Suuruluki laskekatsest teise nurga alt (poolitatud teema)

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Suuruluki laskekatsest teise nurga alt (poolitatud teema)

Postitus Postitas hendrik »

antonio kirjutas:Siinkohal vast olekski paslik lõpetada:
1)Õigus oli Jyril,kes väitis:suuruluki laskekatset sooritamata võib lasta haavlitega hunti,ilvest ja metskitse.2)Jyri on ka lõpuks nii kena ja ja kirjutab järgnevad read oma käega ümber(jääb paremini meelde ja saad oma hobiga kaua ja kaunisti tegeleda):
Lõastamata jahikoeraga viibimine jahimaal,olenemata sellest kas su püss on kotis või kodus,ON jahipidamine!

Uute kohtumisteni!


Vabandan teemavälise kommentaari pärast, spetsid võivad teema mujale tirida kui vaja. Tuletaks siinkohal meelde ka seda, et seadust peavad ikka kõik ise lugema ja oma tegude eest vastutama, netitarkpeade kommentaarid palju ei aita kui menetlus käimas.

Suurulukijahil on suuruluki laskekatse tunnistamise omamine kohustuslik! Asjaolu, et kõiki suurulukeid ei pea laskma kuuliga, ei vabasta suurulukijahti pidades laskekatse omamise ja tunnistuse kaasaskandmise nõudest. Suurulukijahil kehtiva laskekatse tunnistuse omamise nõue tuleneb kasvõi sellest, et vastav tunnistus PEAB suurulukijahil kaasas olema.

JS § 36. Suuruluki laskekatse tunnistus

(1) Suuruluki laskekatse tunnistus on jahitunnistust omavale isikule antav dokument, mis tõendab tema õigust osaleda suurulukijahil kütina ja kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit. Suurulukijahil peab kütil olema suuruluki laskekatse tunnistus kaasas.
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Vabandan,et ei pidanud vastu ahvatlusele...
hendrik kirjutas:õigust osaleda suurulukijahil kütina ja kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit

Siit tulenevalt kui padrun on laetud kartetchiga(kitsejahil,hundijahil,ilvesejahil),ei peagi katse tunnistust omama. :D .Ja see ongi hetkel kehtiv vastuolu seaduse ja selle rakendussätte vahel.
Kordan,et lisaks lugemisoskusele(algkooli 1 klass) peab ka aru saama,mida loed ja kuidas seda tõlgendada,ei muud.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas plaaster »

jyri kirjutas:Vabandan,et ei pidanud vastu ahvatlusele...
hendrik kirjutas:õigust osaleda suurulukijahil kütina ja kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit

Siit tulenevalt kui padrun on laetud kartetchiga(kitsejahil,hundijahil,ilvesejahil),ei peagi katse tunnistust omama. :D .Ja see ongi hetkel kehtiv vastuolu seaduse ja selle rakendussätte vahel.
Kordan,et lisaks lugemisoskusele(algkooli 1 klass) peab ka aru saama,mida loed ja kuidas seda tõlgendada,ei muud.


Tundub, et lisaks kõigele muule oled ka õigusakti tehnikas ja tõlgendamises kõva kärbes :lol:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas hendrik »

jyri kirjutas:Vabandan,et ei pidanud vastu ahvatlusele...
hendrik kirjutas:õigust osaleda suurulukijahil kütina ja kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit

Siit tulenevalt kui padrun on laetud kartetchiga(kitsejahil,hundijahil,ilvesejahil),ei peagi katse tunnistust omama. :D .Ja see ongi hetkel kehtiv vastuolu seaduse ja selle rakendussätte vahel.
Kordan,et lisaks lugemisoskusele(algkooli 1 klass) peab ka aru saama,mida loed ja kuidas seda tõlgendada,ei muud.


Kogu lugupidamisega - seni kuni sa ei tõesta, et sa veedad oma tööpäevad Riigikohtus, siis ma seda kulunud sõnavõttu tõe pähe ei võta. Seni kuni riigikohtunikuks saad, ära külva segadust, mõni mees ei pruugi erinevalt sinust seda seisukohta nt kkile või mõnele kohtunikule maha müüa.

Verbaalseid segadusi, puudujääke jms on jahiseaduses palju. Mõni neist, kui kenasti järgi mõelda, ei olegi vastuolu... Lihtsalt eestlasele meeldib end täpseks mõelda.
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jell »

ma arvan, et ei maksa segadust külvata. Jahiseaduse § 36. Suuruluki laskekatse tunnistus
(1) Suuruluki laskekatse tunnistus on jahitunnistust omavale isikule antav dokument, mis tõendab tema õigust osaleda suurulukijahil kütina ja kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit. Suurulukijahil peab kütil olema suuruluki laskekatsetunnistus kaasas. Mismoodi saan mina pidada näiteks sokujahti omamata laskekatse tunnistust? Kas metskits on meil suuruluk või mitte? Ainult salakütina saan seda teha, mitte mingit muud võimalust ma ei näe. Ja Jyri, kui Sa enda ebaseaduslikku tegevust siin avalikus kohas õigustad ning samasugusele tegevusele ka teisi üles kutsud, siis puudub Sinu vastu igasugune austus. Ole kes tahad, aga salakütina käitud, teisi üles kutsud samamoodi käituma ja rikud enda maine.
Minu arust ütleb see konkreetne paragrahv selgelt ära selle, et suurulukijahti ei või pidada laskekatse tunnistust omamata. Kui keegi minu tõlgendamises kahtleb, siis võib ta alati EJS-i kodulehelt targemate inimeste kontaktandmed leida ja nende käest küsida. Soovitan pöörduda hr. Kaarel Rohu poole. Hr. Andres Lillemäe on korduvalt öelnud, et seadusandluse koha pealt meil targemat inimest pole.
Aga noh, mida mina kui äsja noorjahimeeste kursuse edukalt lõpetanu ikka nii väga tean. Eks Sa ise tead paremini kui kõik eelpool nimetatud inimesed kokku. Ja edu Sulle, kui peaksid KKI inspektoritega kokku juhtuma :lol:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas tony »

[quote="jell"]ma arvan, et ei maksa segadust külvata. Jahiseaduse § 36. Suuruluki laskekatse tunnistus
(1) Suuruluki laskekatse tunnistus on jahitunnistust omavale isikule antav dokument, mis tõendab tema õigust osaleda suurulukijahil kütina ja kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit. Suurulukijahil peab kütil olema suuruluki laskekatsetunnistus kaasas. Mismoodi saan mina pidada näiteks sokujahti omamata laskekatse tunnistust? Kas metskits on meil suuruluk või mitte? Ainult salakütina saan seda teha, mitte mingit muud võimalust ma ei näe. Ja Jyri, kui Sa enda ebaseaduslikku tegevust siin avalikus kohas õigustad ning samasugusele tegevusele ka teisi üles kutsud, siis puudub Sinu vastu igasugune austus. Ole kes tahad, aga salakütina käitud, teisi üles kutsud samamoodi käituma ja rikud enda maine.
Minu arust ütleb see konkreetne paragrahv selgelt ära selle, et suurulukijahti ei või pidada laskekatse tunnistust omamata. Kui keegi minu tõlgendamises kahtleb, siis võib ta alati EJS-i kodulehelt targemate inimeste kontaktandmed leida ja nende käest küsida. Soovitan pöörduda hr. Kaarel Rohu poole. Hr. Andres Lillemäe on korduvalt öelnud, et seadusandluse koha pealt meil targemat inimest pole.
Aga noh, mida mina kui äsja noorjahimeeste kursuse edukalt lõpetanu ikka nii väga tean. Eks Sa ise tead paremini kui kõik eelpool nimetatud inimesed kokku. Ja edu Sulle, kui peaksid KKI inspektoritega kokku juhtuma :lol:[/quote

Aga sa küsi Hr.Kaarel Rohu käest seda.Mina algselt vaidlesin ka jyrile vastu aga peale helistamist Kuristiku tänavale ja veel mõnedele (nimed pole siinjuures olulised) pean tunnistama,et jyril kipub õigus olema.
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Kallid ja mitte väga kaasjahimehed.Kutsun Teid järjekordselt saama aru,mida ise Te loete.Millest Te järeldate,et mina olen salakütt,mul puuduvad mõned jahiks vajalikud dokumendid jne?Kust Te seda olete võtnud.Nagu DELFI kommentaatorid täitsa,kes pealkirjast kaugemale ei jõua.Mina kogu aeg räägin.et seadused auklikud,kaasaarvatud jahindust puudutavad.Ja kõik.Ja Andres Lillemäega nagu ka Kaarel Rohuga ja ka muude autoriteetidega konsulteerin pidevalt,sest tunnen neid aastakümneid(!) isiklikult!Ja minul (ja mu koertel) on kõik paberid korras ja enamgi veel-nagu "laskeinstruktori" tunnistus,mille sain koos paljude teistega liiga kergelt kätte.On ka jahijuhataja paber ,jahikatse sooritamise tõend,mida uuendan iga 2 aasta tagant.
Muuseas-ka laskekatse sooritamisega on jamad-nimelt mina lasen kõigest 6 pauku(kas siledate-või vint padrunitega) ja saan nii vindi kui sileda tõendi.Enamus peab selleks laskma min.2 korda-vindist ja siledast.Äkki oskavad siinsed "lugejad" öelda,kuidas see võimalik seadust rikkumata? :VS Ma pole selles asjas ainuke,vastus teistes teemades läbi käinud,nii et teadjatel paluks kohe kaarte mitte avada,las targutavad.
Tonyle veelkord tänud objektiivsuse eest,puudu vaid tunnistamine,et ka minu "halb" näide selle teema alguses("autolt" löögi saanud põdra jälitamine koertega võõral maal) on kah õige,lihtsalt raskemini arusaadav "tavajahimele" ja kodanikule.
Hendrikule mõtlemisainet-miks seaduses on rõhutatud "jahipüssiKUULIGA" ?Miks pole lihtsalt öeldud-jahipadrun või midagi sarnast.Äkki vahelduseks mõtled ise natukene,enne kui tsiteerima hakkad?
Raims
Postitusi: 45
Liitunud: R Apr 16, 2010 7:56 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas Raims »

Tere olen siin uus liige.Laskekatse kohalt võin öelda et 6pauku küll aga ikka mõlemast relvast nii sile kui ka vindist.Vähemalt meil nii sest need eri liiki relvad.Ei ole nii et vindist 6pauku ja sile ka olemas.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas sooviku »

Ma ei saa aru,miks on vaja kogu aeg otsida seadustest "auke" ja "lünki" :? .Selleks peab mingi pöhjus olema :M .Kas äkki on siis võimalik nö. seaduslikult seadusest mööda hiilida?Üks põhjus võib olla veel......see on vajadus kõigiga ja kõige üle vaielda.
Naine võib olla,koer peab olema!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas hundikütt »

Jell kirjutas:Ja Jyri, kui Sa enda ebaseaduslikku tegevust siin avalikus kohas õigustad ning samasugusele tegevusele ka teisi üles kutsud, siis puudub Sinu vastu igasugune austus. Ole kes tahad, aga salakütina käitud, teisi üles kutsud samamoodi käituma ja rikud enda maine

Kust oled sa välja lugenud selle,et kedagi oleks üles kutsutud seadust rikkuma.Minuarust on siin Jyri proovinud näidata seda ,et seadusi on võimalik tõlgendada erinevalt,et meie seaduste tegijad on kehvakesed.Muidugi normaalne inimene ei üritagi seadusi väänata ja saab neist aru nii nagu mõeldud on,kuid nõrk seadusandlus jätab lahtisi otsi.On ju olemas ka inimesi ,kes üritavad neid ära kasutada.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas honkomees »

jyri kirjutas:...Muuseas-ka laskekatse sooritamisega on jamad-nimelt mina lasen kõigest 6 pauku(kas siledate-või vint padrunitega) ja saan nii vindi kui sileda tõendi.Enamus peab selleks laskma min.2 korda-vindist ja siledast.Äkki oskavad siinsed "lugejad" öelda,kuidas see võimalik seadust rikkumata? :VS Ma pole selles asjas ainuke,vastus teistes teemades läbi käinud,nii et teadjatel paluks kohe kaarte mitte avada,las targutavad...

kui ma ei eksi,siis kusagil määruses oli kirjas umbes selline lausejupp, et komisjoni valikul, vist kombi kohta ...

P.S. ise olen ka ikka mõlemad ära lasknud (katset ehk mitut järjest pauku mugavam on lasta mitte kombist vaid karabiinist ja siledast eraldi), siledaga on tavaliselt probleeme olnud kuna laskekatsete vahepeal pole temast suurt pauku teinud :wink:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Tänud Honkomees,miks ainult õige vastusega kiirustasid? :D Lasknud siin mõnel rohkem targutada ja Jyrit järjekordselt seaduserikkujaks ja sohitajaks sõimata,mõni(miilits) saab ju lausa orgasmi sellest tegevusest. (y) (b) Loomulikult kombi!Kusjuures katse tegemisel võib lasta mistahes rauast kas ainult või mõlemast kordamööda,peaasi et kokku 6 lasku tuleb.
Mulle endale tuli üllatuseks,kui viimati otsustasin katse kombist teha.Muidu oli ikka kaks tinaloopijat kaasas,nüüd siis targemaks saanud.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas Jägervision »

Teen ettepaneku modedele seda teemat natuke jagada ja see viimane ots arutelust vähe sobilikumasse kohta tõsta. Asi on verejäljekoerast ikka päris kaugele jõudnud...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas hendrik »

jyri kirjutas:Hendrikule mõtlemisainet-miks seaduses on rõhutatud "jahipüssiKUULIGA" ?Miks pole lihtsalt öeldud-jahipadrun või midagi sarnast.Äkki vahelduseks mõtled ise natukene,enne kui tsiteerima hakkad?


Tead, Jürr, mul jääb mõtlemiseks enam aega kui sul ilmselt, kasvõi siin foorumis kirjutamise arvelt. Muuseas olen ma pidevalt mõelnud sellele, et isegi kui mina suudan kuskil orienteeruda (nt kehvasti sõnastatud seaduses), siis ma ei pea näitama segavat eeskuju teistele, kes seda ehk igas olukorras ei suuda. Sealt ka minu väide, kuigi see võib olla jahumise teemaks pädevatele juristidele. Kui seadusandja tahab kirjutada reegleid, siis kirjutagu need selgelt ja üheselt mõistetavalt. See üks lauseosa, mida sa nii meeleldi tsiteerid on kirjas ka sanktsioonides, andes tegelikult karistamatuse võimaluse 99% "mõtlejatele". See, et konsulteerid pikaajaliste tuttavatega, ei anna eeliseid menetluses ega ka kohtus - "sõpra tuntakse hädas" või mis?

Mis puutub laskekatsetesse, siis on keskmine eesti jahimees nagunii võrdlemisi kehva laskur, see suuruluki laskekatse on "viimane mohikaanlane". Ideoloogiliselt on suurkiskjale treenimata mehe vastusaatmine halb tegu, olgu või haavlipadruniga.
jyri

Re: Suuruluki laskekatsest teise nurga alt (poolitatud teema)

Postitus Postitas jyri »

Diagnoosi nimeks on "subjektiivne idealism" ehk mateeria eitamine väljaspool teadmist.Lühidalt öelduna-kui ma ei tea,siis pole olemas ja on kindlasti vale.Seda tüüpi inimesi on igal pool ja palju.Mul hea meel tõdeda,et siin foorumis nii mõnigi võttis vaevaks,vaatamata oma erinevale veendumusele, kontrollida minu väiteid ja tuli järeldusele,et nad polegi nii valed.Egas muidu öelda,et loll räägib mida teab,tark see-eest teab mida räägib.
Vaatasin veelkord oma postitused üle ja ei leidnud kuskilt,nagu ka hundikütt täheldas,et ma oleks kedagi agiteerinud seaduse rikkumisele või ise seda rikkunud.Kust Sina-Hendrik-oled sellist välja lugenud?Kas oma fantaasiast või "kinnikiilunud" mõttelaadist,et on nii ja kõik?Sulle öeldakse,et mul kõik paberid korras,üle 40 aasta pole rikkumisi fikseeritud ja alles jäänud ajal samuti ei taha anda kellelegi põhjust ennast "vahele võtta" mingi tühise seadusesätte mittetundmisest!
Kui Sa nii põhimõttekindel oled,mine aita pärnakaid ja Jaanus Kuusikul tabada need mölakad,kes ta aiast sead minema viisid.Vot siis võid küll julgelt väita,et midagigi reaalselt kasulikku oled teinud.
Aga seadustega on nii,et kui on konkreetika-näiteks "kuul",siis mõeldaksegi konkreetselt kuuli,mitte haavleid,mõiste väga kitsas ja piiratud.Vastandiks on lasu tulemuse kontroll ja haavatud uluki jälitamine koeraga-eeskirjas on lihtsalt "jahikoer",mitte konkreetne tõug ega lõastus-see tähendab,et mõistetakse laiemalt ehk see tegevus ei käi üldmõiste-"jahipidamine" alla,nagu võiks aru saada mistahes koeraga jahimaadel viibimisest,mida üheselt "jahipidamiseks" kvalifitseeritakse.Omades silmaklappe,seda mõista ei saa.
Kui seaduste tõlgendamine oleks nii ühene,nagu paljud siinsed arvavad,poleks meil ka nii palju miljonär-advokaate ühelt poolt ja vabaduses hulkuvaid pätte,mõrtsukaid ja vägistajaid teiselt poolt.Kõik ju selge nagu lasteaias,onju Hendrik?Mina pole jurist ega riigikogulane,lihtsalt oman nats erineva ehitusega mõtlemistehnikat,nagu keegi siinsetest korra täheldas.
Vasta