kus saab õppida nahaparkimist?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
mikijuht
Postitusi: 3
Liitunud: E Veebr 16, 2009 12:44 pm

kus saab õppida nahaparkimist?

Postitus Postitas mikijuht »

Tere,kas keegi oskab õelda kus on võimalik õppida uluki ja suuremate loomade naha parkimist?Hea kui saaks minna kellegi juurde "selliks"kellegi kes teeb kodus või kellelon väike parkimis koda vms.Loodan väga siit abi leida oma murele...'
Ette tänades ja edu soovides... T
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: kus saab õppida nahaparkimist?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Nende nõnda nimetatud väikeste töökodadega on vist selline jama ,et tänu kemikaalide kasutamisele on need tänaseks keskonna ameti poolt ilmselt suletud.Omatarbeks ju keegi mõne naha kuskil põlveotsas teeb,aga vaevalt sellised tegijad selli vajavad! Aga Mardil ju siin parkimissegud müügil ja ilmselt koos manustega/õpetustega.
mikijuht
Postitusi: 3
Liitunud: E Veebr 16, 2009 12:44 pm

Re: kus saab õppida nahaparkimist?

Postitus Postitas mikijuht »

nu jah,aga ehk see põlveotsas nokitseja tahaks ikka mind õpetada ja teenida sellega ka.sest ega niisama aitäh eest ei soovi õppida.
LauriV
Postitusi: 50
Liitunud: K Veebr 08, 2006 10:19 pm

Re: kus saab õppida nahaparkimist?

Postitus Postitas LauriV »

minul vahet ei ole, ma võin niisama ka õppida. aga jah, kui leiduks mõni julge tark ja osav mees/naine, kes veel viitsib-tahab-oskab parkimisega tegeleda, siis õpiks isegi.
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: kus saab õppida nahaparkimist?

Postitus Postitas Andrus M »

Parkimine ei ole iseenesest midagi keerulist - loputad puhastatud nahad kahest lahusest läbi ,õlitad, kuivatad, muljud pehmeks, lihvid mälvapoole ära , kammid karva läbi ja ongi valmis. Ei midagi keerulist. Kõige suurem töö on selle asja juures toornahkade väga korralik puhastamine. Kui see on juba hästi tehtud, siis ülejäänu on väga kerge - füüsiliselt. Tundub ,et meie tänapäeva jahimeeste suur puudus on see, et ei osata ega viitsita nahku korralikult puhastada. Seepärast soovitan - õppige kõigepealt nahkade korralik puhastamine selgeks ja seejärel tudeerige juba edasi. Igal jahimehel peaks olema mingi 10cm läbimõõduga poom ja kast mannataolist lehtpuusaepuru ning näiteks45 - 50cm pikkusest höövliterast kaabits. See oleks elementaarne, mis naha puhastamiseks ,peale koorimist, vaja läheb.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: kus saab õppida nahaparkimist?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

:) Mul sugulane õppis ka pagariks! Küsisin ,et kuidas siis leivadegu käib oli vastus lihtne-tõmban seda kangi ,siis tõmban seda kangi,keeran seda kraani ,vajutan seda nuppu ,siis ahjust läbi ja ongi valmis!
mikijuht
Postitusi: 3
Liitunud: E Veebr 16, 2009 12:44 pm

Re: kus saab õppida nahaparkimist?

Postitus Postitas mikijuht »

Nii lugedes ei ole tõesti midagi VÄGA keerulist.Aga kus oleks võimalik osta lahuseid?võiksin siis täiesti hakata omal käel proovima seda,ehk isegi õnnestub pikapeale.tänud muidugi et on viitsitud vastata.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: kus saab õppida nahaparkimist?

Postitus Postitas aivar00 »

vaata E-poodi või mine ise Mardi juurde Baltic Hunterisse Viljandis.
ikka lõbusalt
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: kus saab õppida nahaparkimist?

Postitus Postitas Andrus M »

Ma arvan, et maarjajääd on kindlasti võimalik osta mingist keemialaost. Kuigi maarjajääd on võimalik pärast parkimist nahast uuesti välja pesta, kahtlen ma kõvasti, et keegi oma maarjajääga pargitud rebasenahast näiteks ujumispüksid õmbleb.
Kui kellelgi ikka väga kõva tahtmine on ise oma kütitud nahad parkida, siis olen nõus oma oskuste ja teadmiste piires õpetama. Ainult ,et siia foorumisse ei jõua ma küll nii palju sõnu trükkida.
Mees peab ikka ise minuga ühendust võtma, kokku leppima ja kohale tulema.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: kus saab õppida nahaparkimist?

Postitus Postitas jorr »

Jah Andrus M,keerulist pole parkimisel midagi,kui kaks asja on mis tahavad ka tugevat tegemist.Näiteks see nahkade muljumine,palju sa ise korraga neid pehmeks muljud,kätevahel?Tahab ikka tugevat tööd,meherammu ja siis mälva hööveldamine e.tasandamine,sellega on paljud mööda pükse saanud kui põlve otsas teha,masinaga muidugi asi lihtne aga ka siin on praaki tehtud ning karvajuur välja lastud.Ja eks toornaha rasvast puhastamine ole ka tükk tööd ja aega võttev asi+ saepuru ja kogemused.Isegi korralik nülgimine tahab õppimist.Nii-et,kui asjaga ise tegeled,siis lihtne aga kui keegi esimest korda teeb,siis ikka vaeva omajagu.
noorus on ilus aeg
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: kus saab õppida nahaparkimist?

Postitus Postitas Andrus M »

Sellepärast ongi mu esimene soovitus - õppige kõigepealt korralikult nülgima ja nahka puhastama. Ülejäänu on juba tunduvalt kergem.
Kuna ma ise pidevalt ja suures koguses ei pargi, siis ei ole see nahkade pehmekmuljumine ka nii väga hull.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
Vasta