vennad esteedid

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

vennad esteedid

Postitus Postitas sergo »

mõtlemiseks, vennad esteedid...

mis vahet on lasta ujuvat lindu ja ujuvat kobrast?
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Postitus Postitas Metsakutsu »

Minuarust on ujuvat lindu sutsu lihtsam lasta, sest linnul ulatub tavaliselt suurem osa veest välja, kui kopral.Aga oleneb, kui palju kopra kehast väljas on.Kui ainult pea, siis ikka lindu lihtsam.Kui aga rohkem , kui pea siis enamvähem sama raske/lihtne lasta.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Metsakutsu kirjutas:Minuarust on ujuvat lindu sutsu lihtsam lasta, sest linnul ulatub tavaliselt suurem osa veest välja, kui kopral.Aga oleneb, kui palju kopra kehast väljas on.Kui ainult pea, siis ikka lindu lihtsam.Kui aga rohkem , kui pea siis enamvähem sama raske/lihtne lasta.


mul mõte rohkem nagu jahiseadusest ja....
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

vennad esteedid

Postitus Postitas jorr »

Mis vahe on lasta ujuvat........ .Hm, arvan, et kobras krt ei taha lennata ja tuleb vist ikka ka ujuvat lasta aga part vms ikka lendu ja siis jõmaki.
noorus on ilus aeg
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Re: vennad esteedid

Postitus Postitas sergo »

jorr kirjutas:Mis vahe on lasta ujuvat........ .Hm, arvan, et kobras krt ei taha lennata ja tuleb vist ikka ka ujuvat lasta aga part vms ikka lendu ja siis jõmaki.


mul muide uitmõte tekkis, miks küsisingi, kuskil jutt ujuvast ulukist, äh, jälle vist asja puutusin, mida mitte vaja, mis vahet, kas ta lendab või sukeldub? Ujuvad ju !
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

vennad esteedid

Postitus Postitas jorr »

Lennust laskmine raskem ja põnevam, samas ka linnul pääsemisvõimalus(kui mööda paned) suurem.Vee peal nagu seisva märgi laskmine, kuigi haavliga pole ka see nii lihtne kui kuival maal.Kes on vees lindu lasknud teab isegi.Eriti kui lased nurga all siis esimesed haavlid löövad veepinnalt rikosetti ja paiskavad laengu laiali ilma sihtmärki oluliselt tabamata.
noorus on ilus aeg
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Esteet

Postitus Postitas ozz »

Minu meelest on ujuvaid veelinde ikka parem lasta!? Saab nagu ühe pauguga rohkem neid maha!? See pole küll eetiline kuid väga praktiline, saab rohkem. Pole veel koprapaari proovinud lasta aga kui tuleb juhus küll siis teavitan.
Kasutaja avatar
Val Rajasaar
Postitusi: 95
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:36 pm

Postitus Postitas Val Rajasaar »

Vanemast ajast pärit jahieetikareeglid ütlevad, et lasta võib ainult lendavat lindu. Kui ikka eetikast räägime. Istuvat või ujuvat lindu ei sobi lasta justnimelt kaitsetuse pärast, samuti parvest lastakse alati viimast. Niipalju mäletan kuskilt vanade meeste käest kuuldut. Kopra kohta ei tea, ta ju suhteliselt uus jahiloom ses kohaliku eetika mõttes.
Val Rajasaar
Ärge unustage seda oma lastele rääkida! Muidu ei räägi keegi lastelastele...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Eks see vahetegemine mulle vastu hakkab- lindu on eetiline lasta võimalikult raskes olukorras, et tal oleks santsu pääseda või haavatuna raipeks jääda ja samas suurulukit ei ole mitte eetiline lasta raskes laskesituatsioonis, äkki saab haavata ja jääb raipeks.
Mu arust pole selline vahetegemine eetiline, kõik ühed looduse lapsed, suhtuda tuleks ikka ühtemoodi, et kas annad kõigile santsu pääsemiseks ja ühtlasi haavatuna vaevlemiseks või üritad kõiki lasta kindla peale staatilistes asendites. S.t. et kas ajust ja lendavat või pukist ja ujuvat...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Eetiline

Postitus Postitas ozz »

Kui päris aus olla siis mulle meeldib linde ja loomi lasta kindla peale.
Kasutaja avatar
Val Rajasaar
Postitusi: 95
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:36 pm

Postitus Postitas Val Rajasaar »

Noh linnujahis on ju hea koer see, kes peaks tõhusa jahikorralduse ja kadunud saagi välistama ning olema peamine linnujahti minemise eeldus. Kes see ütles, et hea koeraga võid linnujahis mitu lindu saada ilma, et ise üldse pauku teekski ;-) Parvest viimast lasta on ilus vist selle pärast, et siis ei lähe huupi parve sekka laeng laiali ja et eeslendaja, kes pihta saab, ei kuku taganttulijale pähe... Eks tegelt vist ikka see, et eeslendajad ei näe seltsilise hukku ega lähe talle järele vaatama, et mis juhtus (nii nad teevad teinekord maanteedel, kui üks auto alla jääb). Soomlastel olid mingid hoopis neile vastukäivad eetikareeglid kuskil, isegi vist Jahimehes kirjutati või kuskil, mis väga ilusti ära põhjendatud (teemat, pagan, ei mäleta). Nii et eks nende eetikareeglite ümbervaatamine tänapäeval on vist vajalik mitmetegi jahiloomade puhul. Ma ei tea, kas läks nüüd algsest teemapüstistusest kaugele...
Ärge unustage seda oma lastele rääkida! Muidu ei räägi keegi lastelastele...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ma põhim Ozziga nõus, et alati kui lased, pead seda tegema eeldatava 100% kindlusega, et tabad ja tapad. Neid juhuseid, miks mõni lask mööda läeb, on niigi palju, milleks veel niisama riskida. Samas endale on ujuva linna laskmine pisut võõras, olen alati üritanud ikka lennust pauku teha. Ja selleks, et mitte nö "anda linnule võimalust" minema saada - kuna lennust on raskem üldjuhul tabada ( va suure lainetusega merelt lastes) - siis tuleb trenni teha... Haavlitiirud annavad selleks väga hea võimaluse, ise olen viimastel aastatel lasketiirust vist enam rõõmu tundnud kui pardijahist. Kuigi ega ma pardi avajahist puudunud ei ole :wink: Kopraga kogemused puuduvad...

Eks eetikal on ka omad tahud.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: vennad esteedid

Postitus Postitas Joosep Käba »

jorr kirjutas:Mis vahe on lasta ujuvat........ .Hm, arvan, et kobras krt ei taha lennata ja tuleb vist ikka ka ujuvat lasta aga part vms ikka lendu ja siis jõmaki.

:lol: :lol:
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Seep see ongi, et kobras küll imetaja aga kuival maa peal abitu. Sellest vaatenurgast on ebaeetiline teda kalda peal lasta.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kui eetikast rääkida siis ei ole eetiline lasta soolaku pealt põtra,sööda pealt siga,rapsist kitse jne.Vene ajal ei lubatud parti madalamalt kui 3m lasta.See oli puhtalt ohutustehnika seisukohast mitte eetika.
Vasta