Kevadine nepijaht

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
jyri

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas jyri »

Reimakale austus selgete formuleeringute eest. (y) Mulle tehti, vist 83 aasta, märtsis opp käelalülidele,kandsin kaelagipsi aga nepijahile,kevadkaiffi püüdma, sai mindud.Sõbrad siiani meenutuvad naerdes.Mäletan tollast ajast,kui hea abiline oli laika nepi jahil-muidu istus (lõa otsas)jalus,kõrvad erisuunas.Niipea,kui kõrvad fokuseerusid ühte suunda,olin ka ise valmis sealt neppi ootama ja mõne sekundi pärast oligi "krooksumist" kuulda.
Praegu on see kaiff "nihkunud" seapukki või põlluäärde,kust kurvitsad üle lendavad.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas aadu kadakas »

Tänud Jorr, et suurepärase kirjeldusega elustasid need nepijahielamused.
Jah, tegemist oli pigem jahimehe kombel kevade nautimisega, uue eluringi algusega. See oli selline kaheraudse "ämblikuvõrkudest" puhastamine, kuid samas üks traditsioon, mida Eestis võiks/peaks elustama nagu näiteks saarerahva hülgejahti vmt. Olgu kasvõi üks nädalavahetus või midagi taolist. Ise olen samuti selle "kevadega kohtamas käimise" jahi asendanud koprajahiga. Tunnistan, et olen siiski oma pojaga paar aastat peale keelustamist ikkagi käinud, et säiliks järjepidevus. Eks käijaid on mujalgi...
Olen leidnud ca 10 metskurvitsa pesa ning valdavalt kuskil seal, kui oled madalast metsast kõrgesse välja jõudnud. Viimasel ajal kisub sinnapoole, et ilmselt lisaks kährikule on metssiga suuresti pesad lõhkunud või on enda loodusvaist töntsiks jäänud, mine tea.
Kirjutan naljanurka ka ühe nepijahi loo, mida kuulsin Ida-Viru meestelt kunagi. Loodan, et ei dubleeri kedagi.
Kui nepijahi elustamist arutada, siis olen küll käsi :D
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas kärss »

Eile kobrast passides istusin mõtlikult kraavipervel kui äkki tuttav krooksumine mu mõtetest eemale kiskus. On käes see kevadine nepilend. Ja seal ma siis istusin ja nepp muudkui krooksus ja krooksus. Tahaks tagasi seda aega kui kevadine nepijaht oli lubatud.
metsas on mõnus
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas SUPS »

No aga meil ju on terve punt...niiöelda omi mehi ju seal Toompeal....mida nemad kõnelevad. Äkki mõni mees erakonnast... kellel enam nagunii kehvemini minna ei saa... võiks ju üritada teha veel vigadeparandust. :) ,sest see on ilmselt selge et Kuristiku rahval on nüüd küll tähtsamatki mõelda. Ja nemad on ju ka oma arvamuse välja öelnud...Aitäh neile :mrgreen:
Vasta