Õnn, jahiõnn ja jahimehe õnnelik perekond.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Õnn, jahiõnn ja jahimehe õnnelik perekond.

Postitus Postitas jorr »

Kuna sokujaht kohe-kohe algamas siis see Rõba soovitud teema täitsa asjakohane.
Õnn, kuidas kellegile,mõnel paks rahakott, noor naine või lõuatäis kanepit.
Jahiõnn, kas kuldsarved, maitsev lihatükk või korralik lõõgastus pärast pingelist nädalat?
Jahimehe õnnelik perekond:
Aga kuule, me pidime ju homme lastega loomaaeda minema,niiet püssikapi võti jääb minu kätte!
noorus on ilus aeg
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma kusagil korra olen vist kirjutand, et kasutanud ka varianti, kus püssikapivõtmehoidja :wink: jahile kaasa võtt.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahimehe õnnelik perekond

Postitus Postitas jorr »

No selle võtmehoidja võtaks hea meelega kaasa, eriti kui noor veel ja naabrimees kodus, aga kuidas sa need kolm- neli last ja püssi metsas lahus hoiad?Ise lähen metsa just selle võtmehoidja eest varjule, tahaks ikka metsas looma vaadata ja närve puhata.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

jah, tolle matemaatikaga kisub metsas vast kiiva. kui, siis ehk vast törts
jagamist on vaja. (mul eit hatitud ja universiteetis ka olnud, kus plikuskad isekeskis tallinna tipipoisse kiitud - korrutavad-liidavad-lahutavad hästi kuid mitte essugi es jaga). vanasti teati ja arvestati seda õnne värkisi rohkem.
ehk oled tähele pannud, et igas jahipundis on omaette "ninaga" mehike, kes läheb ja on ja looma ka laseb ja samas on mehikesi, kes käivad ja käivad ja käivad kuid looma eriti pikali ei saa. mõni neist kohe hirmsasti püüab ja kibeleb, et miski magusa koapeale passima jääda, kuid ei ikkagi midagi!
millest see tuleb? kas see on oskused või teadmised või tahtmine?
ma ise küll ei tea mis värk, kuid kõrvalt näeb seda umbes nii - õigel ajal õiges kohas.
eks igalühgel on oma jahilugu pajatada ja võibolla tuleb hiljem välja ka see jahiõnne värk.
--------------
ma eila käisin lihtsalt prooviks kaemas, kui mitu päeva siis oo vaja, et sokuluba maha kanda. jah, ühest õhtast oo küll!
iga kord ei näkka!
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

tihti peale nii, et jahiõnn= oskused/käitumine. Kes suud kinni ei hoia, selle peale enamasti loom ikka ei tule. Mul vanaisaga ikka see lugu, et ta näeb alati looma ja kui laskmiskõlblik, on ka loom maas. Masti peal on ta alati tasane ja eks siis loom tuleb peale ka. Teine kord niigi olnud, et ta pandud vaiksema koha peale ja eks siis loom ta üles ka leidnud. Pehme loomuga mees ehk loodab loom kerget pääsemist või läbipääsemist. Kui ikka keelatud suurt lasta, siis tema ei puutu, kuigi nii mõnegi mehe sõrm kibeleb päästikule. Ehk see jahiõnn seotud suuresti inimesest õhkuva lõhnaga ka. väikeuluki jahs ka tavaliselt olnud, et temaga minnes looma olnud. Eks see ole jällegi see oksused/teadmised, et kus loom käib ja kus mitte.

Ole ise tark, siis on ka Diana sõber!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahiõnn

Postitus Postitas jorr »

Jahiõnn, nojah ,see sama mis õnn ikka, kellel on ja kellel mitte.Kuid oli ka tõestisündinud lugu, kus loomale on nagu käsi ette pandud.
Sügisepoole suve oli ühel ristikuhädalal ilus sokk mehi hullutamas käinud.Iga kord ise kohast välja ilmunud ja mõtlesime, et võtame viie mehega terve metsaääre kinni.Kes ära laseb teeb putli.Kaks meest pukki, kaks puuotsa ja üks kuivenduskraavi põllu lõpus.Oli ilus vihmajärgne tuuline õhtu.Kohale läksime kella seitsmeks ja sokk ilmus poole kaheksa paiku küljepealt kust oodata ei teadnud.Kraavisolevast mehest nii 50--60m ja hakkas poolviltu meie poole liikuma.Kui vahe oli nii 30m, andis esimene mees kaks pauku, mööda ja loom tegi väikse kaare ning teise mehe peale, jälle mööda, ning kolmanda ja neljanda mehe vahelt metsa kadudes paukusid ka seal püssid.Ikka mööda.Nädala pärast võttis pikapüssimees sama soku ära ja oleks tal ühtki haavlijälge mujal olnud kui kolmiku ühel arul.Meie muidugi seda algul ei teadnud ja tõime taksi kohale, kes sokuga poole ööni soopeal tiirutas.Oli see juhus, või mis, ei tea?Neli meest lasevad, kõigil siledad torud 5/0 haavel ja kogenud kütid.
noorus on ilus aeg
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Re: jahiõnn

Postitus Postitas sergo »

lihtsalt mõtlemiseks:ei ole reegel. Sõidan mina loaga, naisega jne sõbra poole, luba oli igaks juhuks avatud. Möödaminnes ca 500 m peal sokk, pidurid, käsk naisele vaikuseks, ise roomama kraavi. No sain kätte, aga lõppkokkuvõttes ei olnud mingit rõõmu, seda kahel põhjusel:
1. mees, kelle eest ma kogemata, roomates soku ära lasin ja kelle juuresolekust ma "halligi" ei teadnud, oli vana jahimees
2.mees oli vana"metsamees". Sokul polnudki eriti sarvi kui mitte arvestada seda, et olid värdsarved.

Mees tuli minu juurde ja soovis õnne, seda selles mõttes, et ta oleks mind vabalt soku pähe maha lasta võinud.
See oli üks ja konkreetne lugu.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Õnn, jahiõnn ja jahimehe õnnelik perekond.

Postitus Postitas Tormis »

Aga kuidas enne jahti õnne teha? Rituaalid, omad väiksed ebausud jms? :?:
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Õnn, jahiõnn ja jahimehe õnnelik perekond.

Postitus Postitas Metslane »

Jahiõnne tehakse eelmine õhta naisega.
Aim small, miss small!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Õnn, jahiõnn ja jahimehe õnnelik perekond.

Postitus Postitas tony »

Metslane kirjutas:Jahiõnne tehakse eelmine õhta naisega.


Sama kehtib ka kalaõnne puhul.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Õnn, jahiõnn ja jahimehe õnnelik perekond.

Postitus Postitas Tormis »

Hakkab tulema, veel parem õnn pidi olema, kui võõrast proovid.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Õnn, jahiõnn ja jahimehe õnnelik perekond.

Postitus Postitas aivar00 »

Tolle kohta ka üks "elutõde":
- esimesed 10 aastat abielu elad armastusest
- teise 10 aastat harjumusest
- kolmas 10- kumbki teeb mida heaks arvab...

Sellest lähtuvalt too võõras ongi ju õnn- omaga peale 20 aastat abielu :wink: ju ainult tegemise rõõm :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Õnn, jahiõnn ja jahimehe õnnelik perekond.

Postitus Postitas Tormis »

Väike ebausk käib ka asja juurde, kui taskus eelmisest jahist tühi kest, siis looma ei näe. Teritad ennem jahti noa ja lükkad raua veel korra läbi on sansud tõepoolest suuremad ja üks nõks veel, kui ennem jahti noor tüdrik astub üle raua, siis önne on kohe ohhohoo.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Õnn, jahiõnn ja jahimehe õnnelik perekond.

Postitus Postitas raindrenkhan »

On need sul kõik järgi proovitud ja kas tõi ka õnne :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Õnn, jahiõnn ja jahimehe õnnelik perekond.

Postitus Postitas jahe »

Tormis kirjutas:Väike ebausk käib ka asja juurde, kui taskus eelmisest jahist tühi kest, siis looma ei näe. Teritad ennem jahti noa ja lükkad raua veel korra läbi on sansud tõepoolest suuremad ja üks nõks veel, kui ennem jahti noor tüdrik astub üle raua, siis önne on kohe ohhohoo.

.....ja juhtub jahile minnes mõni õelamat sorti naisterahvas vastu tulema,siis võib kohe koju tagasi minna :)
243win
Vasta