Piirikirjeldus?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Piirikirjeldus?

Postitus Postitas kahro »

Tere,kas kellegil on olnud erinevusi piirikirjelduse ja jahipiirkonna kaardi vahel? Kumb on tähtsam? Kelle poole pöörduda selle probleemiga?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Piirikireldus?

Postitus Postitas honkomees »

Ikka on. Juriidiliselt peaks olema aluseks piirikirjeldus mis RT ilmunud (eks juristid ütlevad täpsemalt). Teised asjad on lihtsalt selgitavad abimaterjalid, aga ... meil on näiteks tubli tükk maad piirikirjelduste järgi kahe jahtkonna oma, oli kunagi meie ja andsime siis naaberjahtkonnale, et need saaksid oma 5000 ha täis. Kaup oli veel et saame seal kah jahti pidada ... Nüüd on see muidugist unustatud, aga piirikirjelduste järgi kuulub see maa meile ja samas ka naabritele. Ju siis ametnikud ei viitsind meie oma ümber kirjutada ja nii ta läks.
Nüüd olen mõelnud küll, et kui ikka ilus trofeepull seal silma jääb, siis maha ja mul õigust ülegi :lol: Mis seaduses kirjas, see kirjas! :VS
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Piirikireldus?

Postitus Postitas kahro »

Probleem on ka piirikirjelduses seal on ka minu arust auk? Algul ma ei pööranud sellele tähelepanu kuid seal on jahi potensaali.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Piirikireldus?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ka meil piirikirjeldus ja kaart 100% ei kattu. Loogika ütleb, et piirikirjeldus on ülene, mille järgi kaart ju peaks valmimagi.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Piirikireldus?

Postitus Postitas kahro »

Tundub ,et peab vist klubikaudu asja ajada.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Piirikirjeldus?

Postitus Postitas jorr »

On seda kirjeldust siis nii täpselt vaja,et päris klubirahvast vaja tülitada?Kui naabriga läbi käid(saad) siis nagu ei näe jama sellest,et keegi mingi kaartikirjeldusega eksib.Ise tead ja naaber ka teab,no lase siis olla.Iseasi muidugi need kohad,kus talumees jahimehi näha ei taha.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Piirikirjeldus?

Postitus Postitas rajaleidja »

Kehtib ikkagi viimati riigiteatajas avaldatud piirikirjeldus. Kaarte peale iga muudatust uusi ei trükita ja seltsidele ei jagata.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Piirikirjeldus?

Postitus Postitas aivar00 »

Neid vaidlusi ennegi olnud ja vaevalt viimasteks jäävad. Kui näpuga järge ajada, siis rajaleidjal õigus- kehtib viimati Riigi teatajas avaldatud kirjeldus.
Aga jorril huvitav mõte- küsin siis kah- kas Tartu jahindusklubis on tegelased nii pühad, et ka piirivaidluse puhul ei tohi neid tülitada?
Sellisel juhul mul tekib küsimus- milleks seda klubi vaja üldse on- kas ainult selleks, et saaks neile raha maksta nende endi ülalpidamiseks- no andke andeks :lol: :lol: :lol:

Praktikas aga meil mitu juhust olnud, kus justnimelt jahi käigus satutakse vastakuti ja kellel siis seda ütlemist vaja on. Ja ega endalgi ajab ikka südame täis küll, kui viimase jahimaade korraldusega on maa meie seltsi kasutada, maksame selle eest ka maksu ja tuleb "naabrimees" kes seda maad enne kasutas ning laseb mul nina alt trofee soku ära. Selline asi küll õige ei ole. Juuni alguses sai ainult sellise olukorra vältimiseks ühes kohas piirialal lihtsalt loodust nautimas käia. Teisel pool teed ka paari vihast nägu nähtud... See aga nende mure. Nüüd rohi naa kõrge ja sokk kasvab.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Re: Piirikirjeldus?

Postitus Postitas -Ils- »

Kas piirikirjeldused on tehtud kõikide Eesti jahipiirkondde kohta? Kui on, siis, kas neid saab ka kusagilt internetist leida? Küsin, sest selle kirjelduse järgi oleks hea seinakaarti tellida.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Piirikirjeldus?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

iga majaandu
-Ils- kirjutas:Kas piirikirjeldused on tehtud kõikide Eesti jahipiirkondde kohta? Kui on, siis, kas neid saab ka kusagilt internetist leida? Küsin, sest selle kirjelduse järgi oleks hea seinakaarti tellida.

See peakss majandus kavaga kaasas olema ja see samune ilmselt jahtkonna esimehe käes,v klubis!
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: Piirikirjeldus?

Postitus Postitas Tanel. »

https://www.riigiteataja.ee/tervikteksti_otsing.html
Sinna otsingusse teksti reale kirjuta oma jahtkonna nimi ja piirikirjeldus ja siis leiadki.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Piirikirjeldus?

Postitus Postitas sammal.habe »

keskkonnaregistri avalik teenus:
http://register.keskkonnainfo.ee/
sealt leiab jahipiirkonnad, ka kaardirakendusena.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Piirikirjeldus?

Postitus Postitas hundikütt »

Kindlalt on esimehel kaart olemas.Lase koopia teha ja kogu lugu.Igal toimival jahtkonnal peab ju piirikirjeldus olemas olema ,kuidas muidu oleks võimalik jahti pidada,kui ei tea kus su jahimaa piirid on.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Piirikirjeldus?

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kahro.
Kuhu see auk jääb, kas Nõmmküla poole, Tamsalu või Tõrma poole või hoopis Neeruti poolele?
Või on veel mõni piir?
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Piirikirjeldus?

Postitus Postitas kahro »

Mädapea mõisa kandis.
Vasta