Jahindusmessid

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Jahindusmessid

Postitus Postitas Veix »

Oli kah plaanis minna, aga tulid segased asjaolud vahele - teie jutu lugedes olen isegi õnnelik, et nii läks ja seda reisi ette ei võtnud.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Jahindusmessid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Suvine mess Jyväskyläs järgmisel nädalavahetusel http://www.jklpaviljonki.fi/le2009/L&E2 ... ulehti.pdf
Kahjuks omal muud tegemist, pole mahti kaema minna :( Jagage siis muljeid, kui keegi messile satub. Paviljonki on päris suur messikeskus, kui kõik üle vaadata soov, peaks ikka terve päeva varuma :wink:
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Re: Jahindusmessid

Postitus Postitas Kellamees »

Viimasest kandest sellesse teemasse on juba aastaid. Usun, et vahepeal on nii mõnigi mess toimunud. Kui kellegil on huvi messide toimusmise kohta siis lisan siia lingi, kus on viiteid messidele. Valige ainult maa ja kogu info peaks olemas olema.
Kuna ise olen seda teemat alles hakanud uurima, siis ei oska hinnata kas sellel leheküljel toodud messide nimekirjad on täielikud.

http://www.eventseye.com/fairs/cst1_tra ... shing.html
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Re: Jahindusmessid

Postitus Postitas Kellamees »

Õnnestus käia Belgias jahindus messil mis toimus munadepüha ajal (19-21.apr) asukohas mille nimi on "Ferme de Mehaignoul".
Mitte, et ma oleksin suur jahindusmesside spetsjalist, hindaksin antud messi hindele neli. Üks väike kilehall, millel väike laiend kullidele/koertele lihtsalt ei mahuta ajaviidet enamaks kui mõneks tunniks.
Väljapanekud olid pigem riiete kesksed. Relvade demosid jagus nelja boksi vahet millest ainult ühes sai relvi ka vabalt õlga võtta. Teistes pidi selleks müügimees juures seisma. Kuna otsisin uut teadmist .223 cal varmint relvade kohta siis sellest kaliibrist oli esindatud ainult x-Bolt. Ehk, siis pea olematu valik ei andnud võimalust võrdluse tegemiseks teiste sama tüübi relvadega.
Kõige huvitavam oli üks nugade lett, kus oli võimalik osta valmis nugasid või siis noa "konstruktorit" s.t. üksik valmisdetaile selleks, et endale meelepärane riist valmis kombineerida. Kahjuks ei osanud sellel hetkel müügimehe kontakti võtta ja seega pole seda mul siin jagada.
Muude ilusate asjade hulgas õnnestus näha kullidega jahipidamise demo. Pean tunnistama et kui, enam kui meetrise tiiva siruulatusega lind madalalt üle pea lendab ning ka peibutise maha murrab on pilt mis teeb südame soojaks ja tekitab päris hasartse jahipidamise õhustiku.
Lühikokkuvõttena julgen soovitada seda messi eelkõige neil kes elavad ligidal. Piisavalt vaatamist, kuid ei ole väärt lennukiga reisimise vaeva. Pigem nagu laiendatud külasimman.
Vasta