jutt on ikka loodusesse laskmise keelustamisest. Aga kodutu ongi minu arvates "võõrliik" sest ei ole avaldanud vähimatki soovi (alkoholilembus ja tööpõlgus minu arusaama järgi selleks ei ole) ühiskonnas hakkama saada. Seda, et neid tapma peaks hakkama kah ei poolda, kuid hea meelega "saadaks" sellised "isendid" kuhugi "soojale" maale, et talvel ära ei külmuks kuid kahjuks sellist "maad" ei eksisteeri.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

Panen teemast mööda aga pealkirjaga haakub küll. Nimelt mis ulukid on Eesti metsades võõrliigid ehk inimese poolt siia toodud ja keda me samuti "hävitame"? Ise pakuks kährik, kobras, mink, halljänes. Kas on mõni nimetatust siiski põlisasukas või olen millestki valesti aru saanud?
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Kobras on siin ikka VÄGA kaua juba olnud :)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

ja et kobras vahepeal maha notitud oli, ei tee tast veel võõrliiki. Ka halljänest pole vist keegi sisse toond, on ise aja jooksul koos põllumajanduse arenguga ja lagedate väljade tekkega meie aladele kolinud. Sel põhjusel on minu teada nii halljänese kui rebase asuala tunduvalt laienenud
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kopra ja halljänese asemel pakuks hoopis hirve, keda saksad siia vedasid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Kunagi tsehhist mingeid jäneseid toodi vist küll, olid meie valgest veits suuremad ja natuke sinakad.
Kasutaja avatar
põrgukütt
Postitusi: 33
Liitunud: L Okt 15, 2005 12:30 pm

Postitus Postitas põrgukütt »

võõrliikidest on meil võibolla haruldaseim elukas sookilpkonn, keda on lõunaeestis 2 korral tuvastatud, Lätist on neid elukaid sagedamini leitud.

Mis puudutab kasse ja koeri, siis ilmselt need ikka võõrliikide alla ei kuulu, nii on ju saartel jms kohtades vabas looduses karjatatavad lehmad ja lambad ka võõrliik :roll:
sula loodusega kokku
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Vääna Jahiseltsi maadele toodi kunagi maraleid, miskipärast said nad ruttu otsa, aga ehk on ka nii parem. Aastat ei oska praegu öelda, aastakümneid tagasi igatahes, pilte olen näinud, vagunites toodi, lahti nad lasti. Ca 7-8 aastat tagasi küsis üks jahimees mu käest küll, et mis elukas võis olla selline, et polnud põder, kits ega hirv, selline hirve ja kitse vahepealne. Rääkis päris tõsiselt, oli mures, et kas oleks pidanud laskma või ei, soku kohta olla ebanormaalselt suur olnud ja sealkandis pole ka hirvi, sarved olla ka imelikud olnud. Mis kandi mees, seda enam ei mäleta, mingi 222REM püssi ma tal kohendasin.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

Harisin ennast natuke:

KOBRAS- Hävis Eestis üleküttimise tagajärjel XIX sajandi keskel. Uuesti taasasustasid koprad Eesti alad XX sajandi teisel poolel.

HALLJÄNES- Halljänes on meil suhteliselt uustulnuk

KÄHRIK- Eestisse toodi 1950. a., kuid oli juba varem levinud Leningradi, Pihkva oblastitest.

MINK- Mink on Eestis võõrliik, kes on siia levinud naaberaladelt, kuhu teda on lahti lastud.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Meie kandis oli selle maraliga ca 30 aastat tagasi selline jama, et üks tolleaegse Mahtra MM jääger lasi eluka maha ja tänu "suurtele tutvustele" ministeeriumis "mätsiti" asi kinni. Täiesti võimalik, et see maral sealt Väänast Mahtra MM maadele ka sattus.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

põrgukütt kirjutas:võõrliikidest on meil võibolla haruldaseim elukas sookilpkonn,

Kas see on sissetoodud liik kuskilt mailt?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:
põrgukütt kirjutas:võõrliikidest on meil võibolla haruldaseim elukas sookilpkonn,

Kas see on sissetoodud liik kuskilt mailt?


Jeah, lätlased toovad seda meile sisse. Kuid oh miks, oh miks ei ole ta juba jahiulukite nimekirjas :D ?

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ah jäta jama, saad aru küll, et kas lätlased ta endale sisse vedanud. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta