Mida teha kui metsead künnavad maad

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Feen »

Meil käisid sead vähemalt ühes põllus kevadist vilja lükkamas. Teab mis nad seal tuhnisid, aga mölluks läks juba kevadel. Kui enne jaani ühe sea (maaomaniku palvel, seltsi suvepäevade varaseks igakspetteks notsuks) ära lasin, siis oli jama kui palju, et selliseid sinised ja lahjasid sigu laskma hakanud. Aga käimist oli sigadel alates varakevadest, läbi suve ja käivad nüüdki (ka randaalitud põld,, enne mudiugi korralikult koristatud).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas aivar00 »

Selle tõngumise põhjuseks võivad olla ka ussikesed. Kui muld on hea kvaliteediga, siis nendest puudust ei ole, boonuseks veel viljaterad. Puhtimise kohta ei ole viimasel ajal kuulnud, et kasutataks. Vähemasti mitte nii nagu nõuka ajal- vili oli kohati päris lillat värvi ja sellist ei tahtnud metssiga mitte sugugi. Veel olen tähele pannud, et nii kui põldu haritakse, nii on sead platsis. Kaevad asja üle ja kui midagi põnevat ei avastatud, siis jätavad rahule. Isegi kui künni kevadel kultivaatoriga üle lased tulevad uudistama.
ikka lõbusalt
põllumees
Postitusi: 1
Liitunud: E Nov 02, 2009 7:34 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas põllumees »

Tere.
Soovitusi põllumeestele kes hädas sigadega.
http://rodnas.ee/foorum/viewtopic.php?t=143
Raff
Postitusi: 28
Liitunud: T Nov 29, 2005 12:16 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Raff »

Tellisin prooviks ultraheli peletaja metssigadele .Väidetavalt katab üks seade ca30 000m2.
Tulemustest annan edaspidi teada....samas .... jahimehena mõeldes olen ühel mättal , põllupidajana mõtlen hoopis teistmoodi.Ei kujuta ette ,mis hakkb saama ,kui sellised seadmed populaarseks muutuvad ...sead jooksevad Lätti :D
-----------------------------------------------------
www.digibullet.eu -lasketiir
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et kui sellised ultrahelikahurid Eestis moodi lähevad ja neist esialgu ka abi on,siis hiljem sead lihtsalt harjuvad ja lätti ei jookse nad kindlasti.Metsloom pole loll ja harjub paljude uute asjadega kiiresti,eriti kui uuendus looma ellu jätab.Üks, mis sellise ultraheli kahuri juures paha on,on see,et ultraheli mõjub peale sea ka teistele loomadele ja sealhulgas ka inimese lemmikutele.Ehk kuskil metsatalus asi esialgu toimib,kuid mitte külas ja nagu tänane leht kirjutab,sigade arvukus pole meil veel maksimumi saavutanudki.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas aivar00 »

Ralf kuidas siis too peletaja toiminud on? Nüüdseks peaks katsetused läbitud olema või otsustasid laskesimulaatori abil hoopis jahimeeste laskeoskust parandada :lol:
ikka lõbusalt
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Mul selline probleem, et sõber kutsub mind oma põllu peale sigu jahtima, kuna see ei ole minu territoorium :cry: siis mis ma pean tegema :M , et saada sinna jahile. Kellega ma pean ühendust võtma :?: Kas selle seksiooni esimehega kelle maa see on või kuidas. Sest minu teadmiste järgi ei tohi jahimehed teiste meeste maa peal jahti pidada. :)
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas andrus »

Mine aga rahulikult.Ei tule mingit jama.Kui keegi küsib,kes lubas?Siis ütle,et mina lubasin.
Võid juba homsest minna kui tahad.Loa pärast ära kah muretse,saadan Cargoga järgi.
jahismurf
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Ats »

Noor jahimees! kirjutas:Mul selline probleem, et sõber kutsub mind oma põllu peale sigu jahtima, kuna see ei ole minu territoorium :cry: siis mis ma pean tegema :M , et saada sinna jahile. Kellega ma pean ühendust võtma :?: Kas selle seksiooni esimehega kelle maa see on või kuidas. Sest minu teadmiste järgi ei tohi jahimehed teiste meeste maa peal jahti pidada. :)


Küsiks hoopis, kuidas sa jahimeheks said, kui seadust ei tunne!
Pole looma, pole probleemi!
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Ats kirjutas:
Noor jahimees! kirjutas:Mul selline probleem, et sõber kutsub mind oma põllu peale sigu jahtima, kuna see ei ole minu territoorium :cry: siis mis ma pean tegema :M , et saada sinna jahile. Kellega ma pean ühendust võtma :?: Kas selle seksiooni esimehega kelle maa see on või kuidas. Sest minu teadmiste järgi ei tohi jahimehed teiste meeste maa peal jahti pidada. :)


Küsiks hoopis, kuidas sa jahimeheks said, kui seadust ei tunne!


Jahimeheks sain ma kolm aastat tagasi ning siis ma teadsin igasuguseid seadusi. Kuna mul viimasel ajal palju teisi seaduste õppinguid siis vanad asjad ning seadused kippuvad meelest minema! Nii et ärge pahandage minu peale.
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Olgerd »

Konktakteeru seda piirkonda haldava jahiseltsiga sealt saad teada, mis tegema pead(ala palju raha maksma pead ja kas üldse saad).
Raff
Postitusi: 28
Liitunud: T Nov 29, 2005 12:16 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Raff »

To aivar00

Vastuseks sinu küsimusele pean ütlema ,et ultraheli seapeletaja toimis katestuste ajal hästi , samuti on ennast heast küljest näidanud ka ultraheli näriliste tõrje vahendid.
keskpärase tulemuse andsid koerte-kasside peletajad - osadele loomadele mõjuvad,samas osad ei tee nendest üldse välja .Sääsetõrje vahendid meie vereimejatele ei mõju ....
Seapeletajaga on lood sellised ,et peale katsetamist proovisin selle maha müüa .Ostja küll leidsin (jõgeva kandist) ,kuid häda on selles ,et selle hinnaga ei ole võimalik arvatavasti meil seapeletajaid müüa.Tehasehind on ca 1000€ lisaks muud kulud juurde .Kandsin tehinguga ca 600€ kahju.
hinnainfo (türgi k.) http://www.falconelektronik.com/#
-----------------------------------------------------
www.digibullet.eu -lasketiir
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas valgeronk »

Ei saa aru, miks ilkuda Noore jahimehe peale??? Mees esitab küsimuse,targem oleks ka korralikult ja korrektselt vastata,noori tuleb kõiges toetada ja aidata,mitte nii plää-plää-plää.See juba iseenesest õige,et mees küsib,ei taha seadustega vastuolla minna.Minu soovitus: Otsi üles kohalik jahipäälik ja uuri temalt mis ja kuidas.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas andrus »

Kui inimene on juba 6a jahil käinud sellest 5a koera mänginud,ühe lasuga põdra 65m pealt võtn ud,õpib uusi ja huvitavaid seaduseid.Vat siis võiks juba olla küll midagi selle ajaga sinna 2 kõrva vahele jäänud,et mitte enam küsida selliseid totraid küsimusi.
JA kui 3a tagasi õpitud seadused meelest ära kipuvad kergesti minema,tuleks neid uuesti meelde tuletada või viia oma paberid ja relvad "kindlatesse kätesse" hoiule :!:
jahismurf
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Pauli »

Psühholoogias on käibel termin "õpitud abitus". Ka mul ajab harja punaseks, kui inimesed selle asemel, et natuke oma peaga mõelda ja iseseisvalt hakkama saada üritada, ajavad piltlikult öeldes voodis vedeledes suu ammuli, et neile puder valmis keedetaks (puder sellepärast, et mälumine on ju kah lõpmata keeruline ja kurnav tegevus) ja lusikaga suhu topitaks.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta