Kevadine nepijaht

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
sibiri
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 31, 2005 3:32 am

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas sibiri »

Kunagi nõukogude aegadel üks aeg elasin kauge-idas,ja seal pidasime nepi jahti,ütlen see jaht muule meldis kõige rohkem,väga huvitav!
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas kaarelj »

Aga palju te seda lindu näinud olete? Ma niisama huvi pärast.
Kultiveerimise käigus olen näinud neid, teevad endale põllupeale pesa ja kui traktor tuleb jooksevad mööda põldu ringi, lendu ei taha tõusta. Njah, pesas on munad ka sees ja kunagi silm sattus peale sis korjasin üles kaks tykki, ei tahtnud lihtsalt laiaks ka sõita neid, seisavad neljandat aastat korvis ja munapühade ajal on kaunistuseks.
Ma pole kindel aga minuarust on need nepid, pikk nokk ja sulestik ka selline nagu googlest leidsin. Kuskil mujal polegi näinud neid kui aint põllul, samas pole nii väga vaadanud ka neid linde, kuigi see pikanokaline peaks silma ju jääma :M
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas jorr »

Kardan,et tegu polnud sul nepiga.Või tegid äkki soos traktoriga tööd,et nepi pesale sattusid,mida eriti ei usu?Minu teada on nepp metskurvits aga kurvitslisi(nepi taolisi) meil vist neli liiki?Mosse ehk teab täpsemalt?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
-urmas-
Postitusi: 8
Liitunud: K Mär 18, 2009 12:53 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas -urmas- »

kaarelj kirjutas:Aga palju te seda lindu näinud olete? Ma niisama huvi pärast.
Kultiveerimise käigus olen näinud neid, teevad endale põllupeale pesa ja kui traktor tuleb jooksevad mööda põldu ringi, lendu ei taha tõusta. Njah, pesas on munad ka sees ja kunagi silm sattus peale sis korjasin üles kaks tykki, ei tahtnud lihtsalt laiaks ka sõita neid, seisavad neljandat aastat korvis ja munapühade ajal on kaunistuseks.
Ma pole kindel aga minuarust on need nepid, pikk nokk ja sulestik ka selline nagu googlest leidsin. Kuskil mujal polegi näinud neid kui aint põllul, samas pole nii väga vaadanud ka neid linde, kuigi see pikanokaline peaks silma ju jääma :M


Tegemist ei ole nepiga,vaid kiivitajaga.
Viimati muutis -urmas-, N Mär 19, 2009 9:29 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sibiri
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 31, 2005 3:32 am

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas sibiri »

Nisugune tema on.
Manused
071.jpg
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas rixa »

Heh, panete mind siin 30-aastaselt vana mehena ennast tundma. Mina küll mäletan, aastaid sai ikka nepijahis käidud, enne kui ära keelati. Sest see oli just see jaht, kus ka poisile püss metsa kaasa võeti ja laskma õpetati.
Viimati muutis rixa, N Mär 19, 2009 9:50 am, muudetud 1 kord kokku.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas Pauli »

-urmas- kirjutas:
kaarelj kirjutas:...teevad endale põllupeale pesa ja kui traktor tuleb jooksevad mööda põldu ringi, lendu ei taha tõusta...
Ma pole kindel aga minuarust on need nepid, pikk nokk ja sulestik ka selline nagu googlest leidsin. Kuskil mujal polegi näinud neid kui aint põllul, samas pole nii väga vaadanud ka neid linde, kuigi see pikanokaline peaks silma ju jääma :M


Tegemist ei ole nepiga,vaid kiivitajaga.


Kui pika nokaga, siis langeb kiivitaja välja. Kaarli jutust saan aru, et pruunid, mitte must-valged. Kuna nepid (metskurvits jt) pesitsevad põhiliselt lankidel ja luhtadel, siis äkki koovitaja? Ehkki see ka rohkem luhtadel. Kas nokk oli sirge või kõver (sibiri pandud pildil vasakult teine siluett)?
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas tony »

mosse kirjutas:
-urmas- kirjutas:
kaarelj kirjutas:...teevad endale põllupeale pesa ja kui traktor tuleb jooksevad mööda põldu ringi, lendu ei taha tõusta...
Ma pole kindel aga minuarust on need nepid, pikk nokk ja sulestik ka selline nagu googlest leidsin. Kuskil mujal polegi näinud neid kui aint põllul, samas pole nii väga vaadanud ka neid linde, kuigi see pikanokaline peaks silma ju jääma :M


Tegemist ei ole nepiga,vaid kiivitajaga.


Kui pika nokaga, siis langeb kiivitaja välja. Kaarli jutust saan aru, et pruunid, mitte must-valged. Kuna nepid (metskurvits jt) pesitsevad põhiliselt lankidel ja luhtadel, siis äkki koovitaja? Ehkki see ka rohkem luhtadel. Kas nokk oli sirge või kõver (sibiri pandud pildil vasakult teine siluett)?


Äkki tegu tikutajaga?See linnuke väga nepi moodi,ainult väiksem.Pesitseb niisketel põldudel jmt kohtades.
Kasutaja avatar
-urmas-
Postitusi: 8
Liitunud: K Mär 18, 2009 12:53 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas -urmas- »

Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas kaarelj »

:? Ei oska õeldagi mis ta võis olla, pruun ja pika nokaga oli, üritan seeaasta sis pilti teha, aga nepimunadest on need munad mis mina sain teistsugused, tumedamad ja vist väiksemad kh, pildi järgi vaadates. Muidu seal põlluümbruses on selliseid kohti mis aastaläbi niisked on.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas tony »

Noh sel juhul ikkagi tegu tikutajaga.
Kasutaja avatar
-urmas-
Postitusi: 8
Liitunud: K Mär 18, 2009 12:53 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas -urmas- »

Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas Ain Aavik »

Noores eas oli neid palju, praegu olen ikka igal kevadel kuulnud

http://www.eoy.ee/varamu/rohunepp/rohunepp.htm
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas kaliiber »

Kuna asi ühes teises teemas päevakorda kerkis, siis et toda teemat mitte risustada jätkaks siin.

Nimelt sai ühele noorele jahimehele, kes totrate seaduste muutmise eest seismise omale südameasjaks on võtnud, soovitatud kevadine nepijaht ette võtta.

Hr mosse aga väitis et unusta ära, lootusetu teema. Ehk põhjendaks veidi?

Mulle see küll lootusetu ei tundu. Kuskil EL direktiivis on sellekohane soovitus antud, mille meie seaduseloojad mõtlematult heaks kiitsid, aga see ei tähenda et nii peabki jääma.

Üks näide - Eestis keelati El seadustele viidates ära kõrtsudes suitsetamine, aga seal kust see soovitus pärilt, ehk siis Brüsselis, tossatakse pubides jätkuvalt nii et õhk sinine.
Ja Belgia ei ole mitte ainuke (pehmelt öeldes) EL maa kus sellele ja veel 8736239-le Brüsseli soovitusele vilistatakse...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kevadine nepijaht

Postitus Postitas jorr »

Aga proovi sa praegu meil nepijahti minna ja seadusele vilistada.
noorus on ilus aeg
Vasta