Fotod jahist.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Fotod jahist.

Postitus Postitas Joosep Käba »

http://www.staffanwidstrand.se/gallery/detail.asp?ID=20

Jahipidamine Rootsi tippfotograafi silma läbi. Ei mingit valehäbi. Kõik nii kui on. Kena.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Sama mehe galeriis hundi pildiseerias ka palju jälgi - nagu õpikus...

http://www.staffanwidstrand.se/gallery/detail.asp?ID=8

(y)
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
krissu
Postitusi: 43
Liitunud: E Okt 20, 2008 6:35 pm

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas krissu »

nüüd jääb oodata, kuni eesti (foto)tipud oma juba jäädvustatud hetked jahist avaldavad või neid tegema hakkavad. Mõningaid on ikka näha olnud küll, kuid eks see on ka teema, mida looduspiltnikud väga jäädvustama ei kipu.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas sooviku »

Eesti inimene ju nii õrna hingega ,et kui tilka verd näeb,on kohe kisa taevani.Ma ei imestaks,kui siingi(muuseas jahimeeste :wink: )foorumis nende piltide peale läheb jutuks,et julmad ja verised ja ei tohi näidata.Isegi meie seltsi kodulehel tsenseeritakse sellised vähe "märjemad" pildid ära.Pidage meeles,et tänapäeva laps ei tohi pauku kuulda ega verd näha. :)
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas kakuke »

Ei ole asi tilgas veres vaid selles kuidas asja serveeritakse. Mis seal salata, ei saanud isegi pihta, miks oli vaja pildistada ülessepoodud karu, mis rippus traktori kopa otsas, aga noh, see on teema mille üle vaielda ei saa, ainult kakelda. :D
Samas minu jaoks olid mõned nn. väga verised pildid väga kunstiliselt välja kukkunud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas aivar00 »

Rootsis lihtsalt jaht nagu ka Soomes tundub olevat üks osa normaalsest ühiskonnast- seega mitte midagi taunitavat. Meil aga "mõningad" eestlasele tüüpilised "aktivistid" üürgavad isegi selle üle kui lastele näidatakse kasvõi roti lahkamist. Siit siis see põlvkond kasvab kes sulle tõestab, et piima ja vorsti tehakse kaupluse "tagaruumis". Lehm ja siga aga on laudas lemmikloomad :evil:
Rääkimata veel suurtest "öiro" nõuetest, mida meie üliaktiivsed "tegelased" veel karmistavad- kus ja kuidas siga tapma peab.
Eks "suure kondi" loomakaitsjatele on muidugi andnud jahimehed ise enda sündsusetu käitumisega-olgu selleks siis kasvõi põrsavideo :oops:
Enda "juured" aga tahetakse vägisi ära unustada. Osad teadlased väidavavad, et inimsugu pärineb Aafrikast- no mina ka ei taha tunnistada, et minu esi, esi.....isa oli mustanahaline :lol: või siis piibli järgi juut.
Aga veel 25-30 aastat tagasi oli paljudel alevi (külaelanikest ei räägigi) ja ka Tallinna äärelinna elanikel seapõrsas laudas. Ja neid "põrsakesi" ei peetud sugugi lemmikloomana... :M
Joodikud ütlevad, et mida ei mäleta, seda ei ole olnud :oops: -ehk aegapidi ka jahimeeste positsioon ühiskonnas muutub paremaks. Vähemalt mina olen see "loll" :oops: kes seda loodab.
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas Joosep Käba »

kakuke kirjutas:Mis seal salata, ei saanud isegi pihta, miks oli vaja pildistada ülessepoodud karu, mis rippus traktori kopa otsas, aga noh, see on teema mille üle vaielda ei saa, ainult kakelda. :D


Arvan, et kõrvalseisva mehe pärast. Kompositsioon kõlab karuga kokku. Mittejahimehele ilmselt ka ebamugav pilt.
Eks ta jah. Põhjamaades on jahindus maapiirkondades palju "loomulikum" tegevus. :wink: Tegelt on ju meil ka. Mõned üksikud jamad ainult sekka.

Fotograaf on tase. Ei tõuse näpp pilte kommenteerimagi hästi. :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas jorr »

Aivari jutuga väga nõus,et ikka Aafrika päritolu oleme,küllap sellepärast ka jahiajakirjs need Aafrika jutud,juured kisuvad koju.
noorus on ilus aeg
krissu
Postitusi: 43
Liitunud: E Okt 20, 2008 6:35 pm

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas krissu »

sooviku kirjutas:Pidage meeles,et tänapäeva laps ei tohi pauku kuulda ega verd näha. :)


Sel juhul võin end hoolimata oma 17 eluaastast vanaaja lapseks pidada :D verd on nähtud, pauku kuuldud, vasikatki nülitud(anti mulle küll ainult pea harjutamiseks aga asi seegi :oops: :wink: ) sahvris vannis olev seapea, mis jõle vastikult otsa jõllitab oli kah minu lapsepõlve üks kindlaid osi...
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas TiitR »

krissu kirjutas:
sooviku kirjutas:Pidage meeles,et tänapäeva laps ei tohi pauku kuulda ega verd näha. :)


Sel juhul võin end hoolimata oma 17 eluaastast vanaaja lapseks pidada :D verd on nähtud, pauku kuuldud, vasikatki nülitud(anti mulle küll ainult pea harjutamiseks aga asi seegi :oops: :wink: ) sahvris vannis olev seapea, mis jõle vastikult otsa jõllitab oli kah minu lapsepõlve üks kindlaid osi...

Vaene laps...mis krdi lapsepõlv see küll olla võis :mrgreen:
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas duv »

Võiks fotodega ikka veidi piiri pidada, vähemasti neid avalikult üles riputades, kui mõni omapärasem episood jahil väärib tõesti jäädvustamist ja asjaga seotud isikutele näitamist,siis miks mitte. Tuleb lihtsalt arvestada üldsusega ja sellega, et asjasse mitte puutuval inimesel võib olla paljutki raske mõista. Ise olen võimaluste piires kogunud vanu fotosi jahimeestest ja jahist neil ikka rõhku pandud eetilisele jahi käsitlemisele, olid siis piltnikud professionaalsemad või oli koiges süüdi mustvalge foto võta nüüd kinni. Enamus inimesele on lihtsalt omane kõike ilustada nii iseennast, kui ka oma tegevusi, miks peaksid siis jahimehed erinevad olema.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Võiks fotodega ikka veidi piiri pidada, vähemasti neid avalikult üles riputades, kui mõni omapärasem episood jahil väärib tõesti jäädvustamist ja asjaga seotud isikutele näitamist,siis miks mitte. Tuleb lihtsalt arvestada üldsusega ja sellega, et asjasse mitte puutuval inimesel võib olla paljutki raske mõista.

Siit meie "valehäbi" alguse saabki- sellest reaalsest elust kunstliku elukeskonna tekitamisel. Teeme kõik nii steriilseks, et isegi kilepakendist leivaviilu võileiva tegemiseks peame 1-kordsete kummikinnastega võtma. Rääkimata nendest "tarkadest" kes ennast seifgardi seebiga pesta ja britta kannust või pudelist ainult vett soovitavad juua. Nende kahjulikud mõjud juba "arenenud läänes" näha. Nii ka sele "verise pildi" näitamisega. Sajandeid on maal loomi tapetud (loe veristatud) ja seda ka lapsed näinud imikust saati...
Nüüd lööd teleka lahti ja vahid kohe mitmelt kanalilt korraga "äksenit"-veri ja soolikad lendavad läbisegi. Toda võib lastele näidata- see ju ainult kinuuuuuu :oops: Aga meie oleme "loomapiinajad" :twisted: Ei oska enam muud kosta- lihtsalt **** :P
Loomulikult on olemas eetika ja minule isiklikult see poodud karu ka ei olnud meelejärgi-kuigi arvan, et mees karu kõrval oli nn. suuruse võrdlemiseks. Samas oleks võinud seda teha ka pikali asendis. Miskipärast aga ei ole nende fotode üle kisa tõstnud ei Rootsi "loomakaitsjad", meie kasside koerte- seltsist ammugi mitte. Vist liiga "kõva" pähkel- hammas ei hakka peale :lol:
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas Joosep Käba »

aivar00 kirjutas:Siit meie "valehäbi" alguse saabki- sellest reaalsest elust kunstliku elukeskonna tekitamisel. Teeme kõik nii steriilseks, et isegi kilepakendist leivaviilu võileiva tegemiseks peame 1-kordsete kummikinnastega võtma. Rääkimata nendest "tarkadest" kes ennast seifgardi seebiga pesta ja britta kannust või pudelist ainult vett soovitavad juua. Nende kahjulikud mõjud juba "arenenud läänes" näha.

Loomulikult on olemas eetika ja minule isiklikult see poodud karu ka ei olnud meelejärgi-kuigi arvan, et mees karu kõrval oli nn. suuruse võrdlemiseks.


Selle valehäbi ja hirmsteriilsuse tagaajamisest ei saa ka teinekord aru.
Et see Karu "poodud" on ei sümpatiseeri mullegi. Suuruse võrdlemiseks? Vaevalt. Pooside kokkukõlamises on teatud koomikat ja pildis on seda midagit. Midagit, mis ühest teeb lihtsalt pildistasja. Fotograafist teeb aga kunstniku. :wink:
Sorry aivar00, et su juttu vägivaldselt tükeldasin. Su mõtted ikka mullegi sobivad olnud.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas sammal.habe »

mõni looduspilt.ee kasutaja võiks selle lingi ka sinna kuhugi susata. näis siis, kas ja kuidas "mürkrohelised" ennast rohekaks vihastavad.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Fotod jahist.

Postitus Postitas Joosep Käba »

See on seal täiesti olemas.
Vasta