veealune jaht

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

veealune jaht

Postitus Postitas kaliiber »

Mõtlesin et oleks huvitav teada, kui paljud jahimehed enda jaoks siis veealuse jahi on avastanud. Ise olen põhimõtteline mittekalamees, lihtsalt ei paku pinget. Armastan palju snorkeldada (maski ja toruga vee all olla) ja veealune jaht tundus üsna huvitav teema olevat, seda enam et juba veealune ilu on elamus omaette, isegi kui saaki ei peaks saama. Täna siis jõudsin omadega sinnamaani kus kogu varustus olemas (maksumuselt jäi 5K piiridesse, olles seejurres väga korralik, tuli lihtsalt pisut uurida ja otsida) ja esimene jahtki (üsna tulemusrikas) sai õhtupoolikul peetud. Peab mainima et kaif oli suuremgi kui oodata oskasin, igaljuhul on tegemist puhtalt jahi mitte kalaspordiga. Mulle meenutab see kõige enam kevadist nepijahti, just selles mõttes, et kui oled õigel ajal õiges kohas, siis laskmisvõimalused tulemata ei jää ja kõik edasine sõltub juba enda laskeosavusest.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: veealune jaht

Postitus Postitas baddmann »

kaliiber kirjutas:... igaljuhul on tegemist puhtalt jahi mitte kalaspordiga...


Huvitav, et kalamehed arvavad vastupidi miskipärast...

BM
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Muidugi leidub ka õngemeeste seas neid kes vee all harpuunpüssiga ringi armastavad mütata, aga neid on ikka ülivähe. Kui vaadata kasvõi kalale.ee foorumit, siis üleüldine suhtumine on seal sellesse teemasse võõrastav, enamus on seisukohal, et see on jahipidamine (mida kalurite enamus miskipärast vihkab) ja kalastamisega ei ole sel midagi pistmist. Ja minu arvates täiesti õigustatult. Õnge või spinnaga ei saaks mind veekogu juurde meelitada ilmselt ei rohke õlle ega ilusate naiste lubamisega, ehk relvaähvardusel läheksin...
Üks äärmiselt meeldiv nüanss veel allveejahi juures - pooleks aastaks saad loa tehes ainult ühe ülekande ja summaks 120kr. ning loana toimib seesama makse teostamist kinnitav kviitung, mille makseautomaat välja annab.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

mina harrastan veealust jahti,meeldib ujumine nii treeningu mõttes kui kogu see veealune maailm
Dog and man are truely partners in the hunt.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Veealune jaht ja snorgeldamine on üks tore ja huvitav tegevus. Olen ise seda korra või kaks proovinud ja julgen soovitada! Seega kel huvi asja vastu ja vaja hakata varustust ostma, vaata siia :wink: :
http://www.maremark.ee/foorum/read.php?2,2911
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: veealune jaht

Postitus Postitas bighornet »

kaliiber kirjutas:Mõtlesin et oleks huvitav teada, kui paljud jahimehed enda jaoks siis veealuse jahi on avastanud. ...
... Peab mainima et kaif oli suuremgi kui oodata oskasin, igaljuhul on tegemist puhtalt jahi mitte kalaspordiga. Mulle meenutab see kõige enam kevadist nepijahti, just selles mõttes, et kui oled õigel ajal õiges kohas, siis laskmisvõimalused tulemata ei jää ja kõik edasine sõltub juba enda laskeosavusest.


Mõni mees on allveelaskmisest hoopis maapealsele laskmisele ümber orienteerunud! Kuigi jah peab tõdema, et juunis-juulis on vee all SÄÄSKI vähem :lol: , kui vargsi suurt kolli passida.
Aga noh, õlad teeb laiemaks ikka :wink:
Kui biitseps tugev, võib jugelt Magnumiga päev otsa parte põmmida.
Vaat, milleni kevadine nepijahi keeld viia võib :idea:
okaskera
Postitusi: 35
Liitunud: K Juun 21, 2006 4:45 pm

Postitus Postitas okaskera »

Allveejaht on minu puhul ühe õngemehe praktiliselt ära kaotanud.
Viimasel ajal kipub küll fotokas ka püssimehe aega ära näpistama.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Mul on allveejahi tõttu ka maapealne jaht unarusse jäänud, ei mäletagi kuna viimati püssiga metsas sai käidud, kuigi olen lapsest saadik fänn olnud... Isegi seda ei mäleta kas peale viimast jahilkäiku püss puhastatud sai, vaadata kah ei viitsi :oops: , samal ajal kui kalipsot ja harpuunpüssi käin mitu korda päevas silitamas ja vaatamas et kõik ikka puhas ja korras oleks :lol:
okaskera
Postitusi: 35
Liitunud: K Juun 21, 2006 4:45 pm

Postitus Postitas okaskera »

Hooaja ava(allvee)jaht peetud (hilja küll) aga tulemusega vägagi rahul, kopsud töötavad, jalad küll väsisid ära ja saagi üle oleks kah patt kurta. :D
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: veealune jaht

Postitus Postitas hagijas »

kindlasti on siin foorumiski nii mõnigi allvee huviline. ehk muljetate kuidas saagid on ja kus kohas enamasti jahite/püüate. omal see aasta esimesed jahid tehtud, suitsuahju sai igaljuhul tööle panna. (b)
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: veealune jaht

Postitus Postitas Marekp »

Ise ei ole viitsinud veel oma allveevarustust talveunest ûles äratada, aega on veel, praegu peaks nähtavus ka veel ûsna vilets olema. Vôib-olla mônes järves on juba natukenegi selginenud, aga jôes usun läheb veel aega enne kui midagi nägema hakkab.
Muide allveekaluritel oma foorum ka olemas.
http://www.allvee.ee/
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: veealune jaht

Postitus Postitas tony »

kuna kalipso mul 5mm,siis enne suve vette ei kipu:)
karvane
Postitusi: 90
Liitunud: N Juul 28, 2005 2:59 pm

Re: veealune jaht

Postitus Postitas karvane »

Kus weekogudes käite?Ise tegelesin allwee jahtimisega juba 1979 aastal.Saadjärwes.Sai ikka angerjat ,linaskit jt.kalu lastud AGA JAH wiimased 15 aastat ei ole weealla saand.warustus on küll alles kui just ülikond ep ole wäikseks jäänd.
Jaht on kunst kus padrunitega ei koonerdata ja vange ei võeta.
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: veealune jaht

Postitus Postitas hagijas »

ise käin viljandi ümbruses, karjäärid, jõed ja järved. hetkel ainult karjäärides kannatab ujuda, mujal on nähtavus suht nigel. aga linaskid ja kogred on juba mudast välja ajand end ja ilusti pinna peal päikest võtmas.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: veealune jaht

Postitus Postitas kaliiber »

Mis jõed Viljandi kandis tulemust annavad, Navesti? Ma ka sealkandis mulistan, aga peamine koht on viimasel ajal Viljandi järv. Väiksemad järvekesed ja karjäärid on viimastel aastatel kuidagi tühjaks jäänud massilise võrgutamise tõttu...
Vasta